Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 43

A Microsoft beszél...

Hír | 2004.09.27 09:58

A GameSpot leült Dean Lesterrel, hogy kifaggassák a Microsoft jövőbeli terveiről. A kulcsszavak az egységesítés és az egyszerűsítés.

  • Szándékukban áll ugyanis ún. szinteket létrehozni az egyes új számítógépek teljesítményének függvényében, amiken már majd a Longhorn fog futni. A mezei felhasználó könnyebben fog majd tudni eligazodni a játékok hardverkövetelményei között, ha csak annyit lát a dobozon, hogy "5-ös vagy magasabb szint" szükséges annak kielégítő futtatásához. Ehhez a legnagyobb gyártókkal is leültek tárgyalni, szóval ez egy hosszú folyamat lesz.
  • Az összes Xbox 2 periféria működni fog Longhorn alatt, emellett az azon elérhető szolgáltatásokat (Xbox live) is kompatibilissé akarják tenni. Felmerült hát a kérdés: vajon nem Longhorn alapú oprendszer fog futni a dobozban? Erre nem válaszoltak.
  • A Longhornhoz fogják csapni a DirectX 10-et, vagyis a játékfejlesztőknek addig be kell érniük az agyon-optimalizált DX9.0c-vel és így a 3.0-s shaderekkel is :) Megjelenési dátumot továbbra se árultak el, csak hogy 2006-ban tervezik kiadni. Addig még van idő ezeket a valóban forradalminak mondható újításokat realizálni.

  • A HL az ATi-t szereti

    Hír | 2004.08.25 07:58

    A dolog nem ilyen egyszerű azért. Történt ugyanis, hogy kiadták a CS: Source bétáját, amit természetesen sokan felhasználtak tesztelésre - nagyjából úgyis hasonló lesz a Half-Life 2 gépigénye. Mint a legtöbb mostani játék, így ez is automatikusan észleli a felhasználó gépének hardvertulajdonságait, és ahhoz az optimális beállításokat alkalmazza, csakúgy a processzorra (MMX, SSE, stb.), mint a videókártyára vonatkozólag. Ez egészen addig jó, amíg a beállításokat bármikor meg tudjuk változtatni. De itt egy cikk, ami arra világít rá, hogy GeForce FX kártyák esetében csak DX8.1-et támogat, ami a Pixel Shader 1.4-es verzióját foglalja magában. Szerencsére a Valve majdnem képes ezen is létrehozni a DX9-es effektek nagy részét és ember legyen a talpán, aki megkülönbözteti a DX8-s grafikát a DX9-estől, de azért ez elgondolkodtató. Persze még az is lehet, hogy a véglegesített HL2-ben engedélyezik az nVidia kártyák számára is a DirectX 9-et, és az is lehet, hogy ez csak egy béta-baki. De most már ne bakizzanak és ne a CS: Source béta állapota miatt késsen a HL2 :)

    Warcraft III Art Tools

    Hír | 2003.11.17 14:23

    Fanatikus WarCraft rajongók figyelem! Morzsi adta tudtunkra, hogy kiadtak Blizzardék egy "Art Tools"-t, amivel a hozzáértők képesek a játékban található összes modellt és azok animációit módosítani, illetve újakat létrehozni. A használatához szükségetek lesz regisztrált 3Ds Max 4-re is, ami azért nem kis pénz, de hátha vannak érdekelt személyek. Egy Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK) rovatot találhattok itt, a 10 megás fájlt pedig itt.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)