Hirdetés

Már csak egy platformon nem érhető el a Diablo IV, de ez nagyon hamar megváltozhat

|

Már mindenki sejti, hogy úton van a port, de még mindig csak szivárgásokból tájékozódunk. A Blizzard továbbra is hallgat.

Hirdetés

Amikor a Diablo II és a Diablo III megjelentek a Nintendo Switchre, akkor sokan a konzol legjobb, hosszútávon élvezhető címeként aposztrofálták azokat. Mindkét epizód tökéletesen működik mind az előző, mind a jelenlegi generációs hibriden, ami persze felhozta azt a kérdést, hogy hol van a Diablo IV a Switch 2-ről. A Blizzard erre még nem válaszolt, de a besorolásokért felelős csoportok már igen.

Legutóbb a Taiwan Entertainment Software Rating tanácsa vitte fel az adatbázisába a Diablo IV-et és a Lord of Hatredet, a támogatott platformok listáján pedig többek között a Nintendo Switch 2 is szerepelt. A NintendoEverything fel is kapta a fejét a látottakra, lévén a kiadó még nem jelentette be a port érkezését.

Hirdetés

A helyzet annyiból különös, hogy a TESR bejegyzése áprilisból származik, így vagy nem vette észre azt senki eddig, vagy csak a napokban vált publikussá. Akárhogy is, a sajtó figyelmének nyomában a felelősök teljesen eltüntették a bejegyzést, még gyanúsabbá téve ezzel az egészet. Ezek után szinte biztosra vehetjük, hogy az ARPG úton van a hibridre. 

Maga Rod Fergusson, a Diablo franchise korábbi menedzsere is pozitívan nyilatkozott a konzolról egy évvel ezelőtt.

"Szerintem van lehetőség a gépben, abszolút. Ott van a D2 és a D3 is, melyek játszhatóak Switchen és visszafelé kompatibilitáson keresztül a Switch 2-n is."

A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy a Diablo IV átiratát majd a szeptemberi BlizzConon fogják megvillantani.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)