Míg az autóknál a legolcsóbb szín a fehér, addig a PC-knél különleges és még ma is ritkaság, ha egy-egy perifériád, komponensed, esetleg a PC-házad fehér. De mi van akkor, ha a teljes gépedet, minden kiegészítővel együtt fehérben szeretnéd? Ez sokáig teljességgel elképzelhetetlen volt, ám szerencsére a gyártók rájöttek, egyre nagyobb a kereslet erre az egyszerű, kényes, mégis elegáns és különleges színre. Ha ASUS ROG köré építkezel, már megteheted, hogy mindenből fehéret válassz, ráadásul a kompromisszum, mint olyan, ezúttal sem jön szóba - minden perifériád felsőpolcos, prémium darab lesz, mintha csak a fekete-piros színkombinációt választottad volna. Mutatunk néhány olyan ROG komponenst, amiket fehérben is megtalálsz a szaküzletekben.
ROG Strix Scope II 96 RX Wireless
Kezdjük is mindjárt a billentyűzettel, ami a legfontosabb, központi helyet foglalja el az asztalon. Az ASUS már régóta készít gamer klaviatúrákat, így nagy tapasztalata van abban, mire is van szüksége egy jó modellnek. A ROG Strix Scope II 96 RX Wireless hófehér változata szemet gyönyörködtető, a 96%-os kialakításnak hála pedig kevesebb helyet foglal el az asztalodon. Ebbe a méretbe még a numerikus gombok is belefértek és természetesen az Fn sor sem hiányzik. A jobb felső sarokba került az extra digitális potméter és gomb, amelyek funkcióját te magad állíthatod be szoftveresen.
A ROG-dizájnú gombsapkák alatt opto-mechanikus kapcsolók rejtőznek, így a teljes klaviatúra minden gombja egységes és homogén kapcsolási élményt nyújt, és természetesen a technológiából adódóan kizárt a téves érzékelés. Hogy ne legyen túl hangos a "kopácsolás", hangelnyelő réteg is húzódik a kapcsolók alatt. A billentyűzet támogatja a Speed Tap módot, amikor két gomb egymásutáni lenyomásakor a második érzékelésénél az előbbit automatikusan felengedi, hiába van még rajta az ujjad azon a gombon is. Az eredmény óriási változást hoz például FPS-játékokban: ha például balra oldalazol, majd lenyomod a jobbra gombot, nem áll a karaktered addig, amíg fel nem engeded a balra gombot, hanem rögtön jobbra indul, ezzel értékes pillanatokat nyerve számodra.
A gombnyomásokat másodpercenként 8000× kérdezi le a vezérlőchip, ezt háromféleképpen is képes eljuttatni a gépedhez. Ez lehet az ASUS egyedi SpeedNova technológiája, amely vezeték nélküli, gyors és megbízható, a Bluetooth, ami széles körben elterjedt, valamint a normál, USB-kábeles megoldás is. A ROG Strix Scope II 96 RX Wirelesshez tartozik még egy lepattintható csuklótámasz is, hogy az ergonómiára se legyen panaszod.
ROG Harpe Ace Mini
Gyönyörű szép, minden porcikájában hófehér egér a ROG Harpe Ace Mini, amire megéri vigyázni. No nem azért, mert törékeny, akár egy tojás, hanem azért, mert az egeret fogjuk meg a leggyakrabban teljes tenyerünkkel, ezért a tisztaságra kiemelten figyelni kell. Ha azonban megadod a megfelelő törődést a Harpe Ace Mininek, meghálálja azt profi tudásával.
A mindössze 49 grammos periféria félszimmetrikus, és az egyik legfejlettebb optikai szennzorral, a ROG AimPoint Próval szerelték. Ez 42 000 dpi-s érzékenységet kínál, amihez természetesen ROG mikrokapcsolókat párosítottak, hogy a kattintásoknál se legyen felesleges késleltetés. A kapcsolat ebben az esetben háromféle is lehet: a legjobb természetesen a SpeedNova, az ASUS egyedi rádiós kapcsolata, ami késleltetés és vezeték nélküli élményt kínál. Persze előfordulhat, hogy a hagyományos Bluetooth-kapcsolat kényelmesebb, vagy a töltés idejére kábeles, Type-C-s USB-s kapcsolatot is választhatsz. A lekérdezés terén is a maximálisat nyújtja az egér, másodpercenként 8000× kér adatot a gép az egértől.
Az egér formája többféle fogásnál is kényelmes, az ellenállás nélküli csúszásról pedig a 100%-os teflon talpak gondoskodnak. Természetesen programozni is tudod és fedélzeti profilmemóriával is rendelkezik.
Ha a legtöbbet szeretnéd kihozni a fehér ROG Harpe Ace Mini egeredből, természetesen egy hófehér egérpadra is szükséged lesz. Erre ideális a ROG Moonstone Ace L pad, ami edzett üvegből készült, csúszásgátlós és zajcsökkentőt is kapott, hogy minél halkabbak lehessenek egérmozdulataid. A mérettel nem lesz problémád, az 50×40 cm bőségesen elegendő.
ROG Cetra TWS SpeedNova
A gamerszetteknél itt szokásosan a headset következne, azonban ezúttal nem a klasszikus fejhallgató típust ajánljuk figyelmedbe, hanem egy TWS-változatot (True Wireless Stereo). Ez az a bizonyos "agybadugós" füles, amit utcán is kényelmesen viselhetsz, viszont otthoni játékra is ideális választás. No nem akármelyik TWS fülhallgató, a zenehallgatásra kitalált modellek közül igen sok szenved a nagy késleltetéstől. Éppen ezért a ROG Cetrát ajánljuk, aminél ez a gond fel sem merülhet.
A ROG Cetrát is csatlakoztathatod bármely mobilodhoz Bluetooth-on keresztül, viszont gamingnél válthatsz a ROG SpeedNova technológiára, ami az ASUS egyedi vezeték nélküli megoldása. Ez 2,4 GHz-en dolgozik és közel zéró késleltetésre képes, miközben a hangminőség hibátlan marad. Ezt bizonyítja a 24 bit/96 kHz-es hangátvitel, az LC3+kodek támogatása és a Dirac Opteo technológia. A füles aktív zajelnyomást is kínál, így aktív ANC-vel a környező zajokat teljesen kiszűrheted, sőt, ezt beállíthatod adaptív módra is, hogy éppen csak annyira legyen agresszív, amennyire az adott környezeti zajoknál szükséges.
A Cetra TWS a Multipoint kapcsolatot is támogatja, ami egy igazi áldás gaming során. Ez azt jelenti, hogy míg gaming PC-dhez zéró késleltetésű SpeedNován kapcsolódik a füles, addig mobilodhoz Bluetooth-on, így ha bejön egy hívás, mindenféle átkapcsolás és nyűg nélkül válaszolhatsz rá. A hosszú használatot az ergonomikus kialakítás és a rendkívül hosszú, akár 46 órás üzemidő is elősegíti, no persze utóbbinál azért néha a tokjába is vissza kell helyezned a füldugókat egy gyors töltésre. Ez tényleg gyors, 5 perc töltés alatt 1 órányi üzemidőt nyerhetsz.
És ha mindez nem lenne elég, még meg kell említenünk, hogy mindezt hófehérben (is) élvezheted, ráadásként pedig némi RGB-világítást is elrejtettek a füldugókban a mérnökök, amit természetesen programozhatsz is, hogy összehangold gaming PC-d világításával.
ROG Strix XG27ACS
Ritkán szerepel egy ilyen listán, pedig szintén periféria a monitor. Nos, a jó hírünk itt az, hogy fehérben is találsz olyan ROG kijelzőt, ami vérbeli gamerfunkciókkal van felszerelve. A 27 colos képátlóval rendelkező ROG Strix XG27ACS monitor 2560×1440-es felbontása ideális játékokhoz, ráadásul a Fast IPS-panelnek hála a GtG válaszidő mindössze 1 ms. A 180 Hz-es frissítés természetesen adaptív és kompatibilis mind az AMD Radeon, mind pedig az Nvidia GeForce kártyákkal.
A mozgások elmosódásának kiszűrésére a monitor támogatja az ELMB Syncet (Extreme Low Motion Blur Sync), ráadásként pedig a HDR-mód is aktiválható (VESA DisplayHDR 400 hitelesítés). A teljes vezérléshez használhatod a monitor OSD menüjét, vagy USB kapcsolattal a DisplayWidget windowsos alkalmazást is, ahol minden szükséges beállítást megtalálsz. A monitor hátulján még USB Type-C port is rejtőzik, ami DP Alt módra képes, vagyis videóbemenetként használhatod kompatibilis notebookoddal (vagy mobiloddal).
A ROG Strix XG27ACS pivot módba is forgatható, természetesen hófehér, ráadásként pedig olyan apró figyelmességekkel csábít, mint például a talpába integrált mobiltartó.