Dolph Lundgren csalódottan fogadta, hogy az új Masters of the Universe nem teljesített jobban a mozikban. A színésznek van némi rálátása a témára, hiszen ő játszotta He-Mant az 1987-es élőszereplős filmben, és egy rövid cameóval az új változatban is feltűnt. Lundgren a ComicBooknak beszélt arról, hogy furcsának találja a film gyenge eredményét. Mint mondta, mindenki azt mondta neki, hogy a produkció nagyot fog menni, ezért meglepte, hogy végül nem így lett. Hozzátette, nem szokta a bevételi számok alapján megítélni, mit gondol egy filmről, de ebben az esetben ő is elgondolkodott azon, miért nem működött jobban.
Az új Masters of the Universe Nicholas Galitzine főszereplésével készült, Skeletort pedig Jared Leto alakítja benne. A film látványos szereplőgárdát, erős marketinget és ismert alapanyagot kapott, mégsem tudott igazán nagy közönséget bevonzani. A beszámolók szerint eddig nagyjából 102 millió dollárt hozott világszerte, miközben a költségvetése 200 millió dollár körül lehetett.
Ez különösen fájó adat egy olyan franchise-nál, amelynek neve évtizedek óta ismert, és amely köré rengeteg játék, rajzfilmsorozat és gyűjtői nosztalgia épül. A He-Man-univerzum rajongótábora nagyon kitartó, de úgy tűnik, a mozikban ez most nem volt elég. Lundgren szerint a stúdió sokat költött marketingre és sajtómegjelenésekre, ő maga is részt vett a promóció egy részében, mégsem lett belőle akkora siker, mint amire számítottak.
A történetben van némi irónia, mert az 1987-es Masters of the Universe sem volt kasszasiker. Az a film 20 millió dolláros büdzséből készült, és csak 17 milliót hozott Amerikában, később viszont kultstátuszba került. Lundgren most is felvetette, hogy a mozis bevétel nem mindig mondja meg, mire emlékeznek majd az emberek évtizedek múlva. Van film, amely hatalmas siker, aztán gyorsan eltűnik, és van olyan is, amely a bukás után találja meg a közönségét.
Az új film jövője emiatt még nem teljesen lefutott. A stáblista utáni jelenet már előkészített egy folytatást, és az Amazon állítólag továbbra is lát fantáziát a márkában, főleg a Prime Video szempontjából. Ha a Masters of the Universe streamingben jobban teljesít, még lehet esély arra, hogy He-Man nem tűnik el újra hosszú évekre.
Lundgren reakciója ettől még érthető. Egy ennyire ismert címnél, ekkora költségvetéssel és ilyen erős kampánnyal tényleg meglepő, ha a nézők nem mozdulnak rá nagyobb számban. A kérdés most az, hogy az új Masters of the Universe ugyanúgy utólag találja-e meg a helyét, mint a régi film, vagy egyszerűen újabb drága bizonyíték lesz arra, hogy a nosztalgia önmagában nem elég a mozis sikerhez.