Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya azokat a szerintük nemzeti elkötelezettségű magyar nagytőkéseket igyekszik megszólítani, akik az elmúlt években jelentős vagyonra tettek szert. A két politikus azt várja tőlük, hogy aktív szerepet vállaljanak a nehéz helyzetbe került jobboldali médiavilág megmentésében, és mecénásként biztosítsák egy minőségi konzervatív médiaportfólió működésének anyagi hátterét.
Levelükben azt írják, a polgári értékrend és a patriotizmus melletti kiállás nem csupán kedvező körülmények között fontos, hanem akkor is, amikor nehezebb időszak következik. Úgy fogalmaznak, hogy az elmúlt években sokszor a fizetésből élő jobboldaliaknak - köztük a sajtó munkatársainak - kellett vállalniuk a kellemetlen következményeket a nemzeti tőkések viselkedése miatt, ezért szerintük most eljött az ideje annak, hogy ezek a vállalkozók viszonozzák ezt a lojalitást.
A két politikus szerint a vagyonos jobboldali üzletembereknek haladéktalanul hozzá kellene kezdeniük egy olyan konzervatív médiaportfólió finanszírozásához, amely hosszabb távon is működőképes lehet. Emellett azt is elvárják tőlük, hogy a közelmúltban állásukat vesztő médiaszakembereknek mielőbb új munkalehetőséget biztosítsanak, és érdemben segítsenek rendezni a helyzetüket.
Nagyon naivnak kell lennünk, hogy elhiggyük, a nyilvánosság erejével megtámogatott felhívás előtt nem kopogtattak a NER oligarcháinál ugyanezzel a kéréssel, akik a jelek szerint köszönték szépen az elmúlt tizenhat évet, majd az arcukba vágták az ajtót. Mint arról mi is beszámoltunk, a kormányváltást követően a Fideszhez köthető médiabirodalomban gyors ütemű leépítések kezdődtek. A Mediaworksnél, amelyhez egyebek mellett az Origo, a Magyar Nemzet és a Hír TV is tartozik, létszámcsökkentést hajtottak végre, miközben több kiadvány és online felület működését is érintették a megszorítások. A változások következtében megszűnt a Bors nyomtatott kiadása, több megyei napilap papíralapú megjelenését is leállították, emellett felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu működését, a Magyar Nemzet pedig hetilapként folytatja. A PestiSrácok szintén komoly nehézségekkel szembesült, a portál minden munkatársától megvált, miközben a Világgazdaság szerkesztőségét is leépítették.