Az utóbbi időben a kis játékpénz rovatunkban semmi másról nem írtam csak leépítésekről és áremelkedésekről, ezért nagyon jól esett a szememnek a Nintendo éves jelentését böngészgetni.
A Nintendo ugyanis ebben a beláthatatlan káoszban is úgy döntött, hogy 10 százalékkal megemeli az alkalmazottai alapbérét, hogy könnyebben megtartsa a tehetséges munkavállalókat. A cég elnöke, Shuntaro Furukawa a részvényesek éves közgyűlésén beszélt erről és olyan dolgokat mondott, amit mostanában nem sok nyugati cégvezető szájából hallhattunk.
Furukawa szerint a Nintendo számára ugyanis kiemelten fontos, hogy a bérezés versenyképes maradjon, ezért döntöttek az általános fizetésemelés mellett.
"A béreket megfelelő szinten tartjuk. Úgy gondoljuk, hogy fontos biztosítani, hogy a javadalmazás megfelelő színvonalú maradjon. Ennek részeként például 10 százalékkal emeltük az alapbéreket".
Ez az egész arról szól, hogy a Nintendo hosszú távon is meg tudja tartani munkavállalóit egy olyan időszakban, amikor a videojáték-iparban egyre nagyobb a verseny a képzett szakemberekért, kivéve, amikor meg lehet rajtuk spórolni egy kis pénzt.
A Nintendo ezt nagyon érti és korábban többször is elmondták, hogy szerintük a siker egyik kulcsa a stabil és motivált fejlesztői csapat. A mostani béremelés ezt a stratégiát erősíti, miközben az iparágban tovább hullanak a fejek.