Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4725

Tölthető az UT 2004 - The SoulKeeper Special Edition

Hír | 2006.04.11 17:12

Bizonyára már sokan ismerik a The SoulKeeper című Unreal Tournament 2004-hez készült modot, melynek köszönhetően a játék teljesen átalakul, új fegyverek kapnak helyet, új történet. Most ennek a modnak a különleges változatához lehet hozzájutni, melyben megtalálhatunk új pályákat, tizenhárom percnyi videóanyagot, tovább tökéletesített grafikát, valamint a fegyverek is átmentek kisebb-nagyobb átalakításokon. A majd egy gigás mod itt várja az érdeklődőket.

Heroes V demó a héten!!!

Hír | 2006.04.10 07:21

Nos kérem, a francia székhelyű Ubisoft remek hírrel állt elő. Pontos dátummal ugyan nem szolgáltak, de elárulták, hogy ezen a héten kiadják a Heroes of Might & Magic V demóját. Már azt is tudni, hogy a program mérete 680 megabájt lesz és három single módban játszható pályát tartalmaz majd. Az első a Haven-kampány első pályája, a második a Hell kampányából való, míg lesz egy gyakorlópálya is. A májusi megjelenési dátum mellé egy ilyentájt kiadott demó mindenképp korrekt és kedveskedő eljárásnak tűnik a rajongókkal szemben. Bizonyíték itt.

JoWood @ E3

Hír | 2006.04.09 15:54

Befutott a JoWood idei, E3-as felhozatala. Az idén is Los Angelesben megrendezésre kerülő kiállításon az egyre hanyatló cég a Gothic 3, illetve a The Guild 2 című alkotásokat prezentálja majd. Zárt ajtók mögött érkezik majd elvileg három új alkotás is: Dogs of War, a Panzer Elite Action kiegészítése Shifting Dunes címmel, és, ha minden igaz, a Spellforce egy esetleges folytatása. Hamarosan meglátjuk mi ebből az igazság.

Tollszkenner a Planontól - az új csodafegyver

Hír | 2006.04.08 18:26

Újabb szenzációs találmány piaci érdekeltségű megjelenéséről számolhatunk be. A Planon nevű cég bemutatta vadiúj találmányát, a tollméretű szkennert. Mi ebben a jó? Példának okáért olvasunk egy magazint vagy könyvet, amelyből szükségünk lenne néhány oldalra későbbre. A lehetőségek tárháza gyakorlatilag végtelen: ha le kellene másolnunk a könyvtárból egy anyagot, ha neadjisten "lopni" szeretnénk egy szöveget, képet valaki asztaláról, míg egy pillanatra kimegy a szobából... Bizony, képet, ugyanis a DocuPen RC800 színesben is tud szkennelni, méghozzá akár fotókat is. A készülék szabványos USB porton keresztül csatlakoztatható, így bárhol hozzáférhető a tartalom.

A készülék 8 megabájt beépített memóriával rendelkezik. A tollszkenner ebben többszáz fekete-fehér oldalt képes tárolni, azonban ha csúcsszuper-felbontású, színes anyagra van szükségünk, az sem probléma. Ilyenből három oldal fér a kütyüre. Ez nem sok, azonban ez a kis "kellemetlenség" könnyen kiküszöbölhető, hála a fejlesztők ötletességének. Van micro-SD foglalat. Mint tudjuk, az ilyen kártyák pedig igen nagy kapacitással rendelkeznek, amelyek akár 256-szor akkorák is lehetnek, mint a készülék beépített tárhelye. További jó hír, hogy még csak nem is megfizethetetlen ez a műremek, egy darab ára ugyanis 300 dollár körül mozog (~65.000 forint).

Urban Chaos: Riot Response törölve?!

Hír | 2006.04.08 17:52

A Rocksteady Studios februárban hivatalosan is bemutatta az Urban Chaos: Riot Responset. Most azonban olybá tűnik, a projekt PC-s része eltűnt, köddé foszlott. Meglepő volt ugyanis, hogy a kiadott sajtóanyagokról és a játék hivatalos honlapjáról is hiányzott mindenegyes alkalommal a PC-s logó. Ennek okán megpróbáltak utánajárni az igazságnak, azonban az Eidos többszöri megkeresés után is visszautasította a válaszadást a kérdésre vonatkozólag. Így jelen állás szerint úgy tűnik, PC-re mégsem lesz Urban Chaos: Riot Response. Bizonyíték itt.

'Napot...

Hír | 2006.04.08 10:33

Kellemes szombat "reggelt" mindenkinek :) Azt hiszem senki sem bánná, ha most egy hétig ez a pihenőnap ismétlődné, és bár kicsit hűvös, az idő is remek odakint. Hírek tekintetében is az a helyzet, hogy érdemes maradni, ugyanis van jónéhány érdekesség. Addig is kezdjünk valami nevettetővel:

Egy katonai teherautó elakad a sárban. Egy perccel rá megjelenik egy tiszti Jeep négy tiszttel. A tisztek kitolják a teherautót a sárból, majd az egyik megkérdezi a sofőrt: - Mit szállít maga? - Ezredes úrnak jelentem, harminchat újoncot. Háború van. Az ezredes félti a lányát, ezért magával viszi az ezredéhez. De itt is fél, hogy megerőszakolják, ezért behelyez egy pengét a lánya micsodájába. Másnap látja a zuhanyozóban, hogy 999 katonának négybe van hasadva a micsodája. Az utolsónak nincs. Azt mondja az ezredes: - Na fiam, te tisztességes voltál, ezért kitüntetlek! De mielőtt megkapnád a kitüntetésed, mondj pár szót ezeknek a mocskoknak. Mire a katona: - Szak akt akahtam mombani, hod motkok vattok!

[MOVIE] Wildlife Park 2

Hír | 2006.04.07 17:28

Videó érkezett a Wildlife Park 2 című állatpark-managelős játékról. Az animáció majd két percnyi anyagot tár elénk, amely szigorúan végig in-game jelenetekkel szolgál. A pakk egyébként idén júniusban jelenk majd meg, ám addig is nem árt megszemlélni ezt a videót. Ide katt...

Microsoft: Ne legyen PC operációs rendszer nélkül

Hír | 2006.04.06 17:38

Az ingyenes szoftvereket támogatók érthetően neheztelnek a Microsoftra, amiért az arra kényszeríti a PC gyártókat, hogy ne értékesítsenek olyan számítógépeket, amelyeken nincs előre telepített operációs rendszer. A Microsoft ezúttal az angliai PC gyártóktól kérte azt, hogy ne adják meg a lehetőséget a vásárlóknak, hogy operációs rendszer nélküli gépeket vegyenek. Michala Alexander, a Microsoft kalózkodás elleni részlegének vezetője szerint az alaprendszerek, vagy "meztelen" PC-k szállítása elszalasztott lehetőség. Véleménye szerint az Egyesült Királyságban eladott számítógépek 5%-án nem található előre telepített operációs rendszer. A Microsoft nem titkolt célja ezt a számot redukálni. Mindezt tennék annak ellenére, hogy a felhasználók jelentős hányada direkt szűz gépet keres, hogy aztán például Linuxot telepítsenek arra. A másik lehetőség, hogy egy olyan cég vásárolna, amely már rendelkezik Windows licensszel. "Azt szeretnénk minden rendszerépítőnket és partnerünket, hogy ne értékesítsenek operációs rendszer nélküli gépeket, ez ugyanis felesleges kockázat a felhasználók és az üzleti érdekek szempontjából. Ráadásul legalább 5%-kal kevesebb esélyük van szoftvereket és szolgáltatásokat értékesíteni." A Linux és egyéb ingyenes programok támogatói ellenben úgy gondolják, hogy igen is fontos szerepe van a szűz rendszereknek a nyílt forráskódú piac bővítésében és népszerűsítésében. Egyelőre nem tudni, hogy a gyártók hogyan döntenek, mindenesetre az az öt százalék már igazán nem mérvadó. Arra azonban figyeltek a Microsoft képviselői, hogy véletlenül se javasolják a Windows-t, mint alapértelmezett operációs rendszert - bár eléggé magától értetődő, hogy azt választanák a gyártók.

A RIAA közel százmillió dollárt keresett a pereken

Hír | 2006.04.06 17:06

Az Amerikai Zeneipari Szövetség (RIAA) a jelek szerint a Nemzetközi Hanglemezkiadók Szövetségénél (IFPI) is hatékonyabban küzd a fájlmegosztó hálózatokon garázdálkodó felhasználók ellen. A legfrissebb adatok szerint ugyanis ezidáig 18337 internetes felhasználó ellen indítottak bírósági pert szerzői jogsértő magatartás miatt, ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy jogvédelem alatt álló zenei állományokat osztottak meg egymásnak. A legtöbb benyújtott kereset azzal zárult, hogy a vádlottak peren kívül megegyeztek a Szövetség képviselőivel, így megúszták az igen valószínű pervesztést. A megállapodások általában három és hatezer dollár közötti összegekről szóltak. Ha ötezer dollárt veszünk átlagnak, a beperelt több mint 18 ezer amerikai állampolgártól nagyjából 91 millió dollárt zsebelhettek be összesen. Annak ellenére tehát, hogy több tanulmány szerint is nagyobb vásárlási kedvvel rendelkeznek a fájlmegosztó szolgáltatásokat használók, a RIAA ebben a hónapban újabb 750 internetezőt perelt be. Ráadásul mindeközben a P2P hálózatokra csatlakozottak száma folyamatosan növekszik, vagyis a "pereljünk be mindenkit" kampány látszólag hatástalan. A tanulmányok arra is rávilágítottak, hogy a fájlcserélősdi nem igazán befolyásolja a legális úton beszerzett zenei anyagok iránti keresletet, pláne nem rontja azokat. Úgy tűnik tehát, hogy a RIAA némi extra bevételre tesz szert a gyámoltalan felhasználók által, akik nem akarnak vagy nem mernek kiállni saját érdekeikért. Persze ilyet senki nem feltételez...

Kilencszáz dolgozójától válik meg a Maxtor

Hír | 2006.04.06 16:11

Az épp felvásárlás alatt álló merevlemez gyártó Maxtor bejelentette, hogy nagyjából 900 dolgozóját fogja hamarosan elbocsátani. A Seagate által épp felvásárlás alatt álló vállalat nagyjából 100-104 millió dolláros nettó veszteségre számít az idei első pénzügyi negyedévben, ami részvényenként 39-40 centet jelent. Az időszakra jósolt bevételek 875 és 885 millió dollár között várhatóak. A tervek szerint májusban fejeződhet be a felvásárlás, vagyis annak anyagi vonzata a mostani negyedévre nem lesz hatással. A Maxtor januárban még csak a részvényenkénti 17-21 centes veszteségről számolt be előrejelzésében, ám a bevételeket akkor is 950-970 millió dollár közöttire jósolták. A vállalat szóvivője szerint a módosításra azért volt szükség, mert a vártnál lassabban növekszik a merevlemezek iránti kereslet, amit tetézett a piaci részesedés csökkenése. Emellett úgy tűnik, néhány fontosabb költségtényezőt helytelenül állapítottak meg annak idején. A csökkenő növekedési tendencia következtében a vállalat vezetősége úgy döntött, hogy módosítja a termelési tervet, amit a szingapúri üzem 900 fős létszámleépítésével tetéznek. Ennek köszönhetően várhatóan hatmillió dollárt sikerül megspórolniuk. Megállapodtak továbbá a Seagate vezetőivel, hogy amennyiben a szabályozók, és a részvényesek jóváhagyása között nincs meg a kellő összhang, hajlandóak a két vállalat összeolvadását májusról június végére csúsztatni. A bejelentést követően a Maxtor részvényei 56 centes emelkedéssel 10,08; a Seagate étékpapírjai pedig 1,47 dollárral 27,69 dollárra emelkedtek a new yorki tőzsdén.

Ablakok az Almán - Windows XP Mac gépeken

Hír | 2006.04.06 11:55

Az Apple nemrég kiadott, egyelőre béta verziós szoftverével már futtathatunk akár Windows XP-t is az Intel alapú Macintosh gépeken. A Boot Camp nevű alkalmazás egy külön partíciót hoz létre a merevlemezen a Windows XP számára, majd a gép indítása során felkínálja az operációs rendszer kiválasztásának lehetőségét. A jelenlegi béta verzió ingyenes, viszont időkorlátos. A teljes verzióhoz az Apple szerint a MacOS X operációs rendszer következő változatában lehet hozzájutni. Az új szoftver csak pár hónappal maradt el az Intel processzorokkal szerelt Mac-ek piacra kerülésétől. A vállalatnál persze nem teljes a lelkesedés a "windowsosodás" miatt. Phill Schiller, a vállalat marketing vezetője szerint például kizárólag a vevői igények kielégítése miatt kényszerültek az Intel architektúra folyományaként a Windows "beengedésére". A most megjelent 83 megabájtos program csak hivatalos megoldásként az első megoldás a Windows Mac-es futtatására - hackerek már az x86 alapú Mac-ek megjelenése után pár héttel bejelentették, hoigy képesek Windows-t futtatni az új hardvereken. A mostani segédprogram MacOS X Tiger 10.4.6-os verziót igényel, 10 gigabájtos szabad hellyel. A Windows XP SP2 telepítőlemez mellett egy üres diszkre is szükségünk lesz, mivel a Boot Camp erre a lemezre másolja fel az összes Mac-specifikus Windows meghajtót, de ennek segítségével hozható létre a Windows-t futtató merevlemez partíció is. Természetesen vannak hátrányai is a "közösködésnek": Az Endpoint vállalat elnöke, Roger Kay szerint például a Windows alól a felhasználók nem tudják majd írni-olvasni a MacOS X partíción lévő fájlokat. Fordítva valamelyest jobb a helyzet, a Tiger alól olvashatók és írhatók a Windowsos fájlok is, de csak ha FAT32 rendszerűre formázzuk azt a partíciót. Ha az NTFS-t választjuk, a fájlok írása itt sem működik.

Heroes of Might & Magic V Limited Edition

Hír | 2006.04.06 06:58

Az Ubisoft jelenti, hogy a Heroes of Might & Magic V-ből bizony limitált szériás változat is a piacra kerül majd. A májusban megjelenő csomag eredeti hanganyagokat, exkluzív képeket, behind the scenes anyagokat, plusz pályákat és hősöket tartalmaz majd, ezen felül ajándékba adják a dobozhoz a Heroes III és Heroes IV teljesverzióját. Mindezért 60 dollárt kell majd fizetnünk. Bizonyíték itt.

[MOVIE] Earache Extreme Metal Racing

Hír | 2006.04.05 14:41

Márciusban bejelentették, most pedig megérkezett az első videó is az Earache Extreme Metal Racing című játékból. Mint az már ismeretes, egy fantasy árkád autós szimulátorról van szó, amely a zene köré épül. A most kiadott animációban közel egy percnyi anyagot tekinthetünk meg, játék közbenről kiragadva. Letöltésért erre tessék:

Újabb, drasztikus lépés az illegális zenemegosztók ellen

Hír | 2006.04.05 12:14

A Nemzetközi Hanglemezkiadók Szövetsége (IFPI) szerzői jogvédelemmel kapcsolatos bírósági perek újabb hullámát indította el a héten Európában. Így már összesen közel kétezerre növekedett az öreg kontinensen benyújtott keresetek száma. Ezúttal is azon internetes felhasználók ellen lépnek fel, akik illegálisan osztották meg saját zenei állományaikat egymással. Ám a pénzbüntetés mellett már komolyabb lépésekre is elszánták magukat. A helyi Internet szolgáltatókat bírósági erőkkel arra kényszerítik, hogy megszüntessék a vádlottak internetes kapcsolatát. Ezt Franciaországban mintegy 130 esetben sikeresen végre is hajtották, de például Dániában is engedélyt adott a bíróság az IFPI képviselői számára, hogy bármikor hasonló beavatkozással éljenek, ha bebizonyosodik a bűncselekmény elkövetése. A Szövetség egyébként egy automatikus keresőrendszert használ, hogy megtalálja a feltöltött fájlok forrás IP címét. "A folyamat mindaddig anonim, amíg az Internet szolgáltató meg nem adja a felhasználó adatait." - mondta Alex Jacob, az IFPI szóvivője, majd hozzátette, hogy nincs demográfiai összefüggés a benyújtott keresetek esetében. "Kizárólag a le-, vagy feltöltött fájlok mennyisége a mérvadó. A perbe fogott felhasználók extrém mennyiségű, akár több százezer zenei állományt osztottak meg az interneten. Információink szerint ráadásul hosszú ideje foglalkoznak ezzel." Az új kereseteket Ausztriában, Dániában, Finnországban, Németországban, Izlandon, Olaszországban, Svédországban, Svjácban, és most először Portugáliában, Európán kívül pedig Hong Kongban nyújtották be. Jacob figyelmeztetett mindenkit, hogy augusztus végén vagy szeptember elején újabb átfogó hadjáratra számíthatnak a fájlmegosztók. Az IFPI hasonló megmozdulásainak kezdete óta eddig összesen 5500 felhasználót pereltek be 18 országban. Ezek egy része még nincs lezárva, ám átlagosan a megnyert ügyekért egyenként 3200 dollárt zsebeltek be.

'Reggelt...

Hír | 2006.04.04 06:49

Kellemes reggelt mindenkinek. Bár az idő hol ilyen, hol olyan, reméljük, hogy inkább a napos felét mutogatja majd. A tegnapot illetően sajnos nem beszélhettünk komoly híráradatról, és nehezen indul a ma reggel is ilyen szempontból, ugyanis egyelőre igen kevés hír van. Addig is azonban:

Egy hosszú repülőút közepén az egyik pilóta elkezd rémülten ordítozni: - Ó, istenem! Nézd a jelzést! Kifogyott az üzemanyag! MINDANNYIAN SZÖRNYET FOGUNK HALNI! - Hülye barom, ez a lámpa csak azt jelzi, hogy hallanak minket az utasok... Szakad az esô, és egy fickó haza akar menni a vasútállomásról. Beül egy taxiba. - Mennyiért vinne haza? - 100 dollár. - 100 dollár?! Nekem csak 80 dolcsim van. Tegye meg, hogy hazavisz! - 100 vagy nincs fuvar. - Oké, akkor vigyen addig, amíg a 80 tart. Mennek, és már csak két kilométer van hátra, amikor megáll a taxis. - Jaj, ne legyen már ennyire szívtelen, hisz szakad az esô! De a taxist nem hatja meg a dolog, és kidobja utasát, aki bosszút forral. Másnap megint taxival akar hazamenni, de akkor már 120 dollárja van. Taxisa ötödik a droszton, így a fickó beugrik az elsô autóba: - Itt van 120 dolcsi, vigyél haza és szopjál le, szivi! - Mit képzelsz, te köcsög állat! Na húzzál ki, de gyorsan! Eljátssza ezt mindenkinél, míg végül a tegnapihoz nem ér. - Helló! Van nálam 120 dollár. Százért vigyen haza, a húszasért pedig integessen a kollégáinak és mosolyogjon rájuk, amikor elhaladunk mellettük, kérem... Egy férfi fog egy taxit, beül hátra és bemondja a címet. Elindulnak, nem szólnak egy szót sem. Pár perc múlva az utas mondani akar valamit és megérinti a sofőr vállát. Erre az egy hatalmasat sikít, beletapos a fékbe és zihálva levegő után kapkod. Az utas csak csodálkozva néz rá, nem érti, mi történt. Kis idő múlva - még mindig zihálva - megszólal a soför: - Ne haragudjon... én most csak helyettesítek... egyébként a Temetkezési Vállalatnál dolgozom.

Késik a Spend the Night

Hír | 2006.04.03 19:41

Meghatározatlan időre felfüggesztették a Spend the Night fejlesztését. Sajnos nem egy egyszerű késésről számolhatunk így be, hiszen a pikáns jelenetekkel telezsúfolt játék fejlesztője, a Republik Games komoly pénzügyi nehézségek közepette; a kellő anyagi háttér hiányában a Spend the Night munkálatainak leállítása mellett döntött. Elmondásuk szerint mindez nem pecsételi meg végleg a játék sorsát, magyarán nem lesz eltörölve. A csapat amint "erőre kap", folytatódik a fejlesztés. Bizonyíték itt.

'Napot!

Hír | 2006.04.02 10:07

Üdvözlet! Korai ez az óra, annak figyelembevételével, hogy én hajnali egykor még színházi előadásra mentem :) No, de amint látom, néhányan jól elvoltak tegnapi utolsó hírünknél. Kétség kívül fórum hiányában nehéz is visszatartani az indulatokat... Azt hiszem, sikerült ismét rekordot felállítani. Mindjárt össze is állítok egy kis összefoglalót. Addig is vicceljünk. Még :)

- Nagyon szexis az új titkárnőd - mondja irigykedve egy vállalkozó a másiknak. - Igen, de kiderült, hogy perverz. Azt akarja, hogy a micsodámat a fülébe tegyem. - Mondta? - Nem, de amikor a szájába akartam tenni elfordította a fejét.

Eltörölték a Heroes 5-öt!?

Hír | 2006.04.01 13:21

A Ubisoft egészen meghökkentő bejelentéssel rukkolt elő, alig néhány órával ezelőtt. A jelek szerint a francia székhelyű cég költségcsökkentés miatt megvált a Heroes of Might & Magic V-öt fejlesztő stúdiótól, a Nival Interactive-tól. Így ebből adódóan a híres sorozat legújabb részének munkálatait határozatlan időre felfüggesztették. A hivatalos indoklás szerint minderre azért volt szükség, mert a bétateszteken nem várt elégedetlenkedési hullám tört ki, és tömegesen jelezték problémák ezreit a tesztelésen résztvevők. Ezen felül rengeteg rajongó adott hangot azon félelmének, mely szerint az ötödik epizód nem lesz méltó utódja a 3DO játékainak. Yves Guillemot, a Ubisoft szóvivőjének elmondása szerint amennyiben tovább foglalkoznának a Heroes V-tel, úgy az jelentős anyagi károkat okozna a vállalatnak. Ezért döntöttek a projekt leállítása helyett inkább a fejlesztőstúdiótól való megválás mellett, megadva így a lehetőséget másoknak, akik látnak reményt a játék befejezését követő sikerekben. Egyelőre nem tudni, milyen sors vár a fejlesztőkre. Támogatás nélkül hamarosan be kell ugyanis zárniuk. Várhatóan a háttérben már megkezdődhettek a tárgyalások más kiadókkal, úgyhogy aggodalomra egyelőre semmi ok.

Új hazai fejlesztőcég alakult

Hír | 2006.04.01 12:55

Egy igazán fontos mérföldkőhöz érkezett a hazai GameStar magazin. Lévén számos országban piacvezető az újság, a lapkiadó úgy döntött, új távlatokat nyit meg, és játékfejlesztő céget alapít. A GameStar magazin felelős kiadója GameStar Software néven játékfejlesztő céget alapított, és korábbi hazai stúdióktól átigazolt tagokkal nekilátott első projektjének. Nagyrészt tehetséges fiatalokból áll az egyelőre tizenöt főt számláló csapat, amely az IDG Hungary Kft. által bérelt irodaépületben ugyanazon az emeleten kapott helyet, ahol a magazin szerkesztősége is dolgozik évek óta. A munkálatokat Halász Bertalan főszerkesztő felügyeli, ám a tényleges irányítást Jámbori András vezető programozó végzi. A tervek szerint a fejlesztésből a GameStar szerkesztősége is aktívan kiveszi a részét, bár még a pontos feladatkörök nem tisztázottak. Az első játék neve Dog Piddle Tycoon. A játékos feladata a kutyák sétáltatása lesz. A különböző ebfajták más és más tulajdonságokkal és igényekkel rendelkeznek. A kistermetűekkel általában sokkal könnyebb bánni, de ez függ attól is, hogy mikor etettük meg őket utoljára, vagy hogy épp tartózkodik-e a közelben egy ellenkező nemű állat. A játék előrehaladtával egyre több kutya lesz ránk bízva, akiket be is kell majd idomítani. Ehhez nyújtanak segítséget a tréningpályák, ahol különféle gyakorlatokat kell időre végrehajtatunk az ebekkel. Amint a ezzel végeztünk, a játék átcsap menedzselős stratégiává. Első lépésben saját céget alapítunk, majd később alkalmazottakat is felvehetünk, kutya fodrászatot, panziót, stb. nyithatunk. A játék a Környezetvédelmi Minisztérium támogatásával készül. Közleményük szerint szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy Magyarországon még mindig mekkora problémát okoz a kutyapiszok eltakarítása, ami a hanyag emberi magatartás következménye. Pontosan ezért külön hangsúlyt fektetnek a fejlesztők a kutyasétáltatás valósághűségére. A kutyapiszok felszedésének elmulasztása büntetéssel jár, ha viszont kutyánkat be tudjuk idomítani arra, hogy csak a kijelölt helyeken végezze el a dolgát, azért jutalom üti a markunkat. A Dog Piddle Tycoon megjelenése idén a karácsonyi szezonra várható. A tervek szerint a decemberi GameStar magazin mellékletén ingyenesen hozzájuthatnak majd az olvasók. A nemzetközi disztribúciót az Atari vállalta magára.

[MOZi] Film készül a The Sims-ből

Hír | 2006.04.01 10:51

A mai amerikai eladási lista fényében egyáltalán nem meglepő, hogy az Electronic Arts úgy döntött, betör a filmiparba. Természetesen a megfontolt termékpolitikának köszönhetően a legjobban jövedelmező játéksorozatból, a The Sims-ből szeretnének mozifilmet készíteni. Egyelőre folyik a tárgyalás a filmrendezőkkel. Az eddig megkeresett rendezők közül (Steven Spielberg, Peter Jackson, Koltai Lajos) egyik sem vállalta el a felkérést, habár Uwe Boll maga jelentkezett, őt elutasították. Spielberg azzal indokolta a döntését, hogy nem érez kihívást a forgatókönyv alapján. Különösen, hogy a München című filmje nem hozta a várt sikereket, inkább elvonul egy időre, és egy egészen új projekten dolgozik. Azonban annyit elárult, hogy véleménye szerint teljesen felesleges neves rendezőket felkérni a munkához, hiszen a forgatókönyv külön kitér arra, hogy a főszereplőknek mindenképp ismeretlen, teljesen hétköznapi embereknek kell lenniük, színészi képesítés nélkül. William B. Gordon, vezető alelnök és vezető kreatív igazgató szerint, ha a film hozza a játékokhoz mért sikereket, akkor akár napi sorozat is készülhet belőle. „Az embereknek már elege van az állandó erőszakból, a kitalált fantáziavilágokból, a más korszakokban játszódó mesékből. A statisztikák is azt mutatják, hogy a legtöbben hétköznapi dolgokkal szeretnek kikapcsolódni. Ehhez nagyszerű segítséget nyújt majd a film, amiben a lehető leghétköznapibb szereplők élik a lehető leghétköznapibb életüket, a szokásosnál egy kicsit vidámabb, eseménydúsabb szemszögből.” – mondta. Egyelőre csak az előkészületi fázisban van a produkció. A forgatókönyv véglegesítése is várat magára, amit egyébként a játéksorozat kiagyalója, Will Wright közreműködésével készítettek. Ha a számítások nem igazolódnak be, a kiadóvállalat valószínűleg súlyos anyagi válságba kerülhet. A The Godfather vegyes fogadtatása volt az első csapás – remélhetőleg a filmezés nem az egyetlen menekülési útvonal.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)