Hirdetés

Hivatalos: ismét drágulnak az Xbox konzolok, ráadásul egy típus gyártását teljesen leállítják

|

A vállalat nem tud lépést tartani az emelkedő alkatrészárakkal.

Hirdetés

A Microsoft újabb jelentős áremelést jelentett be az Xbox konzolok esetében. Augusztus 1-jétől az 512 GB-os modellek alapára 100 dollárral (kb. 30 ezer forinttal), míg az 1 TB-os változatoké 150 dollárral (kb. 46 ezer forinttal) emelkedik. Ennek eredményeként az Xbox Series S induló ára 499,99 dollárra (kb. 155 ezer forintra), a lemezmeghajtó nélküli Xbox Series X-é 749,99 dollárra (kb. 233 ezer forintra), a lemezmeghajtós modellé pedig 799,99 dollárra (kb. 250 ezer forintra) nő. A vállalat emellett bejelentette, hogy fokozatosan kivezeti a 2 TB-os Xbox Series X modellt.

A cég közlése szerint az áremelést elsősorban az alkatrészhiány és a memóriaárak drasztikus növekedése indokolja. A Microsoft emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államokban már tavaly októberben is emelte az Xbox konzolok árát 20-70 dollárral, azonban akkor még abban bíztak, hogy újabb drágulásra nem lesz szükség. A vállalat szerint a tárolóegységek és memóriák ára több mint két és félszeresére nőtt, és 2027 őszéig további jelentős emelkedés várható. Hangsúlyozták, hogy a játékkonzolokat hagyományosan nem nyereséggel, hanem önköltségi ár alatt értékesítik, így az alkatrészköltségek emelkedése különösen érzékenyen érinti a szektort.

Hirdetés

A vásárlók terheinek enyhítése érdekében a Microsoft új finanszírozási lehetőségeket vezet be, köztük részletfizetési konstrukciókat és kamatmentes finanszírozást az Amazonon keresztül. Emellett a vállalat használt konzolokra épülő programokat is tervez kiskereskedelmi partnereivel.

Az áremelések ugyanakkor nehéz időszakban érkeznek az Xbox számára. Asha Sharma, a divízió új vezetője nemrég "újraindításról" beszélt a munkatársaknak, miközben a vállalat elbocsátásokra készül, és ezzel nincsenek egyedül. A rivális Sony berkeiben éppen ma jelentették be, hogy leépítéseket hajtanak végre a Bungie stúdiónál, és ki tudja, hogy mely stúdiók lehetnek még veszélyben e tekintetben.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)