A Take-Two vezérigazgatója, Strauss Zelnick is pont annyira csalódott amiatt, hogy milyen régóta készül az új BioShock-játék, mint te vagy én. A jelenleg BioShock 4 néven emlegetett projektet a Cloud Chamber fejleszti, és hivatalosan már 2019-ben bejelentették, de valószínűleg ennél is régebb óta készül.
Zelnick azt mondta, hogy nem érte meglepetésként a hosszú fejlesztés, hiszen belülről látja a folyamatokat, ugyanakkor
"mélyen csalódott"
a helyzet miatt. Szerinte a csapat sok időt és pénzt pazarolt olyan kreatív ötletekre és irányokra, amelyek végül zsákutcának bizonyultak. Rajongóként ezen azért annyira nem vagyok meglepődve, mert ne felejtsük el, hogy a Bioshock atyja - és egyébként legfontosabb eleme -, Ken Levine már nem vesz részt a fejlesztésben.
A BioShock 4 az elmúlt években több problémába is ütközött, korábbi beszámolók szerint főként a történettel voltak gondok, ezért a stúdiónak többször újra kellett írnia, illetve tavaly a csapatot is felforgatták egy kicsit, hogy a projekt végre sínre kerüljön.
A jó hír viszont, hogy a Take-Two és a 2K ugyanakkor továbbra sem tervezi elkaszálni a játékot. A kiadó szerint megvan az alapja egy jó BioShocknak, most pedig azon dolgoznak, hogy valóban kiemelkedő játék legyen belőle. A projektbe végül egyébként Rod Fergusont is bevonták, aki korábban a szintén problémás fejlesztésű BioShock Infinite befejezésében is segített.
Megjelenési dátum továbbra sincs, így egyelőre kérdés, mikor láthatunk végre valamit az új BioShockból.