Hirdetés

Nagyon félek, hogy a Bungie-nak befellegzett

|

Még a végtelen naivságommal sem látom, hogyan áll majd fel ebből a Bungie.

Hirdetés

A Bloomberg újságírója, Jason Schreier értesülései szerint Justin Truman lemond a stúdióvezetői posztról, amit egyébként alig 11 hónapja kapott meg.

Ezzel együtt Truman közel 17 éve dolgozott a Bungie-nál különböző szerepkörökben, korábban a Destiny 2 dizájnigazgatója is volt, majd általános igazgatója lett, tavaly pedig Pete Parsonst váltotta a stúdió élén. Parsons neve az elmúlt években több botránnyal kapcsolatban is felmerült, de a legdurvább az volt, amikor egy korábbi fejlesztő azt mondta róla, hogy "ő volt a Destiny igazi gyilkosa".

Hirdetés

A Bungie nemrég brutális leépítéseket jelentett be, nagyrészt amiatt, mert a Destiny 2 nem teljesítette az elvárásokat. Most az a mondás, hogy továbbra is dolgoznak több, még korai fejlesztési fázisban lévő projekten.

A bejelentések után több korábbi fejlesztő is élesen bírálta a stúdió működését. Michael Zenke, a Destiny 2 korábbi vezető narratív tervezője például úgy fogalmazott, hogy pályafutása során ez volt "a legmérgezőbb és legrosszabbul működő munkahelyi környezet", amelyben valaha dolgozott.

A Bungie problémái már Pete Parsons vezérigazgatósága alatt is elég látványosak voltak, mert bár azt mondta, hogy 2025-re új szintre emeli a Destinyt, végül kiderült, hogy  nagyjából 2,3 millió dollárt költött veterán autókra abban az időszakban, amikor a vállalat 220 alkalmazottat bocsátott el.

A Sony 2022-ben 3,6 milliárd dollárért vásárolta fel a Bungie-t, és akkor még komoly terveket dédelgettek a Destiny univerzum filmes és televíziós bővítésével kapcsolatban. Ezekből azonban egyelőre semmi sem valósult meg, és jelenleg nincs bejelentett Destiny-sorozat vagy film fejlesztés alatt.

A Destiny 2 már hivatalosan sem frissül tovább és az a helyzet, hogy a Marathonból sem lesz az a kasszasiker, ami hosszútávon megmentené a Bungie-t. Azzal, hogy a Sony valójában megfelezte a stúdiót, azzal ellehetetlenítette egy olyan nagyszabású projekt fejlesztését is, ami visszahozhatná ezt a csapatot azok a sztárfejlesztők közé, ahol egyébként a helye van.

Rengeteg furcsa és rossz döntés vezetett idáig, de sem a Sonyra, sem pedig a Bungie-ra nem tudok mérges lenni. Inkább csak szomorú vagyok, mert nagyon kevés olyan stúdió maradt az iparban, ami bármilyen kockázatot is mer vállalni.

A Bungie egyelőre hivatalosan nem kommentálta Justin Truman távozásáról szóló értesüléseket, sem pedig azt, hogy pontosan mennyi erőforrásuk maradt a jövőre.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)