A világ alaposan megrugdalta már a Steam Machine-t, ami gyengén és drágán érkezett a piacra. A Valve konzol-gyilkosa alapvetően jó ötleteket és egy tagadhatatlanul lenyűgöző formavilágot hozott, de eredetileg azért ennél többet ígért. Az első bemutatkozásakor például a gyártó hajthatatlanul állította, hogy képes lesz 4K-ban is 60fps-sel futtatni játékokat az FSR közbenjárásával. Ezen már akkor halkan kuncogtak a szakértők, de ez pláne most vált nevetségessé, hogy az ipar egy része már le is tesztelhette a dobozt.
Vannak ugyan játékok, melyeket valóban képes 4K/60fps mellett pörgetni a kocka, de abban a pillanatban, hogy az igényeink tovább nyújtóznak a Hollow Knightnál a váltakozó képkockák sebessége egy művészeti tárlatvezetés lendületével fog zajlani. Ettől függetlenül a Valve tovább hirdette a 4K/60fps-t a termék oldalán.
Valami változhatott tegnap óta, mert ha most nézünk rá a Steam Machine oldalára, akkor már mást találunk.
"Akár 4K játék FSR 4.1-gyel, a különálló, részben egyedi, asztali kategóriájú AMD CPU-nak és GPU-nak köszönhetően."
Ez azért egy jelentősen szerényebb tálalás, mint a korábbi, amire azért is van szükség, mert a tesztek alapján a gőzgép még 1080p-ben is megszenved egyes népszerűbb címekkel. A 1440p még lehetne vállalható célpont, de a modernebb produkciók, már ott is bukdácsolnak. Vannak játékok, melyek el fognak futni 4K-ban, de a gamerek szempontjából ez a hardver specifikáció nem tekinthető egy 4K/60fps összeállításnak.
Ettől függetlenül persze szinte biztosan hatalmas siker lesz majd a Steam Machine, legalábbis, ami annak első szállítmányát illeti. A Valve sorsolásos alapon fogja lehetővé tenni a feliratkozóknak a gép megvásárlását, de egyelőre úgy tűnik, hogy még senki sem kapta meg a jegyét. Jelentkezni már nem lehet, de aki feliratkozott az ma estig kaphat értesítést az igényével kapcsolatban.
