Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 185

Vészjelzések a Google-n

Hír | 2006.08.07 13:39

A múlt hét óta a Google keresőoldal riasztja felhasználóit, ha a keresési eredmények között egy potenciálisan veszélyes linkre akarnak kattintani. Az új funkció már a múlt hét elején megjelent az oldalon, de hivatalosan csak péntek óta működik. A Google a rosszindulatú kódok ellen harcoló The Stop Badware Coalitionnel együtt üzemelteti majd a szolgáltatást. A Harvard Egyetem és az Oxfordi Egyetem által működtetett nonprofit szervezetet többek között a Lenovo és a Sun Microsystems is támogatja. Tovább >>

EA pénzügyi jelentés: felemás eredmények

Hír | 2006.08.02 10:19

Az Electronic Arts nyilvánosságra hozta 2007-es üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait. A 2006. június 30-án zárult háromhónapos időszak során a nettó eladásból származó bevételek 13%-kal növekedtek az előző év hasonló időszakához képest 413 millió dollárra. A nettó veszteség azonban 58 millió dollárról 81 millióra nőtt. A legnépszerűbb játékok a fenti időszak során a 2006 FIFA World Cup, a Battlefield 2: Modern Combat, a Need for Speed: Most Wanted, a The Sims 2 és a Fight Night Round 3 voltak. A 245 millió dolláros bruttó profit ismét tartani tudta az évről évre történő 14 százalékos növekedését. Legjobban az európai régió eladási nőttek 17%-kal, ezt követte az észak-amerikai régió 14%-kal, ám Ázsiában az eladások 5%-ot csökkentek a múlt évhez képest. Egyébként az Electronic Arts is az elsők között jelentette be, hogy támogatja az E3 játékkiállítás drasztikus átalakítását. Nem is csoda, hiszen többen is úgy gondolják, hogy ez a kiadó volt az, amely korábban is szorgalmazta már a módosításokat, főleg annak fényében, hogy az utóbbi időben nem megfelelő anyagi helyzetben van az óriásvállalat.

Visszavásárolná részvényeit a Microsoft

Hír | 2006.07.21 15:34

Sikerei mellett a szoftvergyártó 2006 negyedik pénzügyi negyedévére az előző év megfelelő időszakához képest 24 százalékos profitcsökkenést jelentett be, és ismertette 40 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási tervét. A negyedik negyedéves jelentésben szereplő 2,83 milliárdos haszon messze elmarad a 2005 negyedik negyedévében felmutatott közel 3,7 milliárd dollártól. Ennek ellenére a bevételek meggyőző növekedéséről számolhatott be a Microsoft, mivel a 2,83 milliárdos adat már tartalmazza a különböző fejlesztések kiadásait és azt az adóterhelést, amely nélkül a részvények osztaléka elérhetné a 31 centet. Ez meghaladná a Wall Street előzetes 30 centes előrejelzését. Tovább >>

Lefelé ível az egész játékfejlesztés?

Hír | 2006.07.17 15:08

Amíg Mark Rein az Epictől folyton folyvást az epizódikus játékokat bírálja, a GameDaily szerint nem csak itt van a baj, hanem az egész videójáték-iparban. 2006 egyértelműen a változás éve, hiszen idén kerülnek piacra a nagy konzolok, idéntől nevezhető nevén a konzolok forradalma és a következőgenerációs játékok egyre előrébb törése. A játékok és az online szórakoztatóipar lassan már médiává válik, elég csak arra a tényre gondolnunk, hogy egy évvel ezelőtt sokkal kevesebb lehetősége volt az embereknek az online szórakozás terén. Tavaly csupán 10.000.000 tagja volt a MySpacenek, idén ez már 100.000.000-ra rúg. Fogalommá vált a World of Warcraft, az X360 és a Lost is. Egyértelműen növekednek a költségek: a következőgenerációs játékok fejlesztése hihetetlen mennyiségű pénzt követel, és a játékiparban csak úgy érhetnek el a cégek profitot, ha a megalkotott programjukat óriási példányszámban tudják eladni. Így áll majd a helyzet a PlayStation 3-mal és a Blu-ray rendszerekkel is. Újfent hibát látnak abban, hogy hiányzik a kreativitás. Egy csapat előrukkol valami újjal, jóval, ám a kiadó számára mindaz komoly kockázatot jelent az óriási költségek miatt. Hatalmas tét forog kockán minden egyes címnél, ezért a kreatív dolgokat háttérbe szorítva inkább a kisebb kockázatra törekednek. Mindemellett úgy tűnik, a játékok újabb űrt hódítanak, és üzletágból iparrá nőnek. Egyre előnyösebb a digitális terjesztés és egyre több hölgyet érdekelnek a videójátékok. Komoly nyertese lehet a piacnak a Microsoft az Xbox Live Arcade-dal és a Nintendo a Wii-vel, annak egyszerűsége miatt.

Napi százmillió letöltés a YouTube-on

Hír | 2006.07.17 14:11

A YouTube videofeltöltő oldal üzemeltetői bejelentették, hogy már naponta százmillió videoletöltést kell kiszolgálniuk. A 2004-ben debütált YouTube videofeltöltő és -megosztó oldal hihetetlenül gyorsan növekszik, megjelenése óta ezen keresztül "videóznak" a legtöbben az interneten. A Hitwise adatai szerint az Egyesült Államok multimédiás szórakoztató piacának 29 százalékát birtokolja a YouTube. Az interneten megtekintett videók 60 százaléka ezen az oldalon jelenik meg, teljesen ingyen. Az üzemeltetők nagy erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy az oldalon megjelenő hirdetésekből profitot sikerüljön termelniük. Tovább >>

Empire Interactive: egész jól megy

Hír | 2006.07.04 19:16

Az Empire Interactive videojáték-kiadó új pénzügyi jelentést hozott nyilvánosságra az elmúlt 15 hónapos időszakról. Ebből kiderül, hogy egy előre fizetett adócsomag miatt 2,5 millió fontos veszteséget szenvedtek el. Emellett azonban a bevételek is hanyatlottak egy kicsit: még egy évvel ezelőtt 29,4 millió fontról sikerült beszámolni, most csak 26,5 millióról. A vállalat ezt a pillanatnyi holtidőszakkal magyarázza. A napokban megjelenő FlatOut 2-től remélik az újabb fellendülést. Gondot okozott továbbá néhány kiadási megállapodás megkötésének késedelme is. Ezeket azonban nem részletezték. A teljes bruttó profit 13 millió fontban maximalizálódott, míg a működési költségek 15,4 millió fontra nőttek. A két és félmilliós előre fizetendő illetékek ellenére is sikerült tehát némi tiszta nyereséget elérni.

Infogrames: mehetne jobban is...

Hír | 2006.06.19 16:15

Az amerikai Atari kiadót birtokló Infogrames nyilvánosságra hozta év végi pénzügyi jelentését, mely szerint 149,8 millió eurós nettó veszteséget sikerült felhalmozni, annak ellenére, hogy az európai és ázsiai eladások pozitív mérleggel zártak. Maga az Atari 67 millió dolláros veszteségről számolt be nemrég, a helyzet tehát főleg az Egyesült Államokban vészes az Infogrames számára is. A francia székhelyű vállalatóriás európai és ázsiai üzletágai 5 és 1,4 millió eurós működési profitot realizáltak, az Atari azonban folyamatosan visszahúzza ezeket a viszonylagos sikereket. A működési veszteség a tavalyi 33,9 millió euróról idén 154,1 millióra növekedett a fennhatósága alatt. Közel 13,2 millió eurót költöttek a kiadások megreformálására. Ennek hatására az Atari alkalmazottainak húsz százalékát el is bocsátották. A helyzet azonban ennek ellenére sem javul számottevően. A kiutat a nemrég bejelentett nagy játékcímek (Test Drive Unlimited, Dungeons & Dragons, Alone in the Dark, és Luc Besson's Arthur and the Minimoys) jelenthetik.

[HuN] Call of Cthulu - segíts!

Hír | 2006.05.30 18:47

"A Magyar Játékfordítók csapata - a F.E.A.R. és a BloodRayne 2 magyarítások készítői - a segítségeteket kéri abban, hogy lefordíthassuk a Call of Cthulu című játékot. A játékban található igen tekintélyes mennyiségű szöveg miatt nagy szükségünk volna fordítókra, olyan CoC rajongókra, akik jól tudnak angolul, szépen tudnak fogalmazni magyarul, és már kijátszották a játékot, esetleg a játék alapjául szolgáló könyvet is ismerik. Az ő segítségüket szeretnénk kérni, hogy minél előbb elkészíthessük a játék magyarítását. Jelentkezni a honlapunkon, illetve az alábbi e-mail címen lehet: jatekforditok@citromail.hu" - FAR Bátran, bátran! - aki úgy érzi, hogy segítségére lehet a nonprofit csapatnak eme projektben, a fenti elérhetőségeken jelentkezhet.

Csökken az EA bevétele - késések várhatóak

Hír | 2006.05.04 09:28

Az Electronic Arts ezúttal is közzétette negyedik negyedéves pénzügyi helyzetét, ami nem egészen úgy alakúlt, ahogy azt eltervezték - legalábbis az összesítés szerint. Míg nettő bevételük a tavalysi 553 millió dollárról 641-re emelkedett, éves szinten csökkent a profit mintegy 16 millió dollárral. Ez lehet, hogy nem annyira érdekes, az azonban már elszomorító, hogy éppen ezért egy csöppet átcsoportosítottak bizonyos játékokat egyéb üzleti időpontokra. Úgy fest, hogy a Medal of Honor: Airborne 2006 negyedik negyedévről 2007 első negyedévre csúszott, és a Superman Returns sem tud megjelenni a film premierjével egy időben, ahogy azt tervezték. Csak év végén kerülhet a boltokba, körülbelül akkor, amikor a mozifilm megjelenik DVD-n. Még kellemetlenebb hír, hogy a Will Wright és csapata által fejlesztett Spore szinte 100 százalék, hogy 2007 áprilisa előtt nem jelenik meg. Ekkor sem biztos, de egyelőre ez a legkorábbi dátum...

Újabb kínai vasfüggöny: két évig nincs VOIP hívás

Hír | 2006.03.22 08:56

Kínában a technikai fejlődés sokszor még mindig a politika alárendeltje. Az ország egy igen drasztikus lépésre szánta el magát: vezetékes telefonhálózatának védelme érdekében a kormány egyszerűen betiltotta az ingyenes internetes telefonszolgáltatásokat, legalább két évre. Wang Leilei, a Tom Online kínai internetes portálcsoport vezetője úgy nyilatkozott, hogy Kína nem kíván semmilyen számítógépről telefonhálózatra irányuló engedélyt kiadni 2008-ig. A Tom Online egyébként vegyesvállalattal rendelkezik a luxemburgi székhelyű Skype telefonszolgáltatóval. A kormány nem ad ki VoIP licenszeket 2008-ig. Ez leginkább a Skype számára lehet rossz hír: még tavaly megkezdték ugyanis a tárgyalásokat a nagyobb kínai távközlési vállalatokkal, hogy abban a régióban is elindíthassák SkypeOut nevű telefonos szolgáltatásukat. Wang, akinek vállalatát Hong Kong leggazdagabb üzletembere, Li Ka-Shing birtokolja, úgy véli, hogy e döntés nem olyan fontos, mint amilyennek beállítják. "A stratégiánk az előfizetői bázisunk folyamatos növekedésre épül. Minél nagyobb ez a szám, annál többre vagyunk képesek. A SkypeOut-ból esetlegesen érkező profit nem számottevő, ezért nem is ölünk bele semennyit." - mondta. A Skype jelenleg piacvezető a VoIP terén, egyre növekvő előfizetői számmal rendelkeznek, akiknek szokatlanul olcsó percdíjakon vagy legtöbbször ingyen tesznek lehetővé telefonhívásokat internetes kapcsolaton keresztül. A China Telecom egyszerűen illegálisnak nevezte a Skype által nyújtott szolgáltatásokat, és már a múlt évben nyílt hadjáratot hirdetett ellene, hogy azokat a lehető legszélesebb körben elérhetetlenné tegye. A Verso Technologies ezt követően bejelentette, hogy egy meg nem nevezett kínai távközlési vállalat részére olyan szoftveres megoldásokat adott el, amelyek lehetővé teszik a VoIP blokkolását.

Reklámok boldogítanak majd az Auto Assaultban

Hír | 2006.03.14 12:49

Az NCsoft bejelentette, hogy stratégiai partnerkapcsolatot létesített a Massive vállalattal, s ennek értelmében a kiadó játékaiban is felbukkannak majd a dinamikus hirdetések. Ennek egyik áldozata a hamarosan nyílt bétateszttel jelentkező Auto Assault című multiplayer autós játék, bár a hivatalos megfogalmazás szerint stílusa kizárólag online játszható, posztapokaliptikus jövőben játszódó, járműves harci játék. Remélhetőleg ez nem csak extra profitot jelent az NCsoftnak, hanem nekünk, játékosoknak alacsonyabb havidíjat is.

Most épp a 25 to Life-ot akarják betiltani

Hír | 2006.02.28 15:29

A Nemzeti Törvényszolgák Emlék-alapítványa (NLEOMF) egy átfogó kampányt indított a 25 to Life videojáték ellen, melynek keretében arra kérik a szülőket, hogy ne vegyék meg a terméket, illetve ne engedjék gyermekeiket használni azt. A nonprofit szervezet az Egyesült Államok 15 legnagyobb rendészeti szervezetét képviseli. 1984-ben azzal a szándékkal hozták létre, hogy növelje a különböző bűnügyi állami dolgozók társadalmi elismertségét. Az Eidos január 17-én jelentette meg a 25 to Life című videojátékot, amelynek erőszakos természete ellen lépett fel a NLEOMF szervezet. Egészen pontosan azt kifogásolják, hogy a játékban olyan bandatagoka, illetve rendőrtiszteket személyisíthetünk meg, akik például élő pajzsként egyszerű civileket használnak fel a tűzpárbajokban. A szervezet egyúttal a forgalmazókat is felkérte arra, hogy ne árusítsák a játékot. "Teljességgel lelkiismeretlenek a játék fejlesztői, hogy fiataloknak - vagy gyakorlatilag bárkinek - megengedték a lövöldözés és gyilkolás szórakoztatás céljából történő felhasználását, miközben ártatlan emberek halnak meg a valódi utcákon nap mint nap." - mondta a szervezet elnöke Craig W. Floyd. "Minden szülőt, gondviselőt, és mindenkit, aki törődik a rendészeti alkalmazottakkal, arra kérünk, hogy ne engedjék a játékot gyermekeik közelébe." Majd hozzátette, az elmúlt 10 évben hetven tisztet öltek meg szolgálatban 18 év alatti fiatalok. Kampányuknak egy petícióval adtak nyomatékot, amit már így is rengetegen aláírtak. Az Eidos főnöke, Bill Gardner mindeközben úgy nyilatkozott, hogy nem érti, miért pont ezt a játékot találták meg ismét az ellenzők. A legtöbb helyen igen alacsony értékeléseket kapott. Az óriási felhajtásnak pedig csak az lesz a következménye, hogy a minimális marketing ellenére is növekedik majd a játék iránti kereslet. Minden esetre a hatóságok nem tervezik a játék betiltását.

Letölthető a Might & Magic Tribute alfa 0.2

Hír | 2006.01.09 07:38

Régebben már ejtettünk szót a Might & Magic Tribute nevű alkotásról, amely a 6-7-8. részeket próbálja ötvözni. A projekt egy non-profit csapat berkein belül készülget. A napokban a gárda kiadta a játék második alfa verzióját. Aki szeretné megkukkantani, az innen töltheti, azonban a futtatáshoz szüksége lesz a Microsoft .NET 2.0 nevezetű alkalmazására.

The Sims: Open For Business részletek

Hír | 2005.12.06 21:34

Úgy tűnik, nem a legnépszerűbb játéksorozatok közé tartozik a The Sims, talán azért is, mert sokkal inkább kiegészítő-sorozatról van szó. A legújabb ilyenről most némi új részlet látott napvilágot. Az Open For Business segítségével megalkothatjuk álmaink üzletét, többek között csinálhatunk virágboltot, éttermet, ruhabutikot, elektroniai szaküzletet és miegymást. Fő újdonságok:

  • Te vagy a főnök: Irányíthatjuk beosztottjainkat, növelhetjük a munkamoráljukat, bármikor elbocsájthajuk őket! Különböző ruhákba is öltöztethetnek, így növelve üzletünk nyereségét.
  • 125 új tárgy: rengeteg olyat is találunk, amelyek nélkülözhetetlenek az üzletvezetéshez, pl. kártyalehúzó, virágosláda a virágbolthoz, tárgyalószék, stb.
  • A pénz világa: fejleszhetjük Simjeink üzleti készségét, vehetünk drága takarító robotokat, melyek segítségével még tisztábbá varázsolhatjuk üzletünket. Akár a gyerekeknek is adhatunk játékokat, amivel a szüleiket vásárlásra késztetjük.
  • A kereskedelem fortélyai: kisebb-nagyobb trükkökkel növelhetjük boltunk profitját. Ezzel elnyerhetünk különböző díjakat, amiket aztán jól látszódó helyre akasztva növelhetjük az üzlet elismertségét.

  • Játéktesztelők kerestetnek

    Hír | 2005.11.29 17:18

    FAR jelezte, hogy non-profit csapata szépen kibővült az utóbbi időben, azonban a Magyar Játékfordítók gárdája még nem teljes, tesztelőket keresnek. Át is adnám a szót. "A Magyar Játékfordítók non-profit csapata köszönetet szeretne mondani az összes eddigi jelentkezőnek. Az elmúlt hetekben remekül alakulgatott (alakulgat) a csapat, és szépen halad a F.E.A.R. fordítása. Hamarosan béta állapotba kerül, így szeretnénk tesztelői pozícióba invitálni lelkes, sok szabadidővel rendelkező játékosokat. Természetesen hosszú távra keresünk embereket, de akik csupán a F.E.A.R. miatt jelentkeznének, ők se kíméljenek minket :). Minél többen jelentkeznek, annál hamarabb fejezhetjük be a munkálatokat." A csapat egyébként szívesen veszi programozók jelentkezését is. Aki mindehhez kedvet érez, dobjon ide egy mailt.

    Az NCsoft eredményei

    Hír | 2005.11.05 11:29

    Sikeres negyedévet zárt az NCsoft kiadó, akinek többek között a Lineage 2-t és a Guild Wars-t is köszönhetjük. A szeptember végével záruló, haramdik negyedéves pénzügyi eredménye 84,1 millió dollár, ami csaknem 10 százalékkal múlja felül az előző negyedéves bevételt. Az MMO játékokkal foglalkozó részleg 19,5 milliós profitja elképesztő, 57 százalékos növekedést jelent. Gratulálunk nekik, és további sok ilyen színvonalas alkotást várunk tőlük.

    Csökkent az EA bevétele

    Hír | 2005.11.02 08:03

    A világ legnagyobb játékkiadója a minap jelentette, hogy a tavalyi évhez képest csökkentek bevételei. Azért nem kell őket félteni, mert ez annyit tesz, hogy míg tavaly 716 millió dollárocskát sikerült összekaparni profitként, addig ez a szám idén 6 százalékkal csökkent. Így, erre az üzleti évre (mely szeptember 30-al zárult) csupán 675 millió jött össze. A tavalyi éven olyan nevek söpörtek végig, mint a Madden NFL 06, NCAA Football 06, Burnout Revenge, FIFA 06, NBA Live 06 és a The Sims 2: Nightlife (ezek mindegyik 1 millió feletti példányszában kelt el), és még néhány extra alkotás. Az idei évet egyrészt majd helyrerázza az NFS: Most Wanted raklapnyi platformra megírt változata, illetve az e hónapban debütáló Xbox 360-ra eladásra kerülő alkotások. Az EA megnyugtatta a jónépet, hogy a FIFA 06, Madden NFL 06, NBA Live 06, Need for Speed: Most Wanted és a Tiger Woods PGA TOUR 06 is készen állnak a Microsoft új konzoljának megjelenésének napjára. Jövőre valszeg majd azt olvassuk, hogy a bevételek 12 százalékkal nőttek... :P

    Megéri az EA-nál túlórázni

    Hír | 2005.10.06 11:39

    Az Electronic Arts kaliforniai kirendeltségén dolgozó grafikusok benyújtottak egy keresetet a bíróságon, melyben arra kérik fel a céget, hogy egyenlítse ki a túlórákért (meg nem) kapott jövedelmüket az általuk vélt jogos nagyságúra. A bíróság a felperesnek adott igazat, így az EA-t 15,6 millió dolláros kártérítésre kötelezte, ami magában foglalja az ügyvédi- és perköltségeket is. A dolgozók jogos követelése után fennmaradó további összeget a Jackie Robinson Alapítványnak ajánlották fel. A nonprofit szervezet olyan kisebbségi tanulók főiskolai képzésében nyújt segítséget, akik interaktív szórakoztató munkakörben szeretnének később elhelyezkedni. A helyi bíróság ezen ítéletét előbb jóvá kell hagynia a San Mateo megyei bíróságnak is, csak az után léphet jogerőre.

    Készíts saját FPS játékokat!

    Hír | 2005.09.03 11:37

    Számítógépkedvelők ezrei álmodoznak arról, hogy elkészítsék, majd eladják saját játékaikat, de nem tudják hogyan. Most itt egy új forradalmi út, hogy álmaikat valóra váltsák egy PC játék készítő csomaggal, amely nem merül ki a programozás tudásában, de szabad liszenszt kaphatnak hozzá és szabadon termelhetnek profitot játékaik eladásából.

    Csődközelben a JoWood?

    Hír | 2005.08.23 11:47

    Az osztrák illetőségű kiadó a nyilvánosságra került pénzügyi adatok alapján igencsak nagy bajban van. Évről évre csökkennek bevételei, sőt nem hogy profittal zárna a cég, hanem egyre nagyobb hiánnyokkal küszködik. Míg a tavalyi évben a költségvetési hiánya 7,3-4,6 millió euró volt addig ezen év első felére már "sikerült" 16,4 millió! eurós hiányt termelnie. A cég jelenlegi anyagi helyzete alapján veszélyben vannak az olyan JoWood által megjelentetni kívánt nagy címek is, mint a Gothic III vagy éppen a SpellForce 2. Korábban már mi is hírt adtunk a cég egyik nagyszabású játékának a StarGate Alliance fejlesztésének leállításáról, ami a mostani infók fényében már egészen máshogy hangzik az akkori "nem tudunk eleget tenni a rajongók kivánalmainak" szöveggel szemben. A pénzügyi jelentésből többek között az is kiderült, hogy a cég ezen játék fejlesztésébe a leállításig 5 millió eurót invesztált. Bízzunk a JoWood talpra állásában, hiszen egy játék megejelenésének sosem tesz jót a kiadóváltás!

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)