Hirdetés

Ha a Sony nem csinálja meg a The Last of Us Online-t, akkor majd a rajongók (videó)

|

Egy nagyon tehetséges modder a PC-s verzióból építi meg a The Last of Us online-t.

Hirdetés

Bár a Naughty Dog évekkel ezelőtt leállította a The Last of Us Online, vagyis a Factions utódjának fejlesztését, egy modder most éppen azon dolgozik, hogy a The Last of Us Part II PC-s verziójában újra életre keltse a sorozat kedvelt többjátékos módját.

A projekt mögött egy Speclizer nevű modder áll, aki korábban már a játékból kivágott funkciók visszaállításával is foglalkozott. A többjátékos mod fejlesztése 2026 elején indult, kezdetben pusztán technológiai kísérletként, de akkor még csak azt próbálta megoldani, hogy két különálló Ellie-karakter egyszerre jelenjen meg és mozogjon ugyanabban a játéktérben.

Hirdetés

A fejlesztés azonban jóval nagyobbat ment, Speclizer nemrég egy 25 perces játékmenet-videót tett közzé, amelyben már egy működőképes PvP-rendszer látható. A modot egyébként már 2026 szeptemberében ki szeretné adni.

A legnagyobb technikai kihívást a lövöldözés és a sebzésrendszer megvalósítása jelentette. Ugye az eredeti játékban a lövedékek nem érzékelik a játékos karakterét, így a második játékoson egyszerűen áthaladtak a golyók. A modder ezt úgy oldotta meg, hogy a távoli játékost ugyanabba az ütközési kategóriába helyezte, mint az NPC-ket, így a rendszer már ellenségként kezeli őt. Ennek köszönhetően működik a találatregisztráció, a sebzés, a halál és az újraéledés is.

A mod természetesen kizárólag PC-n lesz elérhető, viszont érdemes megjegyezni, hogy a jövője még bizonytalan. A Sony vagy a Naughty Dog bármikor közbeléphet és lelőheti az egészet, bármennyire is menő ez a kezdeményezés.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)