Hirdetés

Hatvan embert küldtek el a Mandinertől, 48-an viszik tovább a lapot

|

Az ex-kormányközeli médiát érintő leépítési hullám az MCC-hez tartozó Mandinert is elérte.

Hirdetés

Újabb nagy leépítés történt az ex-kormányközeli médiában. A Mandinernél hétfőn körülbelül hatvan embernek mondtak fel. A történtekről Kohán Mátyás, a lap rovatvezető-helyettese írt a Mandineren megjelent publicisztikájában, amelyben a jobboldali média helyzetét és jövőjét elemezte. A cikkből az is kiderült, hogy a szerkesztőséget ezután 48 ember viszi tovább. Kohán azt írta, hírszerkesztők, rovatos újságírók és videósok is távoztak a laptól. A megfogalmazása szerint tisztességes módon történt a felmondás, de ettől még súlyos veszteségnek tartja a történteket. A Mandiner jövőjéről úgy fogalmazott, hogy a megmaradt szerkesztőség tovább dolgozik, és ehhez olvasókban, támogatókban, valamint a nemzeti nagytőkében is partnereket keres.

A Mandiner jelenleg a Mathias Corvinus Collegiumhoz kötődik, amelynek helyzete az elmúlt hetekben különösen bizonytalanná vált. A parlament nemrég olyan alaptörvény-módosítást fogadott el, amely előkészíti a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok, vagyis a kekvák kivezetését. Ennek részletszabályai az uniós források felszabadításához kapcsolódó törvénycsomagban is megjelentek, és a változások az MCC-t is érinthetik.

Hirdetés

A mostani mandineres leépítés nem elszigetelt eset. Az elmúlt hetekben komoly átalakítások indultak a Fideszhez köthető médiavilágban. A Mediaworksnél korábban tömeges elbocsátásokról lehetett hallani, több kiadvány és online felület működését visszavágták vagy felfüggesztették, a PestiSrácoknál pedig szintén teljes szerkesztőséget érintő leépítésről számoltak be.

A Mandiner esete azért különösen figyelemre méltó, mert a lap az elmúlt években a jobboldali médiatér egyik fontos szereplőjeként működött, és az MCC-hez kerülésével még szorosabban kapcsolódott a '26 előtti kormányközeli intézményi világhoz. A mostani döntés viszont azt jelzi, hogy a politikai és finanszírozási környezet változása már azokat a szereplőket is elérte, amelyek korábban stabil háttérrel számolhattak.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


A leépítések közben a jobboldali médiában egyre nyíltabban beszélnek arról, hogy új finanszírozási modellre lenne szükség. Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya kedden nyílt levélben fordultak a nemzeti tőkésekhez, és egy minőségi jobboldali médiaportfólió támogatását sürgették. A Mandiner mostani helyzete ennek a válságnak az egyik leglátványosabb jele lett: a lap megmarad, de jóval kisebb stábbal próbálja folytatni a működését.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)