Pénteken hivatalosan is véget érhet a volt kormány propagandagépezeteként működő Megafon, legalábbis a Media1 értesülése szerint aznap szűnik meg az utolsó dolgozó munkaviszonya is.
A portál egy távozó munkatársra hivatkozva azt írja, hogy április 12-én még arról tájékoztatta a dolgozókat Dukász Magor, a Megafon egyik alapítója, hogy a szervezet folytatja működését. Nem sokkal később azonban a facebookos és youtube-os csapatok értekezletén már arról esett szó, hogy jelentős változások várhatók.
A beszámoló szerint az alkalmazottak többek között a választási előrejelzések pontosságáról is kérdezték Dukászt, aki ekkor arról beszélt, hogy a Megafon akár közösségi finanszírozásra is átállhat.
A Media1 információi alapján április 21-én Kovács István ügyvezető közölte a munkatársakkal, hogy amennyiben nem sikerül megoldást találni a helyzetre, május 21-én csoportos létszámleépítést jelentenek be. A lap szerint ez végül meg is történt.
A portál úgy tudja, hogy a Megafon irodáit időközben felszámolták, a bútorokat értékesítették, és a Dukász Magor résztulajdonában álló Digitális Szuverenitási Központnál is eladtak bútorokat, kamerákat és egyéb technikai eszközöket.
A távozó munkatárs azt is állította, hogy a kampányidőszakban a dolgozóktól folyamatos, akár heti hét napos munkavégzést kértek azzal az ígérettel, hogy egy esetleges választási vereség után is biztosított lesz a Megafon működése.
Az elmúlt hetekben több kormánypárti médiumnál is jelentős leépítések indultak és a dolog odáig fajult, hogy a Fidesz egyik legfontosabb embere nyílt levélben szólította fel az oligarchákat, hogy legyenek kedvesek megtolni az úgynevezett jobboldali média működését.