Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 565

Todd Hollenshead interjú @ id Software

Hír | 2006.02.28 12:14

Az id Software elnök-vezérigazgatója, Todd Hollenshead újra falnak lett állítva, és addig kérdezgették, amíg mindent elmondott, amit csak lelkiismerete engedett. A terjedelmes interjúból csak a fontosabb momentumokat emelnénk ki. Szó esett például az aktuális trendekről. 2006 egyértelműen a szerepjátékok és online játékok éve lesz. Talán idén szorul először háttérbe az FPS műfaj. Todd szerint az első személyű lövöldözős játékoknak egyáltalán nem áldozott le, csupán egy kicsit fel kell kavarni az állóvizet. A hamarosan érkező Enemy Territory: Quake Wars is sok RPG elemet tartalmaz például. Egyébként az id következő projektje, és a Wolf új része is elsősorban Xbox 360-ra készül, s emellett PC-re is megjelenik majd. Szó esett arról is, hogy az általános tendencia szerint a játékok egyre rövidülnek, miközben azok ára változatlan. Erre Todd csak annyit mondott, hogy az árképzés egyáltalán nem tőlük függ. John Carmack pedig még korábban említette, hogy hamarosan nem lesz elképzelhetetlen akár százmillió dolláros költségvetésből játékot készíteni. Ennek oka elsősorban az, hogy nagyobb hollywoodi filmrendezők (Peter Jackson, Steven Spielberg) is komolyan érdeklődnek a játékiparban rejlő lehetőségek iránt. Todd ezzel nem ért egyet, fenntartással kezeli a filmekből készülő játékokat, hisz egyelőre egyik sem ért el kiemelkedő sikereket. Ami a legérdekesebb: az idei E3 kiállításon képviseltetni fogják magukat! Nem árulták el, mit mutatnak majd be, de azt üzenik, készüljünk fel :) A filmes karrierről annyit, hogy a Doom sikerei után erősen érdeklődnek a stúdiók a további licenszek iránt. Az id elsősorban a Wolfenstein megfilmesítésében gondolkodik. A QuakeCon 2006 még tényleg nagyon messze van, így egyelőre erről csak annyit mondtak, hogy ott is nagyobb változások lesznek, összhangban az egész cég stratégiájának átalakulásával.

Angliai TOPlista

Hír | 2006.02.15 13:30

Régen közöltünk már listát Angol testvéreink "vásárlási szokásairól" ezúttal azonban kezem ügyébe került a múltheti hivatalos játékeladási lista, amire azért érdemes egy pillantást vetni. Érdekesség, hogy alig találunk két hónapnál újabbat a felsorolásban. A Football Manager 2006 elsőségén már nem kell csodálkoznunk, odaát ez a trendi az utóbbi években. 1. Football Manager 2006 2. Age of Empires 3 3. Rome: Total War Gold-Edition 4. The Sims 2 5. F.E.A.R. 6. Battlefield 2 7. World of WarCraft 8. Call of Duty 2 9. The Sims 2: Nightlife 10. Civilization 4

[MOVIE] Auto Assault

Hír | 2006.02.11 01:35

Az NCsoft kiadott egy újabb videóbemutatót az Auto Assault című MMO autós harci játékából, mely jelenleg bétatesztelés alatt áll. A trendeknek megfelelően ez is HD felbontású, úgyhogy a másfél perces videó több mint hatvan megabájt.

Atari pénzügyi eredmények, vezetői változások

Hír | 2006.02.11 00:59

Az Atari játékkiadó nyilvánosságra hozta 2006-os harmadik pénzügyi negyedévének adatait. A nettó bevétel 30%-os zuhant, nyereségről pedig egyáltalán nem tudtak beszámolni. Valószínűleg ennek hatására a vállalat elnök-vezérigazgatója és CFO-ja, Diane Baker lemondott posztjáról. S ha ez még nem lenne elég, a vállalat hitelezője közölte, nem tud több pénzt pumpálni a vészhelyzet kezelésére, ami pedig erősen megkérdőjelezi az Atari sorsát. A 2005. december 31-én zárult negyedév nettó bevétele 100,8 millió dollár volt, szemben az egy évvel korábbi 156,4 millióval. Ennek elsődleges oka, hogy most jóval kevesebb játékot jelentettek meg ebben az időszakban. A játékkiadásból származó bevétel nagyrészt ezért esett 137,9 millió dollárról 82,4 millióra. A disztribúciió bevételei szinte változatlanok maradta, 18,5 millió helyett 18,4 millió dollár folyt be ebből. Az egy évvel korábbi 19,6 millió dolláros nettó nyereség most 4,8 milliós veszteségbe csapott át, ami részvényenként 4 centet jelent. Az eddig letelt egész pénzügyi évet nézve a nettó bevétel 332,5 millió dollárról 163,4 millióra zuhant, a játékkiadásból származó bevételek pedig 290,0 millióról 117,8 millió dollárra csökkentek. Mindeközben 62,8 millió dolláros veszteséget sikerült felhalmozni. Az előzetes várakozásokat az előrejelzettnél gyengébb karácsonyi szezon, valamint a játékok megjelenésének késése húzta át. A HSBC Business Credit (USA) hitelintézet pedig a fentiak hatására leállította további hitelfolyósításait az Atari felé. Azzal a feltétellel hajlandó a továbbiakban is segítséget nyújtani, ha a vállalat felülvizsgálja üzleti terveit. Az Atari azonban már megkezdte a keresést más hitelintézetek után, valamint felkínálta egyes licenszeit, szellemi tulajdonait, és fejlesztőstúdióit is eladásra. Emellett persze a költségek csökkentésére, és a kevésbé sikeres projektek leállítására is törekednek. "Az új konzolok piaca egyre közeledik és bővül, az új technológiák pedig új kihívások elé állítanak minket. A gyenge karácsonyi szezon is azt mutatja, hogy át kell alakítanunk kiadónk termékpolitikáját az elvárásoknak és trendeknek megfelelően, ki kell egyenlíteni a konzolok és a számítógépes platformokra kiadott játékokat. Az Atari 2006-os pénzügyi évében (2006. március 31-ig) még a következő alkotásokat kívánja megjelentetni, PC platformra:

  • Desperados 2: Cooper's Revenge
  • Dungeons & Dragons Online
  • Kao the Kangaroo Round 2
  • Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure
  • Tycoon City: New York Az ezt követő egy évben pedig az alábbiakat:
  • Alone in the Dark: Near Death Investigation
  • Neverwinter Nights 2
  • Test Drive Unlimited
  • TimeShift Ezek közül az Alone in the Dark: Near Death Investigation és a Test Drive Unlimited olyan játékok, amelyekről most hallani először.

  • Killer Machine 3 fejlemények

    Hír | 2005.09.14 14:12

    Seeting helyzetjelentést adott készülő játékprojektjük állapotáról... "Nemrégiben kihíreztétek legújabb projektünk, a Killer Machine 3 (hazai multiplayer FPS) készülését. Nos, azóta sem ültünk a "babérokon" hanem dolgoztunk. A fejlesztések a szokott menetrendben haladnak, és a mai nappal teljesen kész lett a játék honlapja. Ugyanakkor kiadtunk 2 screenshotot a játék egyik fegyverérõl:"

    És itt a játék motorjának a logója (továbbra is szívesen "liszenszeljük" a fejleszteni vágyóknak:
    A betöltendõ fejlesztõi poszutok már mind beteltek, de idõvel rájöttünk hogy egy 3D animátor-ra is szükségünk lesz! Hamarosan kész lesz egy kisebb bemutató videó is... :)"

    Monster Madness kedvcsináló

    Hír | 2005.09.05 18:13

    Bizonyára már sokatok olvasott a GameStar-ban a Monster Madness című vicces kis zombiírtásról. Ha ez mégsem lenne igaz rátok, akkor annyit kell tudnotok, hogy a játék nem a Resident Evil és a Silent Hill által kitaposott úton próbál majd haladni, hanem inkább a komikusabb akció és játékmenet felé próbál majd nyitni. A játék történetbeli komolytalansága ellenére technikailag igencsak komolynak tekinthető alkotásról beszélünk, hiszen mind grafikusan, mind pedig a fizikát tekintve ki fogja használni a jelenlegi hardverek nyújtotta lehetőségeket. Lesz itt ShaderModel 3.0 és HDR éppen úgy, mint eddig még sosem látott módon átrendezhető környezet és saját fizikai motor. Lényeg, a lényeg szemléljétek meg a frissen megjelent képeket! A játék egyébiránt 2006. elején jelenik majd meg PC-re és XBOX360-ra.

    Egyre könnyebb, de szebb játékok

    Hír | 2005.09.05 11:20

    A Tom's Hardware munkatársa, Mark Raby egy ötoldalas cikkben fejtette ki véleményét, mely szerint az a tendencia mutatkozik a videójáték-iparban, hogy a játékélmény növelését, vagy legalábbis fenntartását a történet és a nehézség helyett inkább csak a grafikai megjelenítéssel próbálják elérni. Az író húsz éves tapasztalataira alapozva azt a konklúziót vonta le, hogy azzal lehetne igazán nagyot robbantani mostanában, ha valaki venné a bátorságot és egy kellően hosszú és izgalmas történeti szállal fejelné meg alkotását, nem pakolná tele száz meg száz "főellenséggel", de ugyanakkor a trendeknek megfelelően versenyképes grafikára is maradna erejük. Álmodozzunk csak...

    Jagged Alliance 3D névváltás

    Hír | 2005.05.12 22:34

    Felejtsd el a Jagged Alliance 3D játékcímet, mint olyant. A Game Factory Interactive úgy gondolta, az African Alliance cím sokkal menőbb és trendibb, úgyhogy az E3-on már így keressük ezt a stratégiai játékot. Erre állításuk szerint azért volt szükség, mert nem csupán 3D-s lesz a soron következő rész, hanem az elavult körökre osztottságot felváltja a valós idejűség, s ezt megkönnyítendő inkább új címet is adtak neki. Ugyanakkor könnyebb megkülönböztetni a Jagged Allince 3-tól, ami szintén készülőben van és folytatja a sorozat hagyományait, továbbra is körökre osztott stratégiai játék formájában.

    [FuN] Reformokat akarunk!

    Hír | 2005.05.01 16:27

    A tegnapi John Deere agrárszimulátorhoz kapcsolódóan... Zoly, a GamePro hírszerkesztője talált egy nagyon trendi pólót a majálison... Bárki megvásárolhatja, amíg a készlet tart :)

    Cossacks II

    Teszt | 2005.04.26 12:48

    Annak idején két nagy csoportra oszlott azok köre, akik játszottak a Cossacks-al. Egy részük fanatikus rajongóvá vált, mások inkább tizenkettő egy tucat kategóriába sorolták. A második rész megjelenésével biztos volt, hogy átrendeződnek az erőviszonyok.

    Leépítések az EA-nál!

    Hír | 2005.01.27 09:25

    Hogy ne mindig csak jót írjunk a világ legnagyobb játékkiadójáról... Az EALA új menedzsere, Neil Young szerint itt az ideje egy "kis" cégen belüli átrendeződésnek - kiváncsi lennék mit mond erre az a 60 dolgozó, aki épp ezen oknál fogva vesztette el az állását?! A GameSpotnak még azt is elmondta ez a szimpatikus emberke, hogy ez csak az első lépés a stúdió alakításának jövőjét tekintve.

    PlaneShift kliens

    Hír | 2004.12.27 21:35

    Jómagam nem vagyok annyira megszállott MMORPG fan, de gondolom közöttetek akad jónéhány "Gyu fajzat" :D Persze ezt jó értelemben mondom - mindegy, lényeg, hogy itt a PlaneShift fantasy MMO kipróbálható beta kliense. Ebben már benne van a harc és varázslatrendszer, új fegyverek, tárgyak, pajzsok, rengeteg új terep, és így tovább. A játékról bővebb infót itt találsz.

    Commandos SF csak DVD-n

    Hír | 2004.11.17 16:12

    Egyelőre nagyon úgy áll a dolog, hogy se híre se hamva a Commandos Strike Force CD-s verziójának. Lehet persze, hogy idővel ez változni fog, de figyelembe véve a trendeket, nagyobb rá az esély, hogy így marad. Hát, 2005 tavaszán kiderül. (Thanks Zoly)

    [DEMO] Shade: Wrath of Angels

    Hír | 2004.09.16 13:09

    A Cenega Publishing a mai napot választotta arra, hogy kiadja 3D-s akció-horror játékának kipróbálható demóját. A Shade: Wrath of Angels-höz a Black Element Software egészen pontosan 30 pályát, 20 különféle ellenséget, varázslatrendszert, és hasonló finomságokat kreált. Mivel nem is oly nagy, szerintem letölthetitek. Ha előbb ismerkednél vele, klikk ide. Thanks Tiscali Games.

    BloodRayne 2 szépségek

    Hír | 2004.08.25 08:45

    Újabb képek jelentek meg a BloodRayne 2-ből, melyeken jól látszik, miért is volt olyan nagy sikere az első résznek is a férfi játékostársadalom körében :) Kicsit gömbölyítették azóta a témát, csak hogy trendik legyenek így a Tomb Raider szünetében.

    Deus Ex a filmvásznon!

    Hír | 2004.02.04 13:50

    Az Eidos arról tájékoztatta az IGN-es srácokat, hogy a Deus Ex című játéksorozatuk a mozikat készül támadni. Ez valószínűleg igen nagy érdeklődéssel tölti el most az FPS rajongóit, és joggal. Jól tudjuk, hogy a Tomb Raider című sorozat is kapott helyet a filmvásznakon a Paramount Pictures jóvoltából. Azt pedig szintén jól tudjuk, hogy a sikere is említésre méltó volt. Ejtettünk már szót a House of a Dead, avagy az Alone in the Dark megfilmesítéséről is, most pedig arról kaptunk hírt, hogy a Deus Ex-ből készülget egy akciófilm. Vállára a Columbia Pictures, valamint Laura Ziskin, a producer személyében veszik a sikervárományost, melyben a főszereplő JC Denton kicsit keményebb "gádzsót" alakít majd, mint amit megszokhattunk PC-n, avagy konzolon. Greg Pruss elmondása szerint egyébként a szemeket magához tapasztó cuccos kicsit sötétebb lesz majd az "alapnál". Paul Baldwin pedig nyilatkozatában arról árulkodott, hogy szeretnék folytatni játékaik megfilmesítését, hisz lám, sikerük van, nem kívánják abbahagyni ezt a trendet.

    Mimesis Online Beta

    Hír | 2003.11.10 21:59

    A Tannhauser Gate újabb lehetőséget ad a játékosoknak, hogy teszteljék eleddig nem túl sikeres Mimesis Online című játékuk legújabb változatát. Az 1.5-ösben elég sok újdonság férkőzött bele, kezdve az új csapatrendszertől, egészen a terület foglalás szisztémáig. Minden MMORPG kedvelőnek érdemes ellátogatni ide.

    Breed 2004-ben

    Hír | 2003.10.23 16:14

    Hát ez kész... erre már nem lehet mit mondani! A CDV most jelentette, hogy a mostani trend szerint ők is késleltetik egyik legjobban várt játékukat, a Breed-et, melyet a Brat Designs fejleszt, vagy valami olyasmit csinál... Állítólag a Gold-státusz után kompatibilitási problémákat észleltek és vissza az egész. Kárpótlásul ígérnek még az év végére egy multi meg egy szingli demót. Na kösssssz...

    'Napot...

    Hír | 2003.08.31 12:29

    Nah, két cikkírás közben gondoltam kicinkét hírezni is kéne :) A többiek még biztosan alszanak, vagy jobb dolguk is van annál, hogy itt legyenek vasárnap délben :) Egyébként meg jó étvágyat azoknak, akik menetrendszerint fogyasztják a napi betevőt! Ha még van lehetőséged, szaladj ki az idén megrendezésre került WCG 2003-ra, hátha akadnak még kósza nyeremények :D Nah, akkor ezzel is megvolnánk, lássuk a vasárnapi uborkaszezon szerény képviselőit...

    - Hogy találod meg a nagy Ő-t? - Shift+ő.

    Top 10-ek újfent

    Hír | 2003.05.29 18:57

    Igen érdekesen alakultak a legújabb amerikai eladási listák (május 17-tel bezárólag). Ilyen fokú átrendeződést már régen láthattunk. És ki van legfelül? :D 1. The Sims: Superstar - Electronic Arts 2. GTA: Vice City - Take 2 Interactive 3. Enter The Matrix - Atari 4. Roller Coaster Tycoon 2: Wacky Worlds - Atari 5. The Sims Deluxe - Electronic Arts 6. Command & Conquer: Generals - Electronic Arts 7. Delta Force Black Hawk Down - NovaLogic 8. The Sims: Unleashed - Electronic Arts 9. Battlefield 1942 - Electronic Arts 10. Diablo 2 - Vivendi Universal

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)