Pokoli OCZ tápegységek Fatal1ty ajánlásával
Újabb erős, megbízható és stílusos erőforrások felső kategóriás gépekhez.
Újabb erős, megbízható és stílusos erőforrások felső kategóriás gépekhez.
Hat év után döntött úgy az Electronic Arts, hogy nincs többé értelme pénzt, és erőforrásokat áldozni a bukott projektre.
Létszámleépítés, stúdióbezárás, erőforrások átcsoportosítása és szorosra húzott nadrágszíj jellemzi a német kiadót.
A World In Conflict bétatesztjét kihasználva az Elite Bastards oldala teljesítmény analízist készített a játék erőforrás igényéről.
Az NVIDIA jelentése szerint gőzerővel fejlesztik a legújabb ForceWare meghajtót a GeForce 8800-as kártyákhoz, hogy ezzel aktiválják a kártyában lévő, rejtet erőforrásokat a már a boltokba került S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl játék alatt.
A Microsoft Flight Simulator X befejeztével az Aces Studio új játékra összpontosítja az erőforrásait.
Az Intel sajtóközleményben erősítette meg körülbelül 10 500 dolgozójának 2007 közepéig tervezett elbocsátását és más megszorító intézkedéseket. A bejelentés szerint a drasztikus létszámcsökkentés és más szerkezeti átalakítások révén jelentősen megnő majd a vállalat hatékonysága. Ez számokban kifejezve jövőre 2 milliárd, 2008-ban pedig 3 milliárd dolláros, vagyis 25 százalékos megtakarítást jelent majd a működési költségek tekintetében. Az elbocsátások az első körben 7 500 embert érintenek majd. Paul Otellini, az Intel vezérigazgatója elmondta: súlyos döntések alapja az a belső elemzés, melyet a cég az utóbbi időkben tapasztalt nehézkesség és az ehhez kapcsoldó piaci kudarcok nyomán készített el. Az elbocsátások először elsősorban a menedzsment, a marketing és az IT beosztásokban dolgozókat érintik majd, ezzel párhuzamosan pedig a cég igyekszik hatékonyabban kihasználni gyártókapacitását és a rendelkezésére álló erőforrásokat, megszűntetni a szervezeti működés felesleges folyamatait, valamint elősegíteni a tervezés módszereinek és folyamatának dinamikusabb működését. Tovább >>
Négy új kép érkezett a Command & Conquer 3: Tiberium Wars című stratégiai játékból. 2047-ben járunk, ahol a fő erőforrás a tiberium lett, egy olyan, önmagát gyártani képes anyag, amely megfertőzte a Földet. A pontos megjelenés továbbra sem ismert, a mostani képek viszont már érezhetően a tiberium zöldes árnyalatát vették fel...
Ahogy azt ígérték, az ESA (Entertainment Software Association) bejelentette, hogy "forradalmasítja" a jövőre megrendezésre kerülő E3 Expót, és egy jóval intimebb, személyesebb, és személyre szabottabb kiállítássá alakítják azt. "Az interaktív szórakoztatás sokat változott az E3 Expo 12 évvel ezelőtti indulása óta. Akkoriban az iparág megszilárdítása és az ünnepi szezon felturbózása volt a legfontosabb célunk." - mondta Douglas Lowenstein, az ESA elnöke. Ez a szövetség képviseli az Egyesült Államok videojáték-kiadóinak érdekeit. Hozzátette, "az évek során világossá vált, hogy egy sokkal szűkebb, személyesebb hangvételű rendezvényre lenne szükség, ahol nagyobb hangsúly helyeződhet a minőségre, és a fejlesztők, újságírók, kiadók, és egyéb fontos képviselők közötti személyesebb, közvetlenebb kapcsolatokra." Az E3Expo a következő hónapokban egy teljes átszabáson esik át. Egyelőre úgy tűnik, továbbra is Los Angeles marad helyszínnek, mert a város eddig is remekül szolgálta a rendezvény érdekeit. Ezentúl azonban szinte gyakorlatilag az egész a sajtónak szól majd, ahol kis csoportokra osztva tekinthetők meg az új játékok, ugyanígy tárgyalhatnak a kiadók, forgalmazók, és egyéb kulcsszereplők egymással. A játékdemonstrációk részben megmaradnak, de ezentúl nem az óriási show-n lesz a hangsúly. Az E3Expo továbbra is fontos szerepet tölt be az iparágban, meg szeretnénk tartani a rendezvényt övező izgalmakat és érdekességeket, de szem előtt tartjuk az emberi és anyagi erőforrásokat, amelyek az ésszerűség határán belül kell, hogy mozogjanak. Ezáltal hozhatunk létre egy új fajta élményt, amelyre az iparágnak valóban szüksége van. A kiállítók így hatékonyabban juttathatnak információkat a médiának, illetve a vásárlóknak egyaránt." - folytatta Lowenstein. Idő közben több, hasonló, regionális rendezvény is felütötte a fejét. Jelenleg az egyik legnépszerűbb a lipcsei Games Convention, de ott van még a Tokyo Game Show is, illetve a nagyobb vállalatok, mint a Microsoft, a Sony vagy a Nintendo saját rendezvényeket is tart. Lowenstein szerint tehát nincs szükség egy olyan átfogó kiállításra, amelyen az iparág összes képviselője egyaránt jelen van. Sokkal inkább a egy jobban célzott és pozícionált kiállítás a nyerő, ahol továbbra is fenntartható az iparági átfogó látásmód. Az E3 átalakítására vonatkozó bővebb információk az elkövetkezendő néhány hónapon belül várhatók. Az ESA tagjai 2005-ben a 7 milliárd dolláros észak-amerikai játékipar 90%-át tudhatták magukénak, amibe nem tartozik bele a más régiókban értékesített játékokból származó bevétel.
A The Divine című űrakcióban egy remek pilótát alakítunk, akinek feladata az ellenségek elpusztítása. A távoli jövőben a Föld megsemmisült, így az emberiség szétszóródni kényszerült a galaxisban, majd különböző szervezetekbe tömörülve egymás elleni véres harcokba kezdtek a minimális erőforrások és ellátmányok megszerzéséért. A 2007-ben megjelenő akcióról bővebben, és néhány képet itt olvashattok, leshettek.
Az Atari bejelentette, hogy átadta a Ubisoftnak a Driver franchise vagyonjogait, illetve a Reflections játékfejlesztő stúdió vagyonának nagy részét is. Mindez 24 millió dollárjába került a Ubisoftnak, s ez is része az Atari költségmegtakarító és átszervező stratégiájának - jó ideje halljuk ugyanis, hogy a kiadó igen nehéz helyzetben van, a Driver pedig jelenleg nem a legjobban menő cím a birtokukban. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Bruno Bonnell elmondta, hogy az autós vonatkozású játékok terén a Test Drive tűnt a vezető franchise-nak, ezért az erőforrásokat inkább ennek továbbfejlesztésére csoportosítják át. A két vállalat közötti tranzakció 2006. szeptember 30-ig megvalósul, s ekkorra átkerül minden Driver-játék kiadási joga is a Ubisofthoz, kivéve a Parallel Lines jogait, mert az a 2006-os naptári év végéig az Atarinál marad.
Az Epic Games alelnöke, Mark Rein a tervek szerint a következő hónapban megrendezésre kerülő brightoni Develop Conference rendezvény keretein belül velős előadást tart majd arról, mit is gondol fejlesztőcégük a következő generációs fejlesztési technikákról. Rein beszédének címe "A Studiók vagy felkészülnek, vagy elsüllyednek, ha eljön a következő generációs fejlesztés ideje" címet viseli erős fordításban. Nagyrészt a grafikai tervezésről, illetve az idő és erőforrás-kihasználásról lesz majd szó. Ám a köztiszteletben álló úriember előadása csak egy lesz a sok nagyágyu között. Porondra lép majd Tetsuya Mizuguchi, a Rez ésLumines alkotója; Marty O'Donnell, a Halo zeneszerzője (büntetős); Peter Molyneux, a Lionhead Studios atyja; Andrew MacDonald brit film producer és még sorolhatnánk. A Develop Conference július 12-13-án kerül megrendezésre, amit egy nappal később az ATI által támogatott grafikai fejlesztőnap követ majd ugyanott. További információért látogassatok el a rendezvény honlapjára.
Elkészült a Strategy First gondozásában a Gameyus Interactive által fejlesztett valós idejű stratégiai játék, az Alliance Future Combat. A megjelenés június 12-re várható: 20 akciódús küldetés, hetvenféle különböző egység, kidolgozott járművek, hangos irányítás, nappali és éjszakai missziók és erőforrás-mentes játékmenet vár majd mindenki, aki húsz dollár körüli áron magáévá teszi a portékát.
Szingapúr legnevesebb tudósai igen érdekes fölfedezést és bejelentést tettek. Egy tudóscsoport sikeresen alkalmazott vizeletet akkumlátor forrásaként. Az új akku megközelítőleg hitelkártya-méretű, és egy AA-s elem teljesítményével egyenértékű. A kártya burkolata műanyag. Ebben foglal helyet a vizelet, amelyben rézkloriddal burkolt lapocskák vannak, valamint magnézium és réz. Utóbbi kettő szolgál az akkumlátor anódjaként, valamint katódjaként.
Az 1,5 volt előállítására képes erőforrás várható publikus megjelenéséről egyelőre nincs információ, noha a technológia furcsasága ellenére azt hiszem mindenki jobban örülne egy ilyen megoldásnak autóját illetőleg, mintha továbbra is a drága benzint kellene vásárolni :)A mai naptól elérhető a május utolsó hetében megjelenő Rush for Berlin hivatalos magyar honlapja a www.rushforberlin.hu címen. Az oldalon a megjelenésig hétről hétre bemutatjuk a Rush for Berlin legfontosabb elemeit, elsőként a játékban szereplő német oldal tisztjeit és azok speciális képességeit járjuk körbe részletesebben. Ezen kívül a látogatók tájékozódhatnak a Rush for Berlin lényeges összetevőiről, a különböző kampányokról, a idő központi szerepéről és erőforrásként való kezeléséről, a képesség-rendszerről és a multiplayer módokról.
Megérkezett a Sudden Strike: Resource War című megtörtént második világháborús eseményeken alapuló játék első javítócsomagja. A Sudden Strike 2D-s motorját használó alkotás nagyrészt az erőforrások előteremtéséről szól, ahogy a címe is mutatja. Attól függően, melyik nyelvűre van szükségetek, ide kattintva töltsétek le a megfelelő változatot.
Tegnap számoltunk be arról, hogy a Majesco játékkiadót üzérkedéssel vádolta egy részvényes csoport. A fejleményekre a vállalat nyílt levélben reagált. A Trinad részvényes csoport - mely jelenleg a Majesco tulajdonjogainak 12%-át birtokolja - nem első esetben ajánlotta fel a kiadónak, hogy részvényeinek egy részét áron felül megvásárolná, hogy segítsen annak nehéz anyagi helyzetén. Első esetben a csoport vonta vissza az ajánlatát, most azonban a kiadó utasította azt el. Az ajánlat ma járt le - ha elfogadták volna, további tíz százalékos tulajdonjogot veszítettek volna. A Trinad csoportnak, különösképp annak egyik irányító tagjának, Robert Ellinnek címzett levélben leírják, hogy az ajánlat, bár nagyon csábító, nem fogadhatják el. Ugyanakkor megjegyzik, hogy ügyes kísérlet arra, hogy anélkül szerezzen befolyást a kiadó irányításában, hogy tulajdonjogilag többsége lenne benne. "Önök gyakorlatilag irányítást szeretnének vásárolni a vállalatban, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, hátrahagyva a vezetési prémiumot a többi részvényesünkre." - írják a levélben, amiben egyébként azt is tagadják, hogy a vállalat likviditási krízishelyzetben lenne. "Megvannak a kellő erőforrásaink, amelyek kedvezőbb helyzetet teremthetnek", mint amit a Trinad ajánlott. Válaszul arra a vádra, hogy a Majesco elnök-vezérigazgatója, Morris Sutton saját fiait üzleti megfontolások nélkül helyezte magas pozícióba, a levélben megkérdőjelezték a Trinad vezetőségi tagjainak illetékességét. Továbbá azzal vádolták meg a csoportot, hogy az olyan üzleti politikát alkalmaz, melynek során igyekszik nagyobb vállalatokból annyi tulajdonjogot vásárolni, hogy az így szerzett befolyásolási lehetőségeket aztán továbbadhassák más érdekeltségű csoportoknak.
A Microsoft kategorikusan elutasított minden olyan feltételezést, amelyek szerint újra kellene írniuk a Windows Vista kódjának 60%-át. A pletykák a múlt héten kaptak szárnyra. „A leírtak csak spekulációk, és mindenféle hitelességet vagy alapot nélkülöznek” – mondta a Microsoft szóvivője az internetnews.com riporterének. A kérdéses publikáció egy ausztrál üzleti oldalon, a SmartHouse.com-on jelent meg és meg nem nevezett Microsoft forrásokra hivatkozott. Azt állították benne, hogy a Microsoft az Xbox részlegről csoportosított át erőforrásokat, hogy a Windows Vista kódjának 60%-át újraírják. Az operációs rendszert pedig a 2007-es las vegasi CES kiállításon újra bemutatnák, jövő januárban. A Microsoft tehát a fenti találgatásokat elutasította. A vállalat jelenleg biztonsági, tesztelési és finomhangolási munkálatokat végez, és „nem írnak új kódot”. Megerősítették azt is, hogy a mostani helyzet szerint a Vista időben elkészülhet novemberre, amikor is annak nagyvállalati verzióinak meg kellene jelenniük, amit 2007. januárjában a kisfelhasználói kiadások követnek. Leszögezték azt is, hogy egyetlen Xbox fejlesztőt sem csoportosítottak át a Vista csapatához. A múlt hét teljesen a Microsoft körüli termékkésések körül forgott. Alig, hogy bejelentették a Windows Vista halasztását, rögtön követte azt az Office 2007 irodai programcsomag októberről szintén januárra történő csúszása – ám már ekkor elmondták azt is, hogy a nagyvállalati partnerek időben megkapják a szoftvert, már októberben. Az ezt követő napon bejelentették Jim Allchin, a Microsoft Platform és Szolgáltatások részlege társelnökének lemondását is. Kevin Johnson, a másik társelnök egy hosszú levélben tárta fel ennek okait és felvázolta a divízió jövőbeli terveit is. A szoftverek és szolgáltatások terén egyértelműen a tavaly év végén bemutatott Windows Live kapja majd a legfontosabb szerepet; ám emellett az általános növekedésre helyezik a hangsúlyt, elsősorban az online hirdetések, az új piacok nyitása, és a nagyvállalati számítástechnikai infrastruktúra terén.
Tizenegy évig gyártották, de mostantól vége az első generációs Sony játékkonzolnak - a PSone gyártását végleg beszüntették. 1994 végén került boltokba a Sony első PlayStation játékgépe Japánban, pár hónappal később pedig az amerikai és európai piacon is megjelentek a konzolok. A játékgép úgy élt át 11 évet, hogy egy névváltáson (2000-ben nevezték át PSone-ra) és pár apróbb elektronikai átalakításon kívül gyakorlatilag ugyanaz "ketyegett" benne idén is, mint a gyártás első évében. Szintén fontos fegyvertény volt, hogy az első generációs konzolra írt játékok legnagyobb hányada későbbi PlayStation verziókon is működik, de a Sony a gyártás leállításával egy időben jelentette be, hogy hordozható játékgépükre, a PSP-re is megjelennek majd az internetről letölthető PSone átiratok. Az "őskövület" beszüntetése egyébként is várható volt a közeljövőben megjelenő PlayStation 3 megjelenése miatt, de mivel nemrég ismerte el a gyártó vezetősége, hogy a gyártási kapacitás elégtelensége miatt csúszik az új konzol megjelenése, bizonyára az erőforrások átcsoportosítása miatt vált szükségessé a PlayStation 1 gyártásának idő előtti berekesztése.
Két amerikai egyetem alkalmazottjaiból összeállított tudóscsoport felvázolta annak a lehetőségét, hogy a baktériumok gyakorlatilag mintegy önfenntartó akkumlátorként tápláljanak üzemanyagcellákat, az elektronikus fotoszintézis elvén. A kísérletek a Shewanella oneidensis nevű baktériummal folynak, amelynek alkalmazása annak hátrahagyott anyagára, azaz az elektronokra épül. A baktréium fémet eszik, majd a feleslegessé vált elektronokat kiüríti magából. Erre alapozva olyan üzemanyagcellákat kívánnak létrehozni, amelyek anódjaihoz ezeket a baktériumokat "kötik". Így az elektronok száma jelentősen megnőne. A jövőbeli tervek szerint pedig olyan üzemanyagcellákat gyártanak majd, amelyek önmagukat táplálják, tehát más szóval robotok.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)