A Season 4 alatt a Riot Games közzétett egy trailert, amiben bemutatta a felújított Idézők szurdokát. Amikor először megláttam elkönnyeztem magam, mert addigra már több ezer meccsen voltam túl a maga idejében is koros grafikai körítéssel dolgozó LoL-ban. A League of Legends: Clash of Fates zárt bétájától az új szurdokig vezető út hosszúnak tűnt, de azóta eltelt már 11 év, ami azt jelenti, hogy az új verzió régebb óta van velünk, mint az eredeti valaha volt.
Talán ezért, talán más okból, a Riot Games úgy döntött, hogy elindít egy League of Legends Classic nevű projektet. Míg a World of Warcraft Classicnál egyértelmű volt, mit jelent az óra visszatekerése, a LoL esetében már kétséges a helyzet. Visszamegyünk a régi szurdokba? Vár ránk a régi kliens? Újrajátsszuk a Season 1-2-3-at? Megint mehetek Kha'Zix midezni (könyörgök, légyszi)?
Szeretnék nektek válaszokat adni, de egyelőre csak Pabro és Meddler ökörködését tudom felkínálni. A League két arca összedobott egy mókás kis ízelítőt, de konkrét részleteket még nem kaptunk. A valódi bemutató az MSI döntő napján, július 11-én érkezik majd, addig pedig csak találgatni lehet.
Egy PvP alapú játéknál mindig fura egy Classic opció indítása. A tartalom ezekben csak az egymás elleni küzdelem, de a League of Legends tényleg változott annyit a létezése óta, hogy az olyan karakterek, mint Ryze például több verzióban is léteztek. A sárkányok teljesen más célokat jelentettek régebben, a pálya útvonalai sokat változtak, a tárgyakról és rúnákról nem is beszélve. Érdekes lesz visszatérni a régmúltba, bárhogy is képzelte ezt el a Riot Games.
