Amikor a Diablo II és a Diablo III megjelentek a Nintendo Switchre, akkor sokan a konzol legjobb, hosszútávon élvezhető címeként aposztrofálták azokat. Mindkét epizód tökéletesen működik mind az előző, mind a jelenlegi generációs hibriden, ami persze felhozta azt a kérdést, hogy hol van a Diablo IV a Switch 2-ről. A Blizzard erre még nem válaszolt, de a besorolásokért felelős csoportok már igen.
Legutóbb a Taiwan Entertainment Software Rating tanácsa vitte fel az adatbázisába a Diablo IV-et és a Lord of Hatredet, a támogatott platformok listáján pedig többek között a Nintendo Switch 2 is szerepelt. A NintendoEverything fel is kapta a fejét a látottakra, lévén a kiadó még nem jelentette be a port érkezését.
A helyzet annyiból különös, hogy a TESR bejegyzése áprilisból származik, így vagy nem vette észre azt senki eddig, vagy csak a napokban vált publikussá. Akárhogy is, a sajtó figyelmének nyomában a felelősök teljesen eltüntették a bejegyzést, még gyanúsabbá téve ezzel az egészet. Ezek után szinte biztosra vehetjük, hogy az ARPG úton van a hibridre.
Maga Rod Fergusson, a Diablo franchise korábbi menedzsere is pozitívan nyilatkozott a konzolról egy évvel ezelőtt.
"Szerintem van lehetőség a gépben, abszolút. Ott van a D2 és a D3 is, melyek játszhatóak Switchen és visszafelé kompatibilitáson keresztül a Switch 2-n is."
A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy a Diablo IV átiratát majd a szeptemberi BlizzConon fogják megvillantani.