Famke Janssen szerint a Marvel hibát követett el azzal, hogy nem hívta vissza Jean Grey szerepére a Bosszúállók: Doctor Doom ébredése című filmbe. A színésznő a SpaceConon beszélt erről, miután ismét előkerültek a találgatások arról, vajon titokban mégis szerepelhet-e a Marvel idei nagy multiverzumos eseményfilmjében. Janssen válasza alapján erre nem nagyon érdemes számítani.
A színésznő azt mondta, borzasztóan rosszul tart titkot, mert minden azonnal kiül az arcára, ezért ha valóban benne lenne a filmben, azt valószínűleg nehezen tudná rejtegetni. Majd hozzátette, szerinte a Marvel hibázott, de ő csak kis porszem ebben a sztoriban, aki így gondolja. A mondandója egyszerre volt önironikus és csalódott, főleg annak fényében, hogy a Fox-féle X-Men-filmek több fontos szereplője valóban visszatér a Bosszúállók: Doctor Doom ébredésében.
A film szereplői között ott van Patrick Stewart X professzorként, Ian McKellen Magnetóként, Alan Cumming Árnyékként, Rebecca Romijn Mystique-ként, James Marsden Küklopszként és Kelsey Grammer Bestiaként. Channing Tatum Gambitként szintén szerepel a listán, vagyis a Marvel láthatóan erősen épít a régi X-Men-korszak nosztalgiájára. Ehhez képest Jean Grey hiánya feltűnő, hiszen Janssen karaktere az eredeti trilógia egyik legfontosabb alakja volt - ha nem a legfontosabb.
Famke Janssen először a 2000-es X-Menben alakította Jean Greyt, majd visszatért az X-Men 2-ben és az X-Men: Az ellenállás végében is, ahol a karakter Sötét Főnixként kapott központi szerepet. Később az X-Men: Az eljövendő múlt napjai című filmben is feltűnt, vagyis az ő Jean Grey-je sok rajongónak ugyanúgy a korszak meghatározó figurája, mint Hugh Jackman Rozsomákja vagy Patrick Stewart Professzor X-e.
A színésznő korábban is jelezte, hogy nem zárkózna el a visszatéréstől, de azt is többször hangsúlyozta, hogy a Marvel soha nem kereste meg ezzel kapcsolatban. Tavaly arról beszélt, megtisztelőnek érzi, hogy a karakter ennyi év után is foglalkoztatja az embereket, de minden új Marvel-filmnél újra és újra előkerül ugyanaz a kérdés, hogy vajon visszatér-e Jean Grey.
A rajongók persze azonnal elméleteket gyártottak. Az egyik legnépszerűbb találgatás szerint a Marvel azért nem hozza vissza Janssent, mert már egy új Jean Greyt készít elő az MCU számára. Sadie Sink neve hónapok óta kering a Pókember: Vadonatúj nap kapcsán, sokan pedig azt sejtik, hogy ő alakíthatja a karakter fiatalabb, új változatát. Ezt azonban sem a Marvel, sem a Sony nem erősítette meg, ezért továbbra is csak pletykaként érdemes kezelni.
A Bosszúállók: Doctor Doom ébredése különösen nagy terhet visz a vállán, mert egyszerre kell folytatnia a Bosszúállók történetét, beemelnie a Fantasztikus Négyest, kezelnie Doctor Doom érkezését, és közben méltó módon búcsúztatnia vagy új helyre tennie a Fox-féle X-Men-filmek hőseit. Robert Downey Jr. ezúttal nem Tony Starkként, hanem Doctor Doomként tér vissza, Chris Evans pedig szintén szerepel a filmben, miközben a lista már most is zsúfoltnak tűnik.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Jean Grey kihagyása ettől még furcsa döntésnek hat. A karakter nemcsak az X-Men világának egyik legerősebb mutánsa, hanem érzelmi szempontból is kulcsszereplő volt az eredeti filmekben, különösen Küklopsz, X professzor és Rozsomák történeteiben. Ha a Marvel valóban nagy X-Men-nosztalgiára készül, nehéz nem észrevenni, hogy az egyik legfontosabb láncszem hiányzik a képletből.
A film magyarországi bemutatója december 17-én lesz, így addig még bőven marad idő meglepetésekre, titkos cameókra és újabb találgatásokra. Janssen viszont jelen állás szerint nem készül visszatérni Jean Grey szerepében. Aki az ő változatát szeretné újra látni, annak egyelőre maradnak a régi X-Men-filmek, főleg az X-Men 2 és az X-Men: Az ellenállás vége.