Hirdetés

Létszámleépítés áldozatává válik a Bungie, a Destiny és a Marathon stúdiója

|

Gyakorlatilag idő kérdése volt, hogy megérkezzen ez a bejelentés a Sonytól, de ettől még nem kevésbé keserű.

Hirdetés

A Sony Interactive Entertainment jelentős létszámleépítést hajt végre a Bungie-nál. A vállalat belső tájékoztatása szerint az elbocsátások a stúdió munkatársainak jelentős részét érintik, köztük a Destiny fejlesztőcsapatának többségét, valamint a Marathon projekten dolgozó alkalmazottak egy részét. Emellett a Bungie működését támogató Sony-csapatoknál is leépítésre kerül sor.

Hermen Hulst, a Sony Interactive Entertainment Studio Business Group vezérigazgatója a dolgozóknak küldött, de a nyilvánosság számára is elérhetővé tett levelében hangsúlyozta, hogy a döntést hosszú mérlegelési folyamat előzte meg. A vezetőség az elmúlt hónapokban áttekintette a stúdió hosszú távú stratégiáját, fejlesztési prioritásait és erőforrásigényeit, majd több alternatíva megvizsgálása után arra a következtetésre jutott, hogy a létszámcsökkentés

szükséges a jelenlegi célok és a jövőbeli tervek összehangolásához.

Hirdetés

A Bungie saját közleményében a Destiny 2 teljesítményével indokolja a leépítések szükségességét, mondván, az elmaradt a várakozásoktól.

És hogy mi lesz a Marathonnal? Azt most még nehéz megítélni. A levélben Hulst továbbra is fontos projektként hivatkozik a Marathonra, és azt állítja, a vállalat folytatja a fejlesztőcsapat támogatását. Hogy ez azt jelenti, hogy további bővítésekre és szezonokra is számíthatunk, vagy csupán egy lélegeztetőgépet, az egyelőre nem egyértelmű.

Noha a helyzet rendkívül szomorú, nem teljesen váratlan. A Sony tavalyi évre vonatkozó pénzügyi jelentése szerint meglepően sokat bukott a Bungie-n, és egyelőre a Marathon sem produkált olyan számokat, mint ami szükség lehetett volna arra, hogy fordítsanak ezen a helyzeten. Mindenesetre a cég közölte, hogy az érintett munkavállalók számára átmeneti segítséget nyújt, valamint lehetőség szerint más Sony-stúdióknál igyekszik számukra új pozíciókat találni.

Ez az eset csak egy darabja egy jól kirajzolódó tendenciának, melynek nyomán vélhetően rendkívül nehéz időszak elé néz a játékipar. Az év folyamán egymást érték a hasonló leépítésekkel kapcsolatos hírek, kezdve a Ubisofttal, de az Xbox is jelentős átszervezésekre készül és egyelőre kérdéses, hogy mely stúdiók vészelik át mindezt.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)