Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4042

Ashen Empires: The Sands of Creation - Az új kieg.

Hír | 2006.05.05 14:21

A hivatalos Ashen Empires weboldalon lettünk figyelmesek arra, hogy bemutatták az MMORPG második kiegészítő lemezét, amely a The Sands of Creation címet kapta (thanks Gamer's Hell). Itt válik lehetőségünk először arra, hogy saját tulajdonunk legyen, amelyet magunk menedszelhetünk. Vásárolhatunk házakat, új városokba kalandozhatunk el, és új képességeket tanulhatunk meg - a teremtményekről és a küldetésekről nem is beszélve. A The Sands of Creation várhatóan nyár végén jelenhet meg.

[MOVIE] Rogue Trooper

Hír | 2006.05.05 12:52

Két új videó érkezett a képregény alapján készülő Rogue Trooper című futurisztikus harmadik személyű akciójátékból, amelyben kékes bőrű katonát alakítunk. A játék Európában elvileg már megjelent, ám most megismerhetjük a lopakodási és irányítási képességeinket. Jó szórakozást :)

Vizelet, mint akkumlátor?! Igen...

Hír | 2006.05.05 06:55

Szingapúr legnevesebb tudósai igen érdekes fölfedezést és bejelentést tettek. Egy tudóscsoport sikeresen alkalmazott vizeletet akkumlátor forrásaként. Az új akku megközelítőleg hitelkártya-méretű, és egy AA-s elem teljesítményével egyenértékű. A kártya burkolata műanyag. Ebben foglal helyet a vizelet, amelyben rézkloriddal burkolt lapocskák vannak, valamint magnézium és réz. Utóbbi kettő szolgál az akkumlátor anódjaként, valamint katódjaként.

Az 1,5 volt előállítására képes erőforrás várható publikus megjelenéséről egyelőre nincs információ, noha a technológia furcsasága ellenére azt hiszem mindenki jobban örülne egy ilyen megoldásnak autóját illetőleg, mintha továbbra is a drága benzint kellene vásárolni :)

'Reggelt...

Hír | 2006.05.04 06:27

Kellemes csütörtök reggelt mindenkinek. Megbízhatónak nevezhető forrás láttán nyugton állíthatom, hogy ma és holnap szép időnk lesz. A bátrabbak bekockáztathatnak egy esernyő és kabát nélküli utat, de aki biztosra akar menni, az cipelje őket magával :) Telik az időő, hamarosan itt az E3, no és telik az idő, hamarosan itt a Heroes V. Ma reggel néhány érdekes anyaggal kezdjük a napot. Addig is:

Egy doktornak viszonya van az ápolónőjével, aki teherbe esik tőle. Mivel nem akarja, hogy a felesége is tudomást szerezzen a gyerekről, kitömi egy kis pénzzel az ápolónőt és megkéri, hogy menjen el Olaszországba és ott szülje meg a gyereket. - De hogyan fogom veled tudatni, hogy a gyerekünk megszületett? - kérdezi az ápolónő. - Csak küldj egy képeslapot és írd a hátoldalára, hogy "spagetti" és én gondoskodni fogok a kiadásaidról. Az ápolónő jobbat nem tudván, fogta a pénzt és elrepült Olaszországba. Hat hónappal később egy nap a doktor felesége felhívja őt a hivatalában. - Kedvesem, kaptál egy nagyon különös képeslapot Európából, és egyáltalán nem értem, mit jelent. - Csak várj, míg hazaérek, és azonnal elmagyarázom - mondja a doki. Amikor a doki hazaért és elolvasta a lapot, azonnal szívrohamot kapott. Rohammentő száguldott vele az ügyeletre. Egy orvostanhallgató hátramaradt, hogy vigaszt nyújtson a feleségnek és a szívroham előzményeiről kérdezze. Ekkor a feleség előveszi a képeslapot, amin a következő áll: "Spagetti, Spahetti, Spagetti, Spagetti - kettő kolbásszal és húsgombóccal, kettő pedig anélkül.".

Bluetoothos lézerbillentyűzet - elérhető és megvásárolható

Hír | 2006.05.02 22:04

Anno rég támadt némely cégek agyában az az ötlet, mely szerint lézeres billentyűzetet kellene megalkotni. Nos, ez jóideje koránt sem álom. A napokban pedig odáig értünk el, hogy egy ilyen lézeres billentyűzet bárki számára megvásárolható. A készülék egy Bluetooth adapterrel van felszerelve, amelynek segítségével bármilyen eszközhöz könnyedén kapcsolódhat. Így Palm OS-hez, Windows Mobile Editionhöz, Windows Smartphonehoz, Symbian OS-hez, valamint Windows XP-hez is alkalmatos a szerkezet. A sikeres kapcsolódás után az egy feltöltéssel 120 percet működőképes készülék lézeresen kivetíti a virtuális billentyűzetet, amelyhez csupán egy sima felület szükséges.

A 63 gombbal ellátott, teljesméretű QWERTY-billentyűzet eddig nem látott szabadságot, hordozhatóságot és egyedi újdonságot biztosít tulajdonosai számára. Mindehhez már csak ki kell csengetnünk a 180 dolláros vételárat, amely ugyan nem pénztárca-barát, de hát az ilyesmikért mélyen bele kell nyúlnunk a bugyellárisba... Az érdeklődők minden továbbit itt találhatnak.

Börtön és mobiltelefon - plusz 40 év!

Hír | 2006.05.02 13:53

Amerikában igen elképesztő törvényt hoztak. Texas államban új szabály lépett érvénybe, melynek értelmében aki börtönben használ mobiltelefont, az 40 évnyi fogságot kap. Az indoklás szerint erre az igen szigorú intézkedésre azért van szükség, mert manapság nagy problémát jelentenek a mobiltelefonok, ami a börtönöket és azok lakóit illeti. Hiába csukják le ugyanis a hírhedt autótolvajt, a kontrollálhatatlan és megfigyelhetetlen telefonbeszélgetéseken keresztül azok még a cellák rácsai mögül is tovább folytathatják tevékenységüket. Emiatt Texasban olyan törvényt hoztak, mely szerint ha egy rabot mobiltelefon-használaton kapnak, akkor az illető a már meglévő mellé további, összesen 40 év börtönbüntetéssel sújtható. Noha az érvelés jogos és pontos, erre mégis csak ezt lehet mondani: "Atyám, uram!".

'Reggelt!

Hír | 2006.04.29 09:52

Végre itt egy újabb hosszú hétvége! Bár van egy olyan érzésem, hogy a munka ünnepén is dolgozni fogok egy kicsit, de hát az nektek csak jó :) Tegnap este megtartottuk Gyu meglepetés szülinapi buliját, ami igen jól sikerült. Nagy meglepetésünkre alig fogyott alkohol, szóval a hajnalig asztalon részegen táncolást meghagytuk a szomszédban henyéló Gór Nagy Marinak... Nos, szombathoz képest megint tetemes mennyiségű hírről számolhatunk be. Kezdjünk is neki.

- Milyen a legunalmasabb matektanár? - Szigorú, monoton nő. Mi a különbség a brokkoli és fika között? A brokkolit nem eszik meg a kisgyerekek.

SEGA Rally Revo - A műfaj újjászületése

Hír | 2006.04.28 13:35

A SEGA a mai napon bejelentette SEGA Rally Revo című versenyjátékát, mely az újonnan alapult SEGA Driving Studio első alkotása lesz, s mely az igéretek szerint újradefiniálja majd a versenyzés műfaját. A vadonatúj, dinamikusan változó tájjal, a következő generációs grafikával, és a kitűnően kivetelezendő versenyekkel, a SEGA Rally Revo nagy elismerésre tehet szert kategóriájában, valamint a nagy sebességgel minden sebességőrült kedvencévé válhat. A játékban nagy szerepe lesz a kocsik kiválasztásának, hiszen a verseny közben a táj folyamatosan változik, a kerekek által a talaj az őt ért hatásoknak megfelelően módosul, így már két egyszerű kör sem lehet teljesen ugyanolyan, ezeken a fotórealisztikus pályákon, járjunk a havas hegyekben, vagy sáros terepen, vagy egyszerű földúton. Sajnálatos lehet az, hogy ezt a játék kizárólag a következő generációs hardvereken lesz képes kivitelezni. Nagy szerepet kap természetesen a vezetői képesség is, hisz a versenyek során komoly MI-vel felszerelt ellenfelekre számíthatunk, akik ellen mindent be kell majd vetnünk. Ha akarjuk felvehetjük a versenyt egyjátékos módban a már jól ismert pályákon, illetve lehetőség van arra is, hogy online csapassuk, vagy akár megosztott képernyőn ketten. A tervek szerint mindez valamikor 2007-ben érkezik a vezető konzolokra és PC-re is.

Változik a Windows beépített tűzfala

Hír | 2006.04.28 12:21

A Microsoft bejelentette, hogy a Windows Vista operációs rendszerében helyet kapó új tűzfal alapértelmezett beállítások mellett nem fogja ellátni teljes funkcionalitását, és csak a beérkező adatforgalmat fogja vizsgálni. A Microsoft a Windows következő verziójának, a Vistának a fejlesztése során nagy hangsúlyt fektet a biztonsági megoldások kialakítására illetve azok továbbfejlesztésére. A Vista esetében a fejlesztésekből az integrált tűzfal sem maradt ki, ugyanis a Microsoft úgy határozott, hogy hatékonyabbá teszi azt a tűzfal megoldását, amely jelenleg a Windows XP részét képezi. A fejlesztők a legfontosabb feladatuknak azt tartották, hogy az integrált tűzfalukat olyan képességekkel is ellássák, amelyek a bemenő adatforgalom mellet a kimenő adatokat is képesek ellenőrizni. A Vista tűzfala a terveknek megfelelő ütemben fejlődik, azonban a Microsoft egy jelentősebb módosításról számolt be. Eszerint a tűzfal - annak ellenére, hogy képes a kimenő adatforgalom ellenőrzésére - alapértelmezett beállítások használata esetén mégsem fogja vizsgálni a kimenő adatokat. A cég ezt a döntését azzal indokolta, hogy a nagyobb vállalatok és a kormányzati szervek kérték, hogy a kimenő adatforgalom ellenőrzése ne legyen aktív az operációs rendszer telepítése után, ugyanis ezt inkább az eddigi módszerekkel szeretnék szabályozni. Laura Yecies, a Zone Labs egyik munkatársa azonnal reagált a Microsoft bejelentésére, és meglehetősen éles szavakkal kritizálta a Vista új tűzfalát. A szakértő szerint ugyanis a kimenő adatforgalom biztonságos és hatékony ellenőrzésének beállítása a Vista tűzfalának jelenlegi állapotában valóságos kihívás, és a helyes beállítások megtalálásához akár IT szakemberek segítségére is szükség lehet.

3D-s vázlatkészítő eszköz a Google-től

Hír | 2006.04.28 12:17

A Google kiadott egy ingyenes verziót SketchUp nevű alkalmazásából, amellyel háromdimenziós képeket lehet készíteni, szerkeszteni és módosítani. Mindezt a márciusban felvásárolt @Last Software fejlesztőcég tette lehetővé. Már beindult a 3D Warehouse nevű weboldal is, ahol a SketchUp felhasználói tárolhatják és megoszthatják egymással az általuk készített vázlatokat, s így azokon akár közösen is dolgozhatnak. A tervezőprogram a Google Earth térképes szolgáltatásba is, így az ott készített 3D-s objektumok megjelenhetnek a térképen. A SketchUp ingyenes verziója kizárólag egyéni felhasználók számára érhető el, s ez gyakorlatilag a már létező SketchUp Pro 5-ös verziójára épül, ami jelenleg fizetség ellenében használható némileg bővített funkcionalitással. A Google szerint az alkalmazás elsősorban házak, berendezési tárgyak megalkotására használható. Jelenleg a SketchUp Windows 2000, valamint XP Home és Professional operációs rendszereken futtatható verziója érhető el, de már készül a Mac OS-re optimalizált változat is. A futtatáshoz szükség lesz 80 megabájt merevlemez területre, egy OpenGL támogatással rendelkező grafikus gyorsító kártyára, Internet Explorer 6 böngészőre, valamint Windows Media Playerre, vagy QuickTime 5-re. Kapcsolódó linkek:

  • SketchUp ingyenes verzió
  • 3D Warehouse

  • A világ legvékonyabb adathordozója!

    Hír | 2006.04.27 20:31

    A PQI bemutatta a világ legvékonyabb adathordozóját. Az U510 kódnévre keresztelt flash driveról van szó. A kütyü hitelkártya-méretű, és mindösszesen 3 miliméter vastag.

    No és nem másodlagos a kapacitás sem: a kártya 16 gigabájtot képes tárolni. A 85 x 54 x 3 mm méretekkel megáldott flash drive áráról és megjelenéséről egyelőre nincs információnk, azonban azt már tudni, hogy egy elrejthető csatlakozó segítségével USB 2.0-ás kapcsolaton keresztül másznak le-fel az adatok.

    Mennybéli hősök a Heroes 5-ben!

    Hír | 2006.04.27 17:39

    A fejlesztők már eddig is sok szép dologgal látták el a Heroes rajongókat, gondolok itt most a nem régiben kiadott demóra, ám most újabb infókat csepegtettek el. Szorgos GSO olvasónk TomChaos hívta fel a figyelmünk, hogy a Might and Magic oldalán friss nyalánkságok láttak napvilágot, egészen pontosan a mennybéli hősöket ismerhetjük meg közelebbről. Lássuk hát őket sorjában: Maeve: Brilliáns harcos, Maeve az, aki kétségbeesetten próbálja megmenteni a kudarcra ítélt birodalmat az örök pusztulástól. Új jövőt próbál teremteni a szétszakadt Falcon Birodalom számára miközben démonok invázióival kell szembenéznie, Maeve már nem bízhat semmiben, csakis a lovagrend eszményében és a Fény Sárkányába vetett megrendíthetetlen hitében. Dougal: Bajtársai a Griffin Birodalom dicsőségének tartják, Dougal lojalitása erős fontoskodásával egyensúlyozott. Úgy gondolja a legjobb ellenfél a halott ellenfél, aki már nem árthat a birodalom erőinek, Dougal évek óta az ijjászatra specializálódott, ezen felszerelések használatára. Az íjjászok adják vissza hitét, akik szerint érdemes kockáztatni, míg ő parancsnok. Ellaine: Ellaine hűen szolgált a Birodalmi seregben még a Sötétedés háborúja alatt, majd visszatért, hogy családja birtokai bölcs, könyörületes kezei alá kerülhessenek. Noha erős kezeivel mindig a megengedett gyümölcshöz nyúlt: a bírtok nőtt és virágzott. Mostanra Ellaine visszatért a harcba, a parasztok emlékezvén jó tetteire a bátorság csodáját mutatják a harcmezőn az ő vezetése alatt. Irina: Irina legkorábbi emlékei a griffekhez kötik őt, hiszen egy elismert griffőrző családba született. Úgy nőtt fel, hogy ezen veszélyes lények minden gondolatát ismerte, és mikor a Birodalom harcba hívta, ő büszkén vitte magával "ajándékait", hogy segíthessen ahol csak tud. Irina biztos benne, hogy a griffei egészségesek és minden parancsát teljesítik. Klaus: A Griffin Birodalom egy holtágán élő szegénynemesi családból származik, aki rendkívül szigorú kiképzést kapott, Klaus bizonyára nem jutott volna ilyen messzire, ha nem csillan fel szerencséje. Belesodorták a lovagi torna legnehezebb színterére egy egyszerű incidensen keresztül, mikor is egy fontos pergament nem sikerült kézbesíteni, ám ő lenyűgözte a sereget a Birodalom legnagyobb harcosainak leküzdésével. Ettől a naptól fogva, képességei által megadatott neki a lovas harcosok odaadása. Laszlo: Szegényes életből küzdötte fel magát néhány borzalmat leküzdve, ám e megpróbáltatások Laszlo szívét megedzették. Teste forradásokkal borított, szigorú és könyörtelen, úgy vágja be magát az ellenség erői közé, mint a természet hatalmas ökle. A “harcmezők királyai”, ahogy seregét büszkén nevezi, kevés esélyük van, de követik parancsnokuk, gyakran akaratlanul – rendkívüli páldáját mutatják a bátorságnak. Rutger: Rutger leginkább egy csavargó volt, szabad lélek, és utazó mielőtt a sereg hívó szava után a Griff Birodalom Farkas Hercegség rangjába emelte volna őt. A szabad évei alatt felhalmozott tudást alkalmazva, Rutger minden utat, ösvényt, és rövidítést kiaknáz, hogy a lehető leggyorsabban juttassa el csapatait egyik harcból a másikba. Minnél hamarabb befejezi a háborút, annál hamarább térhet vissza régi életéhez, hisz az utak az ő nevét hívják. Vittorio: A Griff Birodalom délkeleti határán fekvő apró falvak lázangásaiból kitörő harcok veteránja, Vittorio az ostromlás szakértője. Éveket töltött el a kivitelezés tökéletesítésével és ostromgépek alkalmazásával, erősen hítte, hogy a harcmezőn felvonultatott technika fejlesztésével rengeteg ember életét mentheti meg. A gyökeres változtatásokon keresztül gyakran okozott vele váratlan meglepetéseket az éppen tesztelő csoportnak, elfogadott lett hát, hogy eszközei elengedhetetlenek.

    Újdonságok a Nokiától - N73, N93

    Hír | 2006.04.25 19:06

    A Nokia bemutatta két újabb, csúcskategóriába szánt mobiltelefonját. Természetesen mindkettő pucol krumplit is :) Az alábbiakban vessünk rájuk egy rövid pillantást.

    Mindkét új modell 2,4 inches QVGA képernyővel rendelkezik, amelyek mögött egy 3 megapixeles, Carl Zeiss optikával ellátott fényképező is helyet kapott. A kamerához kapcsolódóan lesz egy erőteljes éjjeli fényünk is, valamint az Xpresse Share kliensünk, amelynek hála gyorsan és könnyedén továbbíthatjuk képeinket. Operációs rendszerül a Symbian 60 harmadik kiadása szolgál, amelyben helyet kapott egy új böngésző, valamint egy javított kamerakezelés is. Az N73 és az N93 egyaránt júniusban kerülnek a piacra, áruk egyelőre ismeretlen.
    Az N70 küllemére épülő N73 négysávos tartományban működik majd. 42 megabájt beépített memóriával rendelkezik, Bluetooth 2.0-ás rádióval, valamint miniSD-foglalattal. Természetesen helyet kapott egy univerzális zenelejétszó is a készülékben, valamint egy FM-tuner.
    Az N93 néhány szempontból jelent előrelépést a televíziós képességekkel felruházott N92-höz képest. A szintén négysávos N93 továbbfejlesztett kamerával rendelkezik, amely autófókuszos, 3x-os optikai zoomra képes, és főként a videókra fókuszál. Ennek hála VGA-minőségű MPEG-eket rögzíthetünk, 30 frame per secundumos minőségben. További szolgáltatás a beépített WiFi, a 2.0-ás Bluetooth, a miniSD-slot, FM-tuner, TV-tuner, valamint a továbbfejlesztett zenelejátszó (MP3, AAC, AAC+, WMA).

    Késik a SUN nyílt bétája

    Hír | 2006.04.25 14:21

    A Webzen bejelentette, hogy Soul of the Ultimate Nation (SUN) című online szerepjátékuk nyílt béta tesztje két héttel később, május 15-én indulhat csak. Ennek oka részben az, hogy az új klienshez az átdolgozott koncepció alapján egy sokkal fejlettebb küldetésrendszert mellékelnek, és például helyet kap benne a 'túlélő játékmód' mellett a 'idő támadás' is, amelynél adott idő alatt az győz, aki a legtöbb szörnyet képes megölni. Érdemes megtekinteni a játék nyitó videóját, amely nem véletlenül hajaz egy kicsit a Gyűrűk Ura hangulatára.

    A Codemasters célja az egy milliós álomhatár

    Hír | 2006.04.24 14:51

    A Codemasters Online Gaming (COG) alelnöke és vezérigazgatója, David Solari elárulta, hogy a fejlesztés alatt álló Lord of the Ring Online című MMO-jukkal el kívánják érni az egy millió játékost, mellyel a Blizzard jelenleg vezető World of Warcraftjának akarnak ellenfelet állítani. "Azt hiszem nyugaton valamivel több, mint egy millió előfizető lesz a cél", mondta Solari a tegnapi napon megrendezett COG LiVE rendezvényen, az Egyesült Királyságban, Warwickban. "A World of Warcraft jelenleg az etalon, de ha van valami ami megverheti, az a Lord of the Rings, melyben a játékosok a már jól ismert fantasztikus környezetben játszhatnak. Ennek van a legnagyobb esélye arra, hogy felvegye a versenyt." A LOTRO-t az amerikai Turbine fejleszti, megjelenése pedig valamikor év végén várható. A tegnapi rendezvényen teljes díszében mutatta be vezető rendezője, Jeff Steefel, majd kiderült, hogy az első kiadásban csak az első Gyűrűk Ura könyv tartalma lesz fellelhető, a többi majd csak a játék előrehaladtával kerül bele. Később a tervek szerint pedig a Turbine majd szeretné elkészíteni más Tolkien regények történetét feldolgozó játékait is. A LOTRO a COG vezető projektje 2006-ban, emellett érkezik még a kóreai NHN által készített Archlord, a Turbine által készített Dungeons & Dragons Online és a CCR Corporation's RF Online című játéka. Lord of the Rings egy igazán tartalmas MMO egy óriási névvel a háta mögött. Tehát ez egy igazán versenyképes játék," tette hozzá Solari.

    Kínai felhasználók átneveznék a Google-t

    Hír | 2006.04.24 13:10

    Néhány kínai internetező nem túl boldog a Google nemrég bemutatott kínai neve kapcsán. Már online petíciót is indítottak annak lecserélésére. "Szeretjük a Google-t, de nem tetszik a Guge név" - áll a NoGuge.com weboldalon, utalva a kereső kínai elnevezésére. Eddig több mint nyolcezren írták alá a petíciót, ami elenyésző a kínai internetezők száztízmilliós táborához képest. Maga a Guge két kínai jelből áll, melyek jelentése völgy és dal, utalva ezzel azokra a hagyományos dalokra, amelyek a gazdag termést ünneplik. Számos kínai internetező azonban úgy véli, nem hangzik jól ez a kifejezés. "A Guge név rossz érzéseket kelt, csalódottságot tükröz." - írja a weboldal. A petíciós honlap alternatívákat is felajánl a vállalat számára. A legnépszerűbb a Gougou, mint a szolgáltatás legelterjedtebb szleng kifejezése, ami nagyjából "kutya kutyát" jelent. A második legnépszerűbb maga a Google, amit a Goule, vagyis "elég" követ. A Google a hivatalos kínai blog oldalán keresztül reagált április 21-én a név problémákra. Az ominózus hozzászólást egy ottani Google alkalmazott, Cui Jin írta, aki szerint a vállalat angol neve nem tükrözi a Google arculatát. Példának saját édesapját hozta fel, aki képtelen volt megjegyezni a lánya munkahelyének nevét, ám a Guge már sokkal "fülbarátabb" volt számára. Egyelőre nem tudni, változtatnak-e ezen a vezetők...

    Nyereségesebb a Vivendi

    Hír | 2006.04.23 10:22

    A francia Vivendi Universal nyilvánosságra hozta 2006-os üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait, mely szerint a játékeladásokból származó bevételek és a nyereség is növekedett, ami ismét a World of Warcraft című online szerepjátéknak köszönhető. A médiacsoport összes bevétele (beleértve a zenei, televíziós, telekommunikációs, és videojátékokkal foglalkozó üzletágait is) elérte a 4,77 milliárd eurót, ami 5,7%-os növekedés az egy évvel korábbi ugyanezen időszakhoz képest. A videojáték üzletág minden egyes negyedévben tudja tartani a folyamatos növekedést, mióta megjelent a Blizzard legutóbbi sikerjátéka, a World of Warcraft. Az eladott játékokból származó bevétel 134 millió eurónál tetőzött, vagyis 18,6%-kal többel, mint egy évvel korábban. Ezen kívül az Ice Age 2 számítógépes animációs film alapján készült játék is jól teljesített. A vállalat vezetői szerint a brandváltás jó hatással volt az általános megítélés szempontjából. Az új arculat jobban sugározza az innovációra és a kreativitásra törekvést.

    [DEMO] CSI 3: Dimensions of Murder #2

    Hír | 2006.04.22 11:45

    A pár napja megjelent CSI: Crime Scene Investigation: 3 Dimensions of Murder demó után most egy frissített változat érkezett a Telltale Games jóvoltából. A nyomozós játék második kipróbálható verziója egy gyakorló küldetést, és egy gyilkossági ügy jó nagy részét tartalmazza - ám pontosan nem tudni, miben változott a korábbi verzióhoz képest a demó. Mindenesetre, aki akkor nem próbálta volna ki, most megteheti, ha letölti innen a 200 megás fájlt.

    'Napot!

    Hír | 2006.04.22 11:11

    Kellemes szombatot! Végre megint aránylag jó idő van, és külön köszönet az égieknek, hogy hétvégére hagyták az eső nélküli napokat! Ám mielőtt kirohannánk a szabadba szagos mügét gyűjteni, nézzünk szét a hírek világában. Ami azt illeti, ismét igen impresszív termés érkezett szombathoz képest. Nyugodtan nevezhetjük ezt a napot a videók napjának...

    Egy részeg fekszik a kocsma előtt. Odamegy hozzá a rendőr: - Mit csinál itt jóember? - Én vagyok ennek a kocsmának a reklámja.

    15000 RPM a Seagate-től

    Hír | 2006.04.20 17:51

    A Seagate egy olyan 3,5 hüvelykes, 300 gigabájtos Cheetah merevlemez kiadását tervezi, amelyben az adattároló tányérok 15 ezret fordulnak percenként. A Cheetah 15K.5 négy adattároló tányért tartalmaz, és a kívánt kapacitás elérése érdekében az új merőleges adattárolási technológiát alkalmazza -- elsőként 3,5 hüvelykes merevlemezek között. A meghajtó kétszer annyi adat tárolására alkalmas, mint a korábbi 15000 RPM-es (round per minute, percenkénti fordulat) Cheetah modellek, míg átviteli sebessége 30 százalékkal nő, állítja a Seagate. Sőt, szerintük ez lesz az első olyan merevlemez, amely átlépi a másodpercenkénti 100 megabájtos adatátviteli álomhatárt. Terveznek kéttányéros változatot is 147 gigabájt kapacitással, illetve 73 gigás egy tányérost is. A merőleges adatrögzítési technológia alkalmazása során a mágneses területet az adathordozó réteghez képest függőlegesen alakítják ki, amely négyzethüvelykre vetítve nagyságrenddel nagyobb adattároló kapacitást tesz lehetővé. Míg a ma elterjedt, hosszirányú rögzítés esetén 100 és 200 gigabit közöttire becsülik az egy négyzethüvelyken tárolható adat maximális mennyiségét, ugyanez 1 terabit (1000 gigabit) a merőleges adatrögzítési technológia esetén. (Forrás: wikipedia) A Seagate kínálatában már szerepel merőleges adatrögzítést használó 2,5 hüvelykes (hordozható eszközökbe) merevlemez. A technológiát azonban csak most terjesztik ki a normál méretű (3,5 hüvelykes) meghajtókra. Bár az OEM-ek számára a Seagate máris megkezdte a 15000 RPM-es Cheetah-k szállítását, a első példányok megjelenése júniusnál hamarabb nem várható. Akkor háromféle kiszerelésben lesznek kaphatóak: Serial Attached SCSI, Ultra320 SCSI és Fibre Channel felülettel. Áruk egyelőre nem ismert.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)