A DreamCatcher letölthetővé tette az And Then There Were None című misztikus kalandjáték legújabb javítását, egyelőre annak német verziójához. A patch főként azt a hibát javítja, amely a könyvíráskor jelentkezett. Az érdeklődőknek erre kellene fáradniuk a 6 megás fájlért.
Megérkezett a Command & Conquer: The First Decade című valós idejű stratégiai játék-kollekció videóbemutatója. A videó másfél percében három univerzumon és 12 játékon halad át, plusz gyorsan bemutatja azt a bónusz tartalmat is, ami még szintén helyet kap majd a csomagban.
A Frontier 1859 című, a regényes vadnyugaton játszodó MMORPG a nevadai ezüstbányászok életét követi, és a játékos mehet is csákányt ragadva és vidáman dalolva benépesíteni az Újvilágog. De most ebben a topicban tudhatunk meg többet az utazási módokról a világban. Noha nem vonat és öszvér, hanem a belsőnézet, a ülsőnézet és a csapatos nézet a téma.
Eljött az este, és bizony ma sem jelentették be a Duke Nukem Forever megjelenését. No mindegy, itt van egy aranyos kis négy perces videó (szám szerint a hatodik) a Crashday demójából, pár trükközés jó muzsikára, meg a zacskó chips. Hát mi tart vissza hogy letöltsétek? Kattanjatok erre!
A THQ játékkiadó nemrég megrendezett legutóbbi sajtótájékoztatóján nem csak a S.T.A.L.K.E.R., hanem a Supreme Commander című stratégiai játék késéséről is szót ejtettek. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, hogy 2006-ban olyan nevekre összpontosítanak, mint az Xbox 360-ra készülő Saints Row, vagy a PC-s Titan Quest, és egyéb, például animációs filmen alapuló játékok. A vezetői döntések értelmében tehát nem csak a S.T.A.L.K.E.R., hanem a Supreme Commander is a következő naptári évre csúszik át.
Két új videó érkezett a The Godfather-ből, ezzel is bebizonyítva, hogy az Electronic Arts bizony nem állította le a projektet, attól függetlenül, hogy elég siralmas pénzügyi adatokat tettek nemrég közzé. Az egyik animáció a karaktereket mutatja be, a másik pedig bepillantást enged néhány erélyesebb párbeszédbe. A kényelem kedvéért a két fájlt összecsomagoltuk.
Új videó látott napvilágot a Commandos Strike Force című csapat alapú második világháborús első személyű lövöldözős játékból. A Pyro Studios korábbi alkotásai vérbeli stratégiai játékok voltak, ám most nagy fordulattal teljesen másba fogtak. Az animáció a különféle megölési technikákat mutatja be.
A minap olvashattunk a THQ pénzügyi helyzetéről, ám egy konferencia beszélgetésből sajnálatos módon fény derült arra, hogy a STALKER-t nem dobják piacra 2007-nél előbb. Szerény véleményem szerint, ha ez igaz, akkor erről kivételesen már nem a fejlesztők tehetnek. Egészen egyszerűen arról van szó, hogy a kiadónak nincs semmi nagy ágyúja 2007-es üzleti évére, és mivel úgy fest, az idei évet már átevickelik némi nyereséggel, úgy gondolják jobb, ha a STALKER csak később jön. Mondjunk részemről csak azért hangzik ez nagyon rosszul, már bármennyire is elkötelezett híve vagyok a STALKERnek, az idő múlásával bizony nagyon elöregedhet a projekt. Ettől én még mondjuk reménykedem, hogy sikerül egy nagyon jó játékkal játszanom, még akkor is, ha ne adj isten 2008-ban kapom a kezeim közé... Azért Oleg barátomat a GSC-től igyekszem kifaggatni hétfőn a kérdéses dátumról. Addigis kérek mindenkit mértékkel szidjuk akit lehet kommentekben!
Ahogy azt ígérték, meg is érkezett a tavaly novemberben megjelent The Movies demója. A játékban ugyebár egy filmiparmágnást alakíthatunk, akinek célja feltörni Hollywoodban. A kipróbálható verzió néhány oktató küldetésen kívül a játék elejént engedi végigjátszani. A 286 megás csomagot innen, esetleg innen tölthetik le az érdeklődők.
Methos talált rá néhány friss Silent Hill film háttérképre. A parás játéksorozatra épülő mozi változat hónapokon belül bemutatásra kerül, kíváncsian várjuk. A magyar premier információink szernt április 27-én lesz. Tekintsétek meg a film előzetesét, ha még nem tettétek volna. A háttérképek sajnos csak 1024-es felbontásúak...
A Cyanide (olyan korábbi játékok fejlesztője, mint a Pro Cycling Manager, a Pro Rugby Manager, és a Chaos League) bejelentette, hogy jelenleg épp lóversenyes játékuk folytatásán munkálkodnak, melynek a fantáziadús Horse Racing Manager 2 címet adták. Egyelőre annyit tudni róla, hogy 2006 végén jelenik meg, három játékmódot tartalmaz: egyszerű versenyzés, punter (??), és lóállomány menedzselés. Izgalmas... Emellett három versenyfajta is helyet kap benne: sima, akadályfutás, felszerszámozott ügetés. A többit majd a hamarosan érkező sajtóközlemény roncsolja a pofikánkba.
A THQ játékkiadó vállalat is nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének részleteit. Az eladások az említett három hónapos időszakban 11%-ot estek az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség 63 millió dollárról így 48 millióra esett vissza. A nettó eladások 358 millió dollárt hoztak a vállalat kasszájára, szemben az egy évvel korábbi 400 millióval. Az elemzők azonban még ennél is rosszabbra számítottak. Ami a tavalyi év utolsó 9 hónapját illeti, az összes bevétel 659 millió dollárra rúgott, míg mindössze 42 millió dolláros nyereséget sikerült realizálni. Egy évvel korábban az 585 milliós eladásokból 53 millió dollár maradt meg tisztán. A THQ elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, "2005-ben sikerült vállalatunk mind a négy fő piaci szegmensében növelni részesedésünket, így világszinten a harmadik helyen állunk a kiadók rangsorán. Tovább szeretnénk finomítani termékskálánkat, növelni a fejlesztőinket tartalmazó hálózatunkat, és természetesen az eladásokat is. Ezek a THQ hosszútávú tervei." A kiadóvállalat egyúttal bejelentette azt is, hogy Kaos Studios néven új irodát nyitottak, amely a korábbi Trauma Studios fejlesztőcsapat tagjait, a Desert Combat, és a Battlefield R&D projektek készítőit foglalja magában. Egyelőre annyit árultak el, hogy valami újdonságon munkálkodnak, amely következő generációs konzolokra és PC-re egyaránt elkészül majd, valamikor 2007-ben. Így a THQ stúdióinak számra 12-re emelkedett.
Új, lengyel székhelyű játékfejlesztő cég alakult Farm 51 névvel, melynek magja négy veterán. Radomir Kucharski korábban a 2015-nél dolgozott a Medal of Honor: Allied Assaulton, illetve a Men of Valor: Vietnamon. Wojtek Pazdur és Kamil Bilczynski a People Can Fly-nál a Painkiller játékokon munkálkodtak, míg Robert Siejka korábban a 3D Magazine elnöke volt. A csapat jelenleg húsz tagot számlál, akik olyan alkotások elkészültét segítették szakértelmükkel, mint a Mortyr II, Odium, Another War, Robo Rumble, Top Gun DS, Blades Of Thuner I and II, Payback, Cold Zero: No Mercy, Max Payne 2, Project Starfighter és Archangel játékok. Jelenleg három új címen dolgoznak. Az egyik a Painkiller játékmotorját használó FPS lesz, míg a másik kettő Nintendo DS-re készül. A csapat weboldala már él.
A Boiling Point című FPS fejlesztőinek oldalán található információk alapján bizton állíthatjuk, hogy készül a játék folytatása. A Deep Shadows a jelek szerint már megkezdte a munkálatokat. A vezető pályadizájner ellátogatott Dél-Amerikába, hogy hitelesen adhassa vissza a játékban az ott tapasztalt hangulatot. Persze... sokan szívesen elugranának Kubába, hangulatgyűjtés gyanánt :)
A múltkori videó után megérkezett a Project X Far Cry modifikáció új verziója is. A 3.3-as változat két kiadásban készült el. Az egyik újrarajzolt textúrákat, míg a másik szkriptmódosításokat és új gránát ikonokat tartalmaz.
A DreamCatcher kiadta a Dungeon Lords angol változatának legújabb, 1.4-es javítását. A harmadik személyű fantasy akció-szerepjáték ezen változata a tavaly novemberi német javítással egyenértékűre emeli a játékot. A pontos változtatások listája nem ismert. Ennek ellenére, akinek szüksége lenne rá, kattintson ide a több mint százmegás csomagért.
Úgy tűnik, eddig még senkinek sem tűnt fel, hogy több nagyobb oldalon is futólag megemlítik, hogy a Total Overdose első részével nagyjából egy időben a folytatáson is elkezdtek dolgozni a fejlesztők. A GameStats információi szerint a Total Overdose 2 idén december végén jelenhet meg. Nos, ezt érdemes nagy fenntartásokkal kezelni. Thanks ferenc00765.
A tegnapi Electronic Arts létszámleépítés a ma nyilvánosságra hozott pénzügyi helyzet fényében már érthető. A játékkiadó óriás 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévében ugyanis 11%-os bevételcsökkenést könyvelhetett el. És ha ez még nem lenne elég, a nyereség 31%-kal csökkent ugyanebben az időszakban, annak ellenére, hogy az NFS: Most Wanted, Fifa 06, Harry Potter, Sims 2, Madden NFL 06 játékok mindegyike kétmilliónál is több példányban talált gazdára december végéig. Legalább egymilliót adtak el az NBA Live 06, SSX On Tour, Tiger PGA TOUR 06, From Russia with Love és BF2: Modern Combat játékokból. A nettó bevétel 1,27 milliárd dollárra csökkent, a 2004. harmadik negyedévi 1,428 milliárdról. A nettó jövedelem ebből 259 millió, míg egy évvel korábban 375 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 1,18 dollárról 83 centre esett. A működési költség nélküli pénzmozgás 12 hónap alatt 733 millióról 722 millióra csökkent. "2005-öt nagyon erős versenypozícióval zártuk. Elsők voltunk PlayStation 2, Xbox, PSP, és PC platformokon, Észak-Amerikában és Európában egyaránt. Jól teljesítettünk Xbox 360-on is; reményeink szerint idén ott is megszerezzük az első helyet." - mondta Larry Probst, a vállalat elnök-vezérigazgatója. "A 2006-os naptári esztendő a bevételek helyett a befektetések éve lesz. Erőforrásainkat a következő generációs szoftverekre, valamint az online, és mobil üzletágak fejlesztésére, kiterjesztésére fordítjuk majd." - mondta Warren Jenson pénzügyi és adminisztrációs vezető. További érdekességek:
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)