Hirdetés

Hatalmas bajban van az egyik legjobban várt Star Wars-játék, ami végre tényleg újat mondhatna ebben a világban

|

A Quantic Dream sztrájkol, szerintük így nem lehet befejezni a Star Wars Eclipse-t.

Hirdetés

Nagy bajban van a Quantic Dream, és a helyzet már odáig fajult, hogy a stúdió dolgozói már sztrájkolnak is. A beszámolók szerint a munkabeszüntetés célja nem a fejlesztés akadályozása, hanem éppen az, hogy megmentsék a régóta készülő Star Wars Eclipse projektet.

A Game Kult értesülései szerint (AI-val fordítva) a stúdiónak legalább 115 további fejlesztőre lenne szüksége ahhoz, hogy a játék reális eséllyel elkészülhessen. A dolgozók szerint jelenleg súlyos munkaerőhiánnyal küzdenek, amin nyilván az sem segített, hogy a közelmúltban leépítették a csapat egy részét.

Hirdetés

A Quantic Dream májusban jelentette be, hogy leállította a Spellcaster Chronicles fejlesztését és az Insider Gaming korábban arról írt, hogy a stúdió eredetileg azt remélte, hogy a projekt bevételei segítik majd finanszírozni a Star Wars Eclipse elkészítését.

"115 további emberrel képesek lennénk befejezni a játékot, és ez még mindig nem lenne túlzott létszám. Egyszerűen ennyi emberre lenne szükség. Túl kevesen vagyunk, ahogy az iparág számos más stúdiójában is túl kevesen vannak, mert a vezetők tudják, hogy a fejlesztők szenvedélyből úgyis túlórázni fognak, és végül elkészül a játék. De erre nem lehet fenntartható iparágat építeni"

-írta az egyik alkalmazott.

A beszámoló szerint a dolgozók a leépítések bejelentése után szinte azonnal rendszeres túlórázásra kényszerültek. Egy másik fejlesztő azt állítja, hogy a menedzsment nem minden, a NetEase felől érkező döntést oszt meg a munkatársakkal. Véleménye szerint a vezetőség bizonyos intézkedéseket azért titkolhat el, mert azok újabb problémákat vetítenének előre a Star Wars Eclipse-szel kapcsolatban.

A Quantic Dreamet 2023-ban vásárolta fel a kínai NetEase, az akkori hírek szerint mintegy 100 millió euróért, ami mai árfolyamon nagyjából 40 milliárd forintnak felel meg.

A Star Wars Eclipse fejlesztéséről már korábban is olyan hírek érkeztek, hogy a munka rendkívül lassan halad és úgy néz ki, hogy azóta csak tetéződtek a problémák. 

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)