Hirdetés

Navracsics Tiborék a NER oligarcháihoz fordultak a fideszes média megmentéséért

|

Nyílt levélben kérik a Fidesz politikusai az Orbán Viktor kormányzása alatt meggazdagodott vállalkozókat, hogy finanszírozzák az áprilisban leváltott kormánypártok narratíváját toló médiát.

Hirdetés

Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya azokat a szerintük nemzeti elkötelezettségű magyar nagytőkéseket igyekszik megszólítani, akik az elmúlt években jelentős vagyonra tettek szert. A két politikus azt várja tőlük, hogy aktív szerepet vállaljanak a nehéz helyzetbe került jobboldali médiavilág megmentésében, és mecénásként biztosítsák egy minőségi konzervatív médiaportfólió működésének anyagi hátterét.

Levelükben azt írják, a polgári értékrend és a patriotizmus melletti kiállás nem csupán kedvező körülmények között fontos, hanem akkor is, amikor nehezebb időszak következik. Úgy fogalmaznak, hogy az elmúlt években sokszor a fizetésből élő jobboldaliaknak - köztük a sajtó munkatársainak - kellett vállalniuk a kellemetlen következményeket a nemzeti tőkések viselkedése miatt, ezért szerintük most eljött az ideje annak, hogy ezek a vállalkozók viszonozzák ezt a lojalitást.

Hirdetés

A két politikus szerint a vagyonos jobboldali üzletembereknek haladéktalanul hozzá kellene kezdeniük egy olyan konzervatív médiaportfólió finanszírozásához, amely hosszabb távon is működőképes lehet. Emellett azt is elvárják tőlük, hogy a közelmúltban állásukat vesztő médiaszakembereknek mielőbb új munkalehetőséget biztosítsanak, és érdemben segítsenek rendezni a helyzetüket.

Nagyon naivnak kell lennünk, hogy elhiggyük, a nyilvánosság erejével megtámogatott felhívás előtt nem kopogtattak a NER oligarcháinál ugyanezzel a kéréssel, akik a jelek szerint köszönték szépen az elmúlt tizenhat évet, majd az arcukba vágták az ajtót. Mint arról mi is beszámoltunk, a kormányváltást követően a Fideszhez köthető médiabirodalomban gyors ütemű leépítések kezdődtek. A Mediaworksnél, amelyhez egyebek mellett az Origo, a Magyar Nemzet és a Hír TV is tartozik, létszámcsökkentést hajtottak végre, miközben több kiadvány és online felület működését is érintették a megszorítások. A változások következtében megszűnt a Bors nyomtatott kiadása, több megyei napilap papíralapú megjelenését is leállították, emellett felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu működését, a Magyar Nemzet pedig hetilapként folytatja. A PestiSrácok szintén komoly nehézségekkel szembesült, a portál minden munkatársától megvált, miközben a Világgazdaság szerkesztőségét is leépítették.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)