Hirdetés

Készül az új WRC-játék, de a Nacon szintet akar lépni, ezért a motort és a fejlesztőcsapatot is lecserélte

|

Nem a szériát éveken át pátyolgató KT Racing kalapálja a WRC 2027-et.

Hirdetés

Miután az Electronic Arts egyetlen játék után úgy döntött, nem folytatja a WRC-szériát, és a továbbiakban kizárólag az F1-játékok gyártására állítja rá a Codemasterst, a jogokat ismét a Nacon kapta meg. Akkor logikusnak tűnt, hogy az a KT Racing gondoskodjék utánpótlásról a ralijátékok szerelmesei számára, amely azt megelőzően éveken át istápolta a szériát, tegnap azonban kiderült, hogy a kiadónak más tervei vannak. A Nacon Connectbe ugyan nem fért bele, de felfedte, hogy a 2027-es World Rally Championship-játékot egy teljesen új stúdió, a Grit Games készíti.

A részletek még finoman szólva hiányosak, ám annyit már tudni lehet, hogy a WRC 2027 teljesen nulláról épül majd fel, és az Unreal Engine 5 szolgáltatja a technológiai alapokat, ami komoly előrelépést jelenthet a széria számára. Bár a Grit Games új névnek számít, valójában sok tapasztalt veteránt foglalkoztat. A csapatban több korábbi KT Racing-fejlesztő is helyet kapott, köztük Hardouin Pouzet vezető programozó, aki a WRC 7 és WRC 9 között dolgozott a sorozaton, Alexandre Assier producer, valamint Laura Gayet grafikus, aki többek között a Test Drive Unlimited Solar Crown fejlesztésében is részt vett. Jó, az utóbbi nem épp a legmeggyőzőbb ajánlólevél.

Hirdetés

A Nacon által közzétett első videó alapján a stúdió már idén januárban ellátogatott a Monte Carlo Rallyra, hogy anyagot gyűjtsön a fejlesztéshez. Ennél többet azonban egyelőre nem árultak el sem a játékmenetről, sem a tartalomról.

És hogy miért nem a KT Racing veszi át a sorozatot, arra az elmúlt napok szivárgásai szolgálhatnak magyarázattal. A pillanatnyilag az Endurance Motorsport Seriesre fókuszáló stúdió a Kylotonn (ennek a részlege a KT Racing) szakszervezetének tudomása szerint tömeges elbocsátások elé néz. A kiadó május 6-ára hívott össze állománygyűlést, hogy ezt bejelentse, de végül 13-áig elhalasztotta. A szakszervezet emiatt sztrájkot hirdetett és több követelést is megfogalmazott, köztük a leépítés felfüggesztését, valamint egy még titkos projekt reaktiválását, hogy annak befektetőket és szükség esetén másik kiadót találhassanak.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)