Strauss Zelnick azt mondta, hogy az a lényeg, hogy a vásárlók ne érezzék magukat lehúzva, amikor megveszik a GTA 6-ot. Azt mondjuk valóban nem részletezte, hogy úgy értette-e, hogy ne kelljen a vásárlásig várnunk ezzel az érzéssel.
A Rockstar Games végre lerántotta a leplet a Grand Theft Auto 6 árairól, és bár a 80 dolláros ár láttán biztosan sokan megkönnyebbültek, de nekem például azonnal 120 lett a pulzusom, amikor megláttam, hogyan sikerült ezt összehozniuk. Eddig a szintén kellemetlen iparági trend az volt, hogy a singleplayer játékokból volt egy alapkiadás, amihez hozzápattintott a marketinges osztály egy gold/prémium/ultimate vagy mittudomén milyen kiadást, amiben volt három skin és egy alibiküldetés, esetleg 20 perccel korábban kezdhettél el játszani, mint a pórnép.
Nem így a Take-Two. Nem-nem. Ők úgy döntöttek, hogy megfordítják a dolgot és az Ultimate Edition lesz az alap és csinálnak GTA 6 ultra light kiadást a pórnépnek.
Szóval november 19-én a GTA 6 alapkiadását 31990 forintért lehet majd megvenni, az Ultimate Edition pedig 39990 forintba kerül majd, ami a hivatalos kommunikáció szerint "extra tartalmat kínál", de őszintén szólva a single player játékból effektív kivágott tartalmat nem vagyok hajlandó extrának hívni.
A szomorú az egészben, hogy ez valójában szinte senkit sem fog érdekelni. Nem az ár a lényeg, mert - valljuk be - a Take-Two szinte bármennyit elkérhetett volna a GTA 6-ért. A tökös, polgárpukkasztó, punk csapat, vagyis annak a kiadója viszont úgy döntött, hogy úgy üti meg a 100 dollárt, hogy közben úgy csinál, mintha csak 80 lenne.
Kicsit furcsa tapsolni látni a szakmát, hogy milyen jófej ez a Rockstar, amikor arról beszélünk, hogy a singleplayer játék ULTIMATE kiadásában olyan boltok és szolgáltatások kapnak helyet, amelyek az alapverzióban nem lesznek elérhetőek. Értem, hogy ezek kozmetikai dolgok, mint egy fodrászat és egy szépségszalon, meg egy divatüzlet és egy tetováló szalon, de a karakterek testreszabása egy annyira alapvető része a GTA élménynek, hogy nyilván senki sem akarja majd azt látni, hogy ezek a helyszínek kiszürkítve jelennek meg a 32 ezer forintos játékának a minitérképén.
Mindezt ráadásul úgy, hogy az úgynevezett fizikai kiadás valójában nem tartalmaz lemezt. A dobozban csak egy letöltőkód lesz, amin hatalmasat fog a kiadó, hiszen a papír és a nyomtatópatron egy kicsit olcsóbb, mint valamit kiírni egy lemezre, arról nem beszélve, hogy az SSD éppen pont nem tartozik a legolcsóbb dolgok közé, ha értitek mire gondolok.
Ezzel egyébként a használt játékok piacát is sikerült megölni, úgyhogy valójában 10 év múlva is csak újonnan és teljes áron tud majd bárki konzolos GTA 6-ot vásárolni
És itt még szó sincs a GTA Online-ról meg a GTA+ előfizetésről, amivel ki tudja, hogy milyen tartalmak kerülnek még a mesterségesen felhúzott fizetős fal mögé. Feltételezem, hogy erre is született már ötlet a Take-Twonál, amit a Rockstar boldogan - vagy kevésbé boldogan - megoldott.
Érdekes kis apróság, hogy ugyan november 19-én megérkezik a GTA 6 PlayStation 5-re és Xbox Series konzolokra, de ne felejtsük el, hogy a Take-Two még legalább két fizetésnapra számít, mert valamikor jövőre - vagy 2028 elején - kihozzák majd a PC-s verziót, amire aztán nyilván ráeresztenek majd egy Xbox Helix és egy PlayStation 6 verziót is.
Sosem volt kétségem afelől, hogy 13 év után rendesen meg akarják fejni majd a GTA 6-ot, de valahol naivan azt reméltem, hogy lesz elég szőr a seggükön ezt anélkül megtenni, hogy közben hülyének néznének mindenkit.