Mindannyian próbáljuk valahogy túlélni a hőmérsékleti rekordokat döntögető nyári forróságot, aminek még mindig az az egyik legjobb módja, hogy visszahúzódunk a jó esetben légkondicionált lakásba, és elmerülünk valamilyen játékban. Az már mindegy is, hogy régi vagy új címről van szó, és újrajátsszuk épp vagy most először találkozunk vele.
Csirke - Az egész hétvégét a Balaton közelében töltöm egy kedves kis vendégházban, de a Switch 2 jött velem, mivel a Star Fox teszt nem fogja megírni önmagát. Spoiler: lőni és repülni kell benne.
Chava - Amikor lehetőségem nyílott megjelenés előtt kipróbálni a Resonance: A Plague Tale Legacyt, kicsit félve mondtam igent rá. Ennek az oka még véletlenül sem a korábbi mellékszereplőből előléptetett új főhős vagy az alapjaiban átdolgozott koncepció volt, hanem mert attól tartottam, hogy ha ebbe belelesek, nem tudom majd megállni, és visszatérek a korábbi epizódokhoz. Szóval most épp az A Plague Tale: Innocence újrázása tölti ki a szabadidőmet, utána pedig következik egy újabb kör az A Plague Tale: Requiemmel. Megjegyzem, nem gondoltam volna, hogy jó érzés lesz viszontlátni a patkánysereget.
Rixon - Nagyon úgy néz ki, hogy sikerül szereznem egy Nintendo DS Lite-ot, ami az első Nintendo konzolom lesz életemben, így legnagyobb valószínűséggel ezzel, illetve a Pokémon Black csodálatos világával fogok ismerkedni.
Hunter - Ezen a hétvégén esedékes az EVO 2026-os szezonjának főeseménye, így nagyrészt rá leszek tapadva a képernyőre, és bámulom kedvenc fighting game versenyeim alakulását. Azon felül esténként most megint pörög a League of Legends, mert vannak barátaim, akik szerint még mindig érdemes agyérgörcsöt okoznunk magunknak lefekvés előtt.
Krisi - Hét közben csupán egy hangyapukkantásnyi időm volt rá, hogy megnézzem magamnak a Stronghold 4 befutott demóját, így hát hétvégén alaposabban is körbe szeretném járni, hogy milyen újdonságokat is tartogat az új epizód. Gyerekkoromban bátyámmal nagy kedvencünk volt a Stronghold Crusader és bár sosem voltam jó stratéga, mindig élvezettel vettem elő. Az elmúlt években nagyon megörültem, mikor bejelentették az első rész és a Crusader felújított változatát is. Ezek a megjelenések arra késztettek, hogy ismét belevágjak ezekbe a játékokba, és láss csodát, felnőtt fejjel már a stratégiázás is jobban megy. Az első részt tavaly félbehagytam, de lehet, hogy a 4. rész demója meghozza majd a kedvemet ahhoz, hogy végre folytassam azt, és talán életemben most először végig is vigyem a teljes játékot. Na jó, igazából az alapjátékot már sikerült legyűrnöm, de a felújított változattal érkezett plusz tartalmak még arra várnak, hogy azok próbatételeit is kiálljam. Ha ez is sikerül, akkor méltónak fogok bizonyulni, hogy ismét átszeljem a sivatag homokját.
Kristfvarg - Sikerült kiplatináznom a 007 First Lightot, és bár meglepő lehet, de nincs most olyan játék a radaromon, amibe rögvest fejest ugranék. Ez minden bizonnyal belátható időn belül változni fog, viszont addig is kihasználom a hétvégét, és igyekszem filmes, illetve sorozatos fronton pótolni az elmaradásokat. A prioritási lista élén az Apple TV+ idei egyik legnagyobb meglepetése, a Widow's Bay áll, ami sajátos hangulatával és egyedi stílusával megvett kilóra. Az évad bő fele még hátravan, kint meg amúgy is 40 fok lesz, szóval jobb programot aligha találhatnék a fennmaradó részek ledarálásánál.
Ti mivel játszotok ezen a hétvégén?