Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 501

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - hivatalosan!

Hír | 2006.04.20 21:07

Gyorsan és örömteli ráhatással reagált az EA a tegnap felröppent pletykákra a Command & Conquer harmadik részével kapcsolatban - bejelentették hivatalosan. Az új rész teljes neve Command & Conquer 3: Tiberium Wars lesz. A történet visszatér a kezdeti gyökerekhez, a Tiberiumnak nevezett univerzumhoz. Továbbra is megtartják a gyors játékmenetet, amelyet oly sokan kedvelnek. A tiberium, ez az idegen eredetű, saját magát előállító anyag ellepi a Földet, s úgy terjed, mint valami radioaktív jégkorszak. Ezzel veszi fel a harcot az egyik legfejlettebb népcsoport, a GDI. Van a képben azonban még egy The Brotherhood of NOD szervezet is, melynek megszállott vezetője, Kane, más terveket eszelt ki őrült vízióinak megvalósítására. A 2047-ben játszódó stratégia elődjeinek régi és jól bevált elemeit mindenképp megtartja majd az EA, azonban következő generációs elemekkel is továbbfejlesztik a játékot. Az EALA fejlesztésében álló RTS várhatóan 2007-ben jelenik meg, ettől pontosabbat egyelőre nem tudni. Az első képért ide katt.

Túl népszerű a BitTorrent

Hír | 2006.04.19 12:43

Elemzők szerint a globális internetes forgalom egy harmada a BitTorrent fájlcserélő hálózaton keresztül zajlik le. A jelenséget már nem csak a film- és zeneipari vállalatok szakértői, hanem az internetszolgáltatók sem nézik jó szemmel, annak ellenére, hogy talán a közeljövőben pont a torrent technológia válhatna a hivatalos digitális filmletöltés alapjává is. A fájlcserélők virágkora néhány éve kezdődött, gyakorlatilag a megjelenésük után azonnal. Feltalálóinak nem az illegális tartalmak támogatása volt a célja, egyszerűen csak egy alternatív megoldást kerestek a sávszélesség okozta letöltési problémákra. A kifejlesztett technológia lényegesen leveszi ugyanis a terhet azokról a letöltésekre specializált szerverekről, amelyek korábban egyeduralkodóként szolgáltattak tartalmat. A BitTorrent lényege, hogy a forrásfájlt az összes letöltő megosztja egymás között. Függetlenül attól, hogy a teljes tartalom mely részlete töltődött már le, azonnal megkezdődik a "visszatöltés", vagyis minél többet töltünk le egy fájlból, annál többet tudunk abból másoknak is megosztani. A dolog eddig nagyon szép, ám a kalózok is felismerték benne a lehetőségeket, és rögtön megindult az illegális fájlmegosztás, ami azóta is burjánzik. Hollywood már egy ideje aktívan kutatja azokat a megoldásokat, amelyek egyszerűen tennék lehetővé a mozifilmek digitális szolgáltatását. Ez a videofájlok letöltésében nyilvánulna meg, akár egy időben a film DVD-n történő megjelenésével. Az Egyesült Királyságban az első ilyen film a King Kong volt. Azt azonban már most látni, hogy az a technológia, ami a zenék esetében működik (lásd iTunes), az a nagyságrendekkel nagyobb mérettel rendelkező filmeknél nem járható út. Óriási üzletté válik hamarosan a digitális és legális filmletöltés, ám ezt "egyszerű" fájlszerverekkel kiszolgálni képtelenség. Itt jönne be a képbe a BitTorrent. A probléma csak az, hogy minden szórakoztató iparági képviselő foggal-körömmel küzd a fájlcserélők ellen, mondván, az sokkal több kárt okoz, mint amennyit esetleg használna. A gondot csak tetézi, hogy már az internet szolgáltatók is bevetnek pár trükköt a megfékezésére. Sok helyen nem annyira szokatlan dolog a fix havidíjat internet eléréseknél a forgalmi korlát. Ez általában 40 és 60 gigabájt között mozog, ami internetezésre és kisebb fájlok letöltésére teljesen megfelel, de hosszú távon torrentezni nem igazán alkalmas. Ezt néhány szolgáltató már ennél komolyabb megoldásokkal próbálja kordában tartani. Nem a letöltött adatmennyiséget korlátozzák, hanem kifejezetten azokat a tevékenységeket, amik tipikusan a Torrent programokra jellemzők. Többek szerint a szolgáltatók leginkább attól félnek, hogy a túlzott torrentezés telíti a hálózatot, vagyis a súlyos pénzekért fenntartott sávszélesség fokozatosan lecsökken, arányait tekintve. A pártolók erre azt mondják, miért nem költik a többletbevételeket sávszélesség-növelésre? Ez azért annyira nem egyszerű, tekintve, hogy nem csak az egyes szolgáltatókon múlik, hogy milyen a hálózati terhelhetőség, és azt hogyan lehetne bővíteni. Mindenesetre a közeljövőben valamit mindenképp tenni kell a felmerülő problémák mielőbbi kezelésére.

Mi melegszik legjobban a gépben?

Hír | 2006.03.21 16:48

Valószínűleg mindenki rávágná, hogy a processzor és a videokártya - és nem is tévedtünk. A kérdés inkább az, hogy melyikről lehet hatékonyan elvezetni a hőt. Itt már általában óriási különbségek mutatkoznak. Az angliai PC Magazine egy méregdrága infrakamerával letesztelték, hogy a nyitott számítógépház mely részein szorul be leginkább a meleg levegő, ami a kellemetlen ventilátorzúgáshoz és az esetleges teljesítménycsökkenéshez vezethet. Az AOpen új, Impression hűtési megoldása a jelek szerint kudarcot vallott. Negyven percnyi 3DMark06 futtatás után a teszt számítógép processzorának hőmérséklete 51-ről 82 °C-ra, a Northbridge 45-ről 66 °C-ra, a merevlemez 36-ról 50 °C-ra, a grafikus processzor hőmérséklete pedig 68-ról 110 °C-ra ugrott. Más, hasonló házak 10 fokkal alacsonyabb végső értékeket produkáltak. A legtöbb esetben a forró levegő megreked a tápegység környékén. Ezért is ajánlott olyan tápegységet beszerezni, amin a hűtőventilátor alul helyezkedik el. Ennek működési zaja is elenyészőbb, ugyanakkor jobban tolja ki a levegőt a házból.

Rootkit védelemmel ellátott filmes DVD-t találtak

Hír | 2006.02.17 12:38

Az F-Secure képviselői világítottak rá, hogy egy új, rootkit jellegű másolásvédelemmel ellátott film DVD-t találtak. A nemrég piacra dobott Mr. és Mrs. Smith című akciófilm német nyelvű kiadásán egy úgynevezett Alpha-DVD nevű másolásvédelmi eljárás található. Ennek "köszönhetően" a lemezt nem lehet lejátszani számítógépen, amíg fel nem telepítjük rá a lemezen található szoftvert. Az F-Secure szerint a program olyan metódusokat tartalmaz, amelyek elrejtik az operációs rendszer elől a szoftver tevékenységét. Nemrég óriási botrányt váltott ki a Sony BMG lemezkiadó vállalat által használt hasonló másolásvédelem, ami szintén rootkitként tevékenykedett a számítógépen. Azóta a vállalat már bocsánatot kért, a "hibás" lemezek nagy részét pedig visszahívták. További hasonlóság a két védelmi megoldásban, hogy az Alpha-DVD-t is fel lehet használni olyan tevékenységekre, amelyek kárt okozhatnak a számítógépben. A heise online szerint mindössze néhány sor található a program forráskódjában, amely lehetővé teszi annak "láthatatlan" működését. Fájlokat vagy regisztrációs adatbázis bejegyzéseket nem rejt el az operációs rendszer elől. Ez némileg megkönnyíti a víruskeresők dolgát, és a számítógépre se jelent akkora veszélyt, mint a Sony BMG másolásvédelme. Az Alpha-DVD megalkotói honlapjukon közzétettek egy eltávolító eszközt. Erre azért volt szükség, mert alapesetben a programot nem lehet sem a Start menüből, sem a Vezérlőpult segítségével eltávolítani.

Capcom pénzügyi növekedés

Hír | 2006.02.11 01:52

Kevés játékkiadó mondhatja el magáról, hogy sikerült növekedéssel zárniuk az évet, pedig a Vivendi mellett a Capcom is erről számolt be. A 2005. december 31-én zárult 2006. harmadik pénzügyi negyedévet 337,6 millió eurónyi nettó bevételi mérleggel zárták, ami 13%-os növekedésnek felel meg az egy évvel korábbi álláshoz képest. A nettó nyereség hihetetlen mértékben, 418%-ot ugrott fölfelé, s így 10 millióról 52,3 millió euróra nőtt. A Capcom főként konzolos alkotásokkal foglalkozik, s csak a legsikeresebbeket jelenteti meg PC-re is. Ebből talán az következik, hogy a konzolokban nagyobb üzlet van. Nos, ez egyre inkább igaz lesz, ahogy bejön a képbe a PlayStation 3 és a Nintendo Revolution. A legsikeresebb játékuk a fenti időszakban a Resident Evil 4 volt, melyet több mint hárommillió példényban sikerült értékesíteniük január végéig. Így a Resident Evil sorozat összes eladott példányszáma 30 millió fölé emelkedett.

Radeon X1900 teszteredmények - marad a 2. hely

Hír | 2006.01.11 22:32

Azt már tegnap óta tudjuk, hogy az NVIDIA új zászlóshajója, a GeForce 7900 nagyjából 13000 3DMark 05 pontot produkált egy tesztben. A Hexus.net azóta rátette a kezét egy Radeon X1900 XT tesztdarabra is, amit ugyanazon a konfiguráción izzasztott meg. A végeredmény 13500 pontot adott. Azonban ez egy Crossfire rendszer, vagyis két kártya volt a gépben. A sima, egykártyás változat csak 11149 pontot adott. Ebből pedig egyelőre világosan az látszik, hogy az NVIDIA újból visszaveszi a vezető szerepet a videokártyák versenyében.

[MOVIE] Loco Mania

Hír | 2005.12.24 09:43

Egy 32 megás animáció érkezett a Loco Maniaból, amely több mint egy perc in-game jelenetet mutat meg nekünk. Aki esetleg nem lenne képben, a Loco Maniaban vonatokkal kell dolgoznunk. Hogy miként és hogy fest a játék, azt ebből a videóból megtudhatjuk.

Act of War: HT béta

Hír | 2005.12.06 07:18

Az Atari ma adta hírül, hogy beindított egy oldalt, amelyen a vállalkozó szellemű emberek az Act of War: High Treason bétatesztelésére jelentkezhetnek. Az Act of War legújabb kiegészítőjéről van szó, amelyben előszerepbe kerül a tengeri csata. Aki jelentkezne, itt megteheti.

[MOVIE] Vietcong 2

Hír | 2005.10.29 18:45

A Pterodon kiadta utolsó trailerét a napokban megjelent FPS-éből a Vietcong -ből, melyben ismét a játék néhány jelenetét láthatjuk. A filmben közel két és fél percen keresztül figyelhetjük meg a játék akciójeleneteit, melyet ezúttal a multiplayeres béta tesztből emeltek ki a készítők. A filmet innen máris tölthetitek.

Miért jobb az Xbox 360?

Hír | 2005.10.04 10:15

Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

Gyengus lesz a Nintendo Revolution?

Hír | 2005.10.03 10:26

A G4 televíziónak adott interjújában a Nintendo elnöke, Satoru Iwata elárult néhány részletet új konzolgépük, a Revolution képességeiről. "Ha papíron hasonlítjuk össze az újgenerációs konzolokat, a mi gépünk bizony alulmarad, ám ha otthon egy televízió előtt próbáljuk ki őket, nem fog feltűnni a különbség, sőt!" - nyilatkozta. "Célunk az volt, hogy olyanokat is játékra invitáljunk, akik eddig idegenkedtek ettől az egésztől. Ennél fogva nem valószínű, hogy valakit a grafika riasztana vissza. Épp elég különlegességet, egyediséget pakoltunk a gépbe, hogy felkeltse sokak érdeklődését. Az se gond, ha vesznek PS3-at, vagy Xbox360-at, ez nem ok arra, hogy ne vegyenek Revolutiont is, hisz teljesen különbözik az előző kettőtől. Direkt úgy alakítottuk ki, hogy érdemes legyen beszerezni ezt is." Mikor a készülék áráról kérdezték, annyit mondott, még nem állnak olyan szinten a fejlesztésben, hogy ezt meg tudják állapítani, majd hozzátette: "Olyan árban lesz, hogy érdemes legyen nem-játékosoknak is beruházni rá."

[MOVIE] Rainbox Six: Lockdown

Hír | 2005.08.30 07:46

Újabb videó a Rainbox Six: Lockdownból. Majdnem pont tíz nap telt el az előző Lockdown videó óta, bár ezt a rajongók biztos hosszabb időnek könyvelték el. Ez az anim 10 megát nyom a mérlegen, és arra hivatott, hogy Technology fedőnévvel a technikai oldalt mutassa be egy klipbe sűrítve. A letöltésre vállalkozók itt elérhetik az említett videót.

[MOZi] Doom teaser!!!

Hír | 2005.07.27 09:29

Eeeeezt látni kell!!! Végre megérkezett a várva-várt Doom-film első előzetese! A főszerepben Karl Urban, The Rock, Rosamund Pike tündökölnek, az amerikai mozik idén október 21-től játsszák majd.

Suffering 2 szinkronhangok

Hír | 2005.07.26 10:21

Két ismertebb színész is hangját fogja adni a The Suffering: Ties That Bind című horror folytatásában. Az egyikük Rachel Griffiths, aki nem túl sok ismertebb szerepben tündökölt eddig, míg Michael Clarke Duncan, a nagy darab izomcsávó annál ismertebb lehet például a Skorpiókirályból. Duncan a főszereplő legnagyobb ellensége, Blackmore hangját kölcsönzi majd, míg Griffiths a jó oldalon álló Jordanét, aki a színésznő elmondása szerint különösen összetett személyiség.

[MOVIE] Fallen Earth

Hír | 2005.06.29 22:40

"MMORPG-ből sosem elég." Gondolhatta ezt az Icarus Studios, majd bele kezdtek a Fallen Earth nevezetű MMORPG-jükbe, melyről nem rég két videó és sok sok kép is megjelent. A játékban egy poszt-apokaliptikus jövőképben kell majd életben maradnunk és teljesítenünk a sztorihoz tartozó missziókat, vagy deathmatch arénákban írtani a többi játékost.

[MOVIE] Adrenalin

Hír | 2005.06.20 22:38

Egy közel három perces videó látott napvilágot a Gaijin Entertainment új játékáról, az Adrenalin-ről, mely amellett hogy arcade autósjáték még menedzseléssel is foglalkozik. A mozgóképben a már E3-as jelenetek mellett a menedzselés egyes funkciót prezentálják a srácok. Ha érdekel katt ide!

[MOZi] Star Wars Episode 0??

Hír | 2005.05.26 22:25

Vagy a mínusz egyedik résznek is nevezhetnénk, elvégre a legfrissebb pletykák szerint Lucas bácsi fejében már megfogant az új epizód ötlete, mely a Baljós Árnyak eseményeit 88 évvel előzné meg, bemutatva a Sith Lordok bukásának és a Jedik győzelmének történetét, Yodát állítva az egyik főszerepbe. Én személy szerint jobban kedvelem a hatodik rész után játszódó sztorikat és karaktereket, de gondoljunk csak bele, érdekes lenne ha új színészek alakítanák Luke-ot és társait, de még mindig jobb lenne, mint ha Carrie Fisher most állna be Leia szerepére. George bá nem tartja túl valószínűnek, hogy ő ül majd a rendezői székbe, de én személy szerint az egész film létrejöttében annyira bízom, mint Jabbában. Ha már Star Wars, megragadnám az alkalmat, hogy felhívjam minden kedves olvasó figyelmét a rajongók által indított thankyougeorge.com weboldalra, ahol egy röpke aláírással fejezhetitek ki hálátokat A mítosz atyjának. A készítők az év végén továbbítják az összegyűlt szignókat Lucasnak, céluk egymillió darab összegyűjtése, ehhez azonban a Ti segítségetekre is szükség lesz! Írjátok alá és adjátok tovább ismerőseiteknek! Köcci :)

Robotzsaru a Panzersben

Hír | 2005.05.04 23:00

A CDV bejelentette, hogy sikeresen felkérték Peter Wellert, hogy hangját adja a Panzers: Phase Two-hoz. Így első hallásra nem biztos, hogy ismerős a neve, de ha azt mondom, ő volt Robotzsaru, szerintem már képben vagytok. Én anno nagyon odavoltam a filmekért (trilógia volt?). A játékban Jeffrey S. Wilson-t alakítja majd, a játék dohányzó, s*ggszétrúgós amerikai hősét.

[MOZi] Silent Hill morzsák

Hír | 2005.04.24 13:12

Már javában folynak a Silent Hill című játéksorozat alapján készülő film előkészületei. A forgatókönyv Roger Avary tollából származik, a rendezői székbe pedig Christophe Gans ül majd. A forgatást hétfőn kezdik és várhatóan július 22-én fejezik meg. A főszerepben Radha Mitchell tündököl majd, akit a Finding Neverlandből (a magyar címe Én, Pán Péter) esetleg már ismerhetünk. A produkció költségvetése 45-50 millió dollár körül mozog majd a TriStar Pictures forgalmazásában. A történetről egyelőre annyit tudni, hogy Rose (Mitchel) kétségbeesett keresésbe kezd kislánya után a titokzatos Silent Hill nevű helyen. Hogy hogyan sikerül ezt vászonra vinni, majd valamikor jövőre megtudjuk.

[MOVIE] SWAT 4

Hír | 2005.04.11 13:12

Egy egész szeretetcsomagot tölthettek le innen, melynek tartalma öt darab videó a SWAT 4-ből. Egészen pontosan úgy kell ezt elképzelni, hogy végigjátsszák nekünk a játékot mogzóképben. Bár kétlem, hogy 130 megába beleférne az egész, de a főbb jellemzőket így is megtekinthetik, akik esetleg nem jutottak volna még a stuffhoz.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)