Hirdetés

Túl gyorsan gazdagodnak a Marathon játékosai, a Bungie már visszavágna a lootból

|

A 2. szezonban két hét alatt összejött annyi vagyon, mint korábban három hónap alatt.

Hirdetés

A Marathon 2. szezonja sok szempontból jó irányba indult a Bungie számára, de a fejlesztők most egy váratlan problémával szembesültek: a játékosok túl gyorsan jutnak túl sok jó felszereléshez. A stúdió szerint a Vaultok már most sokkal gyorsabban telnek meg, mint azt tervezték, és a játékon belüli gazdaság tempója egészségtelen irányba mozdult el. A Bungie saját adatai alapján a 2. szezon második hetében a játékosok átlagos vagyona már ott tart, ahol az első szezonban csak a 11-12. hét környékén járt. Ez lényegében azt jelenti, hogy a korábban hónapok alatt összegyűjtött felszerelés- és pénzmennyiséget most sokan két hét alatt elérték. A fejlesztők eredetileg gyorsítani akarták a fejlődést, mert az első szezon túl lassúnak és büntetőnek érződött, de a mostani állapot szerintük már túl messzire ment.

A helyzetet több tényező együtt okozhatta. A Bungie szerint a szezon elején kiosztott Sponsored Kitek felpörgették a haladást, a játékosok sok időt töltöttek a kevésbé kockázatos Sponsored Survival módban, és egyes ládák, illetve jutalmak sem úgy működtek, ahogy kellett volna. A fejlesztők egy hibát már javítottak, amely ott is aranyat dobott, ahol nem kellett volna, de azt még vizsgálják, pontosan miért jelenik meg a vártnál több magas ritkaságú felszerelés.

Hirdetés

A probléma azért különösen érzékeny, mert a Marathon extraction shooter, ahol a loot nemcsak jutalom, hanem a játék kockázatának és izgalmának központi eleme. Ha túl kevés a jó felszerelés, a játékosok büntetőnek érzik a rendszert. Ha viszont túl sok, gyorsan eltűnik a feszültség, és a ritka tárgyak elveszítik az értéküket. A Bungie most éppen ezt az egyensúlyt próbálja visszahozni.

A stúdió ezért ideiglenes változtatásokat vezetett be. Bizonyos jutalomforrásokat visszafogtak vagy kikapcsoltak, és módosítottak a fejlődési tempón is, de a Bungie azt ígéri, hogy ezek közül több lépést visszafordíthatnak, amint sikerül megtalálni a túlzott lootáramlás fő okát. Vagyis nem arról van szó, hogy a fejlesztők végleg újra lelassítanák a játékot, hanem arról, hogy előbb meg kell állítaniuk a gazdaság elszabadulását.

Olvasd telefonon csak a legfontosabb híreket!

Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.

A Marathon számára ez most nagyon fontos pillanat. Az első szezon után sok kritika érte a játékot a túl kemény, nehezen átlátható és lassú rendszerek miatt, a 2. szezon pedig éppen azzal próbált javítani, hogy könnyebb és jutalmazóbb belépési pontot adjon. A Sponsored Survival különösen jól működött ebből a szempontból, mert kisebb kockázattal engedte farmolni a játékosokat, de úgy tűnik, a jutalmazás mértékét még nem sikerült pontosan eltalálni.

A játékosok egy része nyilván nem bánja, hogy tele a Vault jó felszereléssel, de egy hosszabb távra tervezett online játéknál ez gyorsan visszaüthet. Ha mindenki túl hamar túl gazdag lesz, a szezon végi hajtás, a fejlődés és a kockázatvállalás is veszíthet az erejéből. A Bungie most azt próbálja megoldani, hogy a Marathon ne legyen újra túl szigorú, de ne is váljon olyan játékká, ahol két hét alatt elfogy a lootolás tétje.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)