Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 532

A Microsoft felvásárolná az eBay-t

Hír | 2006.05.29 21:44

Olyan pletykák rebbentek fel, melyek arra engednek következtetni, hogy a Microsoft felvásárolná az online aukcióról, illetve a Skype megszerzéséről híres eBay-t. Több forrás is megerősítette, hogy a szoftveróriás beépítené az eBay szolgáltatásait az MSN portálba, ezzel is növelve esélyeit a piacvezető Google-lel szemben. Állítólag a tárgyalások már régebb óta zajlanak, azonban az utóbbi hetekben egy kicsit lecsillapodtak, félve az esetleges trösztellenes perektől. Tudni kell azonban, hogy a Yahoo! is erősen érdeklődik az eBay iránt, nem mintha ez gátolná a Microsoftot, sőt. A cikket teljes terjedelmében itt olvashatod el.

Rogue Trooper GOLD

Hír | 2006.05.17 08:38

Tegnap a Hitman, ma pedig már a Rogue Troopers is aranylemezre került a nagymúltú Eidos gondozásában. A képregényre alapozott third-person akciójátékot a Rebellion csapata fejlesztette, és jövő hét környékén kerül a boltokba PC-re, Xbox-ra valamint PS2-re egyaránt. Ez Eidostól egyébként mostmár lassan tényleg elvárhatunk valami ki új játék bejelentést - van egy olyan érzésem, hogy nem is olyan sokára Lara baba újabb kalandjairól kapunk hírt :P A Rogue Trooperről itt olvasgathatsz bővebben.

'Reggelt...

Hír | 2006.05.15 07:23

Kellemes reggelt mindenkinek. Sajnos munkanap, az E3-nak vége, az idő rossz, úgyhogy érdemes akár nagyítóval is kutatni a mai jó dolgok után. Hogy az E3-ra visszakanyarodjunk, úgy tűnik néhány trailer még csak előkerül a showról. Addig is:

A férfi bemegy - sürgető érzései támadván - egy nyilvános WC-be. Nagyot sóhajtva végzi a dolgát, amikor egy "jótékony" mosollyal átnéz a másik piszoárhoz. Látja, hogy a mellette állónak 2 sugárban folyik... - Hogy csinálja ezt, ember? - kérdi. - Ne is kérdezze. Repeszt kaptam a háborúban, ez maradt vissza. Másnap ismét letéved ugyanoda. Most már szétnéz. Mellette 5 sugárban célozza a piszoárt egy férfi. - Hogy csinálja? Hát maga is...? - Háborús sérülés - mondja a szomszéd. Harmadnap csak azért is lemegy a WC-be. Kiszúr egy férfit rendőrruhában, aki 15-20 sugárban célozza a piszoárt. - Tudom, ne is mondja! Repeszt kapott a háborúban! - Nem, csak nem tudom lehúzni a zippzárt...

[KéPZ] Rainbow Six: Vegas - kaszinóközi' invázió

Hír | 2006.05.11 23:58

Épp most futott be néhány friss Rainbow Six: Vegas képecske. Van egy olyan érzésem, hogy ez a játék nem lesz olyan különösen unalmas. Érdekesség: az egyes kaszinók a valóságban is megtalálhatóak - így, ha még nem voltál Las Vegasban, legalább egy gyors képet kaphatsz a helyi viszonyokról - ha már voltál, akkor meg legalább ismerősek lesznek a helyek. A játék grafikája ezeken a képeken természetesen maxon van, amihez azért elég erős atomerőmű kell...

[MOVIE] Fury E3 Trailer

Hír | 2006.05.09 06:22

Röviddel ezelőtt kerültek elő az Auran által fejlesztett fantasy-akció MMO játék, a Fury első képei, most pedig már az E3-as videóját is magunk között tudhajtuk. Sajnos ez nem sikerült túl jó minőségűre, - van egy olyan érzésem, hogy lesz egy másik verzió is - de, ha letöltöd, majdnem egy perc játék közbeni élményt, és némi csatát szemlélhetsz meg. Megjegyzem a játék kifejezetten jól néz ki, így nem érdemes kihagyni:

Dark World Online - a modern horror

Hír | 2006.05.08 19:03

A Tulga Games leleplezte legújabb játékát, amely Dark World Online névre hallgat. A címből értetődően egy MMO-ról van szó, amely nem mellesleg RPG. A Dark World Onlineban három kaszt közül választhatunk, amelyek mindegyike a modern világ uralmának megszerzésére tör. Mindezt horrorkörnyezetbe csomagolva találjuk. Az emberek, vámpírok és vérfarkasok küzdelmét képernyőre hozó játékról bővebben annak hivatalos oldalán tájékozódhattok.

'Reggelt...

Hír | 2006.05.07 09:22

Üdv mindenkinek! Van egy olyan enyhe érzésem, hogy vasárnap ellenére is folytatódni fog a zuhatag. Mostmár csak azért kell drukkolnom, hogy igazam legyen, ellenkező esetben engem fogtok kérdőre vonni :) Már a reggelinek is van némi E3-as vonzata, remélem a nap folyamán újabb bejelentéseket és videókat sikerül bezsebelni. Mindjárt jönnek az első szemelvények, addigis:

Az italbolt előtt egy teljesen elázott férfi fekszik az aszfalton. Egy járókelő megkérdi: - Mi történt magával, barátom? - Se... semmi. Én vagyok a bolt reklámja.

Újra Sims az eladási listák élén!

Hír | 2006.05.03 21:53

Úgy tűnik, hogy a Sims 2 aktuális kiegészítésének sikerült visszahoznia a jelek szerint megúnhatatlan játéksorozatot az amerikai eladási listák élére. Az Elder Scrolls 4 is maga mögé utasította a World of Warcraftot, de van egy olyan érzésem, hogy ez csak időszakos... Thanks NPD. Íme a teljes Top 10-es lista. 1. The Sims 2 Family Fun Stuff - Electronic Arts 2. Elder Scrolls 4: Oblivion - 2K Games 3. World Of Warcraft - Blizzard 4. The Sims 2 Open For Business - Electronic Arts 5. The Sims 2 - Electronic Arts 6. Star Wars: Empire at War - LucasArts 7. Final Fantasy XI: Treasures of Aht Urhgan - Square Enix 8. Age of Empires III - Microsoft 9. Tomb Raider Legend - Eidos 10. Galactic Civilizations II: Dread Lords - Stardock

'Reggelt!

Hír | 2006.04.29 09:52

Végre itt egy újabb hosszú hétvége! Bár van egy olyan érzésem, hogy a munka ünnepén is dolgozni fogok egy kicsit, de hát az nektek csak jó :) Tegnap este megtartottuk Gyu meglepetés szülinapi buliját, ami igen jól sikerült. Nagy meglepetésünkre alig fogyott alkohol, szóval a hajnalig asztalon részegen táncolást meghagytuk a szomszédban henyéló Gór Nagy Marinak... Nos, szombathoz képest megint tetemes mennyiségű hírről számolhatunk be. Kezdjünk is neki.

- Milyen a legunalmasabb matektanár? - Szigorú, monoton nő. Mi a különbség a brokkoli és fika között? A brokkolit nem eszik meg a kisgyerekek.

Ghost Recon 3 demó még a héten!!!

Hír | 2006.04.24 15:18

Egy GRAW fanok által összehozott kis rendezvényen a Ubisoft bevallotta, hogy egy demó kiadását tervezi erre a hétre, mely a becslések szerint 27-én, vagy 28-án be is következik. A demóban csak egy szingli küldetést kaparinthatunk meg, egyenlőre multi, vagy coopról még nem esett szó. A GRAW-ban te irányítod a Szellemeket, valamint a különleges erőket, felfvértezve az IWS-sel, mikor is feladatod nem más, mint az amerikai elnök megmentése, nukleáris töltetek visszaszerzése, na és persze a fanatikus világuralomra törni vágyók bandájának, vagy kisebb csoportjának legyőzése. Szeretettel várjuk.

Kínai felhasználók átneveznék a Google-t

Hír | 2006.04.24 13:10

Néhány kínai internetező nem túl boldog a Google nemrég bemutatott kínai neve kapcsán. Már online petíciót is indítottak annak lecserélésére. "Szeretjük a Google-t, de nem tetszik a Guge név" - áll a NoGuge.com weboldalon, utalva a kereső kínai elnevezésére. Eddig több mint nyolcezren írták alá a petíciót, ami elenyésző a kínai internetezők száztízmilliós táborához képest. Maga a Guge két kínai jelből áll, melyek jelentése völgy és dal, utalva ezzel azokra a hagyományos dalokra, amelyek a gazdag termést ünneplik. Számos kínai internetező azonban úgy véli, nem hangzik jól ez a kifejezés. "A Guge név rossz érzéseket kelt, csalódottságot tükröz." - írja a weboldal. A petíciós honlap alternatívákat is felajánl a vállalat számára. A legnépszerűbb a Gougou, mint a szolgáltatás legelterjedtebb szleng kifejezése, ami nagyjából "kutya kutyát" jelent. A második legnépszerűbb maga a Google, amit a Goule, vagyis "elég" követ. A Google a hivatalos kínai blog oldalán keresztül reagált április 21-én a név problémákra. Az ominózus hozzászólást egy ottani Google alkalmazott, Cui Jin írta, aki szerint a vállalat angol neve nem tükrözi a Google arculatát. Példának saját édesapját hozta fel, aki képtelen volt megjegyezni a lánya munkahelyének nevét, ám a Guge már sokkal "fülbarátabb" volt számára. Egyelőre nem tudni, változtatnak-e ezen a vezetők...

Máris elfogytak a Toshiba HD-DVD lejátszói

Hír | 2006.04.20 12:17

A Toshiba alig egy hete dobta az amerikai piacra első HD-DVD lejátszóit, bár egyelőre csak három film érhető el ilyen médián – ráadásul az első készülékszállítmány máris elfogyott. Az ötszáz dollár körüli lejátszókat igazán csak az a „keménymag” vásárolja meg, akik mindig a legújabb technológiák elsőként történő beszerzésére törekednek. Jövő héten újabb adagnyi HD-DVD film kerül forgalomba, bár egyelőre úgy tűnik, nincs is már min lejátszani őket. A Best Buy bolthálózatból már a megjelenés napján elkapkodták az összes készüléket, viszont a filmekből alig vásároltak. A Toshiba képviselője csak annyit mondott, hogy a tervek szerint az első szállítmány 10 ezer darab gépből áll, amit néhány kiválasztott kiskereskedelmi hálózatban osztanak szét az elkövetkezendő hetekben. Jelenleg mindössze három stúdió foglalkozik HD-DVD filmekkel, ezek közül pedig egy az, a Universal, ami kizárólag ezen az újgenerációs médián jelentet meg alkotásokat. A másik kettő, a Warner, illetve a Paramount Pictures a rivális Blu-ray lemezeken is kiad majd filmeket, bár egyelőre ezek a médiák nincsenek piacon, ahogy maguk a lejátszók sem.

ATI Catalyst 6.4

Hír | 2006.04.12 22:11

Megjelent a legújabb videokártya driver az ATI termékeihez. A 6.4-es Catalyst az ígéretek szerint 4,9%-kal jobban teljesít a 3DMark06 CPU tesztében, míg a HDR 2 Deep Freeze (SM3.0) tesztben 2%-kal jobb eredményeket produkálhatnak a kártyák. Emellett olyan játékokban sikerült még optimalizálni, mint a Call of Duty 2, a FarCry, a Half-Life 2 és az Unreal Tournament 2004. No, de ezeken felül persze jó néhány kompatibilitási gondot is megoldottak, szóval a csomag beszerzése mindenképp ajánlott. Katt!

Bajban az Apple Franciaországban

Hír | 2006.03.28 12:33

A francia törvényhozók a minap elfogadtak egy tövényjavaslatot, ami szokatlan módon közelíti meg a digitális tartalmak szerzői jogi védelmét. A javaslat szerint az online zenei szolgáltatóknak bármilyen lejátszó eszköz esetében szabadon felhasználhatóvá kell tenniük a tartalmakat. A múlt héten 296:193 arányban megszavazott törvény kitér továbbá a kalózkodásra kiszabható büntetésekre is. A napokban terjeszti be az alsó ház a szenátus elé a következő szavazás lebonyolítása miatt. Azonban az Apple franciaországi képviselete máris megtámadta a javaslatot, mondván, az államilag támogatja a kalózkodást. Elemzők szerint a kaliforniai székhelyű vállalat inkább elhagyja francia online piacot, mintsem megossza a saját fejlesztésű technológiáját, amely egyébként az igen népszerű üzleti modelljének alappillére is egyben. Az Apple legnépszerűbb digitális lejátszója, az iPod szenvedné el a legnagyobb veszteséget, ha a törvény életbe lépne. A többi gyártó, mint például a Sony féle Walkman család nem sokat érezne a változásokból, mivel ők nem üzemeltetnek ekkora online zeneboltot, mint az iTunes. Egy olyan országban, ahol a különféle DVD alapú másolásvédelmi eljárásokat folyamatosan támadások érik a bíróságok felől, a törvényhozók mégis olyan megoldást keresnek, amely tud úgy működni, hogy a zenék bármilyen eszközre letölthetők maradnak. Ezt tetézi, hogy egészen minimális pénzbüntetéseket határoztak meg a digitális kalózoknak: a maximálisan kiszabható bírság 181 dollárnak megfelelő euró. A Lemezkiadók Nemzetközi Szövetsége (IFPI) nagyjából másfél ezer iparági szereplőt képvisel – ők egyelőre óvatosan reagálnak a fejleményekre. Az érdekcsoport szerint a törvényjavaslat valóban arra törekedik, hogy támogassa a különböző eszközök közötti kompatibilitást, de nem elég pontos ennek megvalósítása. Kifogásolták továbbá az alacsony büntetési összegeket is. „Egy fájl illegális letöltése nem egyenlő több albumnyi zene nem megfelelő úton való beszerzésével. A büntetések mértéke elrettentő hatást kellene, hogy gyakoroljon. Egyébként a francia digitális piac igen számottevő: az IFPI adatai szerint már mintegy 16 ilyen letöltő központ üzemel az országban. A 2004-ben mért másfél millió letöltött dal egy éven belül húszmillióra növekedett. Az Apple-nek tehát egyáltalán nem érdeke csak úgy otthagyni a piacot, ám egyelőre nem tudni, milyen lépésre szánja el magát.

Májusban érkezik a Daewoo UMPC-je

Hír | 2006.03.27 16:46

A korábban Daewoo Electronics néven ismert Daewoo Lucoms (mindkettő egyenértékű az ismert Daewoo vállalattal) a mai napon mutatta be legújabb készülékét. Nem másról van szó, mint egy Ultra Mobile PC-ről - a dél-koreai vállalat ezzel betörni igyekszik az UMPC-s világba.

A cég már idén májusban forgalmazni kezdi első ilyen kütyüjét, melynek neve Solo M1. Ennek összsúlya 779 gramm (akkuval), 7 inches érintőképernyővel rendelkezik, 1,3 megapixeles beépített kamerával, 512 MB DDR2 RAM-mal, SD-foglalattal lesz felszelve; valamint a 30-60 GB méretig terjedő winchester mellett WiFi és Bluetooth rádiók is helyet kapnak a Solo M1-ben. A 900 megaherzes Intel processzorral felszerelt UMPC maximális kihasználtságon vett üzemidejét 2,5-3,5 órára becsülik.

Volkswagen Eos - a Microsoft csodaautója

Hír | 2006.03.13 18:55

Láttunk már autókba tervezett számítógépeket és azokba integráltakat is. Most azonban essék szó valami egészen másról. A Microsoft és a Volkswagen közös megállapodást kötött, melynek értelmében közös erővel fejlesztenek ki egy autót, amely valóságos technikai csodaként lép az úttörők mezejére. A Volkswagen Eos minden utasa számára egy 7 inches érintőképernyőt kínál, amelyeket egyenként hajt meg egy-egy 650 megaherzes processzor. A mini-PC-kben egy 20 gigabájtos merevlemez is lapul majd, amelyeken tetszét szerint tárolhatunk bármit. Az Eos számítógépei nem csak videózásra, zenehallgatásra és videójátékra lesznek alkalmasak, hanem alkalmazhatjuk őket GPS-es navigációs rendszerként is, de a beépített WLAN-nak hála internetezhetünk is. Így menet közben böngészhetünk a neten, intézhetjük a levelezésünket, no és persze kikapcsolódhatunk. A Volkswagen Eost élőben az idei Cebiten mutatják be, forgalomba pedig idén nyáron kerül majd, várhatóan 7.000.000 forintos alapáron.

[CeBIT] 5.46 GHz - jelen!

Hír | 2006.03.11 22:32

Amíg az átlagos júzer szerény kis PC-jén azzal szenved, hogy ne essen szét a ketyere, és picit legyen gyorsabb is, addig az idei Cebiten újabb meghökkentő technológiát mutatnak be. Egy 5.46 gigaherzes processzorról van szó. Egy 3,8 GHz-s Pentium 4-et turbóztak föl VapoChill technológival, melynek köszönhetően elérték ezt a hihetetlen teljesítményt. Mindehhez természetesen hihetetlen hűtés is szükségteltetik, így a Kingston Technology és a Western Digital csodáját a WaterChill és VapoChill hűtők fagyasztják majd: szó szerint, hiszen -33 fokra is képesek ledermeszteni a rendszert. Az alaplapot és a grafikus kártyát a díjnyertes WaterChill vízhűtés tartja megfelelő hőmérsékleten. Továbbiak itt.

[MOZi] Stay Alive - a túl valósághű játék

Hír | 2006.03.03 20:53

Eme friss horrorfilmben átélhetjük a sötét érzést, ami a F.E.A.R. és a Resident Evil óta motoszkál a fejünkben: Vajon mi történne ha a játék valósággá válna? Egy csapat tinédzser számára eljön ez, mikor a legújabb horrorjátékot, a Stay Alive-ot - mely egy 17. századi nemesasszony valódi történetéről szól - végigjátszva egyik társukat holtan találják, és pont olyan módon hunyt el ahogy a játékban is. Úgy látszik a játék valóságosabb mint hitték... A film amerikai premierje március 24-ére van téve.

A Google AMD-s szerverekre vált

Hír | 2006.03.02 11:47

A legnépszerűbb keresőoldalt üzemeltető Google vállalat jelenlegi Intel processzorokkal felszerelt szervereit a konkurens AMD megoldásaira cseréli. A több mint 200 ezer (!) kiszolgálóval rendelkező Google nemrég Opteron magos új gépeket kezdett vásárolni. Mark Edelstone, a Morgan Stanley egyik elemzője elmondta, "A Google rövidtávú szerver-beszerzéseinek nagy része most először az AMD Opteron megoldásaira épülnek, így a keresővállalat is hozzájárul majd az AMD amúgy is feltörekvőben lévő szerver üzletágának további fejlődését." Elmondta továbbá, hogy talán pont ennek a megállapodásnak köszönhetően tudja majd teljesíteni az AMD az elemzők pénzügyi előrejezéseit. A váltás különösen rosszul érinthette az Intel egyik felsővezetőjét, Paul Otellinit, aki egyébként a Google vezetőségi tagja is egyben. Az AMD a legutóbbi pénzügyi jelentések szerint az AMD a vártnál jóva nagyobb növekedést könyvelhetett el. Ezzel szemben az Intel gyengülő tendenciát mutatott, habár az egy évvel korábbi adatokat ettől függetlenül sikerült túlszárnyalniuk. Az AMD ettől még továbbra is a második helyen áll az Intel mögött, ami az asztali számítógépekbe szánt processzorok piaci részesedését illeti. A Google bejelentését követően egyébként az AMD részvényei hirtelen emelkedni kezdtek.

Bővült a Star Trek Online fejlesztőcsapata

Hír | 2006.02.07 14:33

A Star Trek Online-t fejlesztő Perpetual Entertainment bejelentette, hogy Andrew Probert csatlakozott a csapathoz, mint dizájn tanácsadó. Probert annak idején a Star Trek: Next Generation tévésorozat első évadjának fő illusztrátora volt, vagyis főként új űrhajókat tervezett. Az ő munkáját dicséri a Ferengi Martalóc, a Romulán csatahajó, sőt a Galaxi osztályú USS Enterprise NCC-1701-D is. A játékfejlesztés során további új járműveket és belső tereket tervez majd, munkája pedig elősegíti az igazi Star Trek-hangulat megteremtését, hiszen egy vérbeli profival van dolguk. A projekt dizájnvezetője, Glen Dahlgren egy hosszúra nyúlt blogban fejti ki érzéseit az új munkaerőről, és a fejlesztés tervezési fázisairól.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)