Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 662

Giant Bite Games a Halo és Half-Life fejlesztőivel

Hír | 2006.03.09 11:59

Új fejlesztőstúdiót alakítottak Giant Bite Games néven olyan videojáték-iparban dolgozó veteránok, mint Hamilton Chu, Michael Evans, Andy Glaister, és Steve Theodore, akik korábban a Halo sorozat, illetve a Half-Life és Counter-Strike fejlesztéséből vették ki aktívan a részüket. A csapat vezetőinek összesen legalább 30 komolyabb munkáját lehet megemlíteni, melyekből világszerte összesen több mint húsz milliót adtak el, 1982 óta. Hamilton Chu korábban a Bungie vezető producere volt, a Halo első két részének munkálatai alatt. Michael Evans szintén e két játék felett bábáskodott, mind multiplayer és mérnöki vezető. Andy Glaister a Microsoft Game Studios fejlesztési igazgatójaként tevékenykedett, s emellett a Windows Graphics and Gaming csapat feje is volt. Kulcsfontosságú szerepe volt a DirectX technológia továbbfejlesztésében. Steve Theodore a Half-Life és a Counter-Strike játékokon dolgozott, majd átigazolt a Zipper Interactive-hoz, mint technikai művészeti vezető, emellett folyamatosan publikál a havonta megjelenő Game Developer magazinban. A marketing szövegen kívül azonban sajnos egyelőre semmit nem közöltek első projektjükről. Elmondásuk szerint ugyanis arról még mindig tárgyalnak a partnerekkel.

800 milliós bevétel a BioWare Pandemic Studiosnál

Hír | 2006.03.08 18:40

A tavaly novemberben egyesült BioWare és Pandemic fejlesztőstúdiók a videojáték-iparban azóta tapasztalható nehéz körülmények ellenére közös erővel sikeresen elérték a 800 milliós bevételt. Elképesztő, de azóta mintegy 28 millió példányt értékesítettek különböző játékaikból, így aztán nem is csoda, hogy a tervek szerint a hamarosan San Joséban megrendezésre kerülő Game Developer Conference rendezvényen számos új alkotásról rántják le a leplet, amelyek többsége azonban valószínűleg újgenerációs konzolokra készül. A BioWare korábbi alkotása, a Jade Empire nemrég elnyerte az év szerepjátéka díjat az Interactive Achievements gálán. Emellett a Pandemic által készített Mercenaries is óriási sikereket ért el: 2005-ben ez volt a legjobban jövedelmező új szellemi tulajdon az észak-amerikai piacon. Ugyancsak utóbbi fejlesztővállalat készítette az eddigi legsikeresebb Star Wars játékot. A Star Wars: Battlefront II-ből eddig több mint négymilliót adtak el, amellyel az első rész sikereket is sikerült túlszárnyalni. Ezzel az eredménnyel a Battlefront II a második legtöbbet eladott játékká vált Észak-Amerkában. A Bioware és Pandemic közös vállalat tavaly novemberben jött létre egy 300 millió dolláros megállapodás keretében, amit a korábbi EA főnök, John Riccitiello hozott össze. A vállalat jelenleg közel 500 alkalmazottat foglalkoztat az Egyesült Államokban, Kanadában, illetve Ausztráliában.

The Eternal Guard - az orosz RPG

Hír | 2006.03.06 06:55

A Blakcveins Developement Studio ma jelentette be vadiúj játékát, amely The Eternal Guard névre hallgat. Ennek személyében egy harmadiknézetű akció-RPG-t ismerhetünk majd meg, amelynek mellesleg már be is indult a hivatalos honlapja. Egyelőre még szegényes, de néhány concecpt már felkerült a játékból. Erre tessék...

GDC 2006 - a jelöltek listája

Hír | 2006.03.01 17:40

Március 22-én kerül megrendezésre az idei Game Developers Choice Awards. A shown több kategóriában is év legjobbja díjat osztanak, immáron hatodik esztendeje. A rendezvény hivatalos weblapjára felkerültek a végső jelöltek, ami a befutók listát illeti. Nos, a Sony örülhet, hiszen a God of War című játékával majdnem minden kategóriában képviselteti magát... Továbbiak ezen az oldalon.

Will Wright prezentáció a GDC-n

Hír | 2006.02.14 16:07

A Game Developer Conference 2006 szervezői elárulták, hogy Will Wright egy nagymérvű prezentációt készül tartani a kiállításon, melynek témája "a játékdizájn következő generációja és a fejlesztési stratégiák" lesznek. Az idén március 20. és 24. között San Joséban megrendezésre kerülő konferencián több neves szakember is előadásokat tart majd. Will Wright leginkább a Sim City és a The Sims játéksorozatok megalkotásáról híresült el, s az ő fejéből pattant ki a Spore alapötlete is, amely nem más, mint hogy kezdetben egy aprócska sejtet élő organizmussá fejlesszük, majd végül létrehozzunk egy egész világot, amelyben más játékosokkal oszthatjuk meg kreálmányainkat. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan miről esik majd szó a bemutatójában, pletykák szerint ugyanis a Spore Xbox 360-ra is készülőben van.

GUN: A kisebbségek támadásba lendültek

Hír | 2006.02.02 13:34

A nemrég megjelent GUN című vadnyugaton játszódó akciójáték kiadója, az Activision akár komoly jogi problémákra is ütközhet. Az Amerikai Indiánok Szövetsége (Association For American Indian Development) ugyanis rasszista vonásokat vélt felfedezni benne. Aki már játszott a játékkal, az tudja, hogy az 1880-as évektől kezdődően Colton White szerepébe bújva járhatjuk végig a korabeli vadnyugatot. Útja során az indiánokat ellenségként feltüntetve meg kell gyilkolnunk. Emellett egyébként találkozhatunk távolkeleti népekkel is, és a "hagyományos fehér" emberek között is több ellenséget fedezhetünk fel. Az összes fő ellenfél fehér bőrű egyébként. A Szövetség erősen fontolgatja, hogy bepereli az Activisiont, arra szólítva fel őket, hogy visszahívják a játékot. Egy esetleges cenzúrázott kiadást is támogatnának. Részletesen leírják, a játék mely elemeivel nem értenek egyet. Felsorolják például a skalpolás, mint fogalom szerepeltetését, a skalpoló kést, és azt, hogy nem egy helyszínen kizárólag az összes indián kivégzésével haladhatunk tovább a játékban. Egyébként egy bizonyos pont után az indiánok barátként tekintenek főhősünkre. A Szövetség egy petíció formájában kívánja népszerűsíteni elképzeléseit. Update: Azóta reagált a kiadó is a történtekre. Az Activision közleményét és a részleteket találhatjátok.

[MOVIE] Titan Quest

Hír | 2006.01.22 12:01

A THQ kiadott két újabb filmecskét az Iron Lore Entertainment gondozásaiban készülő Titan Questhez, mely mitológiai környezetben játszódó 3D-s szerepjáték lesz. A filmek a videónapló sorozat második és harmadik darabjai, melyekben ezúttal az editor, a hangok és a zene kerül bemutatásra interjúkkal és játékbéli elemekkel fűszerezve. A tavaly novemberben kiadott első videót megtaláljátok itt, az új filmeket pedig alant töltheti minden érdeklődő lokálból.

Seed bétateszt

Hír | 2006.01.09 19:58

A Runestone Game Developement ma jelentette, hogy mától várják a jelentkezőket Seed nevű játékuk tesztelésére. A bétateszt február 1-vel kezdődik, a játék megjelenése pedig április végén várható. Az érdeklődők itt iratkozhatnak fel a listára.

Seed - Népesítsd be a világot

Hír | 2005.12.22 10:40

A dán illetőségű Runestone Game Development fejlesztőcsapat bemutatta Seed névre keresztelt MMO (kizárólag online játszható) játékát, amely várhatóan 2006 áprilisában készülhet el. A bétatesztelésre januárban lehet megkezdeni a jelentkezést. Egyelőre annyit árultak el róla, hogy nagyon fejlett mesterséges intelligenciával és pofás, rajzfilm szerű grafikával rendelkezik (ilyen MMO-ban még nem is volt!). Egy idegen világban járunk a távoli jövőben. A játékosok emberekként együtt kell dolgozzanak, hogy biztosítsák kolóniájuk, s így egész fajuk túlélését. A bétatesztre január 9-től lehet jelentkezni, és február 1-jén indulhat meg a próba. Az első képeket itt találjátok.

Sniper Elite - a győztes

Hír | 2005.12.21 17:28

Nagy öröm érte a Sniper Elite készítőinek háza táját. ők nyerték ugyanis a The Independent Game Developers Association (TIGA) által, ez évben is megrendezett show-n, a legjobb játékért járó díjat. Ezúton szeretnénk mi is gratulálni a Rebellionnak, a fényes sikerhez.

Jack Keane - kalandos utakon

Hír | 2005.12.17 14:32

A CDV megjelenési listáját böngészgetve egy új névre bukkanhatunk. Az egyelőre Jack Keane munkacím alatt futó fejlesztés, egy klasszikus kalandjáték lesz, annak minden sajátosságával együtt. További érdekesség, hogy az alkótó az a bizonyos Deck 13 csapat, akik a 'German Developer Awards 2005' díjátadón többek között 2005 legjobb játékáért és legjobb játékhangokért járó díjat is átvehették. Ez némi bizakodásra adhat okot... További infók itt.

Késik az East Front

Hír | 2005.12.02 06:56

Nincs hónap késés nélkül. December havának első ilyen darabja az East Front. A Play Ten Interactive világháborús játékának munkálatai megakadtak, így az East Front 2005 tele helyett várhatóan csak 2006 első negyedévében kerül majd a boltokba. A játékról továbbiak itt.

[MOVIE] Spellforce 2

Hír | 2005.11.29 17:28

Szeretett Spellforceunk legújabb epizódjából újabb videót adott ki a JoWooD, amely a fejlesztéssel a Phenomic Development nevű céget bízta meg. A kétperces videóban az RPG elemeket figyelhetjük meg. Aki megtekintené az animációt, az ide kattanjon.

Kalandjáték Online konferencia

Hír | 2005.11.28 08:49

Nemrég zajlott le az idei Adventure Developers Online Conference rendezvény, ahol számos, a jövőben megjelenő kalandjáték fejlesztőgárdája képviseltette magát és elárult néhány új információt alkotásaikról. A rajongóknak mindenképp örömteli hír, hogy az AdventureGames oldal szerkesztői az összes interjút lefordították és csokorba szedve tálalták. A megemlített játékok: Paradise, Scratches, Tony Tough 2, Dikankha, Sam & Max 2, Ankh, Runaway 2, Keepsake, és még sokan mások... Fáradjatok ide!.

[MOVIE] SpellForce 2

Hír | 2005.11.08 09:13

Szép lassan készülget a Phenomic Development stratégiai játéka, a fantasy alapokon nyugvó SpellForce 2. A most befutott videócska valóban elég rövid, de egész jó jeleneteket prezentál a fejlesztés alatt álló alkotásból. Mivel a megjelenés még odébb van, amondó vagyok ne vonjatok le végzetes következtetéseket - bár a játék már most is nagyon ütős, remélhetőleg ennél csak jobb lesz :) Íme a videó:

World of Warcraft - Leendő Világok

Hír | 2005.10.06 08:11

Előkerült egy kis cikk, amely a közeljövőben a World of Warcraftba beépíteni kívánt területekről szól, illetve pár képpel is kecsegtet. Az egyik ilyen az Emerald Dream, az Elfek spirituális világa, amelyben az ősi druidák álmodták hosszú álmukat, míg fel nem ébredtek amikor úgy érezték, bajban van a világ. Természetesen az egész területnek elég szürreális képe van, lebegő fák, Elf épületek, szóval elég hangulatos az egész :) A másik felfedezett terület Caverns of Time, amelynek Tanarisban található a jelenleg lezárt bejárata. Minden kalandor, aki ide belép, elteleportálódik egy különös helyre. Helyesebben nem a helyszín különös, hanem az időpont. Caverns of Time segítségével visszarepülhetünk ugyanis az időben, meglátogathatunk helyeket, mint a Syndicate által feldúlt Durnholde Keep... csak éppen még nincs feldúlva. Érdekes lesz, az biztos. Ezen felül előkerült pár kép az úgynevezett Developer's Islandról, amely igazából nem játszható zóna, de megfigyelhető benne pár Naga épület, amely valószínűleg Maelstromba kerülnek bele. Érdemes egy pillantást vetni a képekre.

HL2: Lost Coast október végén

Hír | 2005.10.06 07:56

Újabb fejlemények érkeztek a Half-Life 2 ingyenes "kiegészítő pályájáról", a Lost Coastról. Már tudjuk, hogy nagyon rövid lesz és a fő attrakciója a HDR technológia. Arról is szó esett már, hogy a Day of Defeat Source után jelenik meg. Ezek szerint bármikor kézhez kaphatjuk. Azonban Gabe Newell a személyes GYIK-jában rávilágított arra, hogy a legutóbbi tervek szerint október végén tudják fellőni a Steam-re a pályát.

EverQuest II Desert of Flames érkezik

Hír | 2005.09.14 18:19

Az EverQuest II honlapjára felkerült a hír, mely szerint megjelent a játék Desert of Flames című kiegészítője. A változtatások közül lényegesebb, hogy a harcrendszer végre változásokon ment át és, hogy újabb tartalmakkal bővül a játék, valamint a játék tizenhármas számű frissítéssel együtt érkezik.

[MoD] Minerva @ HL2!

Hír | 2005.09.08 11:46

Letölthető a Minerva című Half-Life 2 singleplayer modifikáció első epizódja, amely a Metastasis címet viseli. Különlegességük, hogy készítőjének, Adam Fosternek nem ez az első alkotása. A Half-Life első részéhez is készített hasonlóan furcsa pályákat. Kipróbálásuk mindenképp ajánlott. Ide kattintva máris szedhetitek.

A legjobb fejlesztő díj nyertese

Hír | 2005.09.02 16:38

A harmadik Develop Industry Excellence Awards-on kiosztott díjat a zsűri döntése alapján a Traveller's Tales, a Lego Star Wars készítője kapta, miközben a Creative Assembly begyűjtötte a teljes Grand Prix díjat a sikeres Total War sorozat elkészítéséért. A Morpheme két díjat zsebelt be: a mobil játékok és az innváció kategóriájában. Ezalatt a Babel Media és a Sports Interactive Football Manager-e díjat nyert szolgáltatásaiért és a kiforrotságáért, és az új PC IP cím megkülönböztetésének képességéért. További részleteket erre találtok.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)