Hirdetés

Három óra alatt elfogyott Japánban a méregdrága Steam Machine

|

A Valve nappalis PC-je magas ára ellenére is pillanatok alatt eltűnt a készletről.

Hirdetés

A Steam Machine ára sok játékosnál kiverte a biztosítékot, de Japánban ez sem akadályozta meg, hogy a Valve új nappalis PC-je villámgyorsan elfogyjon. A készüléket a Valve hivatalos ázsiai partnere, a KOMODO kezdte árulni Japánban, Tajvanon és Hongkongban, a japán vásárlóknál pedig a beszámolók szerint néhány óra alatt eltűnt a készlet. A japán árak kifejezetten magasak lettek. Az 512 GB-os alapmodell 189 980 jenbe került, a kontrollerrel csomagolt változat 204 980 jenért ment, a 2 TB-os modell ára 249 980 jen volt, míg a 2 TB-os, Steam Controllerrel együtt adott csomagért 264 980 jent kértek. Ez átszámítva is jóval fájdalmasabb összeg, mint amit sokan egy nappaliba szánt játékos PC-től vártak volna, különösen úgy, hogy a Steam Machine-t sokan a konzolok alternatívájaként nézik.

A nagy érdeklődés azért is figyelemre méltó, mert a KOMODO-nál nem ugyanaz a rendszer működött, mint Észak-Amerikában és Európában. A Valve saját régióiban randomizált foglalási sorral és meghívásos vásárlási ablakkal próbálja kezelni a keresletet, Japánban viszont a beszámolók szerint egyszerűen megnyílt a vásárlási lehetőség. Aki gyors volt, megvehette, aki lemaradt, az már csak a készlethiányt látta. Ez rögtön elindította a szokásos vitát: vajon tényleg ekkora az érdeklődés a Steam Machine iránt, vagy csak kevés gépet küldtek az első körben a japán piacra? Hivatalos darabszám nincs, így ezt egyelőre nem lehet eldönteni. A gyors elfogyás mindenesetre jól mutatja, hogy a Valve hardverei körül továbbra is erős a rajongói figyelem, még akkor is, ha az árak már sokkal kevésbé barátságosak, mint a Steam Deck indulásakor.

Hirdetés

A KOMODO-nál ez nem az első ilyen eset. A Steam Controller májusi rajtjánál szintén nagy volt a roham, a hivatalos oldal akkor átmenetileg elérhetetlenné is vált a forgalom miatt, a készletek pedig rövid idő alatt elfogytak. Ez alapján nem meglepő, hogy a Steam Machine japán premierje is kaotikusabb lett, mint amit egy drága, rétegnek szánt hardvernél elsőre várnánk.

A magas ár mögött részben a hardverpiac jelenlegi állapota áll. A Valve korábban jelezte, hogy a memória és a tárhely drágulása jelentősen befolyásolta a Steam Machine végső árát, és a cég nem akarta veszteséggel árulni a gépet. Ez magyarázza, miért nem tudott konzolos árszintre lemenni, de a vásárlói reakciókat nem feltétlenül csillapítja, főleg azokban a régiókban, ahol a helyi ár még a dolláros indulóárnál is magasabbnak érződik. A japán gyors készlethiány így egyszerre jó és rossz hír a Valve számára. Jó, mert azt mutatja, hogy a Steam Machine iránt van kereslet, és a márka hardveres oldala sem vesztette el a lendületét. Rossz, mert ha a készlet kicsi volt, a sellout önmagában nem bizonyít tömeges sikert, a vásárlók pedig könnyen frusztráltak lesznek, ha skalperek, botok vagy régiós ellátási gondok miatt maradnak le.

A Steam Machine igazi próbája nem az első néhány óra lesz, hanem az, hogy a Valve képes-e folyamatos készletet biztosítani, és meggyőzni a játékosokat arról, hogy a drága nappalis PC többet ad, mint egy hagyományos konzol vagy egy saját építésű SteamOS-gép. Japánban az első kör mindenesetre gyorsan elfogyott, ami legalább annyit biztosan jelez: a magas ár ellenére is sokan kíváncsiak arra, mit tud a Valve új hardvere.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)