Már a Prey is gőzölög...
Nem is olyan régen lehetett hallani arról, hogy a Prey kapcsán létrejött Triton nevű digitális letöltőközpont bezárja kapuit. Most azonban megérkezett a teljes értékű megoldás azok számára, akik pórul jártak volna.
Nem is olyan régen lehetett hallani arról, hogy a Prey kapcsán létrejött Triton nevű digitális letöltőközpont bezárja kapuit. Most azonban megérkezett a teljes értékű megoldás azok számára, akik pórul jártak volna.
Nem lehet elégszer elmondani, hogy még zajlik a Need for Speed: Carbon verseny a budapesti Árkád üzletközpontban. Ma természetesen már nem, de holnap még el lehet látogatni a helyszínre, megmérkőzni másokkal és értékes nyereményeket nyerni. Ha kíváncsi vagy, mi történt ma, illetve mi várhat Rád holnap, érdemes meglesned az alábbi kis összefoglalónkat.
Ha lemaradtál volna, még holnap is ellátogathatsz a budapesti Árkád üzletközpontban megrendezésre kerülő Need for Speed: Carbon versenyre, melyen a GameStar szerkesztősége is képviselteti magát.
Kellemes pénteket! Ugye nem felejtettétek el, hogy maholnap játszhattok velünk a budapesti Árkád üzletközpont alsó szintjén Need for Speed: Carbonnal? Tegnap mi majdnem elfelejtettük :) Ha minden igaz, holnap délután a GSTV stábja (értsd Gyu és Berkenye) is kilátogat a helyszínre, hogy a decemberi DVD-n azok is megtekinthessék a rendezvényt, akik nem tudnak eljönni. Ha minden igaz, ma még egy fejlesztői videointerjú is kikerül a GSO-ra, és persze hírekből is lesz dögivel. Csapjunk is bele.
Kellemes szerdát! Úgy tűnik, a Playstation 3 megjelenése a világon mindenütt felkavarta a szaksajtót. Mára is jut majd belőle elegendő. Szerkesztőségünkben egyébként a hét elején rögtönzött Xbox 360 tesztet tartottunk. A hétvégén pedig bárki találkozhat velünk az Árkád üzletközpontban az Örs vezér terén a földalatti szinten elhelyezett Xbox 360 játékcsarnokban.
Az Electronic Arts sikeresen áthelyezte európai székhelyét Angliából Svájcba. Az ajtók hivatalosan ezen a héten nyíltak meg az új központban.
Az Elder Scrolls szerepjáték-sorozatról elhíresült Bethesda Softworks jelenleg köztudottan Star Trek játékokon dolgozik. Nem tudni, hogy ehhez, vagy egyéb, még be nem jelentett projektekhez keresnek-e új alkalmazottakat. Mindenesetre a cég jeleleg két helyszínre keres új munkaerőt. A Maryland, Rockville székhelyű központban Associate Producer, Project Manager, Sales Director, és PR-Marketing munkatársakra lenne szükség. Emellett van még néhány állásajánlat, de azok régebb óta nyitottak. A részleteket itt olvashatjátok.
A japán Sanyo Electric és a tajvani Quanta Computer megegyezett abban, hogy közös vállalkozás keretei között LCD TV gyártó üzletágat hoznak létre. A várhatóan Sanyo Visual Technology nevet viselő cég központja Oszakában lesz, innen irányítják majd az új TV-modellek fejlesztését és a két anyavállalat által gyártot alkatrészek beszerzését. Az új vállalkozást október 2-án indítják el, hogy az év végére hagyományosan felélénkülő, üzleti szempontból kulcsfontosságú vásárlási szezonra már saját termékeivel jelenhessen meg a piacon. Tovább >>
A hetekben zajló izraeli és libanoni konfliktusok hatásai közvetve a számítógépes iparra is igen súlyos hatást gyakorolnak. Minderről a VoodooPC technikai vezetője, Rahul Sood értekezett saját blogjában. Fontos tudni, hogy Izrael évek óta célpontja a nagyobb IT-cégeknek, megtalálható itt az összes nagyobb telekommunikációs, szoftver-, félvezető-, biotechnológia-, orvosi elektronikai fejlesztő vállalat is. Így aztán itt van az Intel, a Motorola és a Microsoft egyik legnagyobb kutató-fejlesztő központja is. Bár a háborúk eredetileg nem ezek ellen irányulnak, közvetve súlyos hátrányba került az összes nagyobb vállalat. Az Intel legújabb Core 2 Duo architektúrája teljes egészében Izraelben, Haifában készült egy közel kétezer főt foglalkoztató bázison. Az AMD ebből a szempontból ismét előnyre tehet szert, hiszen az ő központjai jóval nyugodtabb régiókban foglalnak helyet. Így már talán egy kicsit világosabb, hogy a világon bárhol egy nagyobb háború az egész Földre kiterjedő negatív hatásokkal jár.
A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ idén szeptember 5-én negyedik alkalommal hirdeti meg az országos Szabadfogású Számítógép versenyt a 19. életévüket be nem töltött fiatalok számára (alsó korhatár nélkül). A verseny keretében lehetőség nyílik az ifjúság számára számítógépes tudásuk és kreativitásuk megmérettetésére, amelyért természetesen értékes díjakat nyerhetnek. A művek beküldésének határideje 2006. október 16. 24.00 óra. A Szabadfogású Számítógép versenyen bármilyen számítógépes alkotással indulni lehet, legyen szó saját fejlesztésű játékprogramról, honlapról, portálról, szoftverről, animációról, rajzról, zenéről vagy robotról, a műnek csak a pályázó képzelőereje szabhat határt. Olyan alkotások beérkezését várják a rendezők a számítástechnika különböző területeiről, amelyek szokatlan ötleteket, egyéni elgondolásokat, különleges megoldásokat rejtenek. Azon pályázatokat díjazza az informatikai szakemberekből, művészekből, pedagógusokból álló zsűri, amelyekben a fiatalok megszerzett tudásukat a leginnovatívabb, legkreatívabb módon tudták hasznosítani szokatlan, igazán egyedi megoldások alkalmazásával. A pályaműveket korosztályonként is értékeli és díjazza a zsűri. A verseny támogatóinak köszönhetően a versenyzők értékes díjakat nyerhetnek, amelyek segítenek tudásuk bővítésében és kreativitásuk fejlesztésében, így például számítástechnikai eszközöket, ösztöndíjat, mobiltelefont. A verseny díjazott művei 2006 decemberében megtekinthetőek lesznek a Jövő Házában egy nagyszabású kiállítás keretében. Néhány díjazott munka a 2005-ben rendezett versenyből:
Bizonyára sokan emlékeznek még az Infinium Labsra, akik annak idején nagy port kavartak Phantom névre keresztelt PC alapú konzoljukkal, amelye soha nem jelent meg. A cég azóta is él, hamarosan kiadnak (talán) egy formabontó billentyűzet-egér párost. Most egy újabb cég vállalkozik valami hasonlóra. Az Envizions Computer Entertainment Corporation bemutatta Evo: Phase One névre keresztelt masináját, amely idén októberben máris boltokba kerül 679 dollárért.
Az Evo: Phase One gyakorlatilag egy olyan PC és médiaközpont keveréke, amely leginkább játékok futtatására, illetve multimédiás alkalmazásokra lett kihegyezve. A belsejében egy Sapphire RADEON HDMI X1600 Pro grafikus kártya dolgozik 500 MHz-es magórajellel, illetve 128 megabájtnyi, 800 MHz-es DDR3 memóriával. Egyéb érdekesség, hogy a hűtésről egy vízrendszer gondoskodik, valamint helyet kapott benne egy biometrikus ujjlenyomat-olvasó, és egy digitális videofelvevő egység is. A készülék szolgáltatásait 24 órás ügyfélszolgálat és különböző, külön megvásárolható szolgáltatáscsomagok is kiegészítik. Az online és hálózati lehetőségek folytatódnak majd a következő fázisokban, ahol már bizonyos hardver alkatrészeket újabbakra lehet cserélni. A Phase One csomaghoz tartozik továbbá egy darab vezetéknélküli kontroller és egy kedzveményre jogosító kártya. Ezen kívül további kapcsolódó termékek vásárolhatók majd meg a megjelenéssel egy időben, amelyekkel akár a masina külsejét is testre szabhatjuk.A Microsoft idén karácsonykor dobja piacra saját digitális zene- és videolejátszóját, melyet egyértelműen az Apple iPod elleni harc fegyvere lesz. A Reuters információi szerint a kis készülék képes lesz vezetéknélküli hálózaton keresztül is letölteni zenéket, videókat. A nagyobb zenei kiadók már mind tudnak a kütyüről, s velük együtt közösen egy, az iTunes-hoz hasonló digitális médialetöltő központot kíván létrehozni a Microsoft, amihez persze kliens oldalon is új szoftvert kell fejleszteni. Tovább >>
A Universal Music Group még nem hagyja veszni a CD formátumot. A világ legnagyobb zenei kiadója a CD vásárlás élményének felpezsdítését tervezi. A Universal Music Group, mely olyan előadóknak és együtteseknek nyújt "otthont", mint Mariah Carrey vagy a U2, most három újfajta csomagolással állt elő Európában, a csicsás dobozos kiadástól kezdve a lecsupaszított papírtokos megoldásig bezárólag. Utóbbit egyértelműen az egyre népszerűbb online albumokkal kívánják szembeállítani. Bár a legálisan letölthető zenék s az ilyesmire szakosodott központok (pl. iTunes) népszerűsége folyamatosan nő, a zenei eladások túlnyomó részt még mindig a hagyományos kompakt lemezes megoldás formájában jutnak el a vásárlókhoz. "Úgy gondoltuk, itt az ideje egy kicsit felpezsdíteni a CD vásárlás élményét" - mondta Max Hole, a Universal Music Group International marketing és A&R részlegének alelnöke. "Termékeink 90 százaléka még mindig fizikai formában talál gazdára, pedig a CD-k az elmúlt húsz évben nem túl sok újdonságot nyújtottak." Tovább >>
A Triton a Steamhez hasonló legális játékletöltő központ, amely a Valve találmányához hasonlóan a játékok megjelenése előtt elérhetővé teszi a tartalmakat, amiket aztán a megjelenést követő percekben már használatba is vehetünk. Ennek köszönhetően elsők között próbálhatja ki a Prey-t is mindenki, aki a Tritonon keresztül előrendeli azt, mindössze ötven dollárért. Aki inkább a dobozos kiadásra vágyna, annak még várnia kell egy kicsit, egyelőre nincs információnk a hazai megjelenésről sem, de azt már tudjuk, hogy lesz limitált, fémdobozos kiadása is ajándék figurával.
A GameSpot információi szerint az Apple Computer titokban egy játékfejlesztő csapatot verbuvál olyan veteránokkal, mint a LucasArts korábbi technikai vezetője, Mike Lampell. Állítólag egy külön részlegként már meg is kezdte a működést a csapat. A létezését az a tény is alátámasztja, hogy az Apple bizony most igencsak minimálisan veszi ki részét a játékiparból. Eltekintve néhány nagyobb cégtől (Aspyr, Blizzard) szinte senki nem fejleszt vagy portol alkotásokat Macre. A hordozható eszközök terén sem jobb a helyzet. Az iPod elsősorban nem is erre lett kitalálva. A GameSpot szerint a csapat az iTunes zeneletöltő szolgáltatásokkal foglalkozó oldal üzletágával dolgozik együtt, s annak ellenére, hogy fő irányvonalként természetesen az Apple saját termékeit jelölték meg, de például a PSP is megfelelő platform lehet a saját fejlesztésű játékok számára. A vállalat már régebb óta azon dolgozik, hogy a Mac Mini az otthoni szórakoztatás központjává válhasson. Ehhez nyilván hozzátartozik a játék is. A piac nagyon telített, úgy tűnik, egyedül a Mac világban van számottevő kereslet, bár arányaiban névze az Apple-féle számítógépek nagyon eltörpülnek a hagyományos PC-k mellett. Feltehetően a következő hónapokban tisztázódik, hogy pontosan mik is a célkitűzések.
Kellemes péntek reggelt mindenkinek. A hét utolsó munkanapjához érkeztünk, végre holnap pihenőnap. Ma reggel egyelőre kevés érdekesség van, addig is aki eddig nem tette volna, nem árt megnézni a tegnap befutott E3-as trailereket, némelyik igen szépen fest.
| Egy házaspár már 24 órája autózik. Mivel mindketten holtfáradtak, elhatározzák, alszanak négy órát, aztán folytatják az utazást. Bemennek az első hotelbe, kérnek egy szobát, majd a négy óra letelte után mennek a recepcióhoz fizetni. A számla 350 dollárról szól, amit a férj kicsit soknak talál. Hívatja az igazgatót, és reklamál: - Miért ilyen drága a szoba, hiszen csak négy órát töltöttünk itt? - Tudja, ez a legolcsóbb szobánk. Szállodánk rendelkezik egy nagy úszómedencével, konferenciaközponttal, szaunával, így a szobák ára is ennek megfelelő. - De mi nem vettünk igénybe semmilyen szolgáltatást! - Az lehet, de a lehetőségük megvolt. A férfi még vitatkozik egy ideig, majd feladja és kiállít egy csekket. Az igazgató megnézi, majd felháborodva mondja: - De ez a csekk csak 100 dollárról szól! - Igen, 250 dollárt számítottam fel azért, mert lefeküdhetett a feleségemmel. - De én nem feküdtem le a feleségével! - Az lehet, de a lehetőség megvolt rá... |
Az Activison bejelentette egy új fejlesztõközpont alapítását a Dreamworks Animation-nél, ezzel létrehozva egy eddig pédanélküli együttmûködést a két iparág között. A társulás garantálja az Activision-nek a videók készítéshez való kizárólagos jogot minden platformra a Dreamworks jõvõbeni, számítógépes grafikát tartalmazó filmjeirõl. Robert Kotick, az Activision elnöke szerint, most elõször nyílik lehetõség,hogy a készülõ filmekhez igazítsák a játékok fejlesztését. A társulás mintegy 300 millió dollárt hozott idáig, Az egyezség pedig vonatkozik több, még készülõ DreamWorks filmre is, többek között a Shrek harmadik részére is, és a széria minden esetleges jövöben folytatására, mely szerint a róluk készülõ játékok kiadási joga is az Activison-re száll.
A Microsoft a nagyközönség számára is elérhetővé tette az eddig zárt bétatesztelés alatt álló Windows Live Messenger legújabb béta verzióját, amely az MSN Messenger 7.5 utódja lesz. Az említett gyorsüzenetküldő programot világszerte 230 millióan használják rendszeresen, s már éppen ráfért egy kis vérfrissítés. Az új márkanév alatt megjelenő Messenger olyan újdonságokat tartalmaz, mint a PC és vezetékes telefon közötti kommunikációs lehetőség, amely egyelőre csak néhány régióban elérhető. A Microsoft tavaly novemberben jelentette be a Live termékcsomagot, amely a már meglévő szoftvereinek és szolgáltatásainak új, webes generációját takarja. A Windows Live alá kerül majd a Messenger, a Hotmail utódja, a Live Mail, és még sorolhatnánk. Mindez egy központi helyről, a live.com oldalról érhető majd el. A Windows Vista fogja majd össze az összes Live szolgáltatást. Az újdosnágokról folyamatosan olvashatunk a ideas.live.com weboldalon, innen tölthető le a Messenger béta változata is. Fontos: kizárólag Internet Explorer böngészőn keresztül lehet letölteni a szoftvert! A program által nyújtott szolgáltatások:
A Warner Bros. lehet az első olyan nagy filmstúdió, amely interneten terjesztené filmjeit és televíziós műsorait a BitTorrent által kifejlesztett fájlcserélő P2P technológián keresztül, ami egyébként melegágya az illegális kalózfilmeknek is. Az előzetes információk szerint már idén nyáron beindulhat a szolgáltatás, egyelőre ismeretlen árazás mellett. Várhatóan azonban a tévéműsorok egy dollár, míg a filmek a bolti DVD-khez közeli áron tölthetők majd le. A stúdió további tervei között szerepel az is, hogy olyan anyagokat kínálnak fel letöltésre, amelyeket később kiírhat DVD-re a felhasználó - bár ebben az esetben a másolat kizárólag azon a gépen játszható le, amelyen keresztül az anyagot letöltötték, hagyományos DVD lejátszókban tehát nem. A megállapodás célja, hogy az illegális letöltéseket kereső felhasználókat "átnevelje" a legális tartalmak letöltésére P2P hálózaton keresztül úgy, hogy megfizethető áron kínálják a legalitást, jó minőségben. "Ha a fájlcserélőt használók 10-15 százalékát rá tudjuk venni arra, hogy elkezdjenek legálisan letölteni, az óriási hatással lenne az egész iparág, sőt a gazdaság számára is. A folyamatot csak elkezdeni nehéz." - mondta Kevin Tsujihara, a Warner Bros. Home Entertainment csoportjának elnöke. A BitTorrent egy úgynevezett "file swarming" technológiát alkalmazza annak érdekében, hogy a letölteni kívánt fájlt ne egy központi szerverről, hanem több forrásból szerezze be. A nagy fájlt tehát feldarabolja apró részekre, s azokat több, ugyancsak BitTorrentet (vagy valamelyik hasonló programot) használó letöltőtől tölti egyszerre, levéve ezzel a terhet a központi szerver válláról. A stúdiók már tavaly november óta tárgyalnak hasonló megállapodásokról annak érdekében, hogy csökkentsék a kalózkodás nagyságát. Egyelőre annyit értek el, hogy a BitTorrent saját weboldaláról eltávolította az illegális tartalmakra mutató linkeket. A stúdiók abban reménykednek, hogy méltányos árpolitikával elősegíthetik a legalitást, a felhasználók jelentős része ugyanis inkább fizetne valamennyit, hogy teljesen biztonságos, kifogástalan minőségű és vírusoktól mentes tartalmakat töltsön le. A fájlcserélő hálózaton keresztüli disztribúció tehát sokka hatékonyabb a hagyományos szerverről történő letöltéshez képest. Első esetben ugyanis minél többen kezdik el vagy fejezik be a letöltést, annál gyorsabban tudják mások is letölteni azt úgy, hogy közben a központi szerver terhelése nem változik. Optimális esetben és gyors kapcsolat esetén akár tíz percnél rövidebb idő alatt tölthető le egy teljes mozifilm. Persze ez a stúdió számítása, és nem éppen a hazai internetkapcsolatok sebességét veszi figyelembe.
A Warner Music Group egyre növekvő bevételekről számolt be a digitális zenei letöltések kapcsán, miközben az üzlet nemcsak veszteséges, de számos per is kilátásban van a vállalat ellen. A perek többségében a vád a lemezkiadók közti tisztességtelen ármegállapítás volt, ami a letöltések díjazására vonatkozik. A Warner egy gyors közleményben arról adott tájékoztatást, hogy minden eszközzel fellépnek az őket ért vádakkal szemben. A történet nagyjából három hónapja kezdődött, amikor Eliott Spitzer, New York egyik vezető ügyvéde nyomozni kezdett annak érdekében, hogy kiderítse, vajon tényleg megállapodtak-e a nagyobb zenei kiadók, hogy egységes áron kínálják fel letöltésre az általuk forgalmazott zenei anyagokat. Ez pedig sértené az antitröszt törvényeket. Ennek ellenére a vállalat ebből származó bevételei a 2006. március 31-én lezárult negyedévben 90 millió dollárra rúgtak, ami a Warner Music összes bevételének 11 százalékát teszi ki, s mindez háromszorosa az egy évvel korábban elért eredményeknek. Sajnos a fájlmegosztók segítségével illegálisan beszerzett zenei anyagok mennyisége is folyamatosan növekszik, ami a legnagyobb károkat okozza a kiadók számára ezen a téren. Az ez ellen irányuló harc hasztalannak bizonyul, a digitális zeneletöltés mégis jó üzlet. Főleg azután, hogy az Apple piacra dobta iPod hordozható zenelejátszóját, mellyel párhuzamosan beindította saját zeneletöltő központját, az iTunes-t. A legutóbbi időszak során a Warner Music 7 millió dolláros, illetve részvényenkénti 5 cent nettó veszteséget könyvelt el.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)