Elhunyt a távkapcsoló atyja
A Zenith készülékek vezeték nélküli távirányítója 1956-ban mutatkozott be, és forradalmasította a televíziózást.
A Zenith készülékek vezeték nélküli távirányítója 1956-ban mutatkozott be, és forradalmasította a televíziózást.
Jöhetnek itt különféle izgalmasabbnál izgalmasabb exkluzív játékcímek, csilloghat-villoghat a HD grafika, vagy kacarászhatunk a különféle mókás irányítókon, az amerikai Inquirer cikke szerint a konzolok hosszú távú üzleti életfutamát mégis egy rendkívül prózai tényező befolyásolja leginkább: az ár.
Felemelt szemöldök, furcsa nézés, fejbólintás - számunkra egyértelmű gesztusok, s hamarosan a számítógépek is képesek lesznek ezeket értelmezni. Angliai és amerikai tudósok emberi érzelmeket felismerő számítógépen dolgoznak egy ideje. Véleményük szerint gyakorlatilag gondolatolvasásról van szó, legalábbis a gondolatok arcra történő kivetülésének észleléséről. "Az általunk kifejlesztett rendszer képes az arcon tükröződő érzelmi állapotok igen széles skálájának felismerésére, s ehhez mindössze egy fejre irányított kamerára van szükség." - mondta Peter Robinson, a cambridge-i egyetem professzora. Tovább >>
A P.M. Studios kiadott egy újabb javítást ETROM - The Astral Essence címet viselő futurisztikus akció orientált szerepjátékának angol és olasz változatához. A csomag teljesen új irányító rendszert, az automatikus mentési lehetőség átkonfigurálását, illetve néhány bugfixet hordoz magában. Az öt megás fájl innen tölthető.
Kellemes pénteket! Immár önfeledten élvezheti mindenki a nyarat, kivéve persze azok a fősulisok, akiknek maradt még néhány vizsgája... Ezúton is szurkolok a tesómnak :) Sajnos normális viccet nem találtam, nézzétek el nekem.
| Repülőgép közeledik éjszaka a repülőtér felé. A pilóta elhatározza, hogy megtréfálja a tornyot és eltorzított hangon szól a mikrofonba: - Találd ki, hogy ki vagyok! Erre az irányítótorony diszpécsere lekapcsolja a leszállópálya fényeit és visszaszól: - Te meg találd ki, hogy hol vagy... |
De még hogy! A gamerek legrosszabb rémálmaiban kísértő rendezőlegenda legutóbbi, a PC-n már kétszer hódító Bloodrayne-en alapuló filmjének forgalmazóját, a Romar Entertainmentet pereli. A rendező állítása szerint a Romar nem tett eleget a megállapodásuknak, mikor az előzetesen tervezett 2000 vászon helyett ennél jóval csekélyebb számú teremben került mozikba a kritikusok által rendesen lehúzott, az imdb olvasói által minden idők negyvenedik legrosszabb alkotásának tartott film. Boll azt is mondja, hogy a forgalmazó nem fizette ki a producereknek a részüket és azt a tízmillió dollárt is zsebre tette, melyet Boll cége adott nekik a reklámkampányra. A rendező nem szeretett volna további kérdésekre válaszolni, inkább az ügyvédjéhez irányította az újságírókat, aki természetesen nem kívánt nyilatkozni. Megszólalt azonban az alperes cég egyik alapítója, James Schramm, aki szerint Boll csak azért nyújtotta be keresetét, mert tudatában volt, hogy a Romar pert akar ellene indítani. Schramm azt állítja, hogy a direktor levette a film dvd-kiadásának tokjáról és a korongra került filmről a forgalmazó cég nevét és logóját, a stáblistán pedig Schramm nevének helyére a sajátját írta. Boll további pontokon sértette meg a szerződésük, amikor nem fizette ki a Romarnak a DVD-eladásokból származó bevételek egy százalékát és a bemutató idején meghiúsította a sajtóvetítések létrejöttét. Schramm cáfolta továbbá Boll fenti vádjait, és elmondta, hogy cége előre figyelmeztette a rendezőt, hogy a bemutatóra kijelölt időpontban lehetetlen 2000 vásznat biztosítani - az csupán annyit válaszolt, hogy nem érdekli a dolog és megfelel neki a kijelölt dátumon a lehetőségekhez mérten a legszélesebb körben megvalósított bemutató. Schramm elmondta, hogy mélyen csalódott Bollban, akivel cége soha többet nem kíván együtt dolgozni, valamint nagyon reméli, hogy a többi hollywoodi vállalat is tanul az esetből és nem működnek majd együtt a német rendezőpalántával. Szerintem nem csak ő kívánja ezt.
A Microsoft elnöke, Bill Gates megkérdőjelezte a Sony és a Nintendo egyik legnagyobb újítása, a mozgásérzékelős kontrollerek értelmét mondván, ezen a téren még sokat kell fejlődni és tanulni. A világ leggazdagabb embere az MTV.com-nak nyilatkozott, s az interjú során kifejtette, "rengeteg lehetőség van még a fejlődésre ezen a téren, de mozgatni egy joysticket a levegőben... nem ez a fő irányvonal a játékoknál." "Bonyolult ez, hiszen néha a kontrollert például csak le szeretnénk tenni, de a játékban ez akár úgy is jelentkezhet, hogy az általunk irányított repülőt a föld felé irányítjuk. Ráadásul a valódi pilóták komoly ülésben foglalnak helyet, a botkormány pedig rögzített." - mondta. Gates szerint a jövő játékai sokkal inkább az online játékról szólnak, mintsem arról, amivel a játékosok játszanak. "Néhány játék egyéni kikapcsolódást jelent, de ahogy a mindennapi életben is, így a játkok terén is sokkal inkább érvényesül a szocializáció, vagyis a társas játék fogalma." Szóba került egy hordozható játékkonzol is, amelynek létét nemrég megcáfolta az xbosos Neil Thompson. Gates erről annyit mondott, hogy a projekt megvalósítása egyáltalán nem kizárt, de mostanában biztosan nem lesz belőle semmi.
A távirányítós autók szerelmesei most örülhetnek, hiszen a Virtual RC Racing című eme műfajt népszerűsítő játéknak épp most futott be a frissített demója, melyben az előzővel ellentétbe végre már nincs szükség semmiféle regisztrációra. Szóval aki úgy gondolja, hogy a demó által felkínált két pályán kipróbálná ezeket a csodákat, az erre kattanjon.
Egy GRAW fanok által összehozott kis rendezvényen a Ubisoft bevallotta, hogy egy demó kiadását tervezi erre a hétre, mely a becslések szerint 27-én, vagy 28-án be is következik. A demóban csak egy szingli küldetést kaparinthatunk meg, egyenlőre multi, vagy coopról még nem esett szó. A GRAW-ban te irányítod a Szellemeket, valamint a különleges erőket, felfvértezve az IWS-sel, mikor is feladatod nem más, mint az amerikai elnök megmentése, nukleáris töltetek visszaszerzése, na és persze a fanatikus világuralomra törni vágyók bandájának, vagy kisebb csoportjának legyőzése. Szeretettel várjuk.
A Nokia bemutatta legújabb, N sorozatba tartozó mobiltelefonját, az N 80-at. Az új modell elsőként rendelkezik 3 megapixeles kamerával, de sajnos a korábban használt Carl Zeiss optika helyett most más megoldást alkalmaztak. A készülék induló ára 420 dollár körül mozog, s ezért a pénzért egy 95x50x26 mm-es dimenziókkal rendelkező, szétcsúsztatható ékszert kaphat a felhasználó. Az aktív mátrixos TFT kijelző 352x416 pixeles felbontású, és 256 ezer színű képet tud megjeleníteni, a kamerával készíthető képek felbontása pedig eléri a 2048x1536 képpontot.
Az N 80-as támogatja az UPnP (Universal Plug and Play) technológiát, melynek köszönhetően egészen egyszerűen csatlakoztatható egy helyi hálózathoz, s néhány beállítást követően akár távirányítóként is üzemelhet, miközben csatlakozni tud a kompatíbilis PC-khez, vagy televíziókhoz. A rajta tárolt fotókat így rögtön a tévén meg is tekinthetjük, miközben például zenét hallgatunk. Beépített rádió ugyan nincs a készülékben, de a belső 40 megabájtos memórián, illetve a külön csatlakoztatható 128 megabájtos memóriakártyán (amit akár 2 gigabájtosra is növelhetünk) tárolt zenéket könnyedén le tudja játszani. Pontos megjelenési időpont egyelőre nem ismert.A Samsung bemutatta első olyan műholdas DMB vevőegységgel szerelt mobiltelefonját, amely amellett, hogy digitális TV adások nézésére is alkalmas, beépített 3D gyorsító chipének köszönhetően egészen szép grafikájú játékok futtatását is könnyedén elvégzi.
Az SPH-B3200 másodpercenként 3 millió poligon, vagyis térbeli háromszög kiszámítására képes. A játékok jobb támogatását elősegítendő egy nyolcirányú irányító gomb is helyet kapott a készüléken, amit további öt, direkt játékok számára elhelyezett billentyűvel egészítettek ki. A szétcsúsztatható kialakítású telefon 262 ezer színű, 240x320 pixeles felbontású képet megjelenítő kijelzővel rendelkezik, de még egy 2 megapixeles kamera is elfért a hátlapján, vakuval együtt. Emellett képes fogadni a MicroSD kártyákat is, de helyet kapott egy TV kimenet is, hogy a játékokat valóban nagy képernyőn élvezhessük, ha épp adott rá a lehetőség.Egy hónapja sem volt, hogy hírt adhattunk arról, mely szerint a Microsoft a Volkswagennel együttműködve beépített PC-kkel felszerelt járművön dolgozik. Az óriásvállalat most még merészebb tervvel állt elő. A Microsoft az Abrams M1A1 típusú tankok számára készít komplett irányítórendszert, amely a teljes elektronikáért és mechanikáért felel majd. A fejlesztések már előrehaladott stádiumban vannak, ugyanis a jelenleg tudni vélt információk szerint nyárra készülnek el az első Windows rendszerrel szerelt M1A1-ek. Az amerikai hadsereg 200 darabra adta le előrendelését - a tankokat elsőként Irakban tennék próbára, ahol az ottani rendfenntartó erők használnák azokat.
A Microsoft jelenleg legelterjedtebb operációs rendszerének, az XP-nek egy speciális változata fut majd a tank beépített számítógépén, amelyből minden felesleges funkciót eltávolítottak a még nagyobb stabilitás érdekében. Olyan alapszolgáltatások, mint a zenehallgatás, filmnézés, megmaradtak, a katonák szolgálaton kívüli szabadidős tevékenységének új megvilágításba helyezése végett. A tank ember nélkül irányítható mechanikáit (pl. célzó berendezés, lövegtorony forgatása, lánctalpak kezelése) a Windows környezetre optimalizált, a hadügyminisztérium kérésére fejlesztett szoftverek irányítják majd. Az Abrams M1A1 típusú páncélos egyébként a legmodernebb harci járművek egyike. 32 láb hosszú, 12 láb széles és 8 láb magas. Súlya több mint 67 tonna, maximális sebessége 41,5 mérföld per óra. A négy fős személyzet számára egy 120 milliméteres löveg áll rendelkezésre.Tegnap számoltunk be arról, hogy a Majesco játékkiadót üzérkedéssel vádolta egy részvényes csoport. A fejleményekre a vállalat nyílt levélben reagált. A Trinad részvényes csoport - mely jelenleg a Majesco tulajdonjogainak 12%-át birtokolja - nem első esetben ajánlotta fel a kiadónak, hogy részvényeinek egy részét áron felül megvásárolná, hogy segítsen annak nehéz anyagi helyzetén. Első esetben a csoport vonta vissza az ajánlatát, most azonban a kiadó utasította azt el. Az ajánlat ma járt le - ha elfogadták volna, további tíz százalékos tulajdonjogot veszítettek volna. A Trinad csoportnak, különösképp annak egyik irányító tagjának, Robert Ellinnek címzett levélben leírják, hogy az ajánlat, bár nagyon csábító, nem fogadhatják el. Ugyanakkor megjegyzik, hogy ügyes kísérlet arra, hogy anélkül szerezzen befolyást a kiadó irányításában, hogy tulajdonjogilag többsége lenne benne. "Önök gyakorlatilag irányítást szeretnének vásárolni a vállalatban, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, hátrahagyva a vezetési prémiumot a többi részvényesünkre." - írják a levélben, amiben egyébként azt is tagadják, hogy a vállalat likviditási krízishelyzetben lenne. "Megvannak a kellő erőforrásaink, amelyek kedvezőbb helyzetet teremthetnek", mint amit a Trinad ajánlott. Válaszul arra a vádra, hogy a Majesco elnök-vezérigazgatója, Morris Sutton saját fiait üzleti megfontolások nélkül helyezte magas pozícióba, a levélben megkérdőjelezték a Trinad vezetőségi tagjainak illetékességét. Továbbá azzal vádolták meg a csoportot, hogy az olyan üzleti politikát alkalmaz, melynek során igyekszik nagyobb vállalatokból annyi tulajdonjogot vásárolni, hogy az így szerzett befolyásolási lehetőségeket aztán továbbadhassák más érdekeltségű csoportoknak.
A Szilícium Völgy nagyjai közül az idők folyamán többen is eltűntek, az egyik azonban még mindig virágzik, pontosabban gyümölcsözik: az Apple. A vállalat a héten ünnepli harmincadik születésnapját. Legnépszerűbb termékei - a Mactől az iPodig - egyre szélesebb körben terjednek, ám a szolgáltatások terén is új kihívásokat keresnek. Az iTunes néven elhíresült digitális zeneletöltő központ bebizonyította, hogy bizony van kereslet a legális letölthető tartalmak iránt is. Ám pont ez az, amit a legtöbben támadnak. A francia törvényhozók például azért nem nézik jó szemmel az Apple tevékenységét, mert az nem a megfelelő eszközökkel kapcsolja össze az iPodot az iTunes szolgáltatásaival. Emellett a nagyobb zenekiadók is tiltakoznak az ellen, hogy miért csak 99 centet kérnek az egyes letöltött dalokért. A folyamatosan a bevételi élbolyban elhelyezkedő vállalatnál mostanában fordult elő először, hogy biztonsági réseket találtak a Macintosh operációs rendszerek új változataiban. A szkeptikusabbaknak az is szemet szúrt, hogy nem sokkal ezután partnerkapcsolatot létesítettek az Intellel, és egyre többen gondolják úgy, hogy Macükön inkább Microsoft operációs rendszert szeretnének futtatni. A dolgok valószínűleg nem függnek össze - inkább csak egyre több hacker fordul az Apple gépei felé, vagy ellen. Az "Alma" története 1976-ban kezdődött, amikor két fiatal egyetemista, Steve Jobs marketingzseni és barátja, Steve Wozniak műszaki szaki aláírt egy együttműködési nyilatkozatot április elsején, bolondok napján. A papírokon lefektetett célok között a számítógép árusítás, és építés szerepelt. Egy harmadik barát, Ron Wayne nem látott fantáziát a dologban, ezért inkább két hét múlva távozott. Első termékük egy "csináld magad számítógép" csomag volt. Egy évvel később, 1977-ben megszületett az Apple II mikroszámítógép. Nem ez volt az első személyi számítógép, de akkor ez nyújtotta a legteljesebb szolgáltatásokat, főként otthoni használat esetén. Ez hozta meg az első igazi sikereket a fiatalok számára. Innentől indult be a gépezet igazán. Az Apple Lisa 1983-as bemutatása volt a következő mérföldkő. Ez egy olyan számítógép volt, amely már grafikus kezelőfelülettel rendelkezett, amihez elengedhetetlen volt az egér. Itt debütált az ikonos parancsrendszer is. A gép egyetlen hátránya a 9995 dolláros induló ára volt, ami az üzleti felhasználókat inkább a rivális IBM féle megoldások felé irányította. Az egy évvel később piacra dobott Macintosh azonban meghozta a kellő kompromisszumokat - ezt már örömmel választotta sok ezer otthoni felhasználó. A Microsoft időközben lemásolta a grafikus kezelőfelületet, majd beépítette azt a Windowsba, amit aztán továbbadott a gyártóknak. Az Apple azonban úgy döntött, hogy nem ad engedélyt szoftvereinek licenszelésére a hardvergyártók számára. A következő évtized volt a vállalat holtpontja - számos rossz vezetői döntés és gyenge termékpolitika következtében nagyon úgy állt a helyzet, hogy Jobs kénytelen lesz távozni az élről. Az egyik legnagyobb bukást elszenvedett termék a Newton nevű hordozható személyi asszisztens volt. 1996-ban az általános piaci stagnálás kellős közepén úgy döntöttek, hogy megvásárolják a NeXT számítógépes céget, amely a második volt az Apple eddigi történelmében. Ezután már sorban következtek a jobbnál jobb ötletek és elképzelések, kezdve az iMactől az új OS X operációs rendszerig, keresztül az iPodokon egészen az iTunes digitális központig. Jelenleg a Microsoft egyik legnagyobb riválisának számít az Apple, amely a végsőkig kitart függetlensége mellett. Ennek következménye, hogy a világ számítógép állományának mindössze 4%-át birtokolják, és elemzők szerint a Microsoft következő operációs rendszere újabb csapást mérhet a beleépített innovatív újdonságoknak köszönhetően. Ám aggodalomra semmi ok. A számítások szerint a piacvezető iPod - amely egyaránt használható Apple és Microsoft környezetben is -, és az új, Intel alapú processzorokkal szerelt Macintoshok elősegítik majd az Apple növekedését. Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy a vállalat pénzügyi helyzete jobb, mint valaha. 2005-ös pénzügyi évét 14 milliárd dollár rekordbevétellel zárta, amiből 8 milliárd készpénz volt.
A hannoveri CeBIT-en tartott sajtótájékoztatóján a Logitech bejelentette, hogy a vállalat 25. születésnapi ünnepségsorozata Európában is kezdetét veszi. "A Logitech fennállásának 25. évfordulója arra emlékeztet minket, mennyire jelentős szerepet töltöttek be a személyi számítógépek mai digitális életvitelünk kialakításában, és cégünk eddigi növekedésében is", mondta Guerrino De Luca, a Logitech elnök-vezérigazgatója. "Egy csupán egereket gyártó vállalatként kezdtük, ami akkoriban a PC-s navigáció rendkívül intuitív módját jelentette. Ahogy azonban a számítógépeken egyre jobban elterjedt a multimédia, és ahogy újabb digitális platformok jelentek meg, mi is kibővítettük perifériáink választékát, hogy ezekhez a változásokhoz alkalmazkodni tudjunk. Olyannyira, hogy termékeink mára már egyre kevésbé kiegészítői, és sokkal inkább központi elemei a digitális zenehallgatás, az internetes kommunikáció és a házimozi élményének." A kiállításon a Logitech bemutatta digitális zenehallgatáshoz készült hangszóróit és fejhallgatóit, házimozi távirányítóit, internetes videofonálásra alkalmas webkameráit, lézeres egereit és továbbfejlesztett digitális tollát.
A német dtp bejelentette új focis témájú játékát Flitzer címmel, amelyet a Handy Games fejleszt és várhatóan májusban jelenik, pont a németországi Futball Világbajnokság idejére. Az alapötlet igazán eredeti: ezúttal nem focistát, hanem egy foci rajongót alakítunk, aki ráadásul teljesen meztelen - ahogy az manapság divat. Célunk, hogy a különböző biztonsági szervek mellett észrevétlenül el tudjunk jutni a pálya egy bizonyos pontjára. Emellett persze rengeteg más akadályozó tényező is utunkba áll majd. Azt egyelőre nem tudni, hogy ezt hogyan tudják úgy megvalósítani a fejlesztők, hogy arra ne csapjanak le rögtön a GTA-féle Hot Coffee modifikáción febuzdult (vagy felizgult...) ellenzők. Mellesleg az sem tisztázott, hogy az általunk irányított futballrajongó milyen nemű. Én speciel egy hölgyikének jobban örülnék :)
A Joystiq.com egy bizonyos nem megnevezhető, ám teljes mértékben megbízható forrásra hivatkozva cikket közölt, amelyben részletezően beszél a Call of Duty világára épülő két új játékról, amelyek már a fejlesztőasztalon vannak. A tudnivéltek alapján az egyik új rész a második világháborús normandiai kitörésről szól majd, míg a másik, amelynek már a nevét is közölték, Közép-Kelet-Európába kalauzol el minket, a modernkori terroristákkal szembeni küzdelem fényében. A hírek szerint a Call of Duty: Modern Warfare, valamint a másik, második világháborús történetre épülő CoD egymáshoz viszonyítva három hónapon belül jelenik majd meg. Természetesen PC-re, és emellett PS2, PS3, Xbox és Xbox 360 konzolokra. A Call of Duty: Modern Warfare címe már fixnek mondott, no és ezt az Infinity Ward otthonában fejlesztik majd. A másik címről egyelőre nem tudni semmit, találgatások szerint talán CoD 3 lesz a becses neve. A Call of Duty: Modern Warfare esetében Közép és-Kelet-Európába jutunk el, mint az amerikai hadsereg tengerészgyalogosai, avagy lehetünk brit tengerésztisztek is. Feladatunk a gonosz és agresszív diktátor által irányított terroristákkal szembeni harc, amely nem csak az adott helyen, hanem a világ egészén, így például az Észak-Atlanti-óceánon, vagy London belvárosa alatt is játszódhat. A Modern Warfareben képesek leszünk kirúgni vagy felrobbantani az ajtókat, eltorlaszolni őket járművekkel, bútorokkal, egyéb nehéz tárgyakkal. Rombolhatunk falakat, épületeket, utakat és hidakat is. No és mellesleg légicsapásokat is mérhetünk majd. A másik CoD címben a normandiai partraszállásba csöppenünk, ahol az amerikai és brit egységekkel a kanadai és lengyel hadtestekhez, valamint a francia szabadcsapatokhoz csatlakozva feladatunk a német erők kiszorítása francia területekről. Természetesen mindehez eddig nem látott vadiúj fegyverarzenál és szupererős tankok is társulnak. Nem mellesleg ez az epizód egy teljesen új fizikai motort is kap majd.
A független játékfejlesztő vállalat Blitz Games (Pac-Man World 3, Possession, Taz Wanted, Zapper) élére új pénzügyi vezetőt neveztik ki Richard Smithies személyében. A jövőben a vállalat minden fontos pénzügyi és jogi felelősség őt terheli a döntései kapcsán. Smithies a Blitz Games 1990-es indulása óta tanácsadóként dolgozott a, majd 2004-ben csatlakozott a céghez. Ekkor a játék alapú tréningeket, a vizualizációt irányította, illetve a TruSim részleget. Az úriember nagy tapasztalatokkal rendelkezik a banki szektorból, amit örömmel fog a játékiparban kamatoztatni. A Blitz Games 1990-ben alakult, jelenleg 160 főt foglalkoztat, valamint három alrészleggel rendelkezik. Így profiljukba három kategória tartozik: általános; komoly, tréning szimulációs; valamint felnőtteknek szánt játékok. A tagfelvétel folyamatos, számos be nem jelentett, elsősorban következő generációs konzolokra készített játékuk áll fejlesztés alatt. A jövőbeli tervekről egyelőre nem esett szó.
A minden évben hagyományosan megrendezett Superbowl amerikai focidöntő óriási esemény. A nagy filmstúdiók a közvetítési szünetekben vetített reklámokban általában a legfrissebb alkotásaikat mutatják be. Így történt ez 2003-ban a Mátrix: Újratöltve esetében is, ami soha nem látott érdeklődést generált. Azóta egy kicsit csillapodtak a kedélyek, idén "csak" az alábbi alkotásokból láthatunk újabb részleteket.
Letölthető a Virtual RC Racing című autóversenyzős játék legújabb verziós teljes változata. A távirányítós autókat felvonultató alkotás két ingyenes pályát tartalmaz, az ellenfelek mesterséges intellgienciája pedig egy kicsit tovább lett fejlesztve. A 30 megás csomagot innen gyűjthetitek be.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)