Eltelt már annyi idő a Fekete Özvegy mozi bemutatója óta, hogy bátran beszélhessünk a film cselekményéről. A Marvel legújabb szuperhőskalandjában (mely kapcsán egyébként Scarlett Johansson nemrég beperelte a Disney-t) Natasha Romanov többek között a magyar fővárosba, Budapestre is ellátogat, sőt még a város nevének helyes kiejtését is megtanítja egy barátjának - remélhetőleg így sokan megjegyzik végre szerte a világban, hogy Budapest nem "Budapeszt".
A keményvonalas Marvel-rajongók többek között azért is várták nagyon ezt a filmet, mert szinte biztosra lehetett venni, hogy végre kiderül, mi történt Budapesten. Ez a szállóige ugyebár az első, 2012-es Bosszúállók filmből származik. Egészen pontos az űrlények elleni New York-i csatában kezdett el azon vitázni Fekete Özvegy és Sólyomszem, hogy az események olyanok-e, mint ami "Budapesten történt", majd megállapították, eléggé másként emlékeznek Budapestre.
A Fekete Özvegy film után pedig kijelenthetjük, Natasha Romanov emlékei nagyon csúnyán megkoptak. Budapesten ugyanis konkrétan semmi olyasmi nem történt, ami akár csak egy kicsit is hasonlítana a New York-i csatára. Az új Marvel moziból az derült ki, hogy a Fekete Özvegyet is kiképző Vörös Szoba vezetőjét, Dreykovot kellett Natashának kiiktatnia Budapesten, amit úgy hozott össze, hogy bombával felrobbantotta azt az épületet, ahol Dreykov és kislánya épp tartózkodott.
A Bosszúállókban tehát az idegenek elleni harc és fél New York lerombolása, valamint egy budapesti bombarobbantás, és egy szovjet vezető, valamint egy kisgyerek meggyilkolása között vont egyenlőségjelet Natasha.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!
Ha nagyon engedékenyek akarunk lenni, akkor esetleg ott fedezhetnénk fel némi párhuzamot, hogy a New York-i csatában Sólyomszem és Fekete Özvegy vált vállnak vetve harcoltak, Natasha beszámolója szerint pedig Budapesten a hírhedt magyar kommandósokkal kellett tűzharcba keveredniük az említett robbantás után, mindkét esetben túlerővel álltak tehát szemben. Teljesen biztos azonban, hogy ez pályafutásuk alatt millió és egy alkalommal megtörtént.
A kommandósok elől egyébként a Nyugati pályaudvar metrómegállójának szellőzőrendszerében bújtak el, és tíz nap után tudtak csak meglógni Budapestről. Mondanunk sem kell New Yorkban semmi hasonló nem történt.