Hirdetés

A magyarok hatalmas többsége szerint jöhet az euró

|

Kis hazánk kétharmada támogatja, hogy bevezessük az eurót. Ti mit gondoltok?

Hirdetés

A magyarok többsége támogatná az euró bevezetését, sőt sokan minél hamarabb búcsút mondanának a forintnak. A Medián friss, ezer fős felméréséből az derül ki, hogy honfitársaink ötöde már nagyon szeretne eurót.

A kutatás szerint a megkérdezettek háromnegyede támogatja, hogy Magyarország idővel csatlakozzon az eurózónához és a válaszadók 22 százaléka pedig azt szeretné, hogy erre az első adandó alkalommal sort kellene keríteni, ennél viszont azért többen vannak, akik azért ennék meg megágyaznának.

Hirdetés

Az viszont kifejezetten fontos információ, hogy a teljes népesség mindössze 23 százaléka gondolja úgy, hogy egyelőre nem kellene foglalkozni az euró bevezetésével.

A Medián szerint ezt az álláspontot elsősorban az idősebbek, a kisebb településeken élők és az alacsonyabb iskolai végzettségűek képviselik.

A felmérésből az is kiderül, hogy a pártpreferencia jelentősen befolyásolja a véleményeket. A Fidesz szavazóinak 63 százaléka szerint még nem időszerű az euró kérdése, míg a Tisza Párt támogatói közül mindössze 6 százalék vélekedik így. A tiszás válaszadók 92 százaléka támogatja az euró bevezetését, ugyanakkor 61 százalékuk szerint csak hosszú és alapos felkészülés után lenne szabad csatlakozni az eurózónához.

A kormány korábban azt jelezte, hogy 2030-ra szeretne megágyazni az euró bevezetésének, de érdemes azt is megjegyezni, hogy az Európai Bizottság legutóbbi jelentése szerint Magyarország jelenleg az euró bevezetéséhez szükséges feltételek egyikét sem teljesíti.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)