Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4063

AMD árcsökkentések

Hír | 2003.04.23 14:34

Az Intel alig egy napja csökkentette egyes Pentium 4 és Xeon processzorai árát, az AMD már is ellentámadásba lendült. Mától ugyanis a szerverekbe és munkaállomásokba szánt processzorai (Athlon MP, Athlon XP és a mobil Athlon XP-M)egyaránt olcsóbbak lettek, mely 12-45%-os árcsökkenést jelent processzoronként. Így a csúcs Barton magos Athlon XP 3000+ például 588 helyett, csak 325 dolcsiba kerül.

Új Intel mobil processzorok

Hír | 2003.04.18 11:43

Az Intel ma hivatalosan is bejelentette, hogy tovább bővül a mobil processzor család. Az új belépők közül a legnagyobb mobil erőt a 2.5GHz-es Mobile Pentium 4-M fogja biztosítani, majd ezt követi a 2,2 GHz-es Celeron, végül pedig az alacsonyabb kategóriába szánt 1,26 GHz-es Celeron zárja a sort. Mindhárom processzor 0,13 mikronos gyártástechnológiával készül. A 2,5 GHz-es p4 és a 2,2 GHz-es Celeron processzorok Northwood magra épülnek, 512, illetve 256 kbyte másodszintű cache-t tartalmaznak és 400 MHz-es FSB-vel rendelkeznek. Az 1,26 GHz-es mobil Celeron modell Tualatin magra épül, 256 kbyte másodszintű gyorsítótárat és 133 MHz-es rendszerbuszt használ. A 2,5 GHz-es mobil Pentium 4-M processzor 562 dollárba, a 2,2 GHz-es mobil Celeron 149 dollárba, az 1,26 GHz-es mobil Celeron pedig 107 dollárba fog kerülni.

1 inch méretű háttértárolók

Hír | 2003.04.17 15:25

Az amerikai Cornice Inc. bemutatta az alig 1 inch méretű Cornice Personal Storage névre keresztelt mini háttértárolóját. A mini HDD-nek igen nagy jövője lehet a különféle hordozható szórakoztató elektronikai eszközökben, kamerákban, PDA-kban, mobilokban, mp3 lejátszókban. Az alig 2.6cm-es merevlemez mérete és súlya megfelel egy 50 Ft-osnak. A 2003-ban sorozatgyártásra kerülő termék 1-1.5 GB-os kapacitásban lesz elérhető, ára pedig a hírek szerint 100 USD alatt lesz. A Cornice Personal Storage nagyüzemi gyártását 2003 második negyedévében kezdik el. Akinek pedig nem lenne elég az 1.5GB-os kapacitás, annak figyelmébe ajánlom a nemsokára debütáló 3.6 és 4.7 GB-os Microdrive-okat, melyeket az év végén hoznak majd forgalomba.

`Reggelt...

Hír | 2003.03.14 09:04

Szepseges reggelit mindenkinek. Ujfent jelentkezem az idei CeBITrol. Nos, errefele nemsokminden extra tortent ategnapi nap ota, bar erdekessegek azert most is akadnak. De ezuttal nem lovom le a poenokat, hiszen akkor olyan unalmas lenne a lapban megjeleno osszeallitasunk... :) A lenyeg, hogy mindenki nagyon sok ujdonsaggal rendelkezik: a mobil reszlegen kicsit belassultak a dolgok, ismet vannak nagyon jo es borzalmas kinezetu gephazak, megannyi grafikus kartya (GFFX5800Ultra es Radeon 9800 Pro egyarant), es meg sok mas finomsag. Na megyek kicsit nyomulni jatekokkal, mert itt azt is lehet :) Bye all... na, de azert meg nezek valami kis hirecsket :D

Mátrixfon a Samsungtól

Hír | 2003.02.26 08:15

Nos, mint említettem alant, előbukkant az a bizonyos kis mobil készülék, amivel Neo-ék virítanak majd a Mátrix folytatásában, a "szegény és eleve halálra ítélt" Kovács ügynökök előtt. Nos, már a teaser oldal is beindult, ahol ugyan még nem lehet megtudni, hogy mit is tud a ketyere, azért érdemes megszemlélni (aki ügyes, az elcsípheti a fotóját - majd meglátjátok, miért :D). Klikk ide.

Star Trek mobilon!

Hír | 2003.02.18 19:00

Nah Star Trek fanok örülhettek :) Az Activision megállapodott az Mforma nevezetű céggel, akik máris fejlesztik a Star Trek Nemesis című játék Java változatát. Ezt a változatot kifejezetten mobil telefonokra szánják, szóval bármikor nyomhatjuk majd az akciót :) Érdekessége, hogy SMS alapon multiplayer játék lesz, vagyis egyszerre többen is játszhatunk...

Splinter Cell mobilon!

Hír | 2003.02.09 17:29

Khhm... Egy kis érdekességre hívnám fel a figyelmeteket - Bad Sector mester rátalált a mobilra is elkészült Splinter Cell-re. Sőt, még egy animációt is talált róla, amit szerintem mindenkinek érdemes megnézni :) Mivel érdekel, kattansz itt, és a dobozkép alatt a "Game Trailer" feliratra kattansz :)

Nagy nevek Nokia-ra

Hír | 2003.02.04 08:17

Nos úgy tűnik, hogy egyre érdekesebb is lehet a Nokia korábban bejelentett játékplatformja, az N-Gage. A Sega mellett immáron a Capcom és a Taito is belépett a Nokia egyes eszközeire (mobilokat is beleértve) heggesztő alakulatok körébe. Az N-Gage-ről annyit érdemes tudni, hogy Symbian operációs rendszer használja, aminek köszönhetően a legújabb telefonokra bármikor átültethetőek lesznek a rá kész1tett alkotások!

SZIGOR MOBIL :D

Hír | 2003.01.23 17:04

Szerintem igyekszem relative rovatot csinálni itt nálunk az olyan érdekes és felettébb mókás matériákból, mint a tegnap közkinccsé tett Star Wars Episode 3 Trailer :) A mai napra is tartogatok egy finomságot :) Ez egy érdekes kis autómobil, mellyel nem kicsit mókás helyzetet kreáltak a srácok :D MUST SEE of kóz :) Klikk ide!!!

Bezár a Rage

Hír | 2003.01.15 21:58

A BBC jelentéséből megtudtuk, hogy a Rage Software (akiktől többek között az Incoming Forces és a Mobile Forces is származott), elég nagy bajba került. Egészen pontosan csődött jelentett, melynek következtében 77 állást elvesztettek az ott dolgozók. Ez természetesen azt is jelenti, hogy a jelenleg fejlesztés alatt álló projekteket is leállították... Szomorú hír ez, bár szerintem semmi sem lehet nagyobb tragédia, mint a Looking Glass Studios egykori bezárása... :(

Armobiles Demo!

Hír | 2002.12.23 23:14

Hmm... na ez a nem semmi :) Ma jelentik be, és máris itt a demója. Bővebben nem is írnék róla, akit érdekel, az itt megtalálja a bejelentést. Jah, maga a demó pedig itt található :)

Készül az Armobiles!

Hír | 2002.12.23 22:42

A Ganymede Technologies nevezetű fejlesztőcsapat bemutatta jelenleg is készülő harci autós játékát, mely az Armobiles nevet kapta. A történet szerint 2009-ben vagyunk, ahol egy elit csapat tagja vagyunk. Mint ilyen, értünk a különleges fegyverekhez, valamint a nem éppen idetartozó szágoldáshoz is :D A lényeg természetesen, hogy elsőként haladjunk át a célvonalon... Ha érdekelnek az első képek és a további infók, klikkelj ide.

NV28M a Comdexen

Hír | 2002.11.12 15:40

Mivel manapság mindenki az NV30 érkezését várja, ezért talán meglepő az Nvidia részéről egy másik érdekes chip bemutatása. Az év végén megrendezésre kerülő Comdex kiállításon az NV30 mellett megtekinthető lesz az NV28M grafikus chip, mely nem más, mint egy alacsony teljesítményű GeForce4 Titanium. Az "M" betű pedig a Mobile szócskát takarja, tehát az NV28M kifejezetten a hordozható gépek piacát célozza meg. Ezzel tehát az Nvidia ismét visszaveheti a vezetést az ATi Mobility Radeon 9000 chipjétől.

GameStar mobilon :)

Hír | 2002.11.06 23:16

BonemanX-nek hála, kaptunk néhány képecskét arról, hogy ő hogyan szemlélgeti nap, mint nap a GameStar Online-t! Nos, szerintem a képek magukért beszélnek :) HAveFuN and of course be with US all the time :D

Új NOKIA csodamasina!!!

Hír | 2002.11.04 22:25

A Nokia újabb érdekességgel rukkolt elő. Ezúttal megalkotta a Nintendo Game Boy Advance konzoljának egyértelmű ellenfelét! Ez tulajdonképpen egy kombinált ketyere lesz, mely egyben egy színes képernyős mobiltelefon, és egy játékgép is! A hozzá tartozó szoftvereket, direkt ehhez a készülékhez gyártott memóriakártyákon fogják tárolni. A készülék első publikus példányai jövő februárban várhatóak Amerikában, és nyár körül talán már idehaza is. A Nokia emelett elárulta, hogy belép a játékkiadók népes táborába, és, hogy első-komolyabb mobil játékait a Sega készíti majd el.

Doom Nokia 7650-re!

Hír | 2002.10.14 07:18

Nah ez a nem semmi. Úgy gondolom, hogy a cím mindent elmond, de hátha valakinek mégsem esik le. Arról vagyon szó, hogy néhány ügyeskezű arculat elkészítette a játékvilág egyik legsikeresebb alkotásának, a Doom-nak, a Nokia 7650-esre szánt változatát! Ezt máris meg lehet vásárolni, potom 10 dollárért cserébe... A fejlesztők honlapján további érdekes mobiltelefon szoftvereket találhattok!

Intel Mobile P4 gyorsulás

Hír | 2002.09.17 14:17

Az Intel az asztali számítógépeknél elért sikerek után a noteszgép processzorok között is erősít, megjelent ugyanis a Mobile Pentium 4 2.2GHz. A chipgyártó ezzel valószínűleg megszilárdítja vezető pozícióját a hordozható masinák piacán. A processzor adatait, képességeit valamint árát megtalálod ezen az oldalon.

UT2003 visszaszámlálás!

Hír | 2002.09.13 14:19

Felkerült a netre egy webkamerás visszaszámlálás, mely az UT 2003 demójának a megjelenését hivatott jelezni. Ez mondjuk egy klasszikus értelemben vett visszaszámlálás, mivel egy papír darabot vesz a kamera, ami az éppen aktuális ígéretet mutatja! Ha érdekel, katt ide!!!

Nyerj egy utat Görögországba!

Hír | 2002.09.06 23:38

Már látom előre, hogy ebből szép nagy botrány lesz...ugyanis a Microsoft Age of Mythology programjának kampányaként meghirdetett egy játékot, melynek győztesei Zeusz hazájába látogathatnak. Sokan már biztosan értesültetek arról, hogy Görögországban a kormány betiltotta a videojátékokat!!! Igaz, a hírről ellentétes pletykák keringenek, egyesek szerint csak az internet café-kban tilos a játék, míg mások szerint akár a mobiltelefon beépített játékai is illegálisak. Akárhogy is legyen a Microsoft olyan embereket készül az Akropoliszhoz vinni, akiket a legkevésbé szívesen látnak az országban! Majd meglátjuk mi sül ki belőle, ha elmúltál már 18 és benne lennél a "buliban", kattanj el ide és jelentkezz!

Az első ASUS PDA

Hír | 2002.08.07 13:14

A mai napon az ASUS is betört első termékével a "marokszámítógépek" piacára. A MyPal A600 névre hallgató szerkezet elég design-osra sikeredett és a belső értékei is a helyén vannak. A PDA-t egy 400Mhz-es Intel proci hajtja, 64MB memória társaságában és mindez 138 grammot nyom. Ha egy ilyenre vágyunk, megközelítőleg 599$-nak megfelelő forintot kell a forgalmazónál hagynunk. Ha megnéznél egy képet a készülékről, kattints ide, ha pedig részletes leírásra vágysz, ide kell klikkelni.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)