Hirdetés

Úgysem találod ki, hogy milyen Destiny spin-offban látták a megváltást a Bungie fejlesztői

|

Itt ülhetünk órákat vagy éveket, de kizárt, hogy ráhibázol, hogy milyen játékot pitcheltek TÖBBSZÖR is a fejlesztők a Bungie vezetésének.

Hirdetés

Reggel a híreket válogatva háromszor kellett elolvasnom a címét az egyik anyagnak, mert azt hittem, hogy csak a koffeinért ácsingózó agyam játszadozik velem. De igaz. A Bungie fejlesztői egy időben komolyan szerettek volna elkészíteni egy Destiny-univerzumban játszódó randi-szimulátort, azonban a stúdió vezetősége többször is elutasította az ötletet.

Liana Ruppert, a Bungie korábbi közösségi munkatársa osztotta meg, miután egy rajongó arról írt, hogy szívesen játszana egy ilyen játékkal, ami azért is meglepő mert ezek szerint egynél több embernek jutott ez eszébe.

Ruppert szerint a fejlesztőcsapat valóban készített egy prototípust, de a vezetőség határozottan ellenezte a projektet, mert úgy gondolták, hogy a játékosokat nem érdeklik a romantikus vagy humoros elemek a Destiny világában.

Elmondása szerint a koncepció az elméletileg nagyon népszerű Dream Daddy randi-szimulátorra épült, és azok, akik részt vettek a fejlesztésében, rendkívül élvezték a munkát.

A témához Robert Brookes, a Bungie korábbi vezető narratív tervezője is hozzászólt és elárulta, hogy a projekt eredetileg egy úgynevezett "Carnival" esemény részeként született meg. Ezek valójában ilyen kis furcsa game jamek, amikor a fejlesztők egy hétig szabadon dolgozhattak különböző kreatív ötleteken és kísérleti projekteken.

Hirdetés

Brookes szerint a randi-szimulátor kezdetben nem teljes értékű fejlesztésként indult, csupán egy mókás prototípus volt. A lelkes csapat azonban annyira megszerette az ötletet, hogy ezt követően gyakorlatilag minden évben megpróbálták hivatalos projektté alakítani.

A fejlesztők még részletes prezentációt is készítettek, amely tartalmazta a várható költségeket, üzleti előrejelzéseket és potenciális bevételeket. Az ötlet mögött ráadásul olyan munkatársak álltak, akik korábban romantikus játékok fejlesztésében is részt vettek, így a stúdión belül valódi szakmai támogatása volt a koncepciónak.

A Bungie vezetősége azonban soha sem látott fantáziát a projektben, és minden alkalommal elutasította a javaslatot.

Bár egy Destiny-randi-szimulátor első hallásra furcsa ötletnek tűnhet, de ne felejtsük el, hogy egy olyan világban élünk, ahol egy hörcsögös randiszimulátor is létezik. Szóval lehet, hogy csak én - és a Bungie teljes vezetése - maradtunk le.

Ha követitek a Bungie-val kapcsolatos híreket, akkor valószínűleg nem lep meg, hogy most épp még kevésbé valószínű, hogy a Destiny valaha is kapjon egy hivatalos randi-szimulátor spin-offot. Ez szomorú, mert nagyon szeretném, hogy ez a csapat olyan helyzetben legyen, hogy elégethet erőforrást egy ilyen projektre.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)