Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 112

A THQ kiszervező csapatot indított

Hír | 2006.03.16 19:13

A THQ játékkiadó vállalat bejelentette, hogy XDG névvel megalapítottak egy külső kiszervező, outsourcing csapatot, amely feladata a jövőbeli termékfejlesztési outsourcing szükségletek akadálytalanítása. Jack Sorensen, a THQ alelnöke így nyilatkozott: "Az XDG számára azt a célt tűztük ki, hogy növelje termelőképességünket, valamit költséghatékonyságunkat, az egész stúdiórendszerben. Biztosak vagyunk benne, hogy az XDG (External Development Group) nagyon fontos erőforrásunkká válik, amely leveszi a terhet csapatunk belső magjáról, hogy azok így még innovatívabb játékokkal szolgálhassanak vásárlóinknak. A csapat vezetője Shiraz Akmal, aki korábban a Heavy Iron THQ tulajdonában lévő fejlesztő stúdió kutató és fejlesztő részlegének vezetője volt. Az utóbbi időben egyre több vállalat törekszik a kiszervezés megvalósítására, annak érdekében, hogy csökkenthesse fejlesztési költségeit, amelyeket elsősorban az újgenerációs platformok növelnek.

Veszteséggel zárta a negyedévet a Take-Two

Hír | 2006.03.08 16:31

A Take-Two játékkiadó vállalat nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, amelyből az derül ki, hogy bevételi szempontból veszteséggel zárták az időszakot - de még így is sokkal jobban, mint ahogy azt a vállalat és az elemzők megjósolták. Az eladásokból származó nettó bevétel elérte a 265 millió dollárt, ami egy évvel korábban ugyanebben az időszakban még 502,5 millió volt. Akkor volt ugyanis az új termékek között a GTA: San Andreas, ami hihetetlen módon megugrasztotta a vásárlási kedvet. További befolyásoló tényező volt jelen időszakra a 2006-ra előrejelzett általános piaci stagnálás és a konzolos szegmensben a két generáció közötti átmenet, amelynek köszönhetően gyakorlatilag vihar előtti csend honol. Sikerült 29,1 millió dollárnyi nettó veszteséget felhalmozni, pedig egy évvel korábban ebben az időszakban még 55,2 milliós nyereséget könyvelhettek el. Paul Eibeler, a vállalat elnök-vezérigazgatója így kommentálta a helyzetet: "Igyekszünk átvészelni a konzolos piacon tapasztalható, új generációra történő átállás okozta kellemetlenségeket, s emellett a jövőbeli lehetőségeket is szem előtt tartjuk. Tüzetesen átvizsgálunk minden egyes aspektust, és arra törekszünk, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a költségek és a kreatív erőforrásaink, valamint a megosztott törekvéseink támogatásához szükséges infrastrukturális szükségletek között. A legfontosabb, hogy továbbra is fejlesztői erőforrásainkra összpontosítunk, hogy folytathassunk a kiváló tartalmak előállítását és szabadalmazott márkáink megfelelő befolyásolását." Az időszak legkeresettebb játékai voltak a konzolos Grand Theft Auto: Liberty City Stories, amely Észak-Amerikában az első számú PSP-s alkotás volt 2005. októberi megjelenése óta minden hónapban. Emellet a GTA: San Andreas olcsóbb, PS2-es kiadása is igen népszerűnek bizonyult. A Take-Two leányvállalat, a 2K Games pozitív eladási adatokat közölt a id Meier's Civilization IV-ről PC fronton, és az Xbox 360-as NBA 2K6 is jól fogyott.

Genesis - Légy jó vagy rossz

Hír | 2006.02.27 10:51

A Blue Gecko Entertainment bejelentette Genesis című MMO stratégiai játékát, melynek március másodikán indul az Osiris névre keresztelt első bétateszt forduló, ahol bemutatják a spell castinget is. Összesen hat faj közül választhatunk majd: ember, törp, elf - a jók oldalán; valamint orkok, goblinok, élőholtak a rosszak oldalán. Ahogy az várható, mindegyik egyedi tulajdonságokkal, erősségekkel és gyengeségekkel rendelkezik. A játékosok 10 jó és 10 rossz várossal kezdenek egy bolygón, amelyek elegendő erőforrással rendelkeznek további épületek és seregek építéséhez. Harcolj, vagy használj diplomáciát, hogy irányíthasd a bolygódat. Ami a legfontosabb, hogy a játék teljesen ingyenesen letölthető a www.bluegecko.ro oldalról, és a használatáért sem kell fizetni. Ingyenes regisztráció fejében azonban tovább bővíthető az élmény.

Activision pénzügyek, törölt projektek és új címek

Hír | 2006.02.07 14:08

Az Activision nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, melyekből kiderült, hogy a játékkiadó vállalat bevételei 20%-ot nőttek, miközben a nettó nyereség csökkent 30%-kal. A bejelentést több, játékokat érintő kérdés is követte. A The Movies konzolos változatát például törölték. A True Crime és a GUN a vártnál kisebb sikereket hozott, ennek ellenére utóbbiból elképzelhető egy folytatás, míg a True Crime esetében ennek esélye egyenlő a nullával. Tony Hawk visszatér Downhill Jam néven (egyelőre PlayStation 3-ra jelentették be), és a Call of Duty is kap egy új epizódot. Idén 4 Xbox 360, 3 PlayStation 3, és egy Nintendo Revuliton játékot akarnak piacra dobni; a még meg nem jelent konzolok esetében azok debütálásával egy időben. A harmadik pénzügyi negyedévben 816,2 millió dolláros rekordbevételt könyvelhettek el, ami az egy évvel korábbi 680,1 millióhoz képest 20%-os növekedést jelent. A nettó nyereség ezzel szemben csak 67,9 millió lett, míg egy évvel korábban 97,3 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 35 centről 23-ra csökkent. Az egész pénzügyi évet tekintve 2005. december 31-ig 1,28 milliárd dollárnyi rekordbevételt szereztek. Ez a szám egy évvel korábban 1,20 milliárd volt. A részvényenkénti nyereség drasztikus mértékben 49 centről 17-re zuhant. Robert Kotick, az Activision elnök-vezérigazgatója elmondta, "Az elmúlt negyedévet és a 2006-os pénzügyi év eddig lezárt egészét tekintve rekord nettó bevételről számolhattunk be. Ennek köszönhető, hogy az Egyesült Államokban második helyen végeztünk a legnagyobb játékkiadók listáján. Ami kifejezetten az Xbox 360 amerikai piacát illeti, ott az elsők vagyunk. Az évet nagyjából 765 millió dollár készpénzzel zárhattuk, rövid távú befektetéseink, és összesen 1,2 milliárd dollárt birtokló részvényeseink sem méltatlankodhanak." - mondta, majd hozzátette: "A sikerek ellenére csalódottak vagyunk a negyedéves nyereségeket tekintve. Ez a vártnál gyengébb amerikai és európai piaci körülményekkel magyarázható, aminek kiváltó oka az új konzolokra történő lassú átállás a vásárlók részéről." "Hosszútávon piacnövekedésre számítunk, amit az újgenerációs konzolok megjelenése vált majd ki. Hogy ezt saját hasznunkra fordíthassuk, erősen összpontosítunk termékfejlesztési erőforrásaink, valamint szellemi tulajdonaink portfoliójának fejlesztésére. Ennek köszönhetően a 2008-as pénzügyi évünkben cégünk történelmének legnagyobb növekedésére számítunk. Továbbá nemzetközi üzemeltetéseinket is növelni szeretnénk, amellett, hogy optimalizálni szeretnénk költségstruktúránkat és erőforrás-elosztásainkat." Október és december között nyolc új játékot jelentetett meg az Activision: Tony Hawk's American Wasteland, Call of Duty® 2, Call of Duty® 2: Big Red One, Quake 4(TM), GUN(TM), True Crime®: New York City, Shrek® SuperSlam és The Movies(TM). Nagyobb mérföldkövek az említett háromhónapos időszak alatt:

  • A Call of Duty 2 Amerika második legtöbb példányszámban eladott PC-s játéka lett.
  • A GUN volt a legtöbb példányban eladott olyan PC-s játék Amerikában, amely a vállalat új szellemi tulajdonából készült.
  • Amerikában a második legnagyobb játékkiadó lett az Activision, míg csak az Xbox 360 platformot nézve első helyen végeztek.
  • November 9-én az Activision és a Marvel meghosszabbította hosszútávú megállapodását a Spider-Man játékok kiadási jogait illetően.
  • November 11-én megállapodást kötöttek a DreamWorks Animationnel, hogy következő 4 animációs filmjükből ők készíthessenek videojátékokat. Ezek a Bee Movie, Kung Fu Panda, Rex Havoc, a How to Train Your Dragon és a Shrek 3.

  • Óriási bevételcsökkenés az Electronic Arts-nál

    Hír | 2006.02.03 12:40

    A tegnapi Electronic Arts létszámleépítés a ma nyilvánosságra hozott pénzügyi helyzet fényében már érthető. A játékkiadó óriás 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévében ugyanis 11%-os bevételcsökkenést könyvelhetett el. És ha ez még nem lenne elég, a nyereség 31%-kal csökkent ugyanebben az időszakban, annak ellenére, hogy az NFS: Most Wanted, Fifa 06, Harry Potter, Sims 2, Madden NFL 06 játékok mindegyike kétmilliónál is több példányban talált gazdára december végéig. Legalább egymilliót adtak el az NBA Live 06, SSX On Tour, Tiger PGA TOUR 06, From Russia with Love és BF2: Modern Combat játékokból. A nettó bevétel 1,27 milliárd dollárra csökkent, a 2004. harmadik negyedévi 1,428 milliárdról. A nettó jövedelem ebből 259 millió, míg egy évvel korábban 375 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 1,18 dollárról 83 centre esett. A működési költség nélküli pénzmozgás 12 hónap alatt 733 millióról 722 millióra csökkent. "2005-öt nagyon erős versenypozícióval zártuk. Elsők voltunk PlayStation 2, Xbox, PSP, és PC platformokon, Észak-Amerikában és Európában egyaránt. Jól teljesítettünk Xbox 360-on is; reményeink szerint idén ott is megszerezzük az első helyet." - mondta Larry Probst, a vállalat elnök-vezérigazgatója. "A 2006-os naptári esztendő a bevételek helyett a befektetések éve lesz. Erőforrásainkat a következő generációs szoftverekre, valamint az online, és mobil üzletágak fejlesztésére, kiterjesztésére fordítjuk majd." - mondta Warren Jenson pénzügyi és adminisztrációs vezető. További érdekességek:

  • A harmadik negyedévben Észak-Amerikában 11, Európában 13%-os csökkenéssel 618, illetve 577 millió dollár bevételt könyveltek el. Az ázsiai régió (beleértve Japánt is) 7%-ot növekedett, ám tekintve, hogy még nagyon fiatalok ebben a térségben, az összbevétel alig 75 millió dollár volt.
  • A Need For Speed: Most Wantedből világszerte több mint hétmillió példányt adtak el, melynek köze 60%-a Amerikán kívül került értékesítésre.
  • Az Xbox 360-ra készített EA-termékek piaci részesedése Észak-Amerikában 30, Európában 24%.
  • A három hónap alatt hat játék kapta meg a platinum címet (legalább egymillió eladott példány), így 2005-ben összesen 27-re növekedett az EA-s platinák száma.
  • Az EA játékeladásokból származó bevételi részesedése Észak-Amerikában 22, Európában 23%.
  • A kiadóvállalat nemrég megállapodott a 20th Century Fox filmstúdióval, hogy következő generációs konzolokra Simpsons játékokat készíthet.
  • A Tiger Woods golfjátékok licenszjogait további hat évre meghosszabbították.

  • Létszámleépítések az Electronic Arts-nál

    Hír | 2006.02.02 14:35

    A világ legnagyobb játékkiadója 5%-kal csökkenti foglalkoztatott alkalmazottainak számát, amely legalább háromszáz dolgozót érint. Az EA szóvivője szerint a vállalatóriás világszerte 6500-7000 embert foglalkoztat. Az ötszázalékos létszámleépítés így nagyjából 325-350 dolgozót érint. A szóvivő azzal magyarázta a lépést, hogy a vállalat az EA jelenleg átmeneti állapotban van. Minden részleg átesik mostanában egy erőforrás-vizsgálaton. A dolgozók egy részének felajánlják majd, hogy más irodában folytathatja munkáját. Az első felmondóleveleket a redwoodi központban osztották ki. Ezt követte a floridai és a vancouveri iroda. A leépítés egy nappal az EA legfrissebb pénzügyi jelentésének nyilvánosságra hozatala előtt. Az idő közben felreppent pletykákat, melyek szerint leállították volna a The Godfather fejlesztését, a kiadó határozottan cáfolta.

    UFO: Afterligth - harmadszor is

    Hír | 2005.12.13 20:14

    Egyelőre még csak munkacím, de UFO: Afterlight címmel készül az UFO taktikai-stratégiai sorozat harmadik darabja. Láthatóan nem erőltették meg magukat a címadással, az Aftershock és Aftermath alcímek után :) Ezúttal a hangsúly a Marson élő embereken lesz a hangsúly. Némileg átalakították az erőforrás rendszert, és fontos szerepet kap a terraformálás is a játék előrehaladtával. A lerombolható környezet, a hőtérkép, a magaslatok, és mélységek kihasználhatósága, az épületek belsejébe lépés mind-mind újdonságnak számítanak. A szerepjáték elemekre is odafigyeltek a készítők, ennek megfelelően a történet is összetettebb. Egyelőre megjelenési időpont nem ismeretes.

    Tortuga béta közeleg

    Hír | 2005.01.06 19:24

    Az Ascaron, röviddel azután, hogy befejezte a Port Royal 2 hegesztését, villámgyorsan áthelyezett minden erőforrást az elülső elhárító paj...hmmm, kicsit eltérem :) Szóval gőzerővel készül a Tortuga: Pirate's Revenge. A mai naptól már a béta tesztjére is jelentkezhettek ezen a linken. Csak annyi a teendőd, hogy kitöltöd a kérdőívet (mi vagyunk az Ungarn rész), és szurkolsz, hogy kiválasszanak. Ja, még annyit, hogy minimum 18 évesnek kell lenned és legalább ADSL netkapcsolat kell.

    Midway a Mithis-től

    Hír | 2002.07.29 17:49

    A hazai Mithis Games nevezetű, elég új fejlesztőcsapat, bemutatta teljesen új alkotását, melyet Midway - Naval Battles-nek neveztek el! Ez egy tengeri 3D-s taktikai stratégia lesz, a második világháború idején. Értelemszerűen a korabeli vizi csatákat hivatott bemutatni, és természetesen ezekben vehetünk mi is részt!

    Az alkotás főbb jellemzői:
  • forradalmi 3D engine (Black Sun)
  • taktikai akció felszínen, valamint víz alatt és felett
  • teljesen egyedi, valósághű vízeffektek
  • igen részletes játékmenet
  • időjárási effektusok
  • innovatív és realisztikus erőforrás menedzsment
  • szerepjáték elemek
  • történelmi hajók, felszerelések és csaták
  • 4 nemzet eltérő lehetőségekkel
  • több, mint 20 tengeri ütközet
  • több, mint 40 vizijármű, tengeralattjárók és repülők
  • több, mint 100 fegyver és felszereléstípus
  • többjátékos módok LAN-non és interneten keresztül Várható megjelenése: 2003 vége, 2004 legeleje

  • A sokplatformos Matrix...

    Hír | 2002.04.18 11:10

    A minap, a szerencsétlen Shiny-nak arra kellett ébrednie, hogy valószínűleg eladják... A jelek szerint azért nem keseredtek el olyannyira, hiszen elárulták, hogy készülő The Matrix című játékukat első nekifutásból Xbox-ra, PS2-re, GameCube-ra és PC-re egyaránt kiadják majd. Tehát a lelkesedés nem hagyott alább... Később tervezik egy GBA változat kiadását is, de egyelőre elfogytak az erre a projectre szánt emberi erőforrások... :D

    Max Payne 2?!

    Hír | 2001.11.02 12:23

    A Computer and Video Games értesülései szerint a Max Payne második részének fejlesztése azért nem halad, mert az elég kicsinek számító fejlesztőcég (a Remedy) minden erőforrását az első epizód konzol verzióinak fejlesztésébe fektette. A játék valamikor jövő év elején jelenik meg XBox-ra és PS2-re egyaránt. Azt azonban nem lehet tudni, hogy meddig kell a folytatásra várni, illetve, hogy az melyik gépen jelenik meg először...

    Legion PC-re

    Hír | 2001.07.31 09:00

    Az angol Slitherine Software bemutatta készülő PC-s játékát, a Legion-t. Ez egy történelmi stratégia lesz, mely az antik Rómában játszódik majd. Lesznek különféle játékmódok: ebből az egyik a taktikai-level, ahol különféle formációkba kell rendeznünk a hadsereget, hogy megnyerhessük a csatát. Egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki adja ezt ki (és még a megjelenési időpontja sem tisztázott)... Néhány érdekesség a játékból: - nagyméretű, valódi helyszíneket feldolgozó pályák - több, mint 20 oldal (telepesek, harcosok, stb) - 20 különféle AI ellenfél - diplomácia - óriási, valós harci jelenetek, több száz harcossal - a harci model valós eseményeken alapszik... - ...hasonlóképpen a fegyverzet - 3D-s csataterek - négy erőforrás - vas, fa, ruhaanyag, étel - részletes gazdaság - alacsony gépkövetelmény (a részletek egyelőre nem ismertek) Az első képet ebből megtekinthetitek az AVault honlapon!

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)