Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4723

[MOVIE] Alone in the Dark: Near Death Investigation

Hír | 2006.05.02 23:09

Szépen kezd beindulni az E3 :) Bejelentés, képecskék, és videók hegyén-hátán - legalábbis ez a közeli jövőkép!!! Most például az Alone in the Dark: Near Death Investigation-ből, vagyis az ötödik epizód vérfagyasztóan profi jeleneteiből sikerült elcsípni néhányat. A csomag nem túl nagy, a hatás azonban tökéletes. Aki kihagyja, magára vessen :) Thanks GameSpot.

Epizódokban jön az Alone in the Dark

Hír | 2006.05.02 13:42

Az Atari igen érdekes bejelentést tett. Nemrég hallhattunk róla, hogy az Alone in the Dark ismét előkerült, és hamarosan egy új videójáték kerül majd a boltok polcaira. Nos, erről a legújabb Alone in the Darkról derült ki most egy, s más.

Az 1992-ben a játékvilágba került túlélőhorror-kaland legújabb példánya epizódokra osztva jelenik majd meg. Mindezt úgy kell elképzelnünk, hogy az egyenként körülbelül 30-40 perc játékidővel szolgáló részek amolyan TV-sorozat szerűen kerülnek majd elő, egymásba kapcsolódva, összefüggve, előre és hátra utalva; azonban mégis szorosan egymáshoz fűzve. További érdekesség, hogy minden egyes új epizódban, avagy mentett játék betöltésekor egy rövid videóösszefoglalót láthatunk arról, hogy az előzőekben mi történt, mit csináltunk. Nos, várjuk szeretettel!

Brothers in Arms 3 - iszonyatosan jó grafika!!!

Hír | 2006.05.01 20:38

Bár a mai galéria frissítésben már láthattátok, úgy éreztem az új képeket mindenképpen ki kell emelnem. A videó is zseniális volt a játékról, a képek pedig a pillanatokat remekül megörökítik. Ez valami hihetetlenül hangulatos játék lesz! Anyáááám, csak győzzem kivárni... :) Íme a képek, ámuljatok, bámuljatok!!!

Örökéletű arany adathordozók a Kodaktól

Hír | 2006.04.30 12:24

Anno még a filmes fényképezők is nagy dolognak számítottak. Az utóbbi években egyre inkább tökéletesedik a digitális fotótechnika, egyre több bámulatos eszköz jelenik meg. A Kodak most előállt egy olyannal, amely életünk végéig megőrzi adatainkat: aranyból készített adathordozókról van szó. A Kodak Preservation névre keresztelt termékei valójában szabványos CD-k és DVD-k, különlegességük azok anyagában rejlik. Ezek ugyanis nem a szokványos alkotóelemekből készülnek: a lemezek alapját 24-karátos arany adja. Ennek a felépítésnek hála a lemezeknél kiküszöbölték az oxidációt, amely a CD-k és DVD-k esetében az a folyamat, amely a diszkek végét jelenti, legyen az akármilyen.

A Kodak fejlesztői felgyorsított oxidációs eljárásokkal megállapították, hogy a vadiúj lemezek egészen bámulatos élettartammal rendelkeznek. Az új eljárással gyártott CD-k 300, a DVD-k pedig közel 100 évig őrzik meg tartalmukat, minden gond nélkül. Ha pedig belegondolunk, hogy a noname CD-ink, melyek majd 10 éve állnak a polcon, még mindig bírják a kiképzést, pedig állítólagosan már rég szemétkupac tárgyát kellene képezniük; akkor ez az idő akár sokkal több is lehet. A gyártó tervei szerint már a napokban megkezdődik a forgalmazás. Mindkét fajta lemez szabvány kapacitással rendelkezik. A CD-k esetében 5 dollár, a DVD-knél pedig 6 dollár várható, ami az árat illeti.

[MOVIE] Brothers in Arms 3 Pre E3!

Hír | 2006.04.29 17:57

Wow! Mármint... tyűha! A Gearbox is megkezdte készülőben lévő háborús akciójátéka, a Brothers in Arms: Hell's Highway marketing kampányát így az E3 előtt alig két héttel. Kiadtak egy E3 előzetest. Leginkább a grafikai előrelépés figyelhető meg, amit a korábbi képek is megjósoltak - mindez azonban sokkal jobban fest mozgás közben. Kötelező!!! Thanks TomFace.

[MOVIE] Hitman: Blood Money

Hír | 2006.04.28 06:56

Viszonylag régen kaptunk már anyagot a Hitman: Blood Moneyból. Most érkezett egy animáció a játékból, és noha viszonylag rövid, mindenképp érdemes meglesni. Egy bő 10 megabájtos videóról van szó, amelyet balesetek névre kereszteltek. Aki megkukkantaná, az erre kattanjon.

Prey Limited Collector's Edition extrákkal

Hír | 2006.04.28 06:53

A 2K Games jelentése szerint mind az X360-as, mind a PC-s Preyhez kiadnak majd Limited Collector's Edition névre keresztelt búnuszpakkot is. Ezekben több figurát, zenei anyagot és különleges kézikönyveket is taláhatunk majd, amelyek a fejlesztés menetéről is beszámolnak, képekkel kiegészítve azt. Mellesleg aki előrendeli a játékot, az kap ajándéka egy további plusz figurát is. Minden további infóért erre tessék.

Mennybéli hősök a Heroes 5-ben!

Hír | 2006.04.27 17:39

A fejlesztők már eddig is sok szép dologgal látták el a Heroes rajongókat, gondolok itt most a nem régiben kiadott demóra, ám most újabb infókat csepegtettek el. Szorgos GSO olvasónk TomChaos hívta fel a figyelmünk, hogy a Might and Magic oldalán friss nyalánkságok láttak napvilágot, egészen pontosan a mennybéli hősöket ismerhetjük meg közelebbről. Lássuk hát őket sorjában: Maeve: Brilliáns harcos, Maeve az, aki kétségbeesetten próbálja megmenteni a kudarcra ítélt birodalmat az örök pusztulástól. Új jövőt próbál teremteni a szétszakadt Falcon Birodalom számára miközben démonok invázióival kell szembenéznie, Maeve már nem bízhat semmiben, csakis a lovagrend eszményében és a Fény Sárkányába vetett megrendíthetetlen hitében. Dougal: Bajtársai a Griffin Birodalom dicsőségének tartják, Dougal lojalitása erős fontoskodásával egyensúlyozott. Úgy gondolja a legjobb ellenfél a halott ellenfél, aki már nem árthat a birodalom erőinek, Dougal évek óta az ijjászatra specializálódott, ezen felszerelések használatára. Az íjjászok adják vissza hitét, akik szerint érdemes kockáztatni, míg ő parancsnok. Ellaine: Ellaine hűen szolgált a Birodalmi seregben még a Sötétedés háborúja alatt, majd visszatért, hogy családja birtokai bölcs, könyörületes kezei alá kerülhessenek. Noha erős kezeivel mindig a megengedett gyümölcshöz nyúlt: a bírtok nőtt és virágzott. Mostanra Ellaine visszatért a harcba, a parasztok emlékezvén jó tetteire a bátorság csodáját mutatják a harcmezőn az ő vezetése alatt. Irina: Irina legkorábbi emlékei a griffekhez kötik őt, hiszen egy elismert griffőrző családba született. Úgy nőtt fel, hogy ezen veszélyes lények minden gondolatát ismerte, és mikor a Birodalom harcba hívta, ő büszkén vitte magával "ajándékait", hogy segíthessen ahol csak tud. Irina biztos benne, hogy a griffei egészségesek és minden parancsát teljesítik. Klaus: A Griffin Birodalom egy holtágán élő szegénynemesi családból származik, aki rendkívül szigorú kiképzést kapott, Klaus bizonyára nem jutott volna ilyen messzire, ha nem csillan fel szerencséje. Belesodorták a lovagi torna legnehezebb színterére egy egyszerű incidensen keresztül, mikor is egy fontos pergament nem sikerült kézbesíteni, ám ő lenyűgözte a sereget a Birodalom legnagyobb harcosainak leküzdésével. Ettől a naptól fogva, képességei által megadatott neki a lovas harcosok odaadása. Laszlo: Szegényes életből küzdötte fel magát néhány borzalmat leküzdve, ám e megpróbáltatások Laszlo szívét megedzették. Teste forradásokkal borított, szigorú és könyörtelen, úgy vágja be magát az ellenség erői közé, mint a természet hatalmas ökle. A “harcmezők királyai”, ahogy seregét büszkén nevezi, kevés esélyük van, de követik parancsnokuk, gyakran akaratlanul – rendkívüli páldáját mutatják a bátorságnak. Rutger: Rutger leginkább egy csavargó volt, szabad lélek, és utazó mielőtt a sereg hívó szava után a Griff Birodalom Farkas Hercegség rangjába emelte volna őt. A szabad évei alatt felhalmozott tudást alkalmazva, Rutger minden utat, ösvényt, és rövidítést kiaknáz, hogy a lehető leggyorsabban juttassa el csapatait egyik harcból a másikba. Minnél hamarabb befejezi a háborút, annál hamarább térhet vissza régi életéhez, hisz az utak az ő nevét hívják. Vittorio: A Griff Birodalom délkeleti határán fekvő apró falvak lázangásaiból kitörő harcok veteránja, Vittorio az ostromlás szakértője. Éveket töltött el a kivitelezés tökéletesítésével és ostromgépek alkalmazásával, erősen hítte, hogy a harcmezőn felvonultatott technika fejlesztésével rengeteg ember életét mentheti meg. A gyökeres változtatásokon keresztül gyakran okozott vele váratlan meglepetéseket az éppen tesztelő csoportnak, elfogadott lett hát, hogy eszközei elengedhetetlenek.

Bővült a Microsoft eredetiség-ellenőrző rendszere

Hír | 2006.04.27 10:20

A Microsoft nagyjából másfél éve beindított Windows Eredetiség Vizsgáló (WGA) programja egy újabb lépcsőhöz érkezett. Ezentúl nem csak a biztonsági frissítések letöltését tagadja meg az illegális operációs rendszer, hanem egy felugró buborékban folyamatosan tájékoztatja (vagy idegesíti) a felhasználót az illegalitás tényéről. A vállalat szerint a nagyon fontos biztonsági frissítések a Windows eredetiségétől függetlenül mindenki számára elérhetők. Az Üzleti Szoftver Szövetség (BSA) szerint a szoftverek 35%-a kalózmásolat, vagyis illegálisan használják őket. Az IDC kutatócég szerint ha ez az arány 25% alá esne, akkor legalább 2,4 millió új munkahely teremtődne, s emellett 400 millió dolláros gazdasági növekedés lenne világszerte tapasztalható. A Windows eredetiség tesztjén megbukott operációs rendszerek Norvégiában és Svédországban már tavaly november óta figyelmeztetik a felhasználót egy Asztalon felugró buborékban arról, hogy az általa használt Windows illegális. Idén februárban további öt országban indult be ez a figyelmeztető rendszer. Mostantól pedig már az Egyesült Államok, Malajzia, Ausztrália, Egyesült Királyság és Új-Zéland területén működő Windows XP rendszerek is így tesznek. Cori Hartje, a WGA program vezetője szerint számos megkeresést kaptak már a vásárlóiktól, hogy nem egészen biztosak az általuk használt Windows eredetiségében. A Microsoft ezen szeretne most segíteni a tájékoztatással. Hamarosan egyébként az Office termékcsaládra is kiterjesztik ezt a vizsgálatot, először azokban az országokban, ahol a felmérések szerint a legnagyobb a kalózkodás aránya.

2010-re 61 millió online játékos lesz Kínában

Hír | 2006.04.27 10:18

Az In-Stat elemzői szerint 2010-re 61 millióra növekedhet a kínai online játékosok száma. Tavaly ez a szám még „csak” 26 millió volt – a játékkiadók egy ideje tisztában vannak a műfaj népszerűségével. Tavaly mintegy 300 online játékokkal foglalkozó vállalat működött Kínában. Érdekes, hogy ezeknek csak 15%-a volt nyereséges. Ennek ellenére a növekedés tovább folytatódik. Egyben Kínában készül a legtöbb online játszmákra kitalált játék is, bár ezek nagy része nem jut túl az ország határain. Már megmutatkoztak a dolog hátrányai is. Köztudott, hogy a kínai kormány szereti mindenen rajta tartani a kezét, részben ennek is köszönhető, hogy az utóbbi években napi négy órára korlátoztak az „egy személyre eső online játékidő” nagyságát. Több haláleset is előfordult már, ami arra vezethető vissza, hogy az illető megállás nélkül napokat ült a gép előtt, s végül belehalt a kimerültségbe, így aztán a fenti megszorítás valahol érthető. Jelenleg az egész világon elérhető World of Warcraft című online szerepjáték tarthat számot a legnagyobb népszerűségre. Már több mint hatmillió aktív előfizetője van, és ez a szám a hamarosan megjelenő kiegészítő lemez segítségével várhatóan tovább növekszik majd.

War Front - Turning Point érdekességek

Hír | 2006.04.27 06:51

Frissült a War Front - Turning Point hivatalos weboldala, amelyre több érdekes anyag is fölkerült. Egészen pontosan a rakétás egységekkel kapcsolatban tudhatunk meg többet, ám ami a legjobb, hogy képek, modelltervezetek és minivideók is felkerültek a weblapra. Aki megkukkantaná ezeket, az erre kattanjon.

"Vízálló" notebook a Panasonic fejlesztőitől

Hír | 2006.04.26 17:49

A Panasonic, névről kevésbé ismert alkotói (Matsushita) bemutatták a vízállónak titulálható notebookot. Természetesen a laptoppal nem áll majd módunkban búvárkodni: a vízállóság a billentyűzetre vonatkozik. Egyikünk sem örülne annak, ha a nehezen megszerzett laptopunkra valaki véletlen egy pohár vizet löttyintene. Ezen kellemetlenségek megelőzésére kínál lehetőséget a Matsushita, amely legújabb noteszgép-sorozatával a vízállóság határait feszegeti.

A gépre hiába öntünk akármennyi vizet, annak billentyűzete teljesen el van szigetelve a hardwarektől, és a víztaszító anyag el is vezeti a folyadékot, amely egy csepptálcából, alul csöpög ki. A CF-Y5, CF-W5, CF-T5 és a CF-R5 gépek Japánban már májustól kaphatóak, megközelítőleg 2300 dolláros vételáron.

Kínai felhasználók átneveznék a Google-t

Hír | 2006.04.24 13:10

Néhány kínai internetező nem túl boldog a Google nemrég bemutatott kínai neve kapcsán. Már online petíciót is indítottak annak lecserélésére. "Szeretjük a Google-t, de nem tetszik a Guge név" - áll a NoGuge.com weboldalon, utalva a kereső kínai elnevezésére. Eddig több mint nyolcezren írták alá a petíciót, ami elenyésző a kínai internetezők száztízmilliós táborához képest. Maga a Guge két kínai jelből áll, melyek jelentése völgy és dal, utalva ezzel azokra a hagyományos dalokra, amelyek a gazdag termést ünneplik. Számos kínai internetező azonban úgy véli, nem hangzik jól ez a kifejezés. "A Guge név rossz érzéseket kelt, csalódottságot tükröz." - írja a weboldal. A petíciós honlap alternatívákat is felajánl a vállalat számára. A legnépszerűbb a Gougou, mint a szolgáltatás legelterjedtebb szleng kifejezése, ami nagyjából "kutya kutyát" jelent. A második legnépszerűbb maga a Google, amit a Goule, vagyis "elég" követ. A Google a hivatalos kínai blog oldalán keresztül reagált április 21-én a név problémákra. Az ominózus hozzászólást egy ottani Google alkalmazott, Cui Jin írta, aki szerint a vállalat angol neve nem tükrözi a Google arculatát. Példának saját édesapját hozta fel, aki képtelen volt megjegyezni a lánya munkahelyének nevét, ám a Guge már sokkal "fülbarátabb" volt számára. Egyelőre nem tudni, változtatnak-e ezen a vezetők...

'Reggelt...

Hír | 2006.04.24 06:54

Kellemes hétfő reggelt mindenkinek. Odakint jó idő fogad minket, nálunk pedig mindjárt megleshettek néhány érdekes hírt. Addig ébredjünk fel teljesen :), és nézzünk meg egy kacagtató sort:

Sűrű, átláthatatlan ködben két autó szinte egymáshoz tapadva araszol. Aztán az első kocsi hirtelen fékez, a második nekimegy. A hátső sofőr kiugrik a kocsiból. - Mi az ördögöt csinál? Hogy lehet ilyen hirtelen fékezni minden ok nélkül? - Mi az, hogy minden ok nélkül? Ha nem venné észre, az én kocsim már a garázsban van. Egy paraszt vett egy Mercedes C 180 D-t a Daimler-Chrysler-AG-tól. Sokat mérgelődött az extrákért fizetendő felár miatt. Nem sokkal később a Daimler-Chrysler-AG egyik vezetőségi tagja vett ettől a paraszttól egy tehenet a hétvégi birtokára. A következő számlát kapta: Számla: 1 tehén - alapmodell Alapár 2.400,- EUR 1 tehén - kétszinű (fekete/fehér) Felár 150,- EUR Marhabőr huzat 100,- EUR Tejtartó nyári és téli üzemre 50,- EUR 4 lefejtő szelep 12,50 EUR/db, 50,- EUR 2 lökháritó, szaru 17,50 EUR/db, 35,- EUR Trágyázó berendezés (Bio) 60,- EUR Paták (párosujjú, négyévszakos) 100,- EUR Kétkörös fékrendszer (első és hátsó) 400,- EUR Légycsapó, félautomata 30,- EUR Többhangú hangjelző 135,- EUR Becsukható halogénszemek 150,- EUR Vegyes üzemű tápanyaglebontó 1.250,- EUR Teljes tehén a kívánt kivitelben: 4.910,- EUR* *Gyári ár

[MOVIE] Sudden Strike III

Hír | 2006.04.22 11:34

Tavaly óta nem érkezett semmilyen használható anyag a Sudden Strike III: Arms of Victory című második világháborús valós idejű stratégiai játékfolytatásról, ám most megtört a jég. A másfél perces animáció számos új aspektusát mutatja meg a játéknak, amely egyébként idén nyár környékén érkezhet a boltokba. Aki esetleg a brutál felbontású animációt nézné meg inkább, az ide kattintson, és töltsön 90 megát :)

LotR: Shadows of Angmar

Hír | 2006.04.21 18:53

A fenti cím új lehet a rajongóknak, de ez a játék bizony a Turbine féle Middle Earth Online. A bostoni csapat (Asheron’s Call 1-2) a sok hányattatás után végre megállapodni látszik a projekttel: Európában a Codemaster, USA-ben a Midway állt mögéjük, mint tőkeerős kiadó.

'Reggelt!

Hír | 2006.04.21 07:34

Kellemes pénteket! Azért már érződik, hogy közeleg az E3... egyre csak jönnek a játéklisták, a bejelentések, és így tovább, de ez csak a kezdet. Már mi is megkezdtük az előkészületeket, hogy a nagy roham idején a nap huszonnégy órájában onthassuk a híreket és a friss anyagokat.

Egy idős úrnak éveken át komoly hallási nehézségei voltak. Végül orvoshoz fordult, és az ellátta őt egy hallókészülékkel, amelynek segítségével ismét 100%-osan hallott. Egy hónap múlva az úr visszament az orvoshoz, aki megvizsgálta és így szólt: - Tökéletes a hallása. A családja boldog lehet, hogy maga megint hall. - Oh, még nem mondtam meg nekik. Csak üldögélek és figyelem, mit beszélnek. Már háromszor változtattam meg a végrendeletemet.

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - hivatalosan!

Hír | 2006.04.20 21:07

Gyorsan és örömteli ráhatással reagált az EA a tegnap felröppent pletykákra a Command & Conquer harmadik részével kapcsolatban - bejelentették hivatalosan. Az új rész teljes neve Command & Conquer 3: Tiberium Wars lesz. A történet visszatér a kezdeti gyökerekhez, a Tiberiumnak nevezett univerzumhoz. Továbbra is megtartják a gyors játékmenetet, amelyet oly sokan kedvelnek. A tiberium, ez az idegen eredetű, saját magát előállító anyag ellepi a Földet, s úgy terjed, mint valami radioaktív jégkorszak. Ezzel veszi fel a harcot az egyik legfejlettebb népcsoport, a GDI. Van a képben azonban még egy The Brotherhood of NOD szervezet is, melynek megszállott vezetője, Kane, más terveket eszelt ki őrült vízióinak megvalósítására. A 2047-ben játszódó stratégia elődjeinek régi és jól bevált elemeit mindenképp megtartja majd az EA, azonban következő generációs elemekkel is továbbfejlesztik a játékot. Az EALA fejlesztésében álló RTS várhatóan 2007-ben jelenik meg, ettől pontosabbat egyelőre nem tudni. Az első képért ide katt.

Itt az E-Papír a Fujitsutól!

Hír | 2006.04.20 16:57

A Fujitsu Siemens Computer ma bemutatta a világ egyik újabb csodáját, élesben. Az E-Papírról van szó. Az elektronikus papír elképzeléséről már régóta filozofálnak, hosszú ideje tervezik, most azonban bemutatták az első prototípust, Kaliforniában. Az E-Papír gyakorlatiakban ugyanúgy működik majd mint a hagyományos, a tinta esetében. Itt azonban más anyag lesz az amely ír, rajzol, formát alkot. Az LCD monitorok folyadékkristályaihoz némileg hasonlító cseppfolyós kristályok lesznek majd a a csoda belsejében. Ezek semmiféle energiaellátást nem igényelnek, és a 320x240-es felbontásra képes E-Papír tartalma törölhető is.

Az emberek elképzelései szerint az E-Papír a magazinok és újságok terén hozhatna forradalmat, azonban a Fujitsu szerint inkább a bevásárlóhelyek, repterek vagy vonatállomások kijelzőjéként szolgálnak majd. Természetesen nem a fent említett méretben - a nagytestvérek már készülnek...

2 GB-os MMCmicro a Samsungtól

Hír | 2006.04.20 16:25

A Samsung Electronics a napokban mutatta be legújabb sikertalálmányát. Az ő nevükhöz fűzhető ugyanis, hogy megalkották az első 2 GB-os MMCmicro memóriakártyát, amelyeket mobiltelefonokba szánnak. A kártyák négy, egyenként 4 gigabites NAND-flash egységből állnak.

Az igen kicsiny, 14x12x1.1 miliméter méretekkel rendelkező MMCmicro kártyákra megközelítőleg 12 órányi mobilra optimizált videó fér majd. Mégjobb, hogy a gyors írási és olvasási sebességeknek köszönhetően 3 órányi film átmásolása csupán két percbe telik majd.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)