Hirdetés

Ezért lett korszakalkotó mestermű a 30 éves Quake

|

A harmadik X-et is betöltötte a az id Software fantasztikus lövöldéje.

Hirdetés

1996. június 22-én, tehát immár 30 éve és két napja jelent meg az első Quake, mely alapjaiban változtatta meg a PC-s lövöldözős játékokat. Az id Software a Doom sikere után egy valódi 3D-s világot alkotott, amelyben a tér, a vertikális mozgás és az egérrel történő szabad célzás teljesen új játékélményt nyújtott.

A fejlesztés hosszú és nehéz folyamat volt, amelynek eredményeként egy különleges hangulatú világ született. A Quake a katonai sci-fit, a gótikus fantasyt és a lovecrafti horrort ötvözte, miközben sötét atmoszféráját Trent Reznor és a Nine Inch Nails nyomasztó hangzása erősítette. A játék nem a történetével, hanem a pályáival, a harcokkal és az egyedi hangulatával vált emlékezetessé.

Hirdetés

A Quake legnagyobb öröksége a többjátékos mód, a moddolhatóság és a technológiai hatása lett. Az online játék, a versenyszerű deathmatch és a közösségi tartalmak új korszakot nyitottak, miközben a Quake motorjára később olyan meghatározó játékok épültek, mint a Half-Life vagy a Counter-Strike. Harminc évvel később is jól látható, hogy számos modern FPS alapjai ebből a korszakalkotó játékból erednek. Az évforduló kapcsán legújabb videónkban bővebben is kifejtjük, miért lett korszakos alkotás a Quake.

Ha elnyerte tetszéseteket ez a videó, akkor nyomjatok egy like-ot, és persze bátran iratkozzatok fel a csatornánkra, illetve bökjétek be a csengettyűt is, ha már ott vagytok, hogy azt követően értesítést kapjatok a friss feltöltésekről.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)