A Sony Interactive Entertainment jelentős létszámleépítést hajt végre a Bungie-nál. A vállalat belső tájékoztatása szerint az elbocsátások a stúdió munkatársainak jelentős részét érintik, köztük a Destiny fejlesztőcsapatának többségét, valamint a Marathon projekten dolgozó alkalmazottak egy részét. Emellett a Bungie működését támogató Sony-csapatoknál is leépítésre kerül sor.
Hermen Hulst, a Sony Interactive Entertainment Studio Business Group vezérigazgatója a dolgozóknak küldött, de a nyilvánosság számára is elérhetővé tett levelében hangsúlyozta, hogy a döntést hosszú mérlegelési folyamat előzte meg. A vezetőség az elmúlt hónapokban áttekintette a stúdió hosszú távú stratégiáját, fejlesztési prioritásait és erőforrásigényeit, majd több alternatíva megvizsgálása után arra a következtetésre jutott, hogy a létszámcsökkentés
szükséges a jelenlegi célok és a jövőbeli tervek összehangolásához.
A Bungie saját közleményében a Destiny 2 teljesítményével indokolja a leépítések szükségességét, mondván, az elmaradt a várakozásoktól.
— Bungie (@Bungie) June 25, 2026
És hogy mi lesz a Marathonnal? Azt most még nehéz megítélni. A levélben Hulst továbbra is fontos projektként hivatkozik a Marathonra, és azt állítja, a vállalat folytatja a fejlesztőcsapat támogatását. Hogy ez azt jelenti, hogy további bővítésekre és szezonokra is számíthatunk, vagy csupán egy lélegeztetőgépet, az egyelőre nem egyértelmű.
Noha a helyzet rendkívül szomorú, nem teljesen váratlan. A Sony tavalyi évre vonatkozó pénzügyi jelentése szerint meglepően sokat bukott a Bungie-n, és egyelőre a Marathon sem produkált olyan számokat, mint ami szükség lehetett volna arra, hogy fordítsanak ezen a helyzeten. Mindenesetre a cég közölte, hogy az érintett munkavállalók számára átmeneti segítséget nyújt, valamint lehetőség szerint más Sony-stúdióknál igyekszik számukra új pozíciókat találni.
Ez az eset csak egy darabja egy jól kirajzolódó tendenciának, melynek nyomán vélhetően rendkívül nehéz időszak elé néz a játékipar. Az év folyamán egymást érték a hasonló leépítésekkel kapcsolatos hírek, kezdve a Ubisofttal, de az Xbox is jelentős átszervezésekre készül és egyelőre kérdéses, hogy mely stúdiók vészelik át mindezt.