Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4723

BitTorrenten terjesztené filmjeit a Warner

Hír | 2006.05.09 12:19

A Warner Bros. lehet az első olyan nagy filmstúdió, amely interneten terjesztené filmjeit és televíziós műsorait a BitTorrent által kifejlesztett fájlcserélő P2P technológián keresztül, ami egyébként melegágya az illegális kalózfilmeknek is. Az előzetes információk szerint már idén nyáron beindulhat a szolgáltatás, egyelőre ismeretlen árazás mellett. Várhatóan azonban a tévéműsorok egy dollár, míg a filmek a bolti DVD-khez közeli áron tölthetők majd le. A stúdió további tervei között szerepel az is, hogy olyan anyagokat kínálnak fel letöltésre, amelyeket később kiírhat DVD-re a felhasználó - bár ebben az esetben a másolat kizárólag azon a gépen játszható le, amelyen keresztül az anyagot letöltötték, hagyományos DVD lejátszókban tehát nem. A megállapodás célja, hogy az illegális letöltéseket kereső felhasználókat "átnevelje" a legális tartalmak letöltésére P2P hálózaton keresztül úgy, hogy megfizethető áron kínálják a legalitást, jó minőségben. "Ha a fájlcserélőt használók 10-15 százalékát rá tudjuk venni arra, hogy elkezdjenek legálisan letölteni, az óriási hatással lenne az egész iparág, sőt a gazdaság számára is. A folyamatot csak elkezdeni nehéz." - mondta Kevin Tsujihara, a Warner Bros. Home Entertainment csoportjának elnöke. A BitTorrent egy úgynevezett "file swarming" technológiát alkalmazza annak érdekében, hogy a letölteni kívánt fájlt ne egy központi szerverről, hanem több forrásból szerezze be. A nagy fájlt tehát feldarabolja apró részekre, s azokat több, ugyancsak BitTorrentet (vagy valamelyik hasonló programot) használó letöltőtől tölti egyszerre, levéve ezzel a terhet a központi szerver válláról. A stúdiók már tavaly november óta tárgyalnak hasonló megállapodásokról annak érdekében, hogy csökkentsék a kalózkodás nagyságát. Egyelőre annyit értek el, hogy a BitTorrent saját weboldaláról eltávolította az illegális tartalmakra mutató linkeket. A stúdiók abban reménykednek, hogy méltányos árpolitikával elősegíthetik a legalitást, a felhasználók jelentős része ugyanis inkább fizetne valamennyit, hogy teljesen biztonságos, kifogástalan minőségű és vírusoktól mentes tartalmakat töltsön le. A fájlcserélő hálózaton keresztüli disztribúció tehát sokka hatékonyabb a hagyományos szerverről történő letöltéshez képest. Első esetben ugyanis minél többen kezdik el vagy fejezik be a letöltést, annál gyorsabban tudják mások is letölteni azt úgy, hogy közben a központi szerver terhelése nem változik. Optimális esetben és gyors kapcsolat esetén akár tíz percnél rövidebb idő alatt tölthető le egy teljes mozifilm. Persze ez a stúdió számítása, és nem éppen a hazai internetkapcsolatok sebességét veszi figyelembe.

Bianca - a SiN bombázója bemutatkozik!

Hír | 2006.05.09 09:01

Néhány napja előkerült néhány fotó Bianca-ról, aki a SiN Episodes egyik női főszereplőjének a valóságos mása. Ő lett az a baba, aki promótálja az idei E3-on a játékot. Gondoltam kicsit szertenézek a neten, és kutakodok még egy kicsit róla. Nem is kellett sokat keresni, hiszen a személyes oldalán még sokkal látványosabb, és bátrabb képek is vannak róla. Alant néhányat leszedtem, a továbbiakat a honlapon találod. Nem semmi a ciccccus :)

Új faj lesz a World of Warcraftban!

Hír | 2006.05.09 06:06

Viszonylag hosszas spekuláció és pletykázás után kiderült, hogy a Blizzard új fajt mutat be az ide E3-on, a hamarosan megjelenő The Burning Crusade kiegészítőben. A GameSpy információi szerint ők lesznek a Draenei - velük persze újabb lehetőségek egész garmadája nyílik meg a WoW szerelmesei számára. Az új, szintén a show bemutatásra kerülő videó főszereplői ők, tehát alig 1, másfél nap múlva akció közben is megszemlélhetjük az új szerzeményeket. Addigis itt van némi képanyag.

Idén korábban kezdődött az E3

Hír | 2006.05.08 21:19

Általában bevett szokás, hogy az E3 játékkiállítási kezdete előtti úgynevezett nulladik napon indul be igazán a híráradat, ám addig alig akad valami. Nos, ez idén egy kicsit megváltozott. Eredetileg május 10-12. között látogatható a rendezvény, ám az anyagok már tegnap, sőt tegnap előtt elkezdtek szállingózni - így aztán úgy döntöttünk, a fenti sávban megtalálható GameStar Live E3 2006 összesítőnket egy kicsit kibővítjük, s így most már az elmúlt napok fontosabb híreit is megtalálhatjátok rendszerezve, ha a -3, -2-, -1. napokra kattintotok. A nagy roham holnap várható, valószínűleg szerdára virradó hajnalban, úgyhogy kicsin stábunk ezt az időszakot virrasztással követi majd figyelemmel, hogy mindenről biztosan az elsők között értesülhessetek! Mellesleg hamarosan útnak indul Bad Sector és ender is, hogy a nyomtatott újság számára is számos exkluzív anyaggal szolgálhassunk.

[MOVIE] Dungeon Runners

Hír | 2006.05.08 18:48

Sokat hallottunk már a Dungeon Runners című RPG-ről. Azonban kevesebbet láttunk róla - ez változik most. Befutott ugyanis a játék idei E3-ra szánt trailere, amely több mint egy percnyi in-game anyaggal szolgál letöltőinek. A show kedvéért kiadott animáció innen tölthető, mindössze 17 mega:

Tucatnyi per elébe nézhet a Warner Music

Hír | 2006.05.08 13:08

A Warner Music Group egyre növekvő bevételekről számolt be a digitális zenei letöltések kapcsán, miközben az üzlet nemcsak veszteséges, de számos per is kilátásban van a vállalat ellen. A perek többségében a vád a lemezkiadók közti tisztességtelen ármegállapítás volt, ami a letöltések díjazására vonatkozik. A Warner egy gyors közleményben arról adott tájékoztatást, hogy minden eszközzel fellépnek az őket ért vádakkal szemben. A történet nagyjából három hónapja kezdődött, amikor Eliott Spitzer, New York egyik vezető ügyvéde nyomozni kezdett annak érdekében, hogy kiderítse, vajon tényleg megállapodtak-e a nagyobb zenei kiadók, hogy egységes áron kínálják fel letöltésre az általuk forgalmazott zenei anyagokat. Ez pedig sértené az antitröszt törvényeket. Ennek ellenére a vállalat ebből származó bevételei a 2006. március 31-én lezárult negyedévben 90 millió dollárra rúgtak, ami a Warner Music összes bevételének 11 százalékát teszi ki, s mindez háromszorosa az egy évvel korábban elért eredményeknek. Sajnos a fájlmegosztók segítségével illegálisan beszerzett zenei anyagok mennyisége is folyamatosan növekszik, ami a legnagyobb károkat okozza a kiadók számára ezen a téren. Az ez ellen irányuló harc hasztalannak bizonyul, a digitális zeneletöltés mégis jó üzlet. Főleg azután, hogy az Apple piacra dobta iPod hordozható zenelejátszóját, mellyel párhuzamosan beindította saját zeneletöltő központját, az iTunes-t. A legutóbbi időszak során a Warner Music 7 millió dolláros, illetve részvényenkénti 5 cent nettó veszteséget könyvelt el.

Az ESRB nem tágít: az Oblivion nem gyerekeknek való!

Hír | 2006.05.08 12:22

Alig négy napja tört ki a botrány az Oblivionnal kapcsolatban. Ekkor az ESRB úgy döntött, hogy átminősíti a TES IV: Oblivion beosztását; ugyanis a játékban túlzott erőszakot és külső mod által beépített meztelenkedést véltek fölfedezni - állításuk szerint ezért volt szükség a Mature kategóriába való átváltásra, ami a Bethesda alkotását illeti. Az elmúlt napokban támadások gigantikus sorozata érte és éri az ESRB-t több oldalról is. Az eseményt rengeteg rajongó kommentálta, de hozzászólt az ügyhöz a Bethesda Softworks és a Take Two Interactiveval kapcsolatban is hallhatunk néhány érdekességet. Utóbbi mint tudjuk, hasonlóképp járt... Rajongók tömege bombázta egyet nem értésével az ESRB-t és annak munkatársait a napokban. A közvélemény szerint felesleges volt átsorolni a játékot, no és a külső mod nem a játék része, ezért fölöttébb fölháborítónak tartják a dolgot. A fejlesztők állítása szerint ők nem csaptak be senkit, a normál verziót adták le az ESRB-nek ellenőrzésre anno. A Bethesda elmondása szerint nem rakott semmilyen pornográf anyagot az Elder Scroll's negyedik részébe, továbbá bónuszként elérhető pucérkodó nénik sem kaptak helyet a játékban. Az ESRB részéről a társaság igazgatóját, Patricia Vancet kérdezték. A cégvezető állítása szerint a Bethesda rajtahagyott a lemezen egy olyan fájlt, amelynek segítségével a női karakterek átnevezhetőek, és módosíthatóak azok kinézetei. Vance úgy gondolja, hogy szomorú, hogy senki sem törölte ezt a lehetőséget a fejlesztőknél a játék aranylemezre kerülése előtt. Az ESRB munkatársai újra megvizsgálták a játékot, és túlságosan erőszakosnak találták azt. Vance elmondta, hogy bár a Bethesda teljesnek, átfogónak és széleskörűnek gondolta az első vizsgálatot, az ESRB ezt másképp látja; és ezért volt szükség a kategória módosítására. Sokak szerint az ESRB rendszere koránt sem kielégítő. Ezt egy már megtörtént esettel igyekeztek magyarázni. A Take Two Interactiveot is érték külső támadások - mint tudjuk, körülbelül 10 hónapja a kiadóóriás egyik nagy játékát is túlzottan erőszakosnak és rejtett pornóanyagokkal telinek találták. Ennek ellenére a forgalmazás és a kereslet töretlen maradt, tehát az ESRB hiába sorolta át játékukat, a szülők ennek ellenére is megvették azt.

World in Conflict frissítések

Hír | 2006.05.08 11:38

Frissült a Sierra szárnyai alá tartozó World in Conflict hivatalos weboldala. A honlapon már rengeteg infó érhető el, no és több képanyaggal is találkozhatnak az érdeklődők. Az oldalon már beindult a fórum is, így aki többet szeretne tudni a World in Conflictról, az mindenképp kattanjon el ide.

'Reggelt...

Hír | 2006.05.08 08:56

Üdv mindenkinek! Nem tudom pontosan miért, de afféle "hírvihar" előtti csend fílingem támadt, miután szétnéztem a reggeli újdonságok között. Azt hittem, hogy mire felkelek, legalább annyi hír lesz, mint tegnap összesen. Hát egyelőre még nem. Gondolom mindenki tartogatja a finomságokat a két nap múlva induló E3-ra. Most akkor a feladat a következő: előkészíteni a letöltő droidot, bekészíteni az energiaitalokat, a pizzafutár számát, illetve a mobil vézét biztonságos távolságba helyezni :) Mi itt leszünk online amikor csak lehet - anyáááám, ez a hét marha hosszú lesz!!!

Egy kislány kérdezi az anyukájától: - Anyu, lehet egy nyolcévesnek gyereke? - Dehogy, kislányom. - Oké srácok! Folytathatjuk.

Heroes V - a megjelenési verziók

Hír | 2006.05.07 12:20

Rengeteg szó-beszéd kapott már szárnya a Heroes of Might & Magic V megjelenési változatait illetően. Most előkerült a lista, amelyen az összes mostanság piacra kerülő csomag rajta van. Ne feledjük, már csak 12 nap!!!

  • Regular Edition: szimpla csomag, felhasználói kézikönyvvel.
  • Limited Edition: alapcsomag + három további pálya, egy külön aura, valamint Heroes III-as és IV-es hanganyagok (csak az Egyesült Államokban).
  • Collector's Edition: alapcsomag + három további pálya, egy külön aura, a Heroes II, egy art book, továbbá egy statisztikai adatokkal tűzdelt kártyagyűjtemény (csak Európában).
  • Super Collector's Edition: a Collector's Edition, néhány plusz extrával (csak weben keresztül rendelhető).
  • Heroes Complete: Heroes I, Heroes II, Heroes III: Restoration of Erathia, Heroes III: Armageddon's Blade, Heroes III: Shadow of Death, Heroes IV, Heroes IV: The Gathering Storm, Heroes IV: Winds of War, Heroes V

  • [MOVIE] Astronoid.net

    Hír | 2006.05.07 12:07

    Egy új videó érkezett az Astronoid.net című MMO-ból. A 20 másodperces in-game anyaggal szolgáló trailer izgalmas képsorokat mutat be az online játszható fly-n-shoot tipusú galaktikus versenyből. A videó innen tölthető, nem mellesleg azonban a játék ingyenes, és letölthető, méghozzá erről az oldalról.

    [OST] Hitman: Blood Money

    Hír | 2006.05.06 10:43

    A Sumthing Else Music Works bejelentette, hogy a Hitman: Blood Money című harmadik személyű akciójátékhoz is eredeti zenék készülnek, melyet külön is meg lehet majd vásárolni. Az egy órás zenei anyag május 30-án kerül a boltokba, és ekkortól lehet letölteni a Sumthing Else Music Works online rendszerén keresztül is. A bevált recepten nem változtattak, a muzsikákat ezúttal is Jesper Kyd komponálta, aki nagyszerűen képes ötvözni a szimfonikus kórus elemeket a modern elektronikus zenével.

    [MOVIE] Ghost Recon 3

    Hír | 2006.05.05 23:31

    A játék megjelenésének tiszteletére a Ubisoft kiadott egy végső Ghost Recon: Advanced Warfighter videót arra az esetre, ha valaki még esetleg mindig nem tudta volna eldönteni, hogy érdmesnek tartja-e az alkotást megvételre. Bár, aki a demó után még mindig bizonytalan, annak nyilván nem jelent megoldást egy újabb videó, no de mindegy. A másfél perces anyagot innen lehet letölteni.

    USAF Pilot Training: R.t.t. ThunderBirds - a katonai szimulátor

    Hír | 2006.05.05 17:47

    USAF Pilot Training: Road to the ThunderBirds. Már a címtől újhullámos akkumlátoralapanyagot dob az ember, ha meghallja (csak, hogy utaljunk a reggeli érdekességre - Vizelet, mint akkumlátor? Igen..."). És valóban. Az iEntertainment Network 2006 novemberében megjelenő játéka az Amerikai Légierő teljes támogatását élvezi, így minden licenszeltként szerepel majd a szimulátorban. A történetben egy frissen végzett diákot alakítunk, aki később sikeres pilóta lesz, és olyan gépekkel repülhet mint a T-6 Texan II, a T-1A Jayhawk, a T-38 Talon, vagy az F-16 Fighting Falcon. Aki bővebben érdeklődne a projektről, az itt olvasgathat.

    Vizelet, mint akkumlátor?! Igen...

    Hír | 2006.05.05 06:55

    Szingapúr legnevesebb tudósai igen érdekes fölfedezést és bejelentést tettek. Egy tudóscsoport sikeresen alkalmazott vizeletet akkumlátor forrásaként. Az új akku megközelítőleg hitelkártya-méretű, és egy AA-s elem teljesítményével egyenértékű. A kártya burkolata műanyag. Ebben foglal helyet a vizelet, amelyben rézkloriddal burkolt lapocskák vannak, valamint magnézium és réz. Utóbbi kettő szolgál az akkumlátor anódjaként, valamint katódjaként.

    Az 1,5 volt előállítására képes erőforrás várható publikus megjelenéséről egyelőre nincs információ, noha a technológia furcsasága ellenére azt hiszem mindenki jobban örülne egy ilyen megoldásnak autóját illetőleg, mintha továbbra is a drága benzint kellene vásárolni :)

    Joint Task Force 2006 őszén

    Hír | 2006.05.04 21:51

    A HD Publishing kicsit elhanyagolt gyöngyszeme, a lényegében hazai fejlesztésű Joint Task Force lassan, de biztosan készülget. Úgy fest, hogy a Vivendi Games időn ősszel igyekszik betuszkolni a kész változatot minden, valamire való bolt polcára. Addig azonban várnunk kell rá: jó hír, hogy még valamivel a végleges előt érkezik egy demó is, illetve az E3 alatt biztos vagyok benne, hogy videót is láthatunk majd belőle.

    Pro Evolution Soccer 6 - ott lesz az E3-on!

    Hír | 2006.05.04 06:41

    Noha már többször hallhattunk a PES sorozat legújabb részéről, és videót is láthattunk már róla; most egy megnyugtató hír érkezett a hatodik epizóddal kapcsolatban. A Konami jelentése szerint a Pro Evolution Soccer 6 ott lesz az idei E3-on, ami arra enged következtetni, hogy a munkálatok jól haladnak, a napokban pedig mégtöbb anyagot kapunk majd a szimulátorból. Aki nem hiszi, hogy a PES6 kint lesz Los Angelesben, az járjon utána.

    'Reggelt...

    Hír | 2006.05.04 06:27

    Kellemes csütörtök reggelt mindenkinek. Megbízhatónak nevezhető forrás láttán nyugton állíthatom, hogy ma és holnap szép időnk lesz. A bátrabbak bekockáztathatnak egy esernyő és kabát nélküli utat, de aki biztosra akar menni, az cipelje őket magával :) Telik az időő, hamarosan itt az E3, no és telik az idő, hamarosan itt a Heroes V. Ma reggel néhány érdekes anyaggal kezdjük a napot. Addig is:

    Egy doktornak viszonya van az ápolónőjével, aki teherbe esik tőle. Mivel nem akarja, hogy a felesége is tudomást szerezzen a gyerekről, kitömi egy kis pénzzel az ápolónőt és megkéri, hogy menjen el Olaszországba és ott szülje meg a gyereket. - De hogyan fogom veled tudatni, hogy a gyerekünk megszületett? - kérdezi az ápolónő. - Csak küldj egy képeslapot és írd a hátoldalára, hogy "spagetti" és én gondoskodni fogok a kiadásaidról. Az ápolónő jobbat nem tudván, fogta a pénzt és elrepült Olaszországba. Hat hónappal később egy nap a doktor felesége felhívja őt a hivatalában. - Kedvesem, kaptál egy nagyon különös képeslapot Európából, és egyáltalán nem értem, mit jelent. - Csak várj, míg hazaérek, és azonnal elmagyarázom - mondja a doki. Amikor a doki hazaért és elolvasta a lapot, azonnal szívrohamot kapott. Rohammentő száguldott vele az ügyeletre. Egy orvostanhallgató hátramaradt, hogy vigaszt nyújtson a feleségnek és a szívroham előzményeiről kérdezze. Ekkor a feleség előveszi a képeslapot, amin a következő áll: "Spagetti, Spahetti, Spagetti, Spagetti - kettő kolbásszal és húsgombóccal, kettő pedig anélkül.".

    [MOVIE] Arthur and the Minimoys

    Hír | 2006.05.03 11:16

    A ma reggel kitett Atari E3-as listában láthattunk egy játékot, mely adott esetben ismeretlen lehetett néhányatok számára. Nos, ez volt az :) Az Arthur and the Minimoys az azonos című film alapján készült - lényegében egy rajzfilmszerű akció-kalandjátékról van szó, melyben sokféle rejtvényt kell megoldanunk, és persze túl kell élnünk az éppen aktuális akciókat. A GameSpot volt olyan kedves, hogy készített róla egy videót. Ezt lokálból máris cibálhatjátok:

    [MOVIE] The Movies: Stunts & Effects

    Hír | 2006.05.03 06:44

    Új videó érkezett a The Movies: Stunts & Effectsből. Egy korábbi videóinterjú második felvonása futott be, hogy pontosak legyünk. Az idén tavasszal megjelenő kiegészítő legfrissebb animációjában rengeteg in-game anyagot pillanthatunk meg. Aki letépné a 20 megás trailert, az erre kattanjon.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)