Az Activision Blizzard felvásárlása előtt álló legnagyobb akadályt talán az jelenti, hogy az USA fogyasztóvédelmi és trösztellenes hatósága, a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság engedélyezi-e, hogy a Microsoft bekebelezze a kiadóóriást.
Viszont az is jelentős lépés volt az akvizíció megvalósulása felé, hogy a részvényesek túlnyomó többsége rábólintott az Overwatch, a Diablo, és a Warcraft kiadójának eladására - igaz, amint utólag kiderült, nem mindenki nyugszik bele a szavazás eredményébe. Sőt, vannak olyan részvényesek, akik még per is indítottak, olyan elégedetlenek a tervezett eladással.
A New York City Employees' Retirement System egy nyugdíjalap, ami többek között az Activision Blizzardba fektetve igyekezett megőrizni, illetve növelni a tagjai által befizetett pénz értékét, amiből aztán a számukra kifizetett nyugdíjak összegét is fedezi. A szervezet az Axios beszámolója szerint úgy érzi, a Microsoft részvényenkénti 95 dolláros ajánlata az Activision Blizzard tényleges értékénél alacsonyabb, így a vezetőség kárt okozott nekik, mikor ezen az áron beleegyezett a felvásárlásba. A nyugdíjalap ezen felül azzal is vádolja a Call of Duty kiadóját, hogy a vezetőség azért siettette a felvásárlás tető alá hozatalát, hogy saját jogi felelősségük elől meneküljenek az Activision Blizzard ellen felhozott munkajogi és zaklatási pereket és panaszokat illetően.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Ezért a perben azt követelik, hogy megtekinthessék a felvásárláshoz kapcsolódó dokumentumokat, illetve tájékozódhassanak az öt másik felvásárlási ajánlatról, amikről a tőzsdefelügyeletnek benyújtott dokumentációban esik szó. A felperesek nem titkolt célja, hogy az iratokban található információkat egy Bobby Kotick és a vezetőség elleni esetleges perben is felhasználják.
"Ismerve Kotick személyes felelősségét azért, hogy az Activision egy megtört munkahely lett, egyértelműnek kellett volna lennie az igazgatótanács számára, hogy alkalmatlan a cég eladásáról szóló tárgyalások lefolytatására. [A felvásárlás] lehetőséget ad Koticknak és a többi igazgatónak, hogy megússzák a felelősségre vonást a bizalmi pozíciójukkal járó kötelesség megszegéséért."
- írják közleményükben a nyugdíjalap képviselői, akik szerint egyébként az eladási ár is kifogásolható. A vezetőség ugyan 45,3%-os prémiumként igyekszik bemutatni a 95 dolláros részvényenkénti vételárat, de a beadvány szerint ez nem a helyzet őszinte elemzése, ugyanis ettől mindössze 1,16 százalékkal maradt el a részvények átlagos ára azelőtt, hogy elkezdődtek volna az Activision Blizzard elleni perek. A cég értékének zuhanórepülését okozó munkahelyi ügyek pedig "a vezetőség saját helytelen viselkedése" következtében alakulhattak ki a beadvány szerint.
Az Activision Blizzard egy közleményében kifejezte, hogy nem ért egyet a New York City Employees' Retirement System állításaival, és előre jelezte, hogy kiáll majd az igazáért a bíróság előtt. A cég több fronton folyó jogi ügyei még biztos, hogy sokáig eltartanak majd, ugyanis a legnagyobb fenyegetést jelentő, az igazságos foglalkoztatásért felelős kaliforniai ügyosztály által indított per tárgyalását csak 2023 februárjában kezdi majd meg a bíróság.