A Stranger Things fináléja finoman szólva sem nyerte el mindenkinek a tetszését, egy kérdés viszont tagadhatatlan ott ragadt a nézők többségében. Vajon mi lehet Eleven halálának az igazsága? Vajon tényleg ennyi volt az ő története, vagy az a valóság, amit Mike mesélt a többieknek? A legtöbben abban hiszen, hogy ez csak egyfajta feldolgozási mechanizmus volt, egy utolsó történet, mielőtt hőseink maguk mögött hagyják gyermekkorukat, míg mások abban bíznak, hogy Mike igazat mondott.
Millie Bobby Brown a Happy Sad Confused podcastban némi betekintést engedett a kérdésbe. Elmondása szerint egyfajta paktum van között és a Duffer tesók között, miszerint csak ők tudják az igazat ezzel kapcsolatban, és senkinek nem fogják elmondani, amíg el nem jön ennek az ideje. Azt viszont viccelődve ugyan, de kissé rossz néven vette, hogy a stábtagok közül milyen sokan jutottak arra a következtetésre, ami egyébként a leglogikusabbnak és történetmesélési szempontból a legjobbnak tűnik.
"Mondtam nekik, hogy tuti, hogy csak projektáltok! Valójában engem akartok holtan látni!"
- mesélte, de aztán hozzátette, hogy szeretné, ha megmaradna valamennyi reményteljesség a karaktere sorsával kapcsolatban.
Az adásban arról is beszélt, hogy mennyire meghatározó része volt az életének az a 10 év, amit a széria forgatásával töltött, és hogy még egyfajta depresszióba is esett januárban, mikor az egésznek vége szakadt. Félt attól, hogy a többi stábtaggal ezután már nem lesz olyan szoros a kapcsolatuk, de megerősítették egymást abban, hogy ez nem fog így történni.
Ti melyik opciót preferáljátok? Vagy jobb lenne, ha soha nem derülne ki az igazság? Írjátok meg odalent!
