Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 14804

[MoD] Half-Life 2 CTF 1.7 béta

Hír | 2006.02.02 13:55

Megjelent a Half-Life 2 Capture the Flag modifikáció legújabb, 1.7-es béta verziója. Sajnos nem áll rendelkezésre információ arra vonatkozólag, hogy az előző kiadáshoz képest mi változott, és mivel bétáról van szó, használata esetleg gondokat okozhat, de az érdeklődők innen szedhetik le a klienst, innen meg a szervert.

D&DO: Stormreach / Seed béta

Hír | 2006.02.02 13:53

Beindult a Dungeons & Dragons Online: Stormreach és a Seed bétájára történő jelentkezés. Előbbi talán nagyobb népszerűségnek örvend, ennél fogva egyelőre csak a 3DGamers előfizetői jelentkezhetnek az MMORPG tesztjére. Az érdeklődők ide látogassanak el. A Seed esetében csak az első ötszáz jelentkező kaphat klienst. Ha siettek, talán van még remény. Katt!

CRC 2005 pályaszerkesztő tutorial

Hír | 2006.02.02 13:39

A debreceni székhelyű Invictus játékfejlesztő csapat örömmel jelentette be, hogy Cross Racing Championship 2005 autós játékuk pályaszerkesztőjéhez elkészült a hivatalos oktató sorozat. A játékosok által régóta kért tutorial leírja a pályaszerkesztő program minden apró részletét és elmagyarázza a lehetőségeket. Az ismertető a szükséges fájlokkal együtt egy zip fájlban letölthető innen.

GUN: A kisebbségek támadásba lendültek

Hír | 2006.02.02 13:34

A nemrég megjelent GUN című vadnyugaton játszódó akciójáték kiadója, az Activision akár komoly jogi problémákra is ütközhet. Az Amerikai Indiánok Szövetsége (Association For American Indian Development) ugyanis rasszista vonásokat vélt felfedezni benne. Aki már játszott a játékkal, az tudja, hogy az 1880-as évektől kezdődően Colton White szerepébe bújva járhatjuk végig a korabeli vadnyugatot. Útja során az indiánokat ellenségként feltüntetve meg kell gyilkolnunk. Emellett egyébként találkozhatunk távolkeleti népekkel is, és a "hagyományos fehér" emberek között is több ellenséget fedezhetünk fel. Az összes fő ellenfél fehér bőrű egyébként. A Szövetség erősen fontolgatja, hogy bepereli az Activisiont, arra szólítva fel őket, hogy visszahívják a játékot. Egy esetleges cenzúrázott kiadást is támogatnának. Részletesen leírják, a játék mely elemeivel nem értenek egyet. Felsorolják például a skalpolás, mint fogalom szerepeltetését, a skalpoló kést, és azt, hogy nem egy helyszínen kizárólag az összes indián kivégzésével haladhatunk tovább a játékban. Egyébként egy bizonyos pont után az indiánok barátként tekintenek főhősünkre. A Szövetség egy petíció formájában kívánja népszerűsíteni elképzeléseit. Update: Azóta reagált a kiadó is a történtekre. Az Activision közleményét és a részleteket találhatjátok.

George Broussard interjú: Mi lesz veled, Duke Nukem?

Hír | 2006.02.02 12:42

A 1UP.com oldalnak lehetősége nyílt egy rövidnek épp nem nevezhető interjú készítésére a 3D-Realms fejlesztőcsapat társalapítójával, George Broussarddal. Az urat leginkább Duke Nukem karakterének megalkotásával azonosítják. A kérdező kertelés nélkül rákérdezett, hogy mi a fene történt a Duke Nukem Foreverrel, hiszen már lassan évtizedek óta nincs róla semmi hivatalos információ, vagy sajtóanyag. "Szerintem ez főként vezetői döntések következménye. Scott és én dolgoztunk ekkortájt a játékon, valamint a Shadow Warrioron. Ekkor egy külön csapatot hoztunk létre a Prey számára. A technológia már adott volt, 1998-ban össze is állítottunk egy igen ütős E3 demót, és már a multiplayer is működött. A probléma talán ott lehetett, hogy a kitalált fícsörök, sajátosságok nem voltak számunkra elegendőek, mindig többet akartunk, mint amennyit ésszerűen meg tudtunk volna oldani. Olyan döntéseket hoztunk, amelyek legalább további egy évnyi fejlesztési munkákat eredményeztek." Mikor arra kérték, részletezze azokat a vezetői döntéseket, így válaszolt: "Nehéz már erre visszaemlékezni, hiszen közel tíz éve volt már. Az E3 után jött az a gondolat, hogy térjünk át DirectX 6-ről DX7 támogatására. A tartalomkészítők, így a grafikusok, modellezők, pályaszerkesztők további egy évet igényeltek az átállás miatt. Aztán olyan tervek is születtek, hogy kisvállalatból nagy fejlesztő céggé alakuljunk, ahol 20-30 ember helyett jóval többen dolgozhatnak, egyszerre több projekten. Sajnos ez sem jött össze. (...) Ennek következménye volt az is, hogy leállítottuk a Prey fejlesztését. Két FPS nem fért meg egy stúdióban. A visszatérést a Human Head Studios csapattal kötött megállaodás tette lehetővé. (...) Az eredeti elképzelések nem sokat változtak, csak amennyire azt a technológiai fejlődés megkívánta. (...) A Doom 3 engine-jét három héttel a Raven Software után kaptuk meg mi. Tehát nagyjából egy időben kezdődhetett meg a fejlesztése a Quake 4-nek és a Prey-nek." És mikor készülhet el a Duke Nukem Forever? "[Nevet] Majd ha a disznók repülnek. De amúgy tényleg, jól haladunk. A munka nem állt le. Gyakorlatilag csak a részletek összerakása maradt hátra. A fegyverek kész vannak, A legtöbb lény, ellenség, karakter kész vannak. Már csak a tartalom egy egész játékká gyúrása van hátra, ami azonban nem könnyű feladat. Annál is inkább, hogy - mint azt már jól tudjátok - valamivel mindig többet szeretnénk nyújtani annál, amit elvárnának tőlünk, vagy akár mi saját magunktól."

[MOVIE] Tomb Raider: Legend (áprilisban!)

Hír | 2006.02.02 12:16

A néhány nappal ezelőtti Tomb Raider: Legend GameSpotos videók után érkezett két újabb játék közbeni animáció. Új hír az is, hogy Lara Croft hetedik eljövetelére már csak áprilisig kell várnunk. Pontos időpont nem ismert, de az Eidos ezt a hónapot jelölte meg.

Szidd a StarForce másolásvédelmet: Bevállalod?!

Hír | 2006.02.02 12:06

A Boing Boing internetes magazin főszerkesztője a minap egy, a StarForce másolásvédelmi eljárást negatívan véleményező publikációt tett közzé az oldalán. Ezt követően a StarForce PR menedzsere, Dennis Zhidkov e-mailben kérte annak azonnali hatállyal való törlését. Íme a levél:

StarForce reakció Mr. Cory Doctorow részére Tisztelt Uram, a StarForce másolásvédelmi eljárásunkat "másolásgátló malware-nek (erős fordításban veszélyes szoftver)" nevezni épp elég ok volt arra, hogy jogi úton fellépjünk Ön ellen. Vállalati ügyvédünk már dolgozik az ügyön. Nyomatékosan felszólítom, hogy a http://www.boingboing.net/2006/01/30/anticopying_malware_.html internetes címen közzétett véleményét haladéktalanul törölje, mivel az sértő, hazug, és hamis információkat tartalmaz, mindemellett meg nem erősített híreszteléseken alapul. A fenti publikációja 11 pontban sérti meg a nemzetközi törvényeket. Ügyvédünk hamarosan felkeresi Önt. Ugyanakkor kapcsolatba léptem az Amerikai Szövetségi Nyomozóhivatallal (FBI) is, mivel amit tett, zaklatásnak is minősül. Üdvözlettel, Dennis Zhidkov PR-menedzser StarForce Inc. www.star-force.com
Doctorow erre így reagált: "Köszönöm az észrevételét, eredeti publikációmat módosítottam, az Ön levelét pedig továbbküldtem a Chilling Effects címen futó projekt részére is, amely arra szolgál, hogy összegyűjtse azokat a vállalati törekvéseket és próbálkozásokat, amelyek a különféle termékek kritizálóit próbálják hallgatásra kényszeríteni." Kiderült, hogy a Star-Force nem először próbál jogi úton fellépni az őt sérelmezők ellen. Az egyik legismertebb híroldal, a news.com is megjelentetett tavaly novemberben egy hasonló cikket. A részükre küldött Star-Force levél hasonlóan kezdődik, csak épp a védelmi eljárás rootkitnek és vírusnak titulálása ellen léptek fel a cég képviselői. Továbbá megemlítendő, hogy meg nem nevezett források szerint a nagyobb játékkiadók egyre inkább elpártolnak a Star-Force-tól, a vásárlóktól kapott negatív visszajelzések miatt. Hardveres károkat nem okozott az eljárás, de rengetegen panaszkodtak már a nehézkes programindítás miatt. A történteket az is rossz fényben tünteti fel, hogy a Star-Force korábban több kampánnyal is megpróbálta saját népszerűségét növelni. Ilyen volt az ezer dolláros pályázat is.

[DEMO] GODS: Lands of Infinity - frissített verzió

Hír | 2006.02.02 06:41

A Cypron Studios új demóval lepett meg minket. A kipróbálható verzió a GODS: Lands of Infinityből érkezett, amely 310 megájában némi firssítést is hordoz a korábban megjelent demóhoz képest. Aki letöltené ennek a remek kis RPG-nek a demóját, az kattanjon alánk :)

Mégis elkészül PC-re a Halo 2?

Hír | 2006.02.01 19:51

A Halo játéksorozatot fejlesztő Bungie honlapjának állásajánlatokat tartalmazó részlege újabb találgatásokra adhat okot. Többek között keresnek ugyanis PC-s grafikai, audió, hálózati, és játék programozókat. Aki esetleg hirtelen kedvet kapott a jelentkezéshez, elmondanám, hogy teljes körű DirectX9 és Xbox SDK tudásbázissal kell rendelkezni, legalábbis ajánlott. Szóval, aki szeretne "a Microsoft Game Studios legnagyobb nevein" dolgozni, felkötheti a gatyáját, ugyanakkor nekünk, halandóknak újra feltámadt a remény, hogy esetleg a korábbi játékok PC-s átirata is elkészülhet.

Perelik a DreamCatcher kiadót

Hír | 2006.02.01 19:36

Az Enigma: Rising Tide című szimulátort maga mögött tudó Tesseraction fejlesztőcsapat beperelte a játék kiadóját, a DreamCatchert, amiért az megszegte a közös megállapodás szerint kötött szerződést. A bíróságnak benyújtott keresetben a szerződésszegésen kívül zsarolás is szerepel a vádak között. Külön kitérnek az ígért, de ki nem fizetett jogdíjakra, a tisztességtelen eladási jelentésekre, és egyéb, szándékos szerződésszegő magatartásokra, amelyek mind károsították a fejlesztőgárda szellemi értékét. A kiadó egyelőre nem reagált a történtekre.

The Movies demó pénteken

Hír | 2006.02.01 19:27

Jobb későn, mint soha alapon az Activison úgy döntött, hogy most pénteken kiadják a tavaly november végén megjelent The Movies kipróbálható verzióját. A demó a sztori mód első öt évét engedi majd végigjátszani. A lépés azért is meglepő, hiszen a játék aránylag sikeresnek mondható, több nagyobb pályázattal is előrukkoltak már a népszerűsítése érdekében. A demó ezen már nem sokat dobhat, de sebaj...

A Ubisoft adja ki a Capcom játékait

Hír | 2006.02.01 19:23

A Ubisoft bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötniük a Capcommal, hogy a Resident Evil 4, Onimusha 3 és Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition játékokat ők adhatják ki az észak-amerikai, illetve európai régiókban. A disztribúció az Onimusha 3-mal kezdődik még februárban, majd ezt követő a Resident Evil 4 március végén.

[MOVIE] ToCA Race Driver 3

Hír | 2006.02.01 19:13

Újabb videó érkezett a ToCA Race Driver 3 című autóverseny szimulátorból, mely a Codemasters gondozásában fog hamarosan megjelenni. Az animáció főként ütközéseket, autótöréseket tartalmaz, mintegy három és fél perc hosszúságban.

Virtual RC Racing full install

Hír | 2006.02.01 19:10

Letölthető a Virtual RC Racing című autóversenyzős játék legújabb verziós teljes változata. A távirányítós autókat felvonultató alkotás két ingyenes pályát tartalmaz, az ellenfelek mesterséges intellgienciája pedig egy kicsit tovább lett fejlesztve. A 30 megás csomagot innen gyűjthetitek be.

[MoD] GTA: San Andreas Multi Theft Auto

Hír | 2006.02.01 10:53

Végre megjelent a Multi Theft Auto a GTA: San Andreas-hoz, mely kb. fél éve készülget. Most adták ki az elsõ 'bugmentes' verziót, amit le lehet tölteni a készítők honlapjáról, egészen pontosan innen. Sajnos a fejlesztõk eddig még csak versenyzõs módot raktak bele az MTA mostani részébe, mert úgy gondolják, hogy az agyatlan lövöldözés nem erre a játékra jellemzõ. Attól még egyesek esetleg hiányolhatják a gyilkolászós módokat. Thanks The_Reaper_CooL.

Már megint a WoW vezeti a listát

Hír | 2006.02.01 10:34

Hihetetlen népszerűségnek örvend a World of Warcraft. A Vivendi Games nemrég kiadott pénzügyi jelentése tehát igaznak látszik. Íme hát a január 21-ével záródó 7 napos időszak amerikai játékeladási toplistája. 1. World of Warcraft 2. The Sims 2 3. Age of Empires III 4. Civilization IV 5. Zoo Tycoon 2 6. Call of Duty 2 7. Battlefield 2 8. The Sims 2 Nightlife 9. Battlefield 2 Special Forces 10. Guild Wars

[MOVIE] Driver: Parallel Lines

Hír | 2006.02.01 10:32

Érkezett egy igencsak aprócska méretű videócska a Driver: Parallel Lines-ból, mely a gengszteres akciójáték-sorozat negyedik része egyébként. Nos, a mostani animáció a crashes, vagyis ütközések címet kapta, nem meglepő módon ilyesmiket láthatunk benne...

Elérhető az Internet Explorer 7 publikus bétája

Hír | 2006.02.01 10:15

A Microsoft végre a nagyközönség számára is bemutatta a Windows Vistában debütáló új Internet Explorer 7 webes böngészőt, egy publikus béta verzió formájában. Az új IE 7 nem sokban különbözik a konkurens Mozilla Firefox 1.5, és Opera 9 Preview változataihoz képest, de a jelenleg legelterjedtebb Internet Explorer 6-hoz képest nagy előrelépés fedezhető fel. Gyakorlatilag az összes olyan hasznos szolgáltatást „beledobálták” a fejlesztők a hetes Explorerbe, ami korábban a több, ingyenes böngészőben debütált. Ilyen például a „többfüles” böngészés, amelynek segítségével egy ablakon belül több oldal jeleníthető meg. A keresődoboz is ismerős lehet a Firefoxból, és meg kell említeni az RSS való idejű támogatását is. Az újdonságoknak megfelelően a kezelőfelületet is átalakították. A vezérlőgombok elhelyezkedését minimálisra csökkentették, hogy minél több legyen megjeleníthető a megnyitott weblapból. Érdemes szót ejteni még a beépített biztonsági modulokról is, amelyek közül az adathalászat elleni szűrő (antiphising filter) a legérdekesebb.

Most nem a Blizzard, hanem a Mythic keményít!

Hír | 2006.02.01 10:08

Bizony, ezúttal kivételesen nem a keménykezű Blizzard "csaló-ellenes-kampányának" újabb felvonásáról kaptunk hírt, bár a téma hasonló. Most a Mythic Entertainment által fejlesztett Dark Age of Camelot "csítereinek" egy jelentős részét takarították ki a rendszerből. Összesen 450 felhasználót kértek meg arra, hogy "itt az idő egy új játékot keresni, mert számotokra véget ért a DAoC". Nagyon helyes! Kár, hogy a többi multiplayer szerveren (nem MMO-kra gondolok) nem ilyen határozott a fellépés...

Késik a Battelfield 2 1.2

Hír | 2006.02.01 06:30

Az EA ma adott infót arról, hogy a népszerű Battlefield 2 legújabb javítása, az 1.2-es tapasz késni fog. Az eddig várt megjelenéshez képest körülbelül 2-3 hetet, de az is elképzelhető, hogy többet csúszik majd a patch megjelenése. Ezzel párhuzamosan egyébként a Euro Booster pack is késik majd. Továbbiak itt.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)