Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 393

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - hivatalosan!

Hír | 2006.04.20 21:07

Gyorsan és örömteli ráhatással reagált az EA a tegnap felröppent pletykákra a Command & Conquer harmadik részével kapcsolatban - bejelentették hivatalosan. Az új rész teljes neve Command & Conquer 3: Tiberium Wars lesz. A történet visszatér a kezdeti gyökerekhez, a Tiberiumnak nevezett univerzumhoz. Továbbra is megtartják a gyors játékmenetet, amelyet oly sokan kedvelnek. A tiberium, ez az idegen eredetű, saját magát előállító anyag ellepi a Földet, s úgy terjed, mint valami radioaktív jégkorszak. Ezzel veszi fel a harcot az egyik legfejlettebb népcsoport, a GDI. Van a képben azonban még egy The Brotherhood of NOD szervezet is, melynek megszállott vezetője, Kane, más terveket eszelt ki őrült vízióinak megvalósítására. A 2047-ben játszódó stratégia elődjeinek régi és jól bevált elemeit mindenképp megtartja majd az EA, azonban következő generációs elemekkel is továbbfejlesztik a játékot. Az EALA fejlesztésében álló RTS várhatóan 2007-ben jelenik meg, ettől pontosabbat egyelőre nem tudni. Az első képért ide katt.

Codename Panzers: Cold War - ezúttal máshol!

Hír | 2006.04.20 06:43

A 10Tacle igen kellemes híreket hintett el az éj leple alatt. Egyik oldalról elárulta, hogy szeretett Stormregionünk RTS-e, a Codename Panzers, valamint annak franchisea meghódítja majd a következő generációs konzolokat is, így például az X360-at. Továbbá bemutatták a legújabb PC-s alkotást, amely Codename Panzers: Cold War névre hallgat. Noha részletes infókat egyelőre nem tudni, az már biztos, hogy ez a cím szakít a második világháborúval. Bizonyíték itt.

Két új Source engine-es játék készülőben

Hír | 2006.03.22 20:15

A Valve megállapodást kötött a Kuma Reality Gamesszel, a KumaWar alkotóival, s így következő két játékuk alatt a Source engine dolgozik majd. A két alkotás máris fejlesztés alatt áll. Az egyik egy mókás akciójáték, míg a másik a KumaWar következő generációja. Mindkettő még idén év végén megjelenik PC-re. Egyelőre azonban ennél többet nem árultak el, ám erősen valószínűsíthető, hogy hamarosan hivatalos bejelentés érkezik.

Megtörtént a létszámleépítés a Lionheadnél

Hír | 2006.03.07 13:01

Pár napja számoltunk be arról, hogy a Lionhead Studios vezetősége a tervek szerint be szeretné zárni egyik fejlesztőstúdióját. Nos, ez nem történt meg, de így is drasztikus változásokat eszközöltek. A vállalat megerősítette, hogy a Surrey-ben található stúdiójában dolgozó 250 alkalmazottból 50-et elküldött azzal a magyarázattal, hogy a PC-s játékokra specializálódott részleg nem hozta a várt teljesítményt. Ezzel együtt várhatóan néhány jelenlegi projekt is felfüggesztésre kerül. Peter Molyneux pénteken elmondta a dolgozóknak, hogy csak két, következő generációs konzolokra fejlesztett projekt folytatódik tovább. Az egyik feltehetően a Fable xboxos folytatása, amely egyesek szerint már 12 hónapja készül. A másodikról csak annyit lehet tudni, hogy jóval később láttak neki a fejlesztők, vagyis még nagyon kezdetleges állapotban van. Így már egészen biztos, hogy az eddig csak PC-re megjelent The Movies nem készül el konzolokra. Ezt eddig csak az Activision, a kiadó erősítette meg. Sajnos a Black & White 2 sem hozta a várt sikereket, így egyelőre kérdéses e sorozat sorsa is. Az ezt kiadó Electronic Arts egyelőre nem nyilatkozott jövőbeli terveiről.

Új fejlesztő stúdiót alakított a Digital Reality

Hír | 2006.03.07 12:49

A magyarországi Digital Reality videojáték-fejlesztő cég új stúdiót hozott létre a velük partnerkapcsolatban álló CDV kiadóvállalattal. Eddig kizárólag PC-re készítettek játékokat, azonban az új stúdió elsősorban a következő generációs, illetve a hordozható konzolokra összpontosít. A Whiz Software Kft. első alkotása 2007 negyedik negyedében jelenhet meg, további információk a közeljövőben várhatók a projektről. "A CDV stratégiai játékok iránti elhivatottsága, valamint a Digital Reality elsőrangú fejlesztői munkája lehetővé teszi a Whiz Software számára, hogy a stratégiai vonalat átültesse konzolokra is." - mondta Christoph Syring, a CDV elnök-vezérigazgatója. A CDV adott ki olyan PC-s stratégiai játékokat, mint a szintén hazai a Codename: Panzers, vagy a Blitzkrieg és Cossacks sorozatok. A Digital Reality jelenleg Magyarország legnagyobb videójáték fejlesztőstúdiója.

Atari: Hosszú sikertörténet, csúfos bukás?

Hír | 2006.02.19 11:59

A világ egyik legnagyobb játékkiadója, az Atari a múlt héten közzétett lehangoló pénzügyi jelentést követően a figyelem középpontjába került. Bruno Bonell, a vállalat elnök-vezérigazgatója helyretette a dolgokat. A Bonell kezében lévő vállalat nagyjából 250 dolgozót foglalkoztat Észak-Amerikában. A tervek szerint 20%-ukat elbocsátják, valamint a belső fejlesztő stúdiókat is megpróbálják értékesíteni. Ezek olyan játéksorozatokon dolgoznak folyamatosan, mint a Driver, a Test Drive, vagy a Mátrix filmeken alapuló játékok. Bonell hozzátette, "az, hogy terveink között szerepel belső stúdióink eladása, nem azt jelenti, hogy már ki is tettük rájuk az Eladó! táblát. Jelenleg is számunkra fontos projekteken dolgoznak." A Wedbush Morgan Securities egyik elemzője, Michael Patter szerint "nem a belső stúdiók eladása lenne a megfelelő lépés. Az első, amit meg kellene tenniük, hogy leállítják európai tevékenységüket. Bruno elvonult ebédelni... Az amerikai részleg játékokat készít, míg az európai csak eladja azokat." A kiadótól vásárolt játékfejlesztők esete nagyon ritka. Sokkal gyakrabban fordul elő, hogy egy független fejlesztőgárdát vásárol fel egy-egy stúdió. Az ok nagyon egyszerű: Amikor egy független csapat megállapodik arról, hogy megveszi őket egy kiadó, a csapat megkapja a játékfejlesztéshez szükséges pénzt. Amikor a kiadó elad egy belső stúdiót, a kiadó megtartja a pénzt, amely általában az elküldött fejlesztők totális csődjéhez vezet. Bonell nem tért ki arra, hogy szándékukban áll-e egyes népszerű játéksorozatainak kiadási jogaitól is megválni. A Driver termékvonal még mindig jól cseng, annak ellenére, hogy a legutóbbi, harmadik rész csúfos bukásnak számított. Az Atari tulajdonában lévő fejlesztőcégek jelenleg az alábbiakon dolgoznak:

  • Reflections (Newcastle): Driver 4
  • Melbourne House (Ausztrália): Test Drive jelenlegi generációs konzolokra
  • Paradigm (Dallas): Stuntman 2, Battlezone
  • Shiny Studios (Laguna Beach): Be nem jelentett projekt, valamint Earthworm Jim új verziói
  • Eden Studios (Lyon): Test Driver következő generációs konzolokra. Mindeközben a Shiny alapítója, Dave Perry lemondott tisztségéről. A közzétett hivatalos indok szerint ezzel a lépéssel felszabadulnak a lehetőségek a jövendőbeli vevőkkel kapcsolatban, majd miután sikerült megfelelő megállapodásokat kötni, Perry vissza szándékozik térni a vállalathoz. A Shiny jelenleg 56 alkalmazottal dolgozik. "Most már zöld az út az Atari előtt: eladhatják a Shiny-t. De azt hiszem, ebben én is a segítségükre lehetek, elvégre több dolognak is én vagyok a vezetője. Sok érdeklődőt tudok a tárgyalóasztalhoz csalogatni, ami meggyorsíthatja a folyamatot." - tette hozzá Perry. Az Atari hosszú múltra tekinthet vissza. 1972-ben alapították jogelődjét, s kezdeti sikereit a Pong nevű játéknak köszönheti, amely annak idején berobbant a játékiparba. Öt évvel később (már új tulajdonosokkal) megpróbálták méginkább bevezetni a nappalikba a videójátékokat - ekkor a vállalat neve már Atari 2600 volt. A sikertelen számítógépes piac némileg gondot okozott a cég nívójában. 1994-ben elhagyták az Atari elnevezést, ám két évvel később újra felvették. Amikor már épp kezdett volna megint lefelé csúszni, az Infogrames úgy döntött, tőkésíti a vállalatot és felveszik az Atari nevet. Az Infogrames csak egyike azoknak, akik felhasználták az Atarit. A gondok ellenére a név még mindig jól cseng a közvélemény-kutatások szerint. Sőt, elemzők szerint a tény, hogy az európai Infogrames birtokolja őket, csak ront a helyzeten. Michael Patter elemző szerint "Az ok, ami miatt az Atari képtelen sikereket elérni, az Infogramesszel való kapcsolatában keresendő. Az Infogrames, akárcsak az Atari, süllyed és hamarosan csődbe is megy. Amint ez megtörténik, véleményem szerint az Atarinak van még esélye a talpraállásra, ha valaki felkarolja őket."

  • Will Wright prezentáció a GDC-n

    Hír | 2006.02.14 16:07

    A Game Developer Conference 2006 szervezői elárulták, hogy Will Wright egy nagymérvű prezentációt készül tartani a kiállításon, melynek témája "a játékdizájn következő generációja és a fejlesztési stratégiák" lesznek. Az idén március 20. és 24. között San Joséban megrendezésre kerülő konferencián több neves szakember is előadásokat tart majd. Will Wright leginkább a Sim City és a The Sims játéksorozatok megalkotásáról híresült el, s az ő fejéből pattant ki a Spore alapötlete is, amely nem más, mint hogy kezdetben egy aprócska sejtet élő organizmussá fejlesszük, majd végül létrehozzunk egy egész világot, amelyben más játékosokkal oszthatjuk meg kreálmányainkat. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan miről esik majd szó a bemutatójában, pletykák szerint ugyanis a Spore Xbox 360-ra is készülőben van.

    Omikron 2009-ben, Infraworld TÖRÖLVE

    Hír | 2006.02.11 01:09

    A német working-title weboldal interjút készített az Indigo Prophecy fejlesztőcsapatának COO-jával, Guillaume de Fondaumiere-rel a gárda jövőbeni terveiről, amelyből kiderült néhány szaftos részlet is. Például ereditileg epizódonként szerették volna megjelentetni a Farenheitet, ami azonban 2002-ben nagy kockázatot jelentett és egyik kiadó sem vállalta be. A folytatást illetően eléggé kétértelmű válasz érkezett. A tavaly bejelentett Omikron 2-ről kiderült, hogy 2009-ig várnunk kell rá. A csapat előbb egy másik projektet fejez be, erről azonban nem közölt semmi információt. A másik, folyamatban lévő projekt az Infraworld volt, amit azonban jelenleg pihentetnek, bár Guillaume inkább úgy fogalmazott, hogy törölték. A koncepció nem tetszett a kiadóknak. Hát, ennyit a szabad játékfejlesztésről. A jelenlegi projekt azonban nem csak PC-re, hanem következő generációs konzolokra is elkészül, maga a bejelentés pedig az idei E3-on következik be.

    Új pénzügyi vezető a Blitz Games élén

    Hír | 2006.02.06 20:52

    A független játékfejlesztő vállalat Blitz Games (Pac-Man World 3, Possession, Taz Wanted, Zapper) élére új pénzügyi vezetőt neveztik ki Richard Smithies személyében. A jövőben a vállalat minden fontos pénzügyi és jogi felelősség őt terheli a döntései kapcsán. Smithies a Blitz Games 1990-es indulása óta tanácsadóként dolgozott a, majd 2004-ben csatlakozott a céghez. Ekkor a játék alapú tréningeket, a vizualizációt irányította, illetve a TruSim részleget. Az úriember nagy tapasztalatokkal rendelkezik a banki szektorból, amit örömmel fog a játékiparban kamatoztatni. A Blitz Games 1990-ben alakult, jelenleg 160 főt foglalkoztat, valamint három alrészleggel rendelkezik. Így profiljukba három kategória tartozik: általános; komoly, tréning szimulációs; valamint felnőtteknek szánt játékok. A tagfelvétel folyamatos, számos be nem jelentett, elsősorban következő generációs konzolokra készített játékuk áll fejlesztés alatt. A jövőbeli tervekről egyelőre nem esett szó.

    A THQ sem áll a pénzügyi helyzet magaslatán

    Hír | 2006.02.03 20:16

    A THQ játékkiadó vállalat is nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének részleteit. Az eladások az említett három hónapos időszakban 11%-ot estek az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség 63 millió dollárról így 48 millióra esett vissza. A nettó eladások 358 millió dollárt hoztak a vállalat kasszájára, szemben az egy évvel korábbi 400 millióval. Az elemzők azonban még ennél is rosszabbra számítottak. Ami a tavalyi év utolsó 9 hónapját illeti, az összes bevétel 659 millió dollárra rúgott, míg mindössze 42 millió dolláros nyereséget sikerült realizálni. Egy évvel korábban az 585 milliós eladásokból 53 millió dollár maradt meg tisztán. A THQ elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, "2005-ben sikerült vállalatunk mind a négy fő piaci szegmensében növelni részesedésünket, így világszinten a harmadik helyen állunk a kiadók rangsorán. Tovább szeretnénk finomítani termékskálánkat, növelni a fejlesztőinket tartalmazó hálózatunkat, és természetesen az eladásokat is. Ezek a THQ hosszútávú tervei." A kiadóvállalat egyúttal bejelentette azt is, hogy Kaos Studios néven új irodát nyitottak, amely a korábbi Trauma Studios fejlesztőcsapat tagjait, a Desert Combat, és a Battlefield R&D projektek készítőit foglalja magában. Egyelőre annyit árultak el, hogy valami újdonságon munkálkodnak, amely következő generációs konzolokra és PC-re egyaránt elkészül majd, valamikor 2007-ben. Így a THQ stúdióinak számra 12-re emelkedett.

    Óriási bevételcsökkenés az Electronic Arts-nál

    Hír | 2006.02.03 12:40

    A tegnapi Electronic Arts létszámleépítés a ma nyilvánosságra hozott pénzügyi helyzet fényében már érthető. A játékkiadó óriás 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévében ugyanis 11%-os bevételcsökkenést könyvelhetett el. És ha ez még nem lenne elég, a nyereség 31%-kal csökkent ugyanebben az időszakban, annak ellenére, hogy az NFS: Most Wanted, Fifa 06, Harry Potter, Sims 2, Madden NFL 06 játékok mindegyike kétmilliónál is több példányban talált gazdára december végéig. Legalább egymilliót adtak el az NBA Live 06, SSX On Tour, Tiger PGA TOUR 06, From Russia with Love és BF2: Modern Combat játékokból. A nettó bevétel 1,27 milliárd dollárra csökkent, a 2004. harmadik negyedévi 1,428 milliárdról. A nettó jövedelem ebből 259 millió, míg egy évvel korábban 375 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 1,18 dollárról 83 centre esett. A működési költség nélküli pénzmozgás 12 hónap alatt 733 millióról 722 millióra csökkent. "2005-öt nagyon erős versenypozícióval zártuk. Elsők voltunk PlayStation 2, Xbox, PSP, és PC platformokon, Észak-Amerikában és Európában egyaránt. Jól teljesítettünk Xbox 360-on is; reményeink szerint idén ott is megszerezzük az első helyet." - mondta Larry Probst, a vállalat elnök-vezérigazgatója. "A 2006-os naptári esztendő a bevételek helyett a befektetések éve lesz. Erőforrásainkat a következő generációs szoftverekre, valamint az online, és mobil üzletágak fejlesztésére, kiterjesztésére fordítjuk majd." - mondta Warren Jenson pénzügyi és adminisztrációs vezető. További érdekességek:

  • A harmadik negyedévben Észak-Amerikában 11, Európában 13%-os csökkenéssel 618, illetve 577 millió dollár bevételt könyveltek el. Az ázsiai régió (beleértve Japánt is) 7%-ot növekedett, ám tekintve, hogy még nagyon fiatalok ebben a térségben, az összbevétel alig 75 millió dollár volt.
  • A Need For Speed: Most Wantedből világszerte több mint hétmillió példányt adtak el, melynek köze 60%-a Amerikán kívül került értékesítésre.
  • Az Xbox 360-ra készített EA-termékek piaci részesedése Észak-Amerikában 30, Európában 24%.
  • A három hónap alatt hat játék kapta meg a platinum címet (legalább egymillió eladott példány), így 2005-ben összesen 27-re növekedett az EA-s platinák száma.
  • Az EA játékeladásokból származó bevételi részesedése Észak-Amerikában 22, Európában 23%.
  • A kiadóvállalat nemrég megállapodott a 20th Century Fox filmstúdióval, hogy következő generációs konzolokra Simpsons játékokat készíthet.
  • A Tiger Woods golfjátékok licenszjogait további hat évre meghosszabbították.

  • Új Nintendo konzol még idén

    Hír | 2006.02.02 11:57

    Laurent Fisher, a Nintendo új európai vezetője a minap első beszédében említést tett arról, hogy mindenféle híresztelés ellenére a cég továbbra is úgy tervezi, hogy még az idén piacra dobja következő generációs konzolját a Nintendo Revolutiont. Abban az esetben, ha a játékgép készítőinek sikerül megvalósítaniuk az ígéreteket, akkor nem kis harcnak néz elébe a konzolos társadalom a 2006-os évben. Izgatottan várjuk a fejleményeket!

    GeForce 7900 - részletek az új generációról

    Hír | 2006.01.10 13:54

    A Hexus.net birtokába jutott néhány fontos és érdekes információ az NVIDIA következő generációs GeForce videokártyájának képességeiről, mely a 7900-as sorozatszámot viseli. Azt már korábban is tudni lehetett, hogy ez lesz az első 90 nm-es technológiával készülő chip. Az ATI már piacon van ilyen csíkszélességű chippel szerelt kártyákkal. Várhatóan egyszerre jelenik majd meg a gyorsabb GTX és az olcsóbb GT változat. Előbbi 32 bites pixel processzorral, 700-750 MHz-es magórajellel, valamint 1,1 ns-os, 800-900 MHz valódi órajelen üzemelő RAM-mal rendelkezik majd. Egy ilyen prototípus egy AMD Athlon 64 FX 60-as rendszeren 13 ezer 3D Mark 05 pontot produkált.

    John Carmack a következő generációról

    Hír | 2006.01.07 13:51

    John Carmack, az id Software atyja a BuzzScope-nak nyilatkozott a következő generációs konzolokról, illetve új, fejlesztés alatt álló játékukról. Elmondta, hogy hiába rejlik több erő a PlayStation 3-ban, ő akkor is előnyben részesíti az Xbox 360-at a szimmetrikus processzor architektúra és a nagyszerű fejlesztői eszközök miatt. Emiatt aztán az Xbox 360 tartalékait egyszerűbben ki tudják használni. "Következő játékunk egyidőben készül 360-ra, PS3-ra és PC-re." - mondta. Kitért a mobiljátékok egyre növekedő piacára is, amelyben még mindig vannak tartalékok. Szóba került egy Doom RPG, mobil konzolokra és okostelefonokra. Legfőképp új generációs mobil grafikai chipekre lenne szükség Carmack szerint. Nagyjából féltucat mobiljáték alapötlet kavarog a fejében, és elmondta azt is, hogy ha egyszer belefog a második ilyen alkotásába, akkor az szintén egy Doomhoz hasonló, de fantasy stílusú RPG lenne.

    Call of Duty 2 buhera tanácsok

    Hír | 2005.11.12 11:19

    A napokban jelenik meg a Call of Duty 2 háborús FPS folytatás, amely az év játéka díjas első részt próbálja túlszárnyalni. Sokak szerint sikerült is neki. A grafika is igyekszik a következő generációs követelményekhez felnőni, ám ehhez igen erős gépre van szükségünk. A pénztárcánkat pedig nem csak a hardverfejlesztés költségei könnyítik, hanem maga a játék ára is a maga 16 ezres mivoltával. Úgy látszik a következő generációt meg kell fizetnünk :) De most essen szó erről a tízoldalas buherálási tanácsadásról. Némi angoltudással számos értékes tippel gazdagodhatunk a játék irányítását, kinézetét, modifikációit, stb. illetően. Konzolos és konfigfájlos módosítások, csalások minden mennyiségben. Kellemes olvasgatást!

    A Call of Duty 2 fejlesztési titkai

    Hír | 2005.11.07 13:10

    A napokban tartott egy kisebb sajtótájékoztatót az Infinity Ward elnök-vezérigazgatója, Grant Collier Montreálban. A találkozóra nem várt nagyságú tömeg érkezett, így át kellett települniük a Mont Royal Centre központi termébe. Bár a látogatók 90-95%-a fejlesztő volt, ez elég impresszív. Collier elmondta, hogy mikor megkapták feladatul, hogy készítsék el az év játéka-díjas Call of Duty folytatását, a csapat létszámát 25-ről 75-re kellett emelniük. A fejlesztés során négy rekonstruáló szakembert és két történelmi tanácsadót is alkalmaztak, akik segítettek megteremteni a teljes történelmi hitelességet. A legapróbb részletekre, a jelvényekre, feliratokra is odafigyeltek. Aki már játszott vele, az tudja, hogy ez valóban meg is látszik a játékon. Óriási élménybombákat ültettek bele. Ám a szépségnek ára van. A fejlesztési költségek meghaladták a 14,5 millió dollárt. Ezt két év alatt sikerült elkölteniük. Közre játszott az is, hogy a következő generációs konzolokra is el kellett készíteni, ráadásul időben. Számos újdonság meglakotása is sok energiát igényelt. Ilyenek voltak például a füsttel operáló fegyverek, az időjárási effektek, az új "egészség rendszer" (a játékos csak kevés módon halhat meg - ezt mondjuk nem igazán értem). Ki kell még emelni a harci kommunikációt, amely húszezer sornyi szöveg rendszerét alkotja. A megfelelő szituációkban az oda illő párbeszédeket alkalmazza. A létszám növekedése ráadásul nagyobb mértékben emeli a költségeket. 25 fő körül a csapat még egy családként képes együttdolgozni, ahol mindenki igyekszik kihozni magából a legtöbbet. 50-60 ember esetében ez már kivitelezhetetlen. Nem lehet úgy összetartani a társaságot és nem is olyan hatékonysággal dolgoznak. A költségvetés 8%-át fordították a hangokra, zenékre. Ebből már futotta arra, hogy Arizonában minden egyes fegyverhez felvehessék azok eredeti hangjait, teszteljék a hangok terjedési tulajdonságait szabad téren, stb. Ötven darab Xbox 360 fejlesztői csomagot kapott a cég, hogy azok segítségével készíthessék el a konzolra a játékot. Azokból mára mindössze 20 maradt használható állapotban.

    S.T.A.L.K.E.R. - Te még élsz?!

    Hír | 2005.10.30 14:56

    De rég is hallhattunk már erről a sokak által messiásként várt játékról. Azonban most se mondhatni róla sok jót. A játék már így is bőven késésben van, ám most is egy sajnálatos késést kell elfogadnunk, hiszen bár a játék megtalálható a THQ következő generációs konzolokra kerülő játékainak listája között, mely némi reményt sugallhat, PC-re a tervek szerint viszont csak 2006 októberében kerülhet ki legkorábban. Tehát még ez a dátum se biztos. Lassan sajnos már ez a játék is eltűnik a süllyesztőben.

    Unreal 3 Enginet mindenkinek!

    Hír | 2005.10.13 20:26

    Számát sem lehet már tudni, hogy mennyi kiadó/fejlesztő licenszelte már a következő generációs Unreal Engine-t. Kétségtelen, hogy az eddig látott képek alapján igazi grafikus orgazmusban lesz részünk, mikor az első ezzel a motorral "szerelt" gamet a kezünk közé kapjuk. Ezúttal a Real Time Worlds ( az eredeti GTA és Lemmings készítője) utalt át egy vaskosabb összeget, az Epic számlájára, és ezzel biztosította, hogy a később megjelenő játékai a grafika terén ne okozzanak csalódást.

    Miért jobb az Xbox 360?

    Hír | 2005.10.04 10:15

    Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

    Windows Vista Beta 1

    Teszt | 2005.08.29 11:39

    Egészen pontosan 2005. június 22-én a Microsoft jelentette, hogy a korábban Windows Longhorn néven ismert, következő generációs operációs rendszerük neve Windows Vista lesz. Röviddel ezután megérkezett az első hivatalos Beta 1-es változat, melyet ki is próbáltunk.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)