Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 144

Kína: tíz év börtön kormányellenes netes véleményért

Hír | 2006.03.20 14:42

A kínai hatóságok tíz évnyi börtönbüntetéssel sújtottak egy internetezőt, amiért az kormányellenes cikket írt egy weboldalon. Az emberjogi képviseletek azonnal ráharaptak a témára. Ren Zhiyuan, egy Shandong tartományban dolgozó gimnáziumi tanár a napokban kapta kézhez a bírósági végzést - a vád "az állami hatalom megsértése" volt. A Human Rights in China (HRIC) kínai emberjogi szervezet értesülései szerint az urat még 2005. május 10-én tartóztatták le. A kérdéses cikket "Az út a Demokrácia felé" címmel írta, s olyan kijelentéseket tett benne, melyek szerint a népnek joga van erőszakosan megdönteni egy zsarnoki kormányt. A vád kiterjedt továbbá egy állítólagos Szárazföldi Demokráciai Élvonal névvel illetett kormányellenes csoport megszervezésére is. A bírósági tárgyaláson Ren ártatlannak vallotta magát. A Riporterek Határok Nélkül (Reporters Without Borders) nevű, franciaországi sajtóképviseleti szervezet kiadott egy közleményt, melyben az úriember elítélését kritizálták, mondván, hogy a nézetei tulajdonképpen egyeznek a kínai kormány ideológiai nézeteivel is. A Marx és Engels által 1848-ban írt Kommunista Párti Kiáltványon alapul ugyanis a Kínai Kommunista Párt ideológiája is, melyben ez is szerepel: "A kommunisták nem titkolják nézeteiket. Nyíltan deklarálhatják, hogy céljaikat csakis a létező szociális formák leváltásával érhetik el."

Amazon.com - mint filmletöltő központ?

Hír | 2006.03.13 18:30

Miközben folyamatosan dúlnak a harcok a filmstúdiók, érdekképviseletek és a különböző illegális tartalmakat kínáló fájlcserélők között, a világ egyik, ha nem a legnagyobb online kereskedelmi köpontja, az Amazon.com komoly tárgyalásokba kezdett a nagyobb filmstúdiókkal egy közös filmletöltő szolgáltatás beindításáról. Pár hónapja hallani olyan pletykákat, melyek szerint az Apple által még 2004-ben elindított iTunes zeneletöltő központnak is riválist szeretne állítani az Amazon, de ha a mostani tervek megvalósulhatnak, úgy a legtöbb TV csatorna által sugárzott különféle sorozatok, és műsorok, valamint a nagyobb filmstúdiók által készített mozifilmek mind letölthetővé válnának az oldalról. A vállalat szóvivője a múlt héten cáfolta ezeket az értesüléseket. Ennek ellenére több forrás is azt állítja, hogy bizony már igen közel állnak a megállapodáshoz olyan stúdiókkal, mint a Paramount Pictures, a Universal Studios, és a Warner Bros., bár ezek szóvivői is igyekeztek cáfolni a felvetést. Az viszont tény, hogy az utóbbi időben az Amazon lényegesen többet fordít piaci kutatásra és fejlesztésre. Pénzügyi elemzők szerint a leghelyesebb lépés, ha minél előbb belépnek a digitális letöltések piacára, amely jelenleg jóval nagyobb árréssel kecsegtet, mint a hagyományos bolti, vagy akár online, de mégis fizikai árusítás. A vállalat a legutóbbi negyedévben 57%-kal növelte technológiai és tartalmi beruházásait. Az Amazon.com tulajdonában lévő IMDB internetes filmes adatbázis február folyamán 15 millió egyéni látogatót szolgált ki - egyes források szerint ezt az oldalt használnák fel a filmes letöltések népszerűsítésére. A nagyobb filmstúdiók már partnerkapcsolatban állnak a Movielink szolgáltatással, ám az a letöltött filmeket csak "kölcsönzés" gyanánt árusítja, vagyis azokat tárolni, lemezre kiírni nem szabad, illetve nem lehet. Az Amazon, állítása szerint 55 millió aktív felhasználóval rendelkezik, vagyis igencsak logikus lépés lenne tárolható változatban is kínálni TV műsorokat, illetve mozifilmeket.

Frontline Nation - oszoljál körökre most

Hír | 2006.02.11 02:27

A Colossai Studios bejelentette új modern, körökre osztott stratégiai játékát Frontline Nation címmel, amely Európában, a közeljövőben játszódik. A játék két különböző játékmenetbeli szintet tartalmaz: stratégiai és taktikai. Nem mintha a kettő annyira különbözne egymástól. A stratégiai szinten a játékos menedzseli a gyártást, diplomáciai tárgyalásokat tart, kutat, fejleszt, és irányítja a seregeket. A taktikai szinten zajlanak a csaták. A dinamikusan előállított csatatereken harcoló seregek felett teljesen mi uralkodunk. Dinamikus időjárás-effektek, napszak változások, és számtalan taktikai lehetőség, 500 régió, 90 város... Összesen 45 országban játszhatunk, és 20 féle egységet irányíthatunk. A megjelenés 2006. második felében várható.

Mégis megvennék a Lionhead Studiost?

Hír | 2006.02.10 10:57

Az angol Lionhead Studios fejlesztőcsapathoz közeli források szerint a cég újra tárgyalásokat kezdeményezett két igazán nagy kiadóvállalatal a Lionhead eladásáról. A Microsoft és a Ubisoft érdeklődik a leginkább a Black & White sorozat és a The Movies játékok fejlesztője iránt, de állítólag az Electronic Arts sem tett még le felvásárlási szándékáról. A Microsoft rendelkezik a leghosszabb Lionhead-partnerkapcsolattal. Ők adták ki a Fable PC-s változatát, amely óriási sikereket ért el. Már készül a játék Xbox 360-as folytatása egyébként. Ráadásul Peter Molyneux Lionhead-főnök igen jó viszonyban van a Microsoft fejeseivel. Egyelőre azonban semmi konkrétumot nem tudni. A fejlesztőcég szóvivője nem hajlandó nyilatkozni az ügyről.

[MOZi] Superbowl TV előzetesek

Hír | 2006.02.06 14:50

A minden évben hagyományosan megrendezett Superbowl amerikai focidöntő óriási esemény. A nagy filmstúdiók a közvetítési szünetekben vetített reklámokban általában a legfrissebb alkotásaikat mutatják be. Így történt ez 2003-ban a Mátrix: Újratöltve esetében is, ami soha nem látott érdeklődést generált. Azóta egy kicsit csillapodtak a kedélyek, idén "csak" az alábbi alkotásokból láthatunk újabb részleteket.

  • 16 Blocks Bruce Willis, egy lepukkant zsaru olyan, egyszerűnek tűnő megbízást kap, amit már senki más nem vállalt el. Egy tanút kell átszállítania a közeli, 16 háztömbnyire található bírósági épületbe a tárgyalásra. Óriási a dugó, hősünk pedig megéhezik... A kétórás furikázásból pedig élet-halál harc kerekedik.
  • The Benchwarmers A baseball-témát már számtalanszor feldolgozták, több-kevesebb szánalmas alkotás is készült, amelyek igyekeztek viccet csinálni a béna játékosokból. Íme egy újabb próbálkozás. A Tök alsó, Tökös csaj, és hasonló filmekből ismert Rob Schneider főszereplésével hamarosan bemutatásra kerülő The Benchwarmers három srácról szól, akik megpróbálják atlétikai tudásukat kicsit késve kijavítani. Ezért aztán háromfős baseball-csapatot alakítanak, hogy kiálljanak egy csapat fiatal, mégis ügyesebb játékos ellen.
  • Cars A Disney és a Pixar új animációs filmje versenyautókról szól. Az egyikük, Villám McQueen rájön, hogy az élete nem a versenypályák köreinek szakadatlan rovásából áll. A versenyverdák élete ennél sokkal izgalmasabbnak kellene lennie. Így aztán útra kell, hogy világot lásson. Közben barátokra lel és vicces helyzetekbe kerülnek.
  • Click Adam Sandler legújabb vígjátéka egy olyan különleges távirányító köré épül, amely nem közönséges televíziót, vagy hi-fit vezérel, hanem gyakorlatilag az egész világot. Sokat pofázik a nőd? Üvöltözik a gyerek? Ugat a kutya? Pörgess bele egy kicsit, vagy vedd le a hangerőt. A sok manipulálásnak azonban ára van. Olyan eseményeket hagysz magad mögött, amelyek meg sem történtek. Pedig mégis, csak az a fránya távirányító...
  • Mission Impossible III Ethan Hunt különleges ügynök visszatér. Újabb lehetetlen küldetés elé állítja a sors, és egyik ellensége. Feleségét elrabolták, rajta pedig az ő szeme láttára akarnak bosszút állni. Mit lehetne tenni? Semmit - Hunt mégis megpróbálja.
  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest Johnny Depp, Orlando Bloom és Keira Knightley újra együtt harcolnak a csúnya Karib-tenger kalózai ellen. Nos, ez az a film, amiről semmit nem érdemes írni, hisz tudjuk, hogy úgyis jó lesz :)
  • Poseidon Úszik a Poseidon luxushajó az Északi-Atlanci óceán kellős közepén. Éjfél. Hirtelen mindeni a saját életéért küzd, mindent elönt a víz, a hajó felborul egy szökőár miatt. A filmklasszikus 2006-os feldolgozása a vizuális effektek mellett egyelőre nem sok újdonsággal kecsegtet.
  • The Shaggy Dog Tim Allen már tényleg nem lehetne szánalmasabb. Számos karácsonyi filmjében alakított már defektes télapót, karácsonyutáló férjet, és már készül The Santa Claus 3 címmel az idei év áldása. Mostani, The Shaggy Dog című filmjében azonban valami csoda folytán testet cserél a család kutyájával. Egyébként ez egy 1959-es Disney-film feldolgozása.
  • V for Vendetta A Mátrix trilógia megalkotásáról elhíresült Wachowski fivérek új filmje hamarosan berombol a mozikba. A V for Vendetta egy futurisztikus Nagy-Britanniában játszódik. Gyakorlatilag modern Zorróként is felfogható a minden mentőakcióján V jelet hátrahagyó titkos idegen, aki az elnyomó erők ellen küzd. Erőfeszítéseinek két fotnos londoni kormányépület felrobbantásával ad nyomatékot. Az egyik megmentett hölgy (Natalie Portman) nem nyugszik: ki akarja deríteni V kilétét. Olyan titkokra derít fényt, amiket jobb lett volna békén hagyni.

  • Kalapács alatt az Empire Interactive

    Hír | 2006.02.05 12:51

    Az angliai székhelyű Empire Interactive játékkiadó vállalat megerősítette, hogy több érdeklődével is tárgyalást folytat, melynek végeredménye a kiadó felvásárlása lenne. A bejelentést követően a vállalat részvényárfolyamat 25%-ot ugrott felfelé. Nagyjából egy hónappal ezelőtt tudatták a nagyközönséggel, hogy a Ford Racing sorozatot átveszi a Sega, mint árkád autóverseny, és márciusban dobja majd piacra a legújabb részt. Az Empire Interactive jóvoltából jelentek meg olyan alkotások, mint a Crazy Taxi, FlatOut, Ford Racing 2-3, Galactic Civilizations, Ghost Master, Starship Troopers, Warrior Kings: Battles...

    [MOZi] Quake a Doom után?

    Hír | 2005.10.12 16:02

    Hollenshead bácsi az id kolóniából azt nyilatkozta, hogy még jól a Doom film ötletének megszületése előtt megkezdődtek a tárgyalások egy esetleges Quake mozi elkészítéséről. Akkoriban sem a Warner Brothers, sem pediglen az Universal Pictures nem érdeklődött annyira a téma iránt, de lehet, hogyha a Doom film sikeres lesz, újra előveszik a témát. Véleményem szerint egyébként lesz annyira sikeres, hogy legyen Quake film, lévén nagyon sokan már csak a név miatt is meg fogják nézni - akkoris, ha egyébként egy nagy bukás az egész történet, vagy éppen a megvalósítás...

    'Napot...

    Hír | 2005.07.09 11:35

    Kellemes szombat délelőttöt. Nos, vannak hírek, nem is akármilyenek, sőt, valami amiből 1 éve csak leírásokat mutogatnak, ..., na nem kiabálom el, mindjárt meglátjátok :)

    Két hajótörött nő ül egy lakatlan szigeten. Azt mondja az egyik: - Te, akárhogy is, de nekem már nagyon hiányzik egy férfi. - Igen, már én is unom a banánt. Két skót találkozik. - Képzeld, tegnap betörtek hozzám - mondja az egyik. - És mit vittek el? - 12 pennyt. - Hogy lehetsz ennyire könnyelmű? Hogyan lehet ekkora mennyiségű pénzt otthon tartani? A bíró a tárgyaláson a sofőrhöz fordul, aki elütött egy idős hölgyet. - Miért nem dudált, amikor látta, hogy a kocsi elé lép a néni? - Nem akartam megijeszteni szegényt. - Miért jó, ha kerekes kutad van? - Mert oda tolod, ahol víz van.

    Sin 2 és a Steam

    Hír | 2005.07.04 22:35

    A Ritual Entertainment régóta várt játékfolytatása, a Sin 2 úgy néz ki, hogy a Valve Steam rendszerén keresztül lesz elérhető részletenként. A 3-4 havonta megjelenő "folytatások" ára egyenként 20 dollár körül mozog majd. Arról nem tudunk, hány részből áll, de egy-egy ilyen darab körülbelül hat órányi játékmenetet tartalmaz. Az első adag idén télen érkezik, s még arról sincsenek információk, hogy vajön kiadják-e valaha dobozos változatban. Steve Nix elmondta, hogy immár negyedik éve dolgoznak együtt a Valve-vel, s mivel a kiadókkal folytatott tárgyalások nem jártak éppen sikerrel, ez tűnt a legjobb megoldásnak arra, hogy a játékosok és a fejlesztők is egyaránt jól járjanak. És ez még nem minden. A két cég olyannyira jóban vannak, hogy a Sin 2 a Source engine némileg módosított változatát fogja használni.

    Tovább lázadnak a szinkronszínészek

    Hír | 2005.06.22 22:07

    Már szót ejtettünk arról, hogy a hollywoodi szinkronszínészek, akik hangjukat adják egy-egy játék valamely szereplőjének, magasabb bért követelnek munkájukért, pontosabban nem is ők, hanem két szervezetük, a Screen Actors Guild, valamint a American Federation of Television and Radio Artists. Sajnos azonban az SAG felrúgta az időközben megkötött megállapodást, melynek értlemében az elkövetkezendő három évben 36%-kal több bért kapnának. Az AFTRÁ-ra ez nem vonatkozik, így valószínűleg a megállapodás érvényben marad. A két legnagyobb játékkiadó, az EA Games és az Activison még nem nyilatkozott, de valószínűleg tovább folytatódnak a tárgyalások.

    'Napot...

    Hír | 2005.05.28 13:00

    Kellemes szombat delet, jó étvágyat az ebédhez! Ma is döglesztő időnk van, ellenben állítólag kedd környékén lesz egy kis zuhé. Addig is befekszek a fagyasztóba, ha probléma lenne :). Na, nézzük inkább mi van ma...

    A bíró a tárgyaláson a sofőrhöz fordul, aki elütött egy idős hölgyet. - Miért nem dudált, amikor látta, hogy a kocsi elé lép a néni? - Nem akartam megijeszteni szegényt. - Ki az abszolút focidrukker? - Aki azt hiszi, hogy de Gaulle-t Albert Flórián rúgta. A rendőr sétál ötéves csemetéjével a tenger partján. - Nézd, apu, egy döglött sirály! - kiált fel a kisfiú. A rendőr felnéz az égre: - Hol? - Uram, mi az a púp a fején? - Tudja, Jean, a kozmetikusom azt ajánlotta, hogy használjak toalettvizet, és a fejemre esett az ülőke.

    Blu-Ray vs HD-DVD - Nincs vége!

    Hír | 2005.05.11 16:01

    A Toshiba és a Sony egyaránt cáfolta a tegnap felröppent hírt, miszerint megállapodtak egy új, közös formátum gyártásában. Mindkét cég elismerte, valóban folynak tárgyalások az ügyben, de állításuk szerint még nem született semmilyen megegyezés. Kérdés, hogy valóban így állnak-e a dolgok, vagy csak túl korán szivárogtak ki az infók. Folytatása következik...

    Sam & Max 2 - béke veletek

    Hír | 2005.01.30 09:42

    Szomorú tény, az igaz, dehát ez van. Valahol sejteni lehetett, hogy ez lesz a vége. Nemrég felröppent egy híresztelés, miszerint lehet, hogy nem lesz Sam & Max 2, de ugyebár a lepényhal meg utoljára, bizakodni lehetett. Egészen eddig a pontig. Hivatalos bejelentésnek hat, hogy a LucasArts-szal folytatott tárgyalások sikertelenek voltak, nem lesz se Sam, se Max. Mit mondhatnék? Brühhühhü...

    Interplay pénzügyek és a jövő

    Hír | 2004.10.14 10:02

    Az elmúlt hetekben több forrásból is jelentették, hogy az Interplay üzleti nehézségekbe ütközött. 2004 negyedik negyedéves üzleti évük után nem tudják fenntartani magukat, mint kiadók. Ez már sajnos biztos. Az ezt követő tárgyalások részét képezi, hogy a Bethesda Softworks fejleszti a Fallout 3-at. Érdekesség, hogy egy esetleges negyedik és ötödik (!) részről is szóesett! Szintén meglepő, hogy a VUGames, cirka 300 ezer dollárért felvásárolta az egykori Redneck Rampage mindennemű jogait. Ebből bizony arra lehet következtetni, hogy tervezik ennek is a folytatását.

    Figyelni fogják a játékosokat?

    Hír | 2004.08.25 22:30

    Egy érdekes cikkre bukkantam, ami azt fejtegeti, hogyan is válhatnak a számítógépes játékok a televízióhoz hasonlóan a legfőbb reklámhordozóvá. És ez csak az egyik rész. Arról van tehát szó, hogy egy új technológiát fejlesztettek ki, amivel figyelni tudják, a játékosok játszási szokásait. A módszer kicsit hasonló, mint a tévék esetében. Egy egyszeri felhasználó számára láthatatlan kódot építenek bele a programba, ami regisztrál bizonyos dolgokat, majd azokat elküldi, főleg a kiadók felé. Az Activision volt a legérdeklődőbb ez iránt, ám folynak tárgyalások a többi nagy kiadóval is. Ha beindul a dolog, a kiadók sokkal jobban megismerhetik a játékosok szokásait, hisz hajszálpontos, és nem reprezentatív mérésekből származó adatokkal fognak rendelkezni. Ám ki szereti, ha állandóan figyelik? Főleg ha nem is vesszük észre?! :) A cikk egyébként kitér arra is, hogy egy new york-i cég szeretne olyan technológiát piacra dobni, amivel konkrétan játékokon belül lehet reklámokat értékesíteni. Ez mondjuk nem egészen tiszta, mert a módszert eddig is alkalmazták, amennyiben volt "hirdető".

    'Reggelt...

    Hír | 2003.06.22 11:43

    Verőfényes jó reggelt mindenkinek! Csodálatos időnk van, csicseregnek a fák, lengedeznek a madarak, egy szóval minden a legnagyobb rendben! Ez a nap ugyan nem túl híres, de azért akad itt még valami...

    A bíróságon tárgyaláshoz készülnek. A vádlott ellen azt hozták fel, hogy házilag főzött pálinkát árult illegálisan. A védőügyvéd megkezdi védőbeszédét: - Tisztelt bíróság! Kérem, nézzenek rá védencemre! El tudják Önök képzelni, hogy védencem akár egyetlen csepp pálinkát is képes volna másnak adni?

    'Napot...

    Hír | 2003.05.18 13:36

    Szép jó napot mindenkinek! Már "rég" véget ért az idei E3 és szépen, lassan minden visszaáll a régi rendbe. Valószínűleg nem lesznek már olyan napok, amikor 50 hír fog a nyakunkba zúdulni és nem kell majd ZeroCoolnak napi 24 órát híreznie, kialudhatja magát. Nemsoká beindul a hírező gépezet, de előbb jöjjön a vicc:

    Trianonban tárgyalnak az országok további sorsáról a VH után. A tárgyalás közepén jelentkezik a magyar küldött, hogy szólni kíván. Felszólítják! - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat. A többiek nem igazán értik, kérdi az elnök, szeretné-e a magyar ha a hozzászólását jegyzőkönyvbe vennék-e. - Á nem, nem kell. Csak úgy mondtam... A tárgyalás folytatódik, megint szólni kíván a magyar: - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat. Megint kérdik, jegyzőkönyvbe akarja-e vetetni? Mondja: - Nem kell, csak úgy mondtam... A tárgyalás folytatódik, a magyar megint szólásra kér engedélyt: - Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat. A román küldöttnek már vörös a feje! Üvöltve kifakad: - De hisz akkor még itt sem voltunk!! Mire a magyar: - Na, ezt vegyék jegyzőkönyvbe...

    Half-Life 2: Xbox Exkluzív?

    Hír | 2003.01.10 23:16

    A hivatalos XBox Magazine értesülései szerint a Valve feje, Gabe Newell jelenleg is tárgyalásokat folytat a Microsoft-tal arról, hogy mi lenne, ha a Half-Life 2 áttérna az Xbox exkluzív státuszba... hmmm... Azért nem kell ennyire megijedni, mert állítólag PC-re mindneképpen megjelenne. Az infók szerint csak azt szeretnék elérni, hogy konzolok között csak Xbox-szon jelenjen meg. Thanx GameSpy

    Jazz and Faust

    Hír | 2002.07.08 19:01

    Annyi viszontagság, fordítás, ordítás, szinkron, újra-szinkron, tárgyalás és az oroszokkal történő állandó egyeztetés után végre valahára megérkezetett várva várt kalandjátékunk, a Jazz and Faust. Talán e történet két hőse sem élt át annyi megpróbáltatást, mint amennyit mi magunk szenvedtünk a játék beszerzése és magyarítása körül.

    eXigo hivatalos infók...

    Hír | 2002.05.31 17:33

    Kaptunk néhány hivatalos mondatocskát a minap előkerült eXigo nevezetű hazai gyöngyszemről... idézet: "Az eXigo fejlesztése másfél évvel ezelőtt kezdődött, és már túl vagyunk a munka felén. Most került a játék olyan állapotba, hogy a nagyközönseg számára is mutathatnánk belőle dolgokat, erre azonban még várni kell egy kicsit. A Black Hole mögött egy komoly amerikai cég áll, amely tárgyalásokat folytat több játékkiadóval, de amíg ezek a tárgyalások nem zárulnak le, addig az eXigo nem lesz hivatalosan bejelentve, és ezért nem közölhetünk információkat róla. Ugyanez az oka annak, hogy sem a Black Hole-nak, sem magának az eXigonak nincsen még hivatalos homepage-e. A Neten megjelent képeket egy szakmai konferencián, a Műszaki Egyetemen megrendezett KATT-on mutattuk be, de reméljük, hamarosan többet is elárulhatunk a játékról." Reméljük a legjobbakat, és minél előbbi megjelenést kívánunk!

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)