Hirdetés

Soha nem kap második részt a L'ecsó, ha a rendezőn múlik legalábbis

|

Brad Bird elég konkrétan kifejtette, hogy mi a véleménye erről.

Hirdetés

Noha a Pixar már első éveiben is olyan klasszikusokkal állt elő, mint a Toy Story vagy az Egy bogár élete, sokan a kétezres évektől egészen 2010-ig datálják a stúdió aranykorát. Ennek az időszaknak az egyik legkülönlegesebb alkotása a L'ecsó, mely kulturális környezetét autentikus módon megjelenítve és a történet részeként felhasználva mesél el egy strukturálisan is nagyon érdekes történetet rendkívül fontos üzenettel, miközben valami elképesztő hangulatot áraszt magából, amihez a zene is rengeteget tesz hozzá.

Noha nem feltétlenül a kedvenc Pixar filmemről van szó, és a konszenzus szerint sem feltétlenül a stúdió legjobb produkciója, a legtöbb párbeszédben mégis egyfajta magnum opusként, azaz a Pixar legnagyobb hatású, vagy legfontosabb alkotásaként hivatkoznak rá.

Hirdetés

Aztán a 2010-es évektől kezdve az új eredeti koncepciók mellett sorra jelentek meg a korábbi, sikeres filmek folytatásai, melyek nem minden esetben arattak olyan osztatlan sikert, mint elődeik. Ide sorolható a Verdák 2 vagy a Hihetetlen család 2 is, noha mások egyébként egészen jól sikerültek, mint például a Toy Story folytatásai, vagy a Szörny Egyetem. A L'ecsó viszont ezidáig kimaradt a folytatások hullámából, és nagyon úgy néz ki, hogy ez így is fog maradni. Legalábbis a film rendezője, Brad Bird szerint.

Bird a Collidernek adott interjút, ahol felmerült a kérdés, amire egészen egyértelmű választ adott:

"Nem, nem fogjuk megcsinálni. Próbáltak már rávenni, vagy utalgattak már rá, hogy lássák, hogy reagálok. Sokszor bedobnak például egy viccet ezzel kapcsolatban, amiben viszont van egy kis komolyság is, majd hozzáteszik, hogy amúgy megcsinálnád? És a válaszom az, hogy nem, ezt a sztorit már elmeséltük."

És teljesen igaza van. A L'ecsó egy kerek egész történet, melyben a karakterek mindannyian végigjárták teljes fejlődési útjukat, mindezt pedig kár lenne megbontani csak azért, hogy egy újabb filmet lehessen belőle készíteni.

Egyetértetek Birddel? Szerintetek sincs szükség egy L'ecsó 2-re? Mindenképp írjátok meg a kommentek között.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)