A Nokia is bekeményít
A finn gyártó hét új mobiltelefont mutatott be a mai napon. Nem csak Sony Ericssonos újdonságok vannak tehát, hanem Nokia csodakütyük is.
A finn gyártó hét új mobiltelefont mutatott be a mai napon. Nem csak Sony Ericssonos újdonságok vannak tehát, hanem Nokia csodakütyük is.
A Sony és az Ericsson egyesülésével létrejött Sony Ericsson több új mobiltelefont mutatott be az elmúlt napokban. Azt, hogy melyik mennyire válik majd hazánkban meghatározóvá és felkapottá, nem tudni, mindellenben némelyik igen pofásan néz ki.
Ismét nem fizetett üzleti hír következik. A hollywoodi illetőségű Screen Actor's Guild (SAG), és az American Federation of Television and Radio Artists (AFTRA) hosszas huzavonát folytat a számítógépes játékok ellen, aminek a lényege az, hogy a színészeknek több pénz járna azért, hogy szinkronizálják egyik-másik játékos karaktert. Úgyhogy szerintem lassan el lehet felejteni, hogy híres színészek hangját halljuk vissza a játékokban. Köszi.
Miután a Sony Ericsson jelentős pénzeket ölt a Z500-as márkajelzésű készülékének fejlesztésébe, nemes egyszerűséggel a mobiltelent nem dobták piacra. Itt van azonban az utód, Zoe fedőnévvel. Az elsősorban fiataloknak szánt telefon nem fogja a Nokia új Nseries sorozatát szorongatni: a készüléknek 65.000 színű TFT kijelzője lesz (128x160), VGA-kamerája, és a többi szokásos képesség, mint például a 40-szólamú polifónikus csengőhangok lejátszása. Nem is ez az érdekes, hanem például az, hogy a tulajdonos többféle billentyűzet-háttérvilágítás között választhat majd! Ez pedig nem éppen megszokott, de igazán érdekes. Nem lesz azonban 3D SMS, amit eredetileg ebbe a kütyübe szántak. Van viszont EDGE. A SE Zoe augusztusra várható, körülbelül 40.000 Ft-os áron.
Napjaink népszerű MMOFPS-e az America's Army, a dicsőséges USA hadsereg által, eredetileg lelkesítés céljából írt program. Mára a játék kinőtte az egyszerűbb kereteket, tömegek által játszott, és mint ilyet, illik frissíteni, esetleg új tartalommal ellátni. Ez történt most is, a cucc 2.4es jelzést kapott, a frissítések teljes listáját itt olvashatjátok, magát a klienst pedig mondjuk innen szedhetitek.
Két kiadó, két lista. Ki lesz a győztes? Egyáltalán lesz? Miért legyen? Szavazzon SMS-ben...
Újabb játékhoz licenszelték a hármas számú Unreal Engine-t. Az America's Army -melyet az USA hadserege fejlesztett ki kiképzési célokra, ám végül online FPS-ként a nyilvánosság elé kerülve rengeteg játékost hódított meg- következő generációja használja majd az Epic motorját, ami nem is csoda, elvégre ezzel valóban élethű szimulációt tudnak előállítani.
Kiadták az American Civil War: Gettysburg demóját, kipróbálhatjuk magunkat az amerikai polgárháborúban is. Sajnos csak 60 percig lehet vele játszani, ha nem kívánunk fizetni érte. Szóval valószínűleg az ominózus 220 mega valójában a teljes verziót tartalmazza. Akinek sürgős szüksége van rá, ide kattintson.
Ne csodálkozzatok, ha fogalmatok sincs, mi a fene ez. A "múltkor" agrárszimulátorként aposztrofáltam ezt a különös alkotást. Most jobbat találtam ki rá, de inkább nem mondanám, még a végén megsértenék valakit :D Maradjunk most is annyiba, hogy agrárszimulátor. Nos, ehhez jelent most meg a legújabb javítás, melyet innen lehet elérni. Őszintén, aki letöltötte a demóját anno vagy most, legyen szíves jelezze kommentben! :)
Tavaly már szót ejtettünk American McGee készülő új játékáról, aminek már akkor megvolt a címe (Bad Day L.A.). Most érkezett el az idő a hivatalos bejelentésére. Az Enlight berkeiben készül alkotást harmadik személyű akció-kaland játéknak emlegetik, egy jó adagnyi pofátlan humorral, a mai kortárs Los Angelesben, elképesztő játékmenettel. A játék Anthony Williams-ről, egy lepukkant hajléktalanról szól, aki valaha Hollywood egyik elismert ügynöke volt, aki fokozatosan elvesztette minden becsületét, így aztán teljesen elzárkózott a külvilágtól. Ennek köszönhetően maradt életben, miután megtámadták a várost a zombik, meg a terroristák is. Anthony rájön, hogy nem akar meghalni, egyetlen fegyvere pedig a "józan" esze. Szóval Anthony-nak ma egy kicsit rossz napja van... Ha játszottatok az American McGee's Alice-szel, akkor tudjátok, hogy a csávó mentálisan verhetetlen, úgyhogy a fenti sorok annyira nem is tűnnek baromságnak :) Az első képek nekem kifejezetten bejönnek, mert rajzfilmszerűre vették a figurát.
Megint akadt egy kis ráérő néhány órácskám, ígyhát igyekeztem frissíteni kicsiny galériánkat. Szerintem megint van mit nézegetni, úgyhogy máris mutatnám az irányt:
A német CDV is jelentette, mely portékáit kívánja bemutatni az idei E3-as kiállításon. Nekem valahogy kifejezetten tetszik, hogy az ötből kettő hazai fejlesztés :)
Az Amerika nevezetű kontinens meghódítása utáni állapotot hivatott bemutatni az American Conquest: Divided Nation, amit épp az imént jelentettek be. A játék RTSnek van bejelentve, már csak nem változtatnak rajta. A cucc igyekszik felvonultatni a 19. századi technika minden vívmányát, épületét, történéseit. Belekerült a polgárháború ugyanúgy, mint a texasi szabadságharc. Nyáron megtudjuk, mik voltak ezek :)
Nevezzük szabadidőnek azt, amiben gondoltam újra összeállítok egy kis képes szösszenést. Jó nézegetést!
Az amerikai polgárháború a középiskolás töritanárok kedvenc témaköre. Mármint nálunk biztos, eddig mindig én feleltem belőle :) Ezt a sorozatot nem kívánták megszakítani a játékfejleszők sem, így munkába álltak. A folyamat eredménye pedig a American Civil War: Gettysburg, amiről pár képet azonnal ki is bocsájtottak. Erre, vándor!
Egyszerre három játék javítására bukkantam a neten, ezért engedtessék meg nekem, hogy ezeket egy hírbe csomagolva adjam át nektek: Painkiller - Ez a hentelős FPS máig igen nagy népszerűségnek örvend, gondolom ezért sem hagyják annyiban a fejlesztők a játék javítgatását. Az itt lévő patchet azok telepítsék, akiknek az előző (1.62) már megvan! Mérete mindössze 6,4 MByte. Driver 3 - Nagy várakozások közepette érkezett meg hozzánk ez az autós-üldözős FPS. Arról, hogy hogyan sikerült igencsak megoszlanak a vélemények, de gondolom, abban azért egyetérthetünk, hogy van benn mit javítani. Ezt hivatott megkezdeni az első hivatalos, európai változathoz szánt folt. Töltsétek. Splinter Cell: Chaos Theory - Végére hagytam, a legújabb gyöngyszemünket. Egyenlőre még csak Amerikában jött ki ez a világhírű lopakodós akciójáték, de ha esetleg valakinek már sikerült megkaparintania, az biztosan örül ennek a nem kevesebb mint 77 MByte-os javításnak. Európai boltok polcain egyébként a következő csütörtöktől lelhetjük fel.
Kedves ismerősöm, Wiszki dobott meg egy maillel, hogy az America's Army: Special Forces nevezetű csodához bizony elérhető a legújabb frissítés. A 2.3-as verzióról van szó, amely igen méretes lett - szokás szerint. Azonban elérhető egy olyan változat is, amely mindösszesen 60 mega, és az előző verziót tuningolja csöppet. Többek közt két új misszió is helyet kapott a csomagban, ám a részleteket megtaláljátok itt.
A 3GM World Congress nevezetű rendezvényen tömegesen mutatják be az újdonságokat. Csak néhány ezek közül:
Három friss, speciális videó érkezett a Splinter Cell: Chaos Theoryról. De mi is bennük a speciális? Lássuk csak: az elsőn megtekintheted a PS2-es verzió fejlesztésének egyes fázisait, Andre Roy (producer) és Dominique Guay (fő programozó) bemutat jónéhány grafikai szépséget. A második videó a mesterséges intelligenciát prezentálja, melyet Frederic Blais, az AI programozó kommentál. Végül, de nem utolsó sorban a zenei munkálatokért felelős Fabien Noel fitogtatja munkáját. Érdemes letölteni őket még akkoris, ha kicsit nagyra sikeredtek. Alant találhatóak a linkek:
A Deep Silver szállítja a közeljövőben, a mai napon aranylemezre került Scrapland című játékot. A third person 3D-s akció-kaland alkotást maga American McGee álmodta meg, akinek többek között a korábban nagy sikert aratott Alice-t is köszönhetjük. A játékról bővebben itt olvashattok, a pontos megjelenés pedig 2005 február 4 Xbox-ra és PC-re.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)