A jövő zenéi
A minap több új érdekes, figyelemreméltó masina mutatkozott be a nagyvilág előtt. Valószínűleg mindegyik meghatározó útirányba tereli majd a kommunikéciós és mobiltechnológiát.
A minap több új érdekes, figyelemreméltó masina mutatkozott be a nagyvilág előtt. Valószínűleg mindegyik meghatározó útirányba tereli majd a kommunikéciós és mobiltechnológiát.
Terjeszkedés folyik kérem, a történet szerint ugyanis a Palm OS rendszerek meghódítják a mobilpiacot. Hogy mi a realitás? Azt majd az idő eldönti. Ami biztos, hogy mostmár hivatalos tény, miszerint megszületett az első Palm OS rendszert szívének tudható okostelefon. A Qool Labs drágasága igazán szemügyrevaló. A háromsávos GSM telefont 200 Mhz-s Motorola processzor hajtja, egy 32 megabájtos RAM társaságában. SD foglalat, érintőképernyő, 1,3 megapixeles kamera, DocumentsToGo, PalmSource Mail, wav és mp3 fájlok, nomeg minden más. A Qool QDA-700-ról további infó itt. Végezetül tennék a témához egy érdekes kérdést: melyik a jobb megoldás a kézitechnika igényelőinek? A) Venni egy okostelefont. B) Venni egy mobilfunkciós csúcs-PDA-t. C) Okostelefon és "olcsóbb" (50-120 e. Ft) PDA.
Nem csalás, nem ámítás tényleg hamarosan megérkezik mobiltelefonra is a nagymultú RPG klasszikus. Egy amerikai, mobiltelefon játékokra specializálódott cég készíti. Természetesen nem szabad olyan hatalmas terjedelmű játékra gondolni mint, a pc-s testvére, de ennek ellenére sem kell szégyenkeznie, hiszen lesz benn 15 fő illetve mellékküldetés, illetve 4 faj és 5 karakter osztály. No és nem Baldur's Gate-nek hívnák a gammát ha nem lenne benn temérdek (kb.30) fegyver és varázslat, és több mint 19 féle szörnytípus.
Igen érdekes tervvel állt elő a PetsMobility Networks. PetsCell fedőnévvel olyan projectet kezdtek, melynek lényege, hogy házi kedvencünknek is legyen mobiltelefonja. A dolog lényege, amellett, hogy hangunkkal utasíthatjuk a kutyánkat - ugyanúgy mint életben - bármire (feltéve, ha engedelmes és be van tanítva), a GPS rendszer, amely a kütyübe van építve. Ennek segítségével könnyedén megtudhatjuk, hol is van éppen a kutyusunk. Nesze neked kóbor állat! A dolog nagyon szépen hangzik, azonban mindez egyenlőre csak terv. A PMN szponzorokat keres a tervek megvalósítására. További részletek itt.
December 12. óta Japánban 800.000 darab talált gazdára. Ken Kutaragi úr pedig elárulta a Sony terveit, mégpedig, hogy növleik a PSP gyártásának számát. Így egy hónapban közel 1 millió PlayStation Portablet gyártanak majd. Európába és Amerikába a tervek szerint március 31-gyel érkezik meg a kütyü. Nem mellesleg a Sony elejtett valami olyat, hogy a közeljövőben mobiltelefonos funkciót is adnának a PSP tulajoknak. További infóért erre tessék...
A Toshiba nemrégiben egy olyan telefont mutatott be, mellyel vezérelhetjük kedvenc PC-nket. A dolog nem újkeletű, hiszen régről ismerünk már egy programot, ami erre képes. A különbség azonban az, hogy a Toshiba ezt a szoftvert beleépíti telefonjába, és emellett több funkcióval is rendelkezik. Példának okáért fájlokat másolhatunk, olvashatunk, dokumentumokat szerkeszthetünk, e-maileket nézhetünk, vagy az Interneten is böngészhetünk. A tervek szerint a Toshiba a jövőbeli összes mobilkészülékébe beépíti ezt a - nem mellesleg ingyenes - funkciót. További infó itt.
A 2005-ös CES ideje alatt az Amoi egy olyan mobilkészüléket mutatott be, amely nagy valószínűséggel meghatározza majd a jövőben etalonnak tekintett szerkezetek alapját és felszereltségét. Az Amoi G6301 egy PDA-telefon, amely - mint az a nevéből is sugárzik - PDA-ként is képes működni. Csak röviden abból ami a gépezetben van, támogatja, képes rá: 300 MHz-es Intel Bulverde processzor, Windows Mobile Pocket PC, EDGE támogatás, integrált QVGA érintőképernyő, OLED képernyő, Bluetooth, 1.3 Megapixeles kamera, teljesértékű QWERTY-billentyűzet, TransFlash kártya foglalat, USB On-The-Go. A cég valamikor 2005. közepére tervezi az alant látható szerkezet bevetését:
Igen érdekes bejelentés született. A Samsung Electronics bemutatta a világ legelső mozgásfelismerő telefonját, amely mozdulatokat vesz parancsszónak. Tegyük fel, hogy megrázzuk a telefonunkat - ő pedig tárcsáz egy bizonyos illetőt. Egy másik kézmozdulattal lebegtetjük ide-oda, majd töröl egy sms-t. Az első ilyen telefon a Samsung SCH-S310 lesz, amelybe beépítik majd ezt a minden bizonnyal korszakalkotó funkciót. Az említett készülékben egyébként helyet kap majd egy 1,3 megapixeles kamera és egy digitális zenelejátszó egység is.
A Telecoms Korea oldalán némi friss információ jelent meg az LG gyártócéggel kapcsolatosan. Egy bejelentésről van szó, mégpedig egy mobiltelefonéról. A címsorban csak ennyit emlegetnek: "a világ leggyorsabb 3D-s telefonja játékokra specializálva". Az LG szóvivőjének elmondása szerint a telefon alapját képező chip 5x gyorsabb, mint a riválisok szívét dobogtató szerkezet. Szót kell ejtenünk továbbá arról, hogy miféle játékokat terveznek eme gépezetre: nos, sajnos címeket és témákat még nem tudni, ám a fejlesztési feladatokat magára vállaló cég - Nexon - hamarosan bejelentést tesz ebben az ügyben.
Egy fölöttébb érdekes masinát jelentett be a Haier gyártócég. A címhez visszatérve, a következő pár sorban kiderül, hogy miért is olyan nehéz kikapni, mondjuk a zsebünkből. A P7 kódjelzésű mobiltelefon külseje egy extraelegáns küllemen alapuló formatervet öltött a készülék okos belsejére. A színes LCD képernyő hívogató látnivalója mellett a 150 x 27 x 18.2 miliméteres méret, valamint a 65 grammos súly már önmagában olyan ellenállhatatlan, hogy Karácsonyra ezt kell kérjünk - igaz közel 400 dollár. Thanks I4U.
Bizonyára emlékszik még mindenki a Skulls nevű vírusra, amely a smartphone kategóriába sorolt mobilkészülékeket hivatott tönkrevágni. A betolakodó ellen sikeres védelmet fejlesztett ki jópár antivírus cég, valamint a felhasználók is kiköltöztették azt masinájukról. Sajnos a gonosz nem pihen, Skulls B. néven itt a következő mutáció, amely ellen jelenleg nincs védelem. Az egyetlen lehetséges védekezési forma alapelve szerint a Bluetooth fucnkiót kötelezően kapcsoljuk ki, az ismeretlen felhasználóktól kapott állományokat pedig ne nyissuk meg!
Nemrégiben Extended Theme Manager, most pedig Virus Guard, ami azonban pont az ellenkezőjét igyekszik csinálni az előbbinek, nvezetesen, hogy rendben tartsa készülékünket, megvédje a Symbian Series 60-ra épülő telefonunkat. Az FB-4 cég programja mellé nem árt ha van PC is, nomeg egy telefon, amin működni fog. Aki vírusgondokkal küzd, annak mindenképp érdemes utánanézni a programnak. Erre tessék...
Némi érdekesség és egyben félnivaló is a következő hír: egy bizonyos Extended Theme Manager nevű trójaiként honlapokon rejtőző alattomosságocska arra vár, hogy lecsapjon a Symbian Series 60 platformra épülő mobiltelefonunkra, és kinyírja azt. A névből sejtetődő, hogy a vírus összebabrálja a menüt, emellett néhány igen kellemetlen tiltást is csinál telefonunkban. Az új vírus miatt halálosan nem kell félni, hiszen ilyen operációs rendszerrel felvértezett telefonból kevés van (hiszen nem 2 Ft), másrészt pedig a finn F-Secure Corporation munkatársai ígéretük szerint a napokban megoldják a problémát.
Az MTVoid elkészült új programjával, melynek segítségével a bluetooth kapcsolattal ellátott smartphone tulajdonosok mobiltelefonjukkal vezérelhetik számítógépüket. A ControlFreak 2-ről van szó. A program segítségével távirányítóként működik telefonunk - hallgathatunk zenét, nézhetünk filmet, képeket, vagy kereshetünk az Interneten is. További infó, kompatibilis készülékek listája, képek és megvásárlási lehetőség, itt.
Pár nappal elezőtt az új-zélandi Bíróság egy olyan jogszabályt léptetett életbe, melynek értelmében a kamerás mobiltelefonnal rendelkezők annak "illegális" felhasználása okán 3 év börtönbüntetéssel sújthatóak, 2005-től. Korábban csak pletykaként szerepeltek efféle gondolatok, miszerint a szoknya alá egy kép erejéig becsempészett mobiltulajdonosokat büntetés sújthatja. Szó volt kameraszoftver-blokkoló programokról hivatalos intézményekben, azonban Új-Zéland bíróságának döntése értelmében aki valakiről annak beleegyezése nélkül bármilyen intim helyzetet ábrázoló fotót készít, publikál, 3 évnyi börtönbüntetéssel sújtható.
Egy ravasz új féreg jelent meg a világban, amely a feltört PC-ket SMS-alapú spam-kampányok lebonyolítására használja fel. Miután a Delf-HA trójai megfertőzött egy számítógépet, kapcsolatba lép egy weboldallal, hogy mely spam kampányt indítson útjára, majd véletlenszerűen legenerál egy sor orosz mobilszámot a +7921 vagy +7911 előtaggal. Ezt követően az orosz mobil-hálózatok e-mail-küldési funkcióját használva eljuttatja a leveleket a számokhoz tartozó készülékekre. Az, hogy sok számhoz nem tartozik ügyfél, nem jelent különösebb kiesést, mivel így is elég tulajdonost lehet megcélozni a véletlen-számokkal. Az elküldött spam tartalma változó. Bár a Delf-HA kizárólag orosz mobilhálózatokat vesz célba, a szakértők arra figyelmeztetnek: ugyanezzel a technológiával más országok előfizetői is célponttá válhatnak.
A népszerű Yahoo! portál egy új szolgáltatást vezetett be, melynek segítségével ezentúl mobiltelefonunkon könnyedén elérhetjük a neten megszokott szolgáltatásokat - messenger, e-mail, kereső, de ha kedveünk tartja, akkor játszhatunk, vagy akár töltögethetünk is. Részletek ezen a linken.
Az Agile Mobile nevű cég legközismertebb programja az Agile Messenger. A program segítségével a PC-ken elterjedt kapcsolattartó programokkal kompatibilis formában tarthatjuk a kapcsolatot másokkal. Nevezetesen legyen Pocket PC-nk, okostelefonunk, avagy bármilyen más kütyünk, amelyen megfelelő operációs rendszer és támogatás található, ebben az esetben az Agile Messenger legújabb verziójával könnyedén kommunikálhatunk az MSN, ICQ, Yahoo!, AIM és Wireless Village felhasználónevet birtoklókkal. Mondanom sem kell, ez egy igazán hasznos program, mely ráadásul a Trillianhoz hasonlóan többféle kommunikátort is tartalmaz. A 3.0-ás verzióban a Push to Talk mobiltelefonos funkció használata is lehetséges. A programért erre parancsoljatok.
A GameSpot írói elsőként szereztek részletesebb információt az Ubisoft partnercégétől, a Gamelofttól a Might and Magiccel kapcsolatban, amit mobiltelefonra fejelsztenek. A tiszteletet parancsoló múlttal rendelkező játéksorozat Ubisofthoz kerülése után tehát nem a tizedik rész lesz az első folytatása a szériának, hanem a Might and Magic Mobile. Egy biztos: sokkalta kellemesebb lesz majd ezzel játszani a telefonon (még ha a grafikai megoldások és időtartam miatt némely készülékek esetében akkugyilkosként lép majd fel az RPG), mint a "kígyóssal". Részletekért erre tessék...
Augusztus 28.-án került megrendezésre az 5. Nemzetközi Mobiltelefon Hajító Bajnokság, ezúttal Finnországban. Mint az sokak számára ismeretes, ezeken a versenyeken az a legjobb, aki minnél messzebb tudja eldobni a mobiltelefont, ami éppen keze ügyébe akad (azért nem Motorola V3-mak repkedtek :]). Az Ezer-tóvidék táján megrendezett küzdelem 117 különböző nemzetiségű indulója közül a helsinki-i Ville Piippo bizonyult a legjobbnak, egy 82,55 méteres hajítással. Ez világrekodnak számít, ahogyan az is, hogy Santtu Pursiainen 46 méterre hajintott a gyermekek közül.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)