Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 369

F.E.A.R. 1.02-es SDK és szerver kliens

Hír | 2005.11.23 20:53

Vajon van valaki, aki még nem borzongott ennek a játéknak az intenzív horrorisztikus környezetében? Nos azok, akik képtelenek felhagyni félelem iránti vágyukkal, vagy épp csak imádják eme csodát, azok most elkészíthetik egyedi kiegészítőiket a játékhoz, valamint saját pályákat is kreálhatnak. Lényeges dolog még, hogy elérhető a játék azon szerver kliense, melynek segítségével bárki könnyedén indíthat multis meneteket az interneten keresztül. Lényeges dolog a klienssel kapcsolatban, hogy nem kényszerül rá senki, hogy csúcs szuper géppel rendelkezzen, szervert egy közepes kategóriájú géppel is tökéletesen fog tudni működtetni. És ami a legfontosabb, az SDK innen tölthető, a kliens Win32-es verzióját itt, a Linuxhoz illőt pedig itt találjátok.

America's Army: SF v.2.5.0 Linuxra

Hír | 2005.10.29 14:06

Miután a 2.4.0-ás verzió nem jelent meg, az Icculus most kiadta az America's Army: Special Forces című csapatorientált taktikai játékának 2.5.0-ás verzióját a Linuxot és MAC OSX-et birtoklók számára is. Az új verzióban már javított 2.5-ös Unreal Enginere épül, új küldetések és fegyverek kaptak helyett, valamint javítottak a játékélményen, kijavítottak néhány bugot és még sok egyéb változás is megfigyelhető benne. A Linux és MAC OSX tulajok erre megtalálják a telepítőt, amennyiben egy komoly katonai játékra vágynak.

[MOZi] Linuxon készül a Halo-film

Hír | 2005.10.13 11:20

Minő irónia, kérem szépen! Kiderült, hogy a Halo-film, a Microsoft eddigi talán legsikeresebb játékából készülő adaptáció utómunkálatait Wellingtonban, Linux gépeken fogják elvégezni. Wellington Új-Zélandon található, itt van a Weta Digital székhelye - ők készítették a Gyűrűk Ura filmtrilógia effektjeit, és a King Kong is itt készül, hiszen azt is Peter Jackson rendezi. Ő és a felesége producerként segédkeznek a Halo munkálataiban. Érthető hát a választás, csak kicsit furán jön ki :) A Weta Digital egyébként ezernél is több duálprocesszoros IBM blade szerverrel rendelkezik, amelyek a Linux Fedora változatát futtatják. A játék első részéből 13 milliót értékesítettek, ami 600 millió dolláros bevételt jelent. Ennek fényében kicsit talán nevetségesen hangzik, hogy a két filmstúdió, amely a produkción dolgozik, a Universal és a 20th Century Fox 5-5 milliót és a mozijegyek bevételének egy meg nem határozott részét kapja. És íme egy kép a főhősről, Master Chiefről, az "ironmanről". Zsír vagy öcsééém!

[MoD] Battlefield 2 Nights

Hír | 2005.09.07 10:47

Megjelent a Battlefield 2 Nights című modifikáció legújabb változata. Annyit érdemes róla tudni, hogy az összes pályát átkonvertálja és gyakorlatilag éjszakaivá változtatja a fényviszonyokat. Az alábbi linkeken megtaláljátok minden változatát.

  • Battlefield 2 Nights 0.9 Linux Server (13.54MB)
  • Battlefield 2 Nights 0.9 Win32 Server (13.74MB)
  • Battlefield 2 Nights 0.9 Client (150.47MB)

  • Battlefield 2 statszerver-gondok

    Hír | 2005.08.12 10:10

    Néhányan talán már észrevették, de az EA Games közlemény formájában mindenkivel tudatni szeretné, hogy a Battlefield 2 statisztikáiért felelős szerver jó darabig nem üzemelt. Megnyugtatásul közölték, hogy amint megoldódik a probléma, a statisztikák megfelelően frissülni fognak. Ám ez a Linux szervereket használókra sajnos nem igaz, ott egy kicsit több megoldandó feladat van, de talán sikerrel járnak.

    [PATCH] Battlefield 2

    Hír | 2005.07.16 08:29

    Az ígéreteknek megfelelően máris kiadták a Battlefield 2 első javításának ragtapaszát, mely megoldja az azzal jelentkező memóriacímzési hibákat. Emellett megkaptuk a játék szerverének 1.02-es változatát is. A 17 megás javítást innen tölthetitek, míg a szerver Windowsra készített változatát innen, a maga 128 megácskájával. Ha valakinek a Linuxosra lenne szüksége, az ide kattanjon. Megyjegyzés: A készítők azt javasolják, hogy az 1.02-es javítást ne az 1.01-esre tegyük fel, hanem a szűz alapjátékra.

    Battlefield 2 szerver v1.01

    Hír | 2005.07.06 17:54

    Megérkezett a Battlefield 2 1.01-es szervere. Továbbá jó hír, hogy még a mai napon kiadják az első javítást is a játékhoz. Úgyhogy én azt javasolnám, várjuk meg azt, de aki mindenképp kipróbálná az új szervert (nem mintha sok közük lenne ilyetén módon egymáshoz), az kattintson ide a 128 megás fájl windowsos változatához, és ide, ha Linux a favorit. Esetleg a hivatalos letöltő oldalra is elnézhettek.

    Battlefield finomságok

    Hír | 2005.06.20 22:37

    A Battlefield 1942-höz illetve a BF 2-höz is megjelent egy-egy említésre méltó dolog:

  • DCX 0.9 teljes Windows kliens A Battlefield 1942-höz a Desert Combat eXtended nevezetű mod legfrissebb verziója jelent meg. A több mint 500 megás csomaghoz erre tessék fáradni. (Szükséges hozzá az 1.6-os patch illetve Desert Combat mod 0.7-es változata!)
  • Battlefield 2 dedikált szerver Windowshoz és Linuxhoz A nem régiben megjelent BF2-höz pedig a dedikált szerver jelent meg, gondolom nem kell kommentálnom hogy mire jó. Akinek szüksége van rá az innen szólíthatja magához mind két operációs rendszerhez készült változatot.

  • [MOVIE] Remnants of the Stars

    Hír | 2005.05.03 09:51

    Íme egy űrszimulátor, mely magával ragadó történetével és ahhoz szorosan kapcsolódó űrbéli harcaival vonja magára a figyelmet. A grafikára ne legyen panasz, sokat szenvedtek vele a fejlesztők, csak úgy, mint a fizikával és úgy az egész környezettel. Talán érdekesnek tűnhet, hogy Linuxra és OSX-re is fejlesztik. Az első képeket... hopp, azok nincsenek, viszont megtekinthetünk egy videót. Imhol van, ni.

    [PATCH] Far Cry 1.3

    Hír | 2004.10.25 20:22

    Végre. Kiadták. Van Linux szerver is. A Far Cry 1.3-as javítása viszont nekünk fontosabb. A ragtapasz a maga 74 megájával mondjuk innen, míg a 6 megás Linux dedikált szervert innen tölthetitek le. Aki közben kíváncsi, mit javít a csomag, ide is ellátogathat.

    [DEMO] Doom 3 Linux

    Hír | 2004.10.06 17:05

    A címből látszik, itt van a Doom III demója. Megint. Ezúttal azonban nem a Microsoft oprendszerét előnyben részesítők örüljenek. Most ugyanis az iD elérkezettnek látta az időt, hogy a játék Linuxos demóját is kiadják. Hurrá! A demót, illetve egy peccset, ami a multis játékot könnyíti meg nagyon itt találjátok. Ja, nem, itt csak a demó van :) A javítócsomagért mindenki szíveskedjék erre fáradni.

    Linuxos Sony távirányitó

    Hír | 2004.08.01 13:42

    A Sony egy új csodát dobott a piacra, mely funkcionalitásában rengeteg célt hivatott szolgálni, megnevezése pedig Sony RM-NX7000. Ebből még nem derül ki sok, így elárulom, hogy a Sony NAVITUS Remote Control (RM-NX7000) erősen leegyszerűsítve gyakorlatilag egy távirányító. A 3,5"-es Sony TouchEngines képernyő 65.000 színt támogat, valamint mindent láthatunk rajta. A 32 MB RAM-os slotot rejtegető szerkeszet 10 méteres hatótávolságig képes dolgozni, a szíve pedig egy 200 MHz Motorola i.MX1-es processzor - Linux alatt. A Sony azt reméli, hogy a 340 grammos készülék minden háztartásba eljut. Jómagam ennek legnagyobb akadályát az árban látom, hiszen nem kevesebb, mint 700 (hetesszáz) dollárt kérnek el tőlünk a kütyüért. Thanks Mobile Review.

    GameCube Linux Alpha

    Hír | 2004.02.04 10:25

    Az elmúlt hetekben bukkant elő egy érdekes kis project, melynek keretében olyan Linux rendszert heggesztettek, ami képes futtatni a GameCube játékokat. A mai napon már az első, publikus változata le is tölthető erről az oldalról. Amig be nem tiltják a kicsikét, feltétlenül csekkoljátok az oldalát, hiszen bizonyító képek is vannak rajta.

    [PATCH] Chaser (szerver)

    Hír | 2004.01.08 18:11

    A hivatalos Chaser honlap letöltés részlege, mától minden arra látogató számára elérhetővé teszi a Chaser 1.50-es verziójú, önálló szerver filejait (azaz nem kell a szerverre felrakni a játékot, csupán ezt a kis csomagot). Mindössze 100 mega, viszont csak Windows alapú gépekre jó, Linuxra nem jó.

    [DEMO] Postal 2 StP Linux

    Hír | 2003.12.26 17:43

    Ugyan nem hinném, hogy tömegesen használtok Linuxot köreinkben, de azt tudom, hogy bizony vannak köztetek ilyenek is :) Kifejezetten a ti kedvetekért hírezem ki, hogy a Postal 2 kiegészítésének mgérkezett a Linuxos demója is. Miért pont ti maradnátok ki a gyilokból? Nemde? :D Erre tessék.

    A Microsoft kérdez...

    Hír | 2003.12.22 20:43

    Nocsak... ilyen se volt még a történelemben. A Microsoft arról faggatja a Linux felhasználókat, hogy miért tartják jobbnak a Windowsnál kedvenc rendszerüket. A kérdéssor otthoni és céges felhasználóknak is rendelkezésükre áll (linkek alant). Nem tudom, hogy ebből mennyit használ majd fel a cég (az eredményét valószínűleg soha nem tudjuk meg), de, ha ez az ára annak, hogy a következő Windows rendszer jobb legyen... töltse ki minden Linux felhasználó! Thanks Lazy.

  • Otthoni felhasználó
  • Céges felhasználó

  • Civilization forráskód

    Hír | 2003.10.31 14:21

    Egy kedves olvasónk, Vaszkó Csaba hívta fel a figyelmünket az alábbi hírre. Köszönet érte! Az Activision letölthetővé tette egyik legnépszerűbb stratégiai játékuk, a Civilization forráskódját. A csomag csak a forrást tartalmazza, minden egyéb állományt (hangok, textúrák, stb.) kispóroltak belőle, így csak azok tudják hasznosítani, akiknek megvan az eredeti teljes játék, valamint értenek is valamicskét a programozáshoz. Elsősorban tehát azoknak a fejlesztőknek javasoljuk, akik DirectX-et használó játékprogramot szeretnének fejleszteni, vagy akik hajlandóak és képesek átportolni az egészet Linuxra :) A Civilization: Call to Power II forráskódja erről az oldalról érhető el (direkt link).

    [PATCH] Harci Szerverek

    Hír | 2003.10.30 10:35

    A háború mától újra kezdődik! Megérkezett a Battlefield 1942 1.5-ös és a Call of Duty 1.1-es dedikál linux szerver javítása. Míg előbbit itt lelitek, és 92 mega, addig az utóbbi erre bujkál, mindössze 500 kilobájt helyet foglalva. Harcra fel, győzni kell, irány a dedikált szerver!

    Ultrakicsilinux :)

    Hír | 2003.09.29 15:01

    Egy érdekes kis kezdeményezésre bukkantam a neten. A Damn Small Linux project, ahogy a neve is mutatja egy űber apró Linux rendszert takar. A 0.4.8-as verzió még mindig eléggé korai fázisú, de már most remekül használható. Kezelése nem olyan egyszerű ugyan, mint egy Windowsnak, de azért ki lehet próbálni. Vállakozó kedvűek töltsék le innen (47,1MB).

    Steam cuccok

    Hír | 2003.09.17 20:58

    Már biztos ismeritek a Steam szolgáltatást, amit a Valve üzemeltet... Najó, legalább a Half-Life 2-t ismeritek?:) Szóval ez a Steam kezd egyre érdekesebbé válni. Akiknek eddig gondja volt a használatával, azok egyben letölthetik a programmal azt, amit akarnak, a lista alant található:

  • Steam + Counter-Strike v1.6 (380 MB)
  • Steam + Death Match (25 MB)
  • Steam + Half Life (220 MB)
  • Steam + Opposing Force (303 MB)
  • Steam + Half Life Win32 Szerver (440 MB)
  • Steam + Half Life Linux Szerver (445 MB)
  • Steam + Day of Defeat (415 MB) Úgyhogy legyetek boldogok, ezek szerint ezekkel a stufákkal ingyé játszhattok :)

  • 0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)